Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pravdu má v tom že práce za kterou dostanete zaplaceno dopředu je mnohem méně lákavá než ta za kterou odměnu teprve čekáte. Na druhou stranu je ale přirozené že jakmile po někom chcete peníze dopředu, budete pod tlakem. Holt někdo to rozchodí a někdo ne.
  • Práce pod tlakem neni úplně pro každýho, sám s tím mám dost problém. Tohle je dobrej stručnej článek pro osvětu všech, co by si rádi na Kickstarteru taky štrejchli, že to není jen o "hurá, máme na to prachy".
  • tonnymontana
    Proste jak uz tu nekdo psal ten clovek mel asi poprve v zivote zodpovednost a podelal se z toho.. Stovky kreativnich lidi by to nakoplo ale tento pripad je spise smutny. Asi se jeste porad klepe kdyz ma pohovor nebo jit k zubari.. pokud ma problem spocitat si dve a dve + vedet co chce budiz.. ale delat z toho clanek jak kikstarter nici lidi protoze jim da moznost dodelat projekt aniz by vyvojar projektu umrel hlady je chore:D ja bych mu napsal nejake antidepresiva, prasky na spani a vraceni penez. Ulev se mu a muze jit do fabriky k pasu
  • maros.goc
    Podľa mna sa ten clovek zhovadil :-) fakt neviem nad cim narieka ked toto je uplne to iste, ako keby dostal peniaze od distributora.... Podla mna on nepochopil o com vlastne KS je, on tie peniaze dostal na vyvoj hry a nie ako odmenu za hru, ktora vlastne ani nie je... Podla mna mu prave to zvazovalo ruky
    • Upřímně moc nechápu, čemu nerozumíš. Když ti obyčejní lidé dají z vlastní kapsy dva mega, tak si asi nemůžeš dovolit je jen tak promarnit, teda pokud máš nějaké svědomí. Ty peníze dostal proto, aby „jím“ vytvořil kvalitní hru, kterou nasliboval, že za ty peníze vytvoří. Celé to je vlastně otázka morálky – pokud tu hru zmrví, tak ho nikdo kamenovat nemůže, ale on se bude očividně cítit zle, protože by se pasoval do role dlužníka.
  • ezechiel25-17
    Mám takový dotaz - autor kampaně ji nemůže v průběhu zrušit? S tím, že by to prostě dopadlo, jako by to nedopadlo?
    • Může. Často se ruší tehdy, když je zřejmé, že se peníze nevyberou.
      • ezechiel25-17
        "Steve Swink je evidentně hodně přemýšlivý mladý muž a už v průběhu kampaně přišel na to, že mu vlastně žádání o cizí peníze nevyhovuje."

        Pak mi nejde do hlavy, proč to prostě neodpískal, pokud se už tehdy cítil zle.
  • Dobryden, budete schopni zjistit neco o tajnem projektu Obsidianu, ktery ma byt na GDC predstaven?
  • Plně souhlasím s jeho postojem a pravděpodobně bych na tom byl v jeho situaci stejně. Jediný rozdíl je v tom, že já bych do toho nikdy nešel, ale on to udělal a snad to překoná
  • GlaDOS
    Tady je sice spousta expertů na Kickstarter, ale vývojáři si prostě ne vždy uvědomují, jaký tlak může taková kampaň přinést. Někdo si stanoví takový cíl, aby mohl zaplatit licence a měl peníze na jídlo a nájem a za den má projekt zasponzorován. A někdo zase bojuje až do konce a Kickstarter ho úplně vyčerpá. Je jedině dobře, když se vývojáři se svými zkušenosti, ať už negativními, svěří dalším.
    • Podle me jde spise o to,ze dobry pracovnik(v jakemkoliv oboru) nemusi mit na to aby byl i dobrym sefem/manazerem. Lidi v praci na sefy porad nadavaji,ale kdyz se dostanou do jejich pozice,zjistuji ze ten tlak ze shora je mnohem vetsi nez na toho treba vyvojare. Kazdy na to nema
  • Cosi
    Já si pamatuju na hlášku z Fight Clubu.

    (Martin Bach začal mluvit o Kickstarteru a je přerušen Dobrovským)
    Dobrovský: Martine, neříkal jsi, že už nechceš o kickstarteru ani slyšet? Neměl by ses teď něco jako... samovznítit?
  • Carmamrdon
    Ten pán prostě zjistil, než se rýpat s nějakou hrou, bude lepší si válet kule na gauči a před veřejností ze sebe udělat utlačovaného chudáčka. Toť vše.
    • Robotron3
      Spíš to na mě působí jakoby snad nikdy normálně nepracoval, teprve před nedávnem vyrostl a diví se, že dospělý člověk má určitou odpovědnost. Tak aspoň získal zkušenost. Ale o Kickstarteru to nevypovídá vůbec nic.
      • Ten člověk je jako já.
        • Nemocný? *5*
          • svatý
            • Tak ty svatý určitě nebudeš .... . Napadá mne akorát tak, nenalokal jses trochu moc svěcené vody když tě křtily ? :D :D Nevim jak se to teda dělá ale jestli nějak potápí děti do studený vody, tak tebe tam nechali asi moc dlouho :D.
        • MickeyMutant
          Nezdržuj se tady a běž tesat, ať z tebe něco vyroste.
      • Ty si tiez zrejme nikdy nepracoval - peniaze dostanes az ked nieco urobis
        Ten clovek skratka nieje pre dnesnu dobu. Dnes ti staci predviest pekne a sexi klamstvo a mozes na tom ryzovat. Esteze sa najde dost magorov co im to zeru.
        • Robotron3
          Peníze se normálně půjčujou, od toho jsou banky, nebo investoři. Když du do nějakýho podnikání a vypůjčim si na to peníze, mám určitou zodpovědnost, jak ty peníze pak splatit. To je uplně stejný jako vybrat peníze na Kickstarteru. Kdo tohle nezvládá, ať se do ničeho takovýho nepouští. To přece musí být jasný každýmu.
          • Neni to stejny.
        • ani ne, penize dostaneš predem od investoru

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit