Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chtělo by to něco nového, Risen je spíš taková slepá ulička - pošesté to samé, akorát zase o kousek horší. Podle mě už se tohle klišé vyčerpalo. Risen 3 jsem dohrál a místy to byla skvělá zábava, ale je to pořád stejné a člověk v podstatě už hraje mechanicky a přesně ví, co ho čeká.
  • Nedávno jsem rozehrál maraton Gothic I+II :D
  • Tady se da napsat pouze: Hodne stesti!
  • Vyborne Gothicov som dohral asi 8x dokopy...akurat nedavno 3jku druhykrat..stale vyzera skvelo ta hra...vobec nezostarla. Na dvojku som pisal i navod. Piranhiam verim.
    • A nejvíc vtipné je, že i když napíšeš cokoliv, lidi tě stejně vymínuskujou *1*
      • cumpi3
        hnisavec a PC? Neco tu smrdi
        • x_ander
          Někdo mu hacknul účet.
  • Kazdej tu mluvi o G2, kterej byl sice rozlehlejsi, ale G1 mel o trochu lepsi atmosferu, hudbu a vubec mel taky svoje zvlastni kouzlo.
    • Jo ale ovládání kdekoli mimo boj... hrůza *1*
    • Dolero
      Druhý díl přinesl o dost lepší hratelnost, vývoj postavy a taky novinky jako alchymie, kovářství atd., navíc datadiskový svět je úžasný. Já mám oba díly rád nastejno. Jednička má lepší příběh, atmosféru a má Kolonii. Dvojka má zase využití schopností, soubojový systém (doznal určité změny k lepšímu, i když se to na první dohled nezdá) a dorovnává vše datadiskem.
      • kovarstvi bylo i v jednicce:)
        • Dolero
          V prvním díle to ani není kovářství, můžeš vykovat akorát jeden meč... To "pravé" kovářství je až ve dvojce :)
      • Přesně. G2 s datadiskem je srdcovka.
  • del0
    Koukám, že se tady všichni rozplývají nad Gothicem. Gothic sérii sem nehrál, takže zařazuju do fronty v to-do listu. *1*
    • Dolero
      Jednička a dvojka s datadiskem jsou nejlepší díly série a jedny z nejlepších RPG vůbec. Trojka s posledním CP není nejhorší hrou, ale má špatný soubojový systém, příběh, systém rozvoje postavy a imbecilní questy a tu pitomou reputaci, jinak průzkum světa a hudba jsou skvělé. "Indický" datadisk ke trojce je blbost a tzv. "čtvrtý" díl jménem Arcania (ztratila práva, takže už se nemůže nazývat kacířsky "Arcania: Gothic 4") spolu s datadiskem jsou dle mě ztrátou času. Rozhodně ti sérii doporučuji :)
  • Ja len nerozumiem, co sa stalo. Ked som prvy krat hral Gothic II bola to uplna extaza. Kazde rozhodnutie malo zmysel. Nezabijal som HORDY nepriatel ale kazdy stret mal zmysel. Napriklad na zaciatku hry zabit par vlkov vam dalo pracu a prvu vyplatu. Zabit jedneho orka to uz bol level up, ktory bol citit. Najst nejaky lektvar to uz bolo uplne terno lebo to bolo skoro ako level up. Ludia mali svoje male zivoty, ktorymi zili kazdy den. Ta hra mala vsetko co dnesnym hram tak casto chyba... Nebola repetitivna, nebola genericka, v kazdom kuse sveta bolo citit lasku k tomu ako niekto ten quest alebo lokaciu vyrobil. Potom prisiel Gothic 3, ktory mal sice potencial ale uz z technickej stranky bol nehratelny... Risen 1 bol ako tak slusny pocit a zdalo sa, ze vedia kam sa vratit. Ale potom prisli tie dalsie diely... a ja som nemohol neuvazovat nad tym... ako principy ktore boli super pred 10-15 rokmi, ktore vymysleli prave oni, su vymenene za uplnu podpriemernost.
  • Lukyz
    BTW nevím jestli to tady už zaznělo, ale něco přes půl roku vydává chlápek s nickem Andre. DirectX 11 render pro Gothic2 a musím říct, že je to až neuvěřitelný, jak nádherně může 13 let (?!?) stará hra s malou pomocí vypadat.

    Přidává do hry spoustu efektů, ale hlavně HBAO+ a dynamické stíny, které ji neskutečně oživí!

    Poslední verze je X17: http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1415847-D3D11-Renderer-f%C3%BCr-Gothic-2-%28alpha%29-7 + má vlastní auto update, takže se pak už nemusíte o nic starat.

    Videoukázka: https://www.youtube.com/watch?v=5mwmy0RK0T0

    Nevím proč, ale na videu mi to nepřijde tak "wow" jako když jsem to spustil u sebe, takže rozhodně doporučuji vyzkoušet. Udělal jsem jedno rychlý srovnání jak hra vypadá s efekty a bez nich *14*
    • joa prosim te, to srovnani tech obrazku co mas na konci, co to je za misto? G2 mam prolezly snad vsude a vubec to nepoznavam, nebo je to z datadisku? ten jsem nedohral, moc me to tehdy nechytlo, ale mam to v planu, kdyz teda vsichni tvrdi jak je to super:)
      • Lukyz
        Hele je to tuším vykřičenej dům v Khorintu hned u vody viz #19 na mapce

        http://www.worldofgothic.com/images/g2karten/city_merchants.jpg
    • ty jo diky za info, i vsem ostatnim, o tom sem tolik snil aby tohle nekdo udelal :D a vubec bych se nezlobil kdyby nekdo udelal podporu pro VR, fps pohled, trochu poladit ovladani, ruce zbrane, animace a do smrti nebudu delat nic jineho :D a neverim ze by z toho mohly byt nejake bolehlavy, ta atmosfera to musi prebit:)
    • Kinet1c
      sorry ale je to uz X17, nie X9, klikni prave to video a jeho link pod videom a zistis, ze ten post co si sem dal je 6.2.2015 a ten jeho je 16.6.2015, tzn iba nejaky dve tyzdne
      tu je aktualny X17: http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1438917-D3D11-Renderer-für-Gothic-2-%28alpha%29-14
      • Dolero
        Má tam odkaz na starý X9, ale jaký je problém si stáhnout místo něj X17? *3*
        Dal sem to tady proto, jelikož Gothic 2A + DX11 není tak skvělý, jako s L'HIVERem :)
        • Kinet1c
          Iba som dal link na X17, thats all
    • Dolero
      Nejlepší je to v této kombinaci. SP+DX11+L'HIVER *14*

      https://www.youtube.com/watch?v=hwzU8wICVuA
  • cumpi3
    doufam, ze kvalita del pujdu nahoru. Od Noci Havrana jde kvalita jen a jen dolu (I kdyz na G3 furt nedam dopustit) ... Risen 1 me bavil, ale te hre uskodilo, ze na konci uz nebylo skoro nic delat, krom hlavni linky, u dvojky mi osobne nevadili pirati, ale celkove to bylo mdle a strasne rozkouskovane...a Risen3 byla parodie sama o sobe. Od hlasu hlavniho hrdiny a vzhledu Patty az po vse ostatni...

    BTW: G2+NOTR pro me asi nejlepsi RPG
  • Gothic 1 a 2 je absolutní herní špička, Risen 1 k ní má blízko. Jestli se můžu na něco oprávněně těšit, je to tohle. + bonus, Kai Rosenkranz žije a sbírá na kickstarteru peníze na nějaký nový skladby. Možná, že zase něco nahraje pro piraně *14* prosíím... (Vista Point z G3 a Harbor City z Risen! neznám lepší herní OST než má RIsen 1)
    • Já mám nejradši soundtrack v Gothic 3, je to živá hudba, myslím, že se nahrávalo v Praze v Rudolfínu. Celkově bych řekl, že je to jeden z absolutně nejlepších herních soundtracků, co znám, a musel stát spoustu peněz. Vůbec, Gothic 3 je megalomanský projekt, kde autoři přecenili své síly a možnosti. Ale stejně je to skvělá hra.
      • já mám strašně rád Risen 1 OST, hraju na kytaru a právě tam je hodně klasickejch věcí co se mi strašně líbí. taky mi přijde neuvěřitelný, že Kaiovi řeknou o čem ta hra bude a jaká má být atmosféra a on si sedne a vymyslí něco tak dokonalýho. ten lenivej, tropickej, komorní ostrov.. A Gothic 3ka je u mě hned druhej OST. super.
        • Hele víš že v Risen 1čce je hodně podobný soundtrack jako v G3 že jo?
    • Jeremy Soule udělal taky spoustu výborných soundtracků, třeba Ice Wind Dale 1, Neverwinter Nights, KOTOR
      • to si poslechnu, díky za tip *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit