Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paulcz
    Úplně mě to dojalo, místo toho, aby byl chlap a bojoval proti radikálům v Sýrii tak uteče ze země na Západ kde pobírá dávky a udělá nějakou srdceryvnou hru.

    Valná většina uprchlíků utekla před válkou, ne před Syrskou vládou, kvůli ekonomickým důvodům a mladí muži hlavně kvůli těm povolávacím rozkazům.
    • Je třeba chápat, že většina populace jsou Sunnité kterým vládnou Alávite s dost brutálním režimem. Není překvapením, že je Asad dost neoblíbený u většiny populace a těm co nechtějí zabíjet vlastní spoluobčany nezbývá než emigrovat.... To je u občanských válek časté. Jinak Assaduv režim je protektorát Iranu a Ruska, bez nichž by už dáaaaavno neexistoval. Nedělám si iluze o tom, že by vláda pod islamisty a "liberály" byla skvělá, ale někdo kdo hází vlastním lidem na hlavu barelové bomby a plynuje je? Humus...
    • Přesně také mne to dojalo... Dezertér dřív je čekala kulka do hlavy dnes dostanou dávku peněžní a ještě ze sebe dělaj hrdiny... *11*
    • Coffin.Corner
      Upřímně, když vidím jak se to ve světe sere čím dál víc, začínám uvažovat jak se vyhnout případné mobilizaci záloh...
      • Jack1947
        Dookud nebude nějaká válka nebo otevřenější konflikt tak pohoda...
      • Paulcz
        Pokud se někdo chce vyhnout obraně vlasti na domácí půdě tak to je dost zoufalý.
        • Zoufalý? Proč? Nijak netoužím po tom bojovat za Česko, nevidím důvod proč bych měl. To jak tahle země funguje se v mnoha ohledech příčí mým názorům. Dokud já v tý zemi žiju a dělám věci, aby stát dobře fungoval a stát dělá věci, díky kterým můžu dobře fungovat já, jsem spokojený, symbióza funguje. Jakmile mě bude chtít nutit dělat něco, co nechci a to bez nějaký výměnný služby, tak tady končím...
          • Jack1947
            Tak jo a pujdeš třeba kam do Ruska ? :D
        • Coffin.Corner
          Obrana vlasti a ještě k tomu na domácí půdě je sice krásná a šlechetná idea, ale pro mě jako občana vyspělé země v nejsilnějším obranném bloku dost nepravděpodobná varianta. A jak bohužel ukazuje historie, většina válek vedených zeměmi tohoto bloku se za obranu vlasti jen schovávala a jejich vojáci umírali veskrze úplně zbytečně...
          • KrPa
            a jak nase historie taktez ukazala, nejake obrane pakty jsou taky na nic...
          • Jack1947
            V uSa ale jim to třeba je jedno tam maj skvělou penzi a ještě pohřeb zdarma, tady musí bejt nějaká válka aby nahrnuly lidi do armády, protože armáda je děsně vážná a přes jejich abnormální ýcvik prostě neprojede ani zettor *5*
        • Jack1947
          Čí vlasti? a za čí stranu, za NATO? tak na TO jediné a to že nasráát! *4*
        • XorxoxTalarius
          Ne pokud my budeme strana ktera tu valku vyhlasila.
          • Paulcz
            To pak budeš muset doufat, že to ty invazní vojska zajímá.
            • Paulcz
              Jestli je někdo v právu nebo ne je irelevantní, "Invaze je vpád ozbrojených složek na nepřátelské cizí státní území, příp. na území neutrální nebo nepřítelem okupované. Výraz pochází z latinského invasio, což znamená vniknutí." :)
            • XorxoxTalarius
              Nechci ti kazit radost, ale pokud my nekoho napadneme, tak invazni vojska jsme my, a to i v pripade ze by se protivnik promenadoval nasim hlavnim mestem ;)
    • Jack1947
      Pozor pozor... moc bych netlačil na pilu...
  • Odulin
    Zajímavý příběh. Nezbývá než mu držet palce a pak si třeba tento nezáviděníhodný příběh zkusit.
    • Jack1947
      https://store.steampowered.com/app/725980/Path_Out/
      https://causacreations.itch.io/path-out

      šak jo tak zkoušej a pak nahod dojmy ty trumbero :D
  • Jack1947
    Tak je zase hezké že takovéhle "dílo" dá zdarma *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit