Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • This price does not include tax and shipping.
    Subtotal: $59900

    to trochu přepálili ne? *1*
  • Vojta_Ilavsky
    Fandím augumentované realitě v podání Hololens.
    • casem to dokaze oculus casem tez,v CV1 jiz bude zabudovany LEAP motion
    • tak ta si myslim prave propadne. Nejenze Microsoft tezko k tomu vyda open source, ale devkit ma stat necelych 90 tisic!!!
      • ale libi se mi take vic ;-)
  • Oproti konkurenci ma Rift true 3D audio, ktere pokladam za polovinu zazitku. Navic budou k riftu zdarma 2 hry: Lucky's Tale a Eve: Valkyre. Ja jdu do toho.
    • co to je zase za marketingovej kec? ono je i nejaky false 3d? jsou to uplne obycejny stereo sluchatka pochybny kvality
      • no neni to tak uplne kec. Sluchatka jsou samozrejme stereo, ale audio je opravdu true 3D, to znamena, ze kdyz se pohybujete hlavou v prostoru, dokazete presne vedet, odkud zdroj zvuku prichazi. Pohnete hlavou ke zdroji a intenzita se zvetsi, otocite hlavou a vite z ktere strany jde.
      • To jsou jeho kecy, ne Oculusu... Jestli jsou pochybny opravdu netusim, ale ohledne audia, Oculus koupil (nebo nejak podporil, ja uz nevim) firmu, ktera dela do binaural audia, neco takovyho: https://www.youtube.com/watch?v=u163wC6mP2A

        IMHO 10x lepsi nej jakekoli 3D sluchatka :P
        • nechapu proc bych to nemohl nazvat true 3d audio technologii, co je na tom tak strasny "kec"? Musi se tu diskutovat timhle zpusobem?
    • To už má integrovaná sluchátka? Daj se přes to dát jiná sluchátka co mám doma?
      • Ano, ma to svoje sluchatka, a to celkem kvalitni. Odejimatelne maji byt, takze svoje sluchatka je mozne nasadit. Ovsem podle me nebude duvod.
        • Ok, díky za info, nedávno jsem koupil Sennheiser Urbanite sluchadla, tak dám právě spíš přednost těm, dobrý vědět že ty na OR jdou sundat
  • Jaký má mít tahle verze rozlišení? Docela uvažuju že do toho pudu, vždycky mě hrozne bavily simulátory na těchto VR brejlích, FSX s komerčnim modem na Boeing 747 herní orgasmus *1*
    • 2160x1200
      • Díky, to už je docela slušné
        • Treba počítať s tým, že na oko (a ted ato aké uvidíš) je rozlíšenie 1080x1200. Síce nie nejde o veľký posun oproti DK2 (oproti ktorému má iba oko 256000 pixelov na oko viac), ale komerčný rift má na mieru vyrobené 2 displeje a kvalinejšie čočky. Vďaka tomu je obraz podľa tých, čo tieto VR okuliare skúšali, citeľne lepší. Aj keď by sa ešte zlepšiť mohol, ale už je ževraj dostatočne dobrý pre komerčné účely. Ja som vlastník DK1 aj DK2 a určite pôjdem aj do nového riftu. Mne sa proste VR v podaní Oculusu páči a podľa mňa ide o dosť veľký skok. Ľudia čo to porovnávajú s 3D na TV či monitoroch by si to najskôr mali vyskúšať pretože nevedia o čom hovoria. Je obrovský rozdieľ ak máte iba trochu vystúpený obraz z TV oproti tomu ak ste kompletne obklopený svetom, ktorý sa vám premieta. Už to u mňa dosť zarezonovalo aj napriek tomu, že kvalita obrazu nebola u development kitov dobrá. Odohral som na tom Half Life 2 aj s epizódami a zatiaľ som nemal lepší herný zážitok. Hovorím, treba si to vyskúšať.
          • no 1080 určitě NE ten obraz je kulatej šišojd kdy se na celej čtverec nepromítá a navíc body na krajích "kruhu" vydíš zvětšené takže to vychází asi jako 640x240 a uprostřed zmenšené jemnější...
            • Aha, takže si sem prostě napsal první číslo který tě náhodně napadlo tak to pak jo *1*
            • rika se tomu odhad
            • hlavne ten displej nema rovnomerne rozdeleny body, uprostred, tam kde koukas nejvic, jsou k sobe bliz nez po okrajich
            • Je pravda, že sa obraz kvôli čočkám natiahne, ale to je kompenzované SW cez ovládače. Pocitovo je potom rozlíšenie nižšie než aké by sa očakávalo podľa HW špecifikácií, ale je určite ďaleko lepšie ako 640x240. Tam sme boli pocitovo možno s DK1, ale odvtedy prišlo k výraznému zlepešniu v podobe DK2 a k ďalšiemu citeľnému zlepšeniu v prípade CV1, ktorý sa začne teraz predávať. Tiež by ma zaujímalo odkiaľ si zobral rozlíšenie 640x240. treba si uvedomiť, že na rozdiel od development kitov sú teraz namiesto jedného displeja použité dva a teda aj to prispeje k väčšej hustote pixelov a menšej distorzii obrazu, ktorá sa ale kompenzuje ovládačmi. Treba si počkať so súdmi až po vyskúšaní.
            • můžu se zeptat, jakým matematickým postupem jsi k tomu číslu 640x240 došel?
  • HTC Vive kde se sakra flakas?
    • vývoj se zpomalil, když Gaben snědl jediný funkční prototyp co omylem nechali ležet na stole
    • Ve vyvoji a snazi se dohnat aspon to co zvlada novu oculus.
    • ceka v koutku aby pak facebook rift zmasakroval ;)
  • Jack1947
    Nštěstí tak nutně ho nepotřebujeme ani ted ani později... (tedy možná později ano).
  • Polovina každé diskuze k VR http://i.imgur.com/Dj1DBbt.png
  • Zo všetkých VR sa mi najviac pozdáva VIVE od HTC a možno tak sony VR, ale celkovo ma to neláka, je to najmä preto, že to je predražená hovadina, ktorá je viacmenej úplne zbytočná, je to skôr pre fanúšikov simulátorov a podobných technologických záležitostí. Skúšal som len oculus rift na gamescome a fakt nič moc, akurát ma boleli oči.
    • Tohle se da vyuzit uplne vsude, od zdravotnictvi, pres kosmicky vyzkum, navrhy bytovych prostoru az po hry. Nechapu, ze lidi vsechno meri jenom pouzitim ve hrach.
      Vsechno nejak zacinalo, TV, mobily, auta, letadla, ...
      • To vizejo ... lol ... tys nebyl na Invexu tak cca 1993 ze?

        Jestli si myslis, ze pro nekoho kdo kupuje HW za stovky mega uz 20let neexistuje radove lepsi HW, tak sei nejen naivni, ale predevsim uplne blbej. A ve svete her to vyslo uz taky nekolikra a vzdy to dojelo ... predevsim na cenu a samo sekundarne i na vseobecnou nepouzitelnost.
        • na invexu jsem kdysi s brylemi zkousel Red Barona, stejne tak mam neco nahrane i na Oculusu. Srovnavat se to fakt neda ;-) Mensi rozliseni oproti monitorum mi neva, aspon to ma super latency.
      • veď hovorím, že v technológiach bude využitie omnoho väčšie, preto nechápem ten marketing, kde ide hlavne týmto spoločnostiam o hry, nauč sa lepšie čítať s porozumením.
        • a to si vem jeste p.rno prumysl. Tak to zacne byt teprve zajimave.
          • jojo to bude zajímavé ty videa puberťáku s helmou na hlavě a s rukou v rozkroku netušíc, že jsou právě na twitch.tv *1* *1* *1*
            • ani ne tak pubertaku ale starejch dedku. Po pravde, az budu dedek, tak po tomhle reseni sahnu vsema 10.
          • *15* *15*
  • Po roce s DK2 se musim tady tem mistnim vsevedum jen smat. Kdo nevyzkousel,nepochopi..srovnavat to s 3D brylema muze jen ignorant,to je uplne jinej sport:)
    • Tak tak, kecy lidí co někdy vyzkoušeli na pár minut připadně vůbec jsou fakt k pláči. Ale chápu, jsme česi, (na) co nemáme pomluvíme. Já mám DK2 na simulátory (Project Cars, DCS a nesimulátor ETS2), který mě jinak nebavěj :) Jsem zvědav na cenu CV1 případně pak konkurence, předpokládaných 500$ je dost, uvidíme co s cenou udělá čas.

      Ad 3D brýle, ano, pro televize jsou 3D filmy úplně na nic a taky bych to nepoužíval, zkuste si to někdy doma na 3m úhlopříčce na plátně...
    • jj souhlas.. DK2 jsem zkousel a utvrdilo me to v tom, ze to v soucasne podobe rozhodne nechci.. a bohuzel i tahle produkcni verze ma k tomu co bych chtel daleko.. takze jsem radeji penize narval do velkeho monitoru a headtrackingu.. 4k proste udela vetsi sluzbu.. sry ale dokud bude obraz takhle nekvalitni.. tak je to jen o jednom efektu ktery u me nastesti brzo presel..
      • omlouvat se nemusis,ale pripomenu,ze dk1 a 2 je vyvojarsky kus hardware,na ktery komunita vymysli software a uplatneni,novy CV1 bude mit samozrejme lepsi obraz,ale je to stale jen zacatek..HDM od ceskych VR Union Claire ma rozliseni 5120 x 1440 ..
        • HMD *2*
      • tiež som si nedávno kúpil 4K ale nie monitor ale telku a je to bohovské, konkrétne Sony KD-65S9005B, omnoho lepšia investícia ako do nejakého podobného VR prototypu.
  • to zas bude u PC nablifto *11*

    a co 3D bryle? kdysi "ne"davno stejnej hype a kde je jim dnes konec? useless HW jako VR
    • tak určitě a proto ti je dneska v kině daj tak k 99% filmů *1*
      • Jo, proto se 3D telky uz prakticky neprodavaj, ze?
        • ale jo na Aukru, ebay a v bazarech jich je hromada jak se toho lidi zbavujou a misto toho zbytecneho 3D kupujou Ultra HD ostatne uz jen to ze UltraHD je ve vetsim zastoupeni v 2D verzi a to se zacli prodavat davno po uvedeni 3D technologie, coz zadny prodejni trhak nikdy nebyl a nebude...
          • Jo, to utrahd se kupuje uplne stejne ... nijak ... protoze na ty blitky co vysilaj staci vsem i 30let stary CRTcko ...

            Schvalne, postav si vedle sebe telku, co ma 1080p a vedle ni 1024x800 nebo tak nejak ... vis na ktery to bude vypadat lip? Presne, na ty horsi ... je to totiz presne stejny, jako kdyz si na svym HD monasu pustis dosovou gamesu co beha 320x200 ... a roztahnes si ji na fullscreen. Co na CRT zvladnul vpohode prirodni AA, to se na LCD neda ...

            Proste je to jen zoufala snaha vyrovcu a prodejcu lidem vnutit neco, co je jim stejne nanic ... kde ze si muzu naladit ten 4k kanal? Kde si mam koupit 4k video? A kolik lidi ma na PC HW, kterej da 4k jinak nez na desktopu?
      • ani ty StarWars nejsou natočený ve 3D to je tam dodatečně dodělaný a je to o houně a co dotoho pleteš kino??? Však tyhlety oculus blifty budou na předváděčkách to víš že jo ale kdo to bude reálně používat? VR to bude propadák jak minidisk... Kolik lidí používá 3D brýle doma? takovej boom to měl bejt 3D TV je v krámě každá druhá a nikdo to nechce a ten co to koupí použije 1 dvakrát a pak se brýle válej všuplíku *1*
        • Osobně mám doma 3D TV + domácí kino a když pouštím filmy tak pokud možno vždy 3D. Je to pro mě lepší zážitek než v kině. *5*
        • Kino do toho pletu, protože se tam 3D velice dobře uchytilo, což jaksi zabíjí tvůj argument, že to nikoho nezajímá. Spíš nechápu, co do toho pleteš nějaký minidisk a domácí televize, to je úplně jinej sport. Výraz jako Oculus blift, tři otazníky, ignorování interpunkce ve větách? Tuto argumentační výměnu jsi zjevně prohrál ještě než začala, hezký den. *4*
          • Pokud neni zrovna akce za 50,- tak v tom kině jsou tak 2-6 diváků tomu neříkám dobře uchitilo nehledě na to že 2D je skoro víc navštěvovanější, ale hlavně 3D brýle bylo myšleno v kontextu tohoto serveru na hraní a ne nějaký kino, stejne plky a hype byl okolo 3D vision nvidia, jak to bude revoluce, jak budem hrat na 3D monitoru hry a kde je jim dnes konec jen na těch předváděčkách a stejné to bude s Oculusem na wow efekt dobrý na celodení hraní=*11* ... *3*
            • Čerpáš z vlastných skúseností alebo len troluješ? Je jasné, že na celodenné hranie to asi naozaj nebude, ale s tým čo píšeš len preháňaš. S oculusom DK2 som odohral celý Half Life 2 aj s epizódami a lepší zážitok z hrania som naozaj nemal. A to mám odohrané hry aj v 3D cez NVIDIAcke 3D TV Play. 3D sa na Oculus nechytá. Treba si to vyskúšať. Parádny je aj posledný Alien či Dying Light. Je úplne o niečom inom keď si obklopený herným svetom ako keď sa na neho pozeráš cez 2D monitor či TV hoci aj v 3D.
      • tak ano.. u nas v multikine kdyz sly StarWars tak na velkej sal to slo ve 2D a 3D jen do mensich.. ;) asi protoze je ten velkej zajem o "kvalitni 3D" *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit