Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    Co sa stalo s Broken Age? Prva polovica vysla este v minulom roku a bola neskutočne vyborna. Co sa stalo ale s druhou polovicou? Ani chyru ani slychu...
  • Po te co Wasteland 2 je obrovskym zklamanim je pro me kickstarter mrtva platforma. Kvalitu je nutno hledat jinde.
    • try harder. baby troll
    • JezboX
      Ale Kickstarter žádnou kvalitu nikde neslibuje. On je prostředníkem mezi lidmi a "firmami". U Wastelandu tě mohlo zklamat inXile, ale těžko Kickstarter.
      • maros.goc
        Skor by som sa cudoval ako moze spajat Wasteland 2 so sklamanim
  • Nie vzdy nesu risk len ti backers. Ja som uprimne chcel robit seriozny projekt, odisiel som zo super plateneho jobu v zahranici a proste neuspel. Skoda, ze ludia presustrovali tolko penazi a projekty ani nedokoncili.
    Nastastie som na zaklade toho neuspesneho projektu nasiel este lepsie plateny job, takze nakoniec sa risk celkom vyplatil ;].
    • maros.goc
      Teraz uz honis brka saudskoarabskym bykom?
  • No tak to je moc už i Poláček používá Neil místo Neal, chápu že vy komiksový nerdi asi znáte jenom Gainmana, který se tak jmenuje, lidi když si to neumíte vygooglit tak používejte jenom Stephenson. K problému - tyhle pravidla měli být dané už od začátku, pozdě bycha honit, že. Některým produktům fandím a třeba Star Citizen si koupím, ale až to bude hotový produkt, nehodlám někomu platit za to, že dostanu možnost být betatesterem, tenhle trend nechápu, i kdyby dělali Baldura 3 tak si sakra počkám, se zkuženostma s overhaul a jejich doteď prasácky zabugovanou BG 2 raději i 2 roky po vydání *10*
  • Vždy je riziko, že se projekt nepovede. Dobrá hra musí mít i dobrou kampaň. Je to nekompromistní, ale tak to je. Buďme rádi za variabilitu na trhu. Já jsem s výsledky hodně spokojeny. The Banner Saga, FTL, Shadowrun Returns, Wasteland 2, Divinity: Original Sin, Total Annihilation - chystá se Kingdom Come Deliverence, Sui Generis, Tne Next Car Game, Star Citizen, Elite, atd. Jsem rád za předčasné odemčení, byť s chybami a nedodělky - přece je to jen alpha nebo beta.

    Oživí to žánry, které mám rád. U kvalitních kickstarterových her se bavím, a to to jde především. Když je hratelnost, není co řešit.
    • maros.goc
      Total Annihilation? Nie nahodou planetary annihilation, ta herna tragedia?
      • Jasně, Planetary. Omlouvám se za překlep.
    • flash789
      jediny hry tebou jmenovane které opravdu za něco stoji jsou Original Sin, Elite a Star Citizen..ty zbyle kdyby nevysli tak se nic nestalo.Kingdom Come se ještě uvidi jake bude..
  • Kickstarter? To je ta sranda firma, kde se komunita skládá za financování salátu? Jaký blb by přes ně posílal nějak peníze?
    • star citizen trebas ?
    • Esopeso je GGG?
    • a ignorantni konzolista promluvil .)
      • Jaký konzolásta, ty pc pičmunde.
  • MrSanta
    Asi jsem někde přehlédl nějakou důležitou informaci, protože z mého laického pohledu by podání žaloby být možné mělo. Aspoň třeba u těch her. Tvůrce založí na KS kampaň, ve které jasně říká jakou sumu potřebuje vybrat aby udělal takovou a makovou hru. Takže podle mě, když ty peníze vybere, tak by tu hru dodat měl. Jestli bude kvalitní, nebo ne už není z tohohle pohledu důležité. V každém případě by ale měl vydat něco, co se bude podobat projektu na který ty peníze vybral.
    Společné žalobě všech nebo části backerů z jedné země (např. z USA), ve které by žádali buď vrácení peněz nebo dodání hry, by tak nic bránit nemělo...?
    • Problém je jednoduchej - ty si za svoje peníze vůbec nic nekupuješ. Peníze tam můžeš maximálně darovat, což zcela logicky znamená, že nemáš nárok na jakoukoliv protihodnotu.
      Pakliže by to nebyl dar, ale nákup, tak v tom případě, až ti přijde balík s odměnama, tak toto musíš na celnici přihlásit ke zdanění (clo + DPH).
      • Nevim jak v US, ale v EU muzes dar chtit zpet. Trebas prave proto, ze s nim obdarovany nenalozil podle tvych predstav.
      • Morraw
        bs. na kickstarteru děláš pledge a ne donate
      • MrSanta
        Já taky o žádném nákupu nepíšu. Navíc ne všichni backeři daj takovou sumu, aby za odměnu dostali hotovou hru.
        A neřekl bych, že je daruješ ve smyslu tady máš peníze a dělej si s nima co chceš. Co jsem já sledoval, tak tam prostě bylo řečeno - potřebujeme X peněz. Když je seženeme, vydáme kolem xxxx data hru. Ti, kdo nám pošlou sumu Y, dostanou hotovou hru jako odměnu.
        Takže jako laikovi mi z toho vychází jednoduchá věc - máš nárok, aby hra byla v časovém horizontu uvedeném v kampani vydána. Navíc, jestliže jsem vložil potřebnou sumu, tak ještě dostanu hru jako odměnu za poskytnutí peněz na vývoj.
    • ucho
      tvůrce ale často říká i to, že se to nemusí povést a jaká jsou tam rizika...
      • MrSanta
        Aha. Já se Kickstarteru moc nevěnuju. Trochu jsem sledoval vlastně akorát Wasteland 2, Kingdom Come, Torment a Pillars of Eternity (ten jsem i backnul). Vávra říkal, že když dostane peníze, tak mu dá zbytek peněz 'mecenáš' a hru vydá. Fargo řekl, že potřebuje peníze a když je bude mít, tak hru vydá. To samé Obsidian. Jediné riziko, které v tom vidím, je že výsledný produkt bude nehratelná pitomina. Jestli měli ještě někde v hloubi informací o projektu nějaké právní kličky nevím.
        • ucho
          no u těch velkých a známých projektů si jsou po výběru peněz o dokončení hry přesvědčení, ale například Kingdom Come tam má rizika vypsaný. i když tedy spíš jen jedno hlavní riziko, že to nestihnou dokončit v termínu. u těch herních projektů, za kterým jsou známí lidé, jsou rizika celkem malá, tam se to nějak dobastlí snad vždy. tam je asi největší riziko to, že se ti nebude výsledek líbit.
  • Celá pravní forma kickstarteru je nesmysl.
  • Kickstarter může tak maximalně zrušit projektu účet a to je vše. Ty peníze které tečou přes kickstarter jsou z právního hlediska berou jako dobrovolně DAROVANÉ a težko chtít vratit darované peníze.
    • Proč těžko? Třeba občanský zákonník umožňuje žádat vrácení daru za jistých okolností. Je velmi pravděpodobné, že to umožňují i zákony, kterými se řídí KS.
    • ucho
      však jo, ale je fajn vědět, na co konkrétně šly peníze v případě neúspěšného projektu. případně vědět konkrétní důvod, proč se něco nepovedlo. není možné u tohoto financování zabránit prošustrování peněz. člověk by měl do toho jít i s tím, že projekt může vést někdo neschopný, kdo bude peníze vyhazovat za blbosti a výsledek bude nic moc.
  • Kickstarter v případě neúspěchu tvůrce žalovat nemůže a nebude

    Může, ale nebude, protože by se pak na KS každý leda tak vysral. V právním státě je možné vše postavit na smlouvách, kde se dá stanovit veškerý postup včetně sankcí. Dary by se měly brát jako investice a bylo by. Nedodržení podmínek=návrat všech peněz, jinak není problém, aby se na KS pakovalo moře lidí.Je to prostě klasický tunel jak ho známe z naší vlasti.
    • tady bych řekl, že bude zásadní problém s tou investicí, zvláště do zahraničí - určitě bude nějakej právní háček v tom smyslu, že třeba běžnej občan ČR nebude moci jenom tak investovat do něčeho v USA
      • jestli tam bude nějakej právní háček tak leda na straně ČR nikoli USA *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit