Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "
    Poté, co Square Enix během E3 potichu oznámili, že původního šéfa vývoje Tecujo Nomuru doplní na stejné pozici Hadžime Tabata, nyní Square Enix vydala tiskovou zprávu, podle níž Tecuja Nomura odchází pokračovat v práci na Kingdom Hearts 3 a vývoj Final Fantasy XV plně přebírá Tabata.
    Na to jsem musel zareagovat otevřením imaginárního šampaňského. Jednak podezírám Nomuru z toho, že jeho rozmáchlé vize stojí za nekonečně dlouhým vývojem Final Fantasy XV....
    "

    Zajímavý postoj vzhledem k tomu, že FF Versus XIII (nyní už vlastně FF XV) je svým způsobem Nomurova odpověď na "oficiální FF XIII". A souboják je spíš podobný na Kingdom Hearts než na (podle mého vkusu těžkopádný) systém z Crisis Core. Navíc osobně vítám Nomurovu snahu v FF XV narušit stereotyp posledních FF her, podobně jako to on (a ostatní okolo) udělal ve velice známém sedmém díle, když se podílel na designu. Využít existující universum a společné motivy série, ale trochu jiným způsobem než by se dalo očekávat.
  • http://store.steampowered.com/app/292120/ 13 dil na steamu
    • flash789
      Super!!!
  • flash789
    Nadhera, sice me trosku vadi ti samponi (je to az moc, u me přes miru) ale nemuzu se dočkat:)
  • Jedním slovem:Dechberoucí
  • Nadherny trailer na FFXV. Ako clovek, co hral vsetky mainline hry v tejto serii, musim povedat ze ma FFXV zase zacalo zaujimat. Na Type-0 sa ale tesim asi viac, podla ludi co to hrali na PSP je to najlepsia FF hra za dlhe, dlhe roky.

    Jedine co mi v oboch pripadoch trochu vadi, je ten akcny combat system. Nie zeby som nemal rad akcny combat, to nie, ale zrovna mainline Final Fantasy bola pre mna vzdy bastou turn-based combaty, zatialco spinoffy byvali casto akcne. Koniec koncov, jediny dovod preco bola XV od zaciatku designovana s akcnym combatom, bolo ze povodne to bol spinoff (FFvsXIII).

    Turn-based JRPG uz aj tak vymieraju (na velkych konzolach, na handheldoch je ich dost) a teraz aj mainline FF hra bude s akcnym combatom - co bude nasledovat? Persona 5 s Catherine-based puzzles namiesto dungeon crawlingu?!

    Kazdopadne, hrat budem urcite obe hry a na obe sa uz teraz tesim!
    • flash789
      Type 0 jsme hral cca 50 hodin, je to dobre ale ze by to byla nejlepší FF za poslední roky..to ne.FFX a XII je třeba lepsi Je to dost omezene, na to jak se to tvari, jedine co je skutecne perfektni je soubojovy systém (i když si myslim ze FF12 ho ma lepsi), a celkem i pribeh. Rozvoj postav za moc nestoji, postav je zbytecne moc..a po case je to hodne jednotvarne diky pomerne masivnimu grindu. Navíc aby clovek prosel vse a videl vse je nutne hru dohrat minimalne 2x..pro extra tajnosti i 3x.
      Uvidíme jak si poradi s tim remakem, co zmeni nebo vylepsi..
  • Krescz
    road trip lvl asiat na houbickach....nac ty obri mece hosi *1*
  • Žádný díl jsem zatím nehrál ale vypadá to vskutku působivě. Nádherná grafika, ohromná monstra, krásně plynulé souboje.... jen ty jejich účesy jsou otřesné *1*
  • Chtěl jsem se jen zeptat: na kolik musí být člověk zfetovaný, aby mi přišla tato série normální ke hraní? Jednou bych rád zkusil třeba kriticky nejlepší díl a tak mě jen zajímá, kolik toho do sebe musím naládovat, aby se to dalo hrát?
    • Tady podle mě nic nepomůže. Musíš na to mít mentalitu. Já to zkoušel, bohužel mě vždy odradil ten vizuální styl, díky kterému tu hru nemůžu brát vážně. Když k tomu přičtu dialogy, které mi občas přišly, jako by je psala 10 letá holčička, tak sem nemohl dál.
    • Nemusíš ládovat nic stačí když se dokážeš naladit na japonskou mentalitu. Pust si pár anime a půjde to samo *1*
    • Zahraj si FF6. Tam do sebe nemusíš ládovat nic. :)
      Teda přinejmenším u normální verze... iOS/Android remake je prasárna...
    • Velka krabicka Paralenu Forte bude tak akorat...
    • ty hry po pribehove strance temer vzdy prekonavaji ty zapadni
      • Od desítky (včetně) dál už ani zdaleka.
        • 12 taky neni vubec spatna to byl posledni dil na ps2 dalsi dil na ps3 jsem nehral tak nevim
          • jeste dodam ze se dela na prekladu 10 dilu http://www.rk-translations.cz/
    • ty hry po pribehove strance temer vzdy prekonavaji ty zapadni
      • Možná tak pro někoho, kdo žere ten jejich styl.
        • Lotr
          Ani ne. JRPG mne odrazují svým vzhledem ale faktem zůstává že co se týká psychologie postav a komplexnosti příběhu bývají většinou daleko před tím co tvoříme v Evropě. A už vůbec nemluvím o Americe.

          Shodou okolností jsem nedávno hrál hru jménem Xenogears. Prostě stařičké RPG na PS1. Má přítelkyně mne k tomu ukecala. A světe div se. Po příběhové stránce to je asi nejlepší hra jakou jsem kdy viděl.
          Psychologie postav - filozofické směry - zrada - láska a mnoho dalších prvků jaké v západních RPG prostě nevidíme. Nebo vidíme ale ne tak propracované a smysluplné jako v JRPG

          Jediným ekvivalentem jaký mne napadá je Zaklínač. A to jen díky tomu že je založený na opravdu dobrých knihách.
          • Příběhy jako celek jsou dobré, až na úroveň dialogů, které na mě u spousty JRPG působí moc načančané, naivně, nedospěle a občas až retardovaně (když budu srovnávat třeba s Fallouty, Planescape nebo Ultima atd.). Další věc která mi vadí, že JRPG prakticky nejsou RPG, ale spíš lineární adventury s vývojem postavy. Přílišná linerarita nedává moc prostoru k roleplayingu, který je základem RPG. Je to jejich daň za příběhovost. Jsou to výborné příběhové hry, ale mizerné RPG.
          • flash789
            A nejzajimavejsi je, ze japonci aby dosahli této velkoleposti pribehu nepotrebuji jedinou klikatelnou odpověď nebo otázku a přitom tech moznosti a ruznych vyzneni jsou tam mraky. největší mor zapadnich rpg jsou tuny odpovedi a otázek které vlastne moc nikam nevedou, takzvane 50 radek textu a pod tim 35 ruznych odpoevedi:)
          • Xenogears su uplne super, dobra volba :)
            Doporucujem aj Xenosagu pre PS2 a Xenoblade pre Wii. Pripadne Xenoblade Chronicles X pre WiiU ked vyjde. Ti isti vyvojari, vynikajuce serie.
  • Jako gameplayově to nevypadá zle... škoda, že je to FF... a škoda že se to odehrává ve stejném debilním světě jako XIII.... (stejná škoda platí pro Type 0)...
    • maros.goc
      Kecas uplne nezmysly, zatial co sa ff 13 odohrava vo svete Cocoon resp. Pulse, type0 je vo svete Orience a 15tka v zatial nepomenovanom pripominajucom nasu Zem v sucasnosti
      • Aha, ok.
        Já žil v přesvědčení, že http://en.wikipedia.org/wiki/Fabula_Nova_Crystallis_Final_Fantasy je společný setting všech těch her... a ono je to jen... "společné téma"? Nebo tak něco?
        • maros.goc
          Jj niečo take... Mytológia
  • Chce to lepsiho kadernika...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit