Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • corfer
    S těmi kartami je to dneska všelijaké, jen ne dobré. Grafiky mají až absurdně vysoký výpočetní výkon a leckdy i karta dvakrát přesahující cenu konzole má problémy při maximálním nastavení ve hrách, přičemž v nějakém rozumném rozlišení (nad 1440p/1600p) se prostě člověk může s konstantním frameratem 60+ FPS rozloučit. Situaci je navíc tak tragická, že ani SLI režim či obdoba od AMD není řešením, když si chce člověk naplno užít cokoliv. Už když vyplázne tak absurdní sumu jako je 20K+ za GK, tak očekává absolutní nadstandard, který nedostane a je odkázán jen na nesmysly typu zapojení více karet v jednom PC, které nevede skutečně k ničemu jinému než dalším problémům. Ostatně stačí si jen pustit videa uživatelů těchto řešení, jak se zoufale snaží rozchodit ten ,,nekompromisní výkon", který mají pod kapotou. Sám vlastním GTX980ti s flashnutým BIOSem a odblokovanou voltáží jsem ji dostal na 1450 MHz, většinu her zvládám na +- maximum v 1600p, ale že by to u některých kousků bylo stabilních 60 fps to ani omylem. Long story short: Jsme v době, kdy se naprosto sere na optimalizaci a absurdní výkon GK je pouze trumfem v rukou marketingových sloganů... SMUTNÉ!!! *16*
    • Ako tak citam tvoj komentar tak ani sam nevies co chces. A este tu ides urazat ludi ked ti slusne napisali svoj nazor. Pride mi ze kto s tebou nesuhlasi tak nesmie sa vyjadrovat. Ja s LV suhlasim ze vacsinu hier ked das na rovnake nastavenia ba dokonca na vyzsie rozlisenie tak dosiahnes aj na lacnej GK resp starsej lepsich vysledkov :) A podotykam spomenul si konozlu hned v druhej vete a porovnal cenovy rozdiel. To len keby nahodou zasa nevies kde si take nieco pisal :) A to ze hra nejde stabilne pri vysokych detailoch u tak drahej GK nieje vzdy chybou vyrobcu GK ale aj zle optimalizacie ako na strane engine a lvl dizajnu tak na strane niekedy ovladacov. Takze myslis si ze volta nieco vyriesi ?...Aby to nedopadlo napokon tak ze studia tam narvu este viac efektov a detailov ktore ani nepostrehnes a sme tam kde sme boli :)
      • corfer
        Připadá ti jako vyjádření názoru, že ti někdo napíše, že meleš kraviny jako vždycky? To co píšeš jako důvod nestability je mimochodem přesně to, co jsem napsal já. Mně vadí, že LV426 jakoby reagoval napůl na můj napůl na úplně jiný komentář. Ještě stylem patnáctiletého blbečka, který akorát vyhledává konflikt. A o jakých lepších výsledcích mluvíš, vždyť já vůbec žádný poměr mezi čímkoliv neřeším. To on mi cpe názor, který absolutně nesouvisí s tím, co jsem napsal já, ke všemu jedná s ostatními diskutéry naprosto příšerně a já ve svém věku odmítám, bavit se s někým na podobné úrovni... Přečti si, prosím tě ještě jednou, co jsem napsal, protože tvoje odpověď vypovídá spíše o tom, že sis přečetl maximálně první větu a pak reakce...
    • Vzdyt ty dnesni Graficke karty dosahuji ve 4k rozliseni dvojnasobny framerate, nez konzole ve Full HD a to jeste ty graficke karty zvladaji mnohem vetsi kvalitu obrazu. Snizit kvalitu obrazu na uroven dnesnich nejlepsich konzoli, tak ty hry jedou i ve 4k stabilne 60+, spise 100+fps.
      To mi tedy vubec smutne neprijde.
      Kdo se jenom trochu vyzna, tak si dokaze GTX1080ti nastavit detaily ve hre tak, ze v 95% pripadu nepozna rozdil, ale hra mu pojede prakticky stabilne 60+fps.
      • corfer
        1080ti ať se někam rychle schová, Volta přichází a pak se budeme bavit jestli je trh smutný nebo ne.:)
    • ravux
      "obdoba od AMD není řešením" - to uz ale plati asi tak 15 let a zrejme se to jen tak brzy nezmeni ;)
      • corfer
        Prosím, nevytrhávat banality z kontextu... Díky
  • "Redakční sestava se v době testu skládala z těchto komponent: procesor Intel Core i5 6402P z rodiny Skylake se základní taktem 2,8 GHz (v režimu TurboBoost 3,4 GHz), 16 GB operační paměti DDR4 Kingston HyperX FURY s frekvencí 2133 MHz"
    Dál nečtu.. tohle je snad vtip, testovat tuhle monstrkartu na tak slabým procesůrku? To jste asi jediná redakce na světe, co nepoužila přetaktovaný 7700K nebo nějaké šestijádro. Fallout 4 se propadá kvůli tomu CPU, ne kvůli grafice, ta vám jede na půl plynu.
    • solomon.short
      presne to same me pri cteni napadlo. CPU je tady proste bottleneck
  • KrejciPetr
    Nevím kolik běžných hráčů si dovolí grafiku za 20 000 Kč :-) a navíc vyhledávají 4K na plné detaily :-)
    • ravux
      Prekvapuje me, kolik lidi nechape rozdil mezi vyznamem vety "z pohledu bezneho hrace" a "pro bezneho hrace."
      • Jack1947
        At tak či onak je to slušnej jazykolam. Důležité je že si to krom horní pětiny neužije nikdo.
  • TheGGG
    kvůli této nové 80ti budou vývojáři zase dlabat na optimalizaci a za chvíli už nepujde hrát hru bez toho, aby člověk měl jedno z těchto monster... wildlands budiž dobrým příkladem hry kde pomalu nestíhala a v některých lokacích nestíhala ani 1080 a to teda nevím jestli to opatchovali nebo ne, ale v době vydání to byla tragédie...
    • Jack1947
      Zajímavé že jedu na High a vše v pogho teda krom džungle a občas zástavby... a to si vem že mám starej procák. To není nerjlepší příklad hry která má zmršenou optimilizaci co třeba ARMA a její engine to je panečku hnus a jakej to je hnus i vizuálně fuj *11*
      • TheGGG
        high je tam ale v podstatě střední nastavení, protože nad tím je ještě very high a ultra, navíc sám říkáš že se ti to kouše v jungli, což je dost velká část mapy.... jo jo, v té lokaci kde jsou hory je framerate o 30 snímků vyšší
        • Jack1947
          Mohl jsem i Very high ( ultra už nestačí vram) ale to už nebylo to pravé ořechové. Taková Arma a DayZ hlavně Dayz se i přes tweak nedal udržet ve městech kde bylo hodně budov ani nad 40fps a spíš už tak 25 fps což je u online hry založené na přežití docela nic moc.
          • Jack1947
            Mám "jen" 770gtx ale *3*
    • gesto
      Nezapomeň že Wildlands m,á na starosti Ubisoft :) a když se někdy špatné vyspí tak to nedopadne nejlíp, i GTX 980Ti byla dělo ale to neznamenalo že GTX 960 nebo 970 jsou špatné karty,
      já osobně mám gtx 970 a dává prakticky všechny nové hry na +- max,, samozřejmě má limity, ale na to jak stará je to karta ? není co řešit ...
      • 0011
        Souhlas taky jí mám a minimálně do příští generace nehodlám měnit, pokud budou herní studia dělat neoptimalizované porty, nebo svěřovat porty externím studiím, tak je jedno, jestli máš v počítači 950 nebo 1080Ti. Do nové karty jsem ochotný dát max 15 tisíc. Za 25 už dneska sežene člověk dost slušný notebook
  • s.hih
    A to hlavní jsem se nedozvěděl, má ji nebo nemá ji už Volejník *1*
    • jnsCZ
      Nemám, zůstávám u 1080 :)
  • Já právě 144hz monitor mám. Možná že je limitací ten procesor, přecijen neni nejnovější. Třeba u GTA 5 mi ale v určitých místech padají fps i na 30 což by snad nemělo (si myslim). Když jsem dělal testy ve Fire Strike tak mi to v OC režimu (sice neni nic extra, je to pár mhz navíc) ukazovalo o něco nižší skore než v normálnim režimu. Testů jsem dělal několik.

    Ale celkově mi připadá, že se čim dál víc kašle na optimalizaci a že člověk potřebuje výkonou kartu aby si zahrál slušně jen proto, že je teď v módě dělat všechno v early accessu a tak je potřeba výkoná karta jen protože je zprasená hra.

    Je ale fakt, že jsem hlavně tu 1080ku kupoval kvůli Vive a tam zatim problém nebyl snad nikde.

    Edit: tohle měla být reakce na příspěvek níže, kde jsem psal, že mi připadá, že už ani 1080ka neni dostačující. Nějak jsem to blbě naklikal a místo reakce je novej příspěvek -.-
    • gesto
      Co blázníš na dnešní hry bohatě stačí i starší karty jako je GTX 970 nebo 980,,
      jako jestli si blázen :) co musí mít všechno v HBAO ultra a 8x MSA tak se nediv že ti přijde i 1080 slabá...

      PS jestli k 1080 nemáš aspoň taktovací i5 od skylake nebo kabylake tak tahle karta prostě nedá maximum a i u té i5 bych už pochyboval, nejlíp i7,,

      u GTA ti to padá kvůli tomu že když máš trávu na ultra tak se prostě nechytáš, hodně výkonu si vezmou i hi res stíny podle mně asi stejně jako 4x MSA ale přitom to vůbec graficky nevypadá líp
      • TheGGG
        hodně štěstí hrát třeba nové TR, quantum break, SGW 3, wildland nebo nedej bože nějaký early access open world na gtx 970 nebo 980... hry jsou optimalizovány mizerně a problémy má i moje gtx 1070 + i7 6700k + 32 GB RAM a dalšími cool komponenty...
      • niemand
        Nebláznim, jen je pro mě hraní na pc zábava a co chodim do práce, tak je fakt že jsem do kompu nacpal asi víc, než je zdrávo. Jenže když člověk kolikrát z práce chodil tak vydeptanej kvůli šéfové, tak se potřeboval někde vybít a protože za dob studií jsem si hraní moc neužíval kvůli tomu, že nebyly prachy na lepší hw, tak jsem teď rád, že si můžu hraní užít bez omezení.

        Jinak k 1080 mám starší i7-4770s. Jak jsem psal, ten příspěvek měl být reakce na jiný příspěvek, kde jsem to zmínil.
        • gesto
          i7-4770s ti tuhle kartu teda nebrzdí,, výkonově je to pořád nad standard,
          spíš bych počkal na nové intely než abych upgradoval na i7 7700
          posuď sám https://www.youtube.com/watch?v=qX0aeQSQkGM

          oproti i7 6700 ani moc nezaostává,
  • Jack1947
    No bacha ono by se to mohlo slušně zapotit na 4k ! *12*
  • Khanemis
    Nejsem si jistý, zda je zbytek sestavy úměrný této kartě. i5 6402P není špatný procesor, ale pro zásobování takhle high-endové grafické karty bych šel výš, aby bylo jisté, že nedojde k bottlenecku procesorem (což se při testování dá snadno zjistit třeba přes afterburner), zvláště u CPU náročnějších her jako je právě to GTA V.
    Ale jinak fajn jiný pohled na hardware:)
    • Tak kdyz tu jsou jedinci co hodnoti cpu podle vykonu kdy je bottleneckuje gpu, tak proc bysme to nemohli delat i obracene. *15* Bfu je to stejne jedno.
  • Jelikoz je to bezny hrac, ktery si kartu nekoupi, tak to prave nabizi unikatni pohled. Stejne jako tu muzu udelat recenzi na Ferrari z pohledu bezneho obcana a je celkem jasne, ze si to bezny obcan nekupuje. To si ale asi nepochopil.
    • KamilZm
      Jenže běžný občan by si s Ferrari bez zkušeností asi moc nezajezdil. Nehledě na to, že k tomu potřebuje i dobré podmínky (v tomto případě rozumné celé PC), protože nemá smysl s Ferrari jezdit po děravých okreskách.
  • ringmancz
    u takových testů mají být grafy, číst to v textu je opruz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit