Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám PC a celkem dobré (AMD FX6300 a GK 7970), ale konzole určitě nezatracuju. Jsou vyladěné a mají obrovskou výhodu, že vývojáři mají pevně daný HW a můžou z něj vymáčknout max. Mám i XBOX360 a na to jaký má HW, hry vypadají velmi slušně. Miluju chytráky jako např. DD Stach z DDWorld, kteří všechny co mají konzoli nebo GK od NVidie označují hlupáky. Tento největší jájínek české PC scény je už fakt ubohý s tím, jak se "sofistikovaně" dokáže vyjádřit k jakémukoliv tématu. Prej je pajdulák (rozuměj panic), je to pravda? Nejvíc mě baví, jak neustále nové konzole označuje za lowend PC. Je to fakt trotl.
    • Jack1947
      Predkladas pravdiva fakta. Vic takovych jako ty a mene takovych jako je napr on. *5*
  • Django_cz
    Někde sem četl, že prý na PS 4 ani Xbox One nebude GTA V... je to možné???
    • Na PS4 ani XBOX ONE to nevyjde, už se k tomu několikrát ROCKSTAR vyjadřoval. Důvod najdeš na internetu.

      Ovšem když se ROCKSTARU ptali, zda to vyjde na PC, tak se k tomu nevyjadřovali, neuvedli jestli ano, nebo ne, ale jasně z toho vyplývá, že to na PC bude. Akorát to nechtěj oznámit co nejdřive, aby se prodalo hodně konzolových verzí.
    • Jack1947
      Dockej casu... jednou to bude ale ted jeste ne.
    • co cekas? ze R* si nasere do hnizda sve zlate slepice a vsem vytroubi ze GTA V vyjde v mnohem lepsi grafice, aby to ted lidi prestali kupovat a cekaly na vydani novych konzoli a PC verze kdyz to pak budou moct nemalemu procentu tech samych lidi prodat znovu?
      • Django_cz
        Hmm to je možné... má to logiku. Doufám, že to tak bude, před rokem sem se rozhodl jít do konzole, ale počkal sem s tím až na PS4, tak doufám, že GTA V nebude chybět. *3*
        • Samozřejmě, že to vyjde. Všechny velké herní magazíny se na tom shodují. Jen to prostě nebylo oznámeno z důvodu viz výše.
          • Na tom, ze Red Dead Redemption vyjde pro PC se take vsechny magaziny shodovaly. Dokonce i nekolikrat uvedly z prstu vycucane datum vydani. A jak to dopadlo vime.
            • No tak to třeba nevyjde. Záleží, kolik peněz chtějí vydělat. Svět se nezboří.
  • Oficiální mezinárodní cena PS4 byla stanovena na $399 / 349€ / £349. XBlob1 výjde 499€. Cenová obchodní politika SONY ve střední Evrope je vskutku povznášející. Ne, že by mi to osobně vadilo, ale pro průměrného občana ČR ten cenový rozdíl může znamenat měsíc drastické diety. Za 10 500 CZK můžete mít herní PC, které zvládne bez problému převážnou většinu her v 1080p na nejvyšší detaily. Například: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1ZML011RN9011X1R011KGO0113CM0116QJ011OXX01 Witcher II Enhanced Edition vyzkoušeno na této konfiguraci na nejvyšší detaily, průměrné FPS vysoko nad console lockem.
    • zdeeneek
      Libi se mi jak nekteri fanaticti PCckari pri kazde prilezitosti vnucuji kazdymu svoje predstavy na cem by se mely hrat hry.
      • pritom neni co vnucovat to je jasne kazdemu inteligentnimu tvorovi ze nejlepsi je hrat tam kde jsou hry nejlepsi a nejlevnejsi proste PC forever!
    • To je zajimave cemu vsemu nekdo jeste dnes rika herni PC. :) Ja mam take komp, kteremu rikam herni PC a stal kolem 60k + 30k za monitor. Krome toho mam i tu podle tebe predrazenou konzoli za nejakych 7 litru, na ktere hraju asi 90% vsech her. Vykon opravdu neni vsechno.
    • Jo, pěkně sociální sestava. Jen by sis měl zjistit technické parametry PS4, než začneš něco skládat.
      • Ano ano, hlavne ten ubersilny cpu z netbooku a megakruta lowendova grafika. To jsou panecku parametry. Tomu se zadna i5 nemuze rovnat.
        • “The PS4, in comparison, has an 8-core Jaguar AMD CPU, with a GPU that’s around the same level as the Radeon 7870 (which is significantly more powerful than the 7790). The PS4 has 8GB of GDDR5 RAM, providing 176GB/s of bandwidth to both the CPU and GPU."
    • Miserius
      Tomuhle se dnes řiká herní pc jo? *1* Že to rozjede Witchera 2 na max z toho neděla herní pc...
    • Herní PC za 10 500 CZK bych se tedy neodvážil si koupit , pač bych se bál , jestli mi rozjede excelový tabulky .
      • ja bych se v dnesni dobe bal stavet herni cokoliv s procesorem od AMD to je mega zoufalost kdyz tu mame skvele i5 a i7
      • PC hlavne muze byt i za 13000 a furt to vyjde levneji pac usetris na hrach
      • Jo, to budu radsi hrat v 720p na medium s 30fps. *14*
  • Nevím nechápu kdo by to koupil je to skoro 11k a k tomu další ovladač za 1.5k a to nemluvím o aspon 3 hrách na začátek za to tohle už muže byt slušný pc no ale asi bláznu je požehnaně no
    • ovladac neni v cene? a ja taky myslel že v cene budou nejake launch tituly
      • zdeeneek
        Ovladac v cene samozrejme je, ale pouze jeden.
      • Jack1947
        Hmm nechci ti kazit iluze ale viz co se rika o mysleni ... *7*
    • Přesně tak, ovladač (gamepad), klávesnice a myš se dnes koupí za 300 CZK, je to spotřební zboží, přece nebudu platit patnáctinásobek ceny gamepadu za gamepad s oficiálním logem PS4, navíc s daleko nižší podporou vlastní konfigurace funkčních tlačítek. Proč bych měl hrát ořezanou hru uzamknutou na 30 fps a 1080p (v některých případech dokonce 720p), když si můžu počkat pár měsíců a zahrát si jí na plné detaily pohodlně na PC v rozlišení 2560 x 1600 a vyšším?
      • zdeeneek
        Je taky rozdil mezi mysi za 300,- a mysi za 1200,- ktera ma spoustu programovatelnejch tlacitek, nastaveni citlivosti a je o hodne ergonomictejsi, protoze se pocita s tim, ze s ni bude clovek hrat treba MMORPG, ve kterych travi hodne casu. Tvoje porovnani je dost nefer kdyz vedle sebe postavis ovladac z konzole a lowend klavesnici a mys vhodnou na kancelarskou praci.
      • Miserius
        Mě by zajimalo kolik těhle pc odborníků opravdu hraje na takových rozlišení, když už jo tak na jakym monitoru a jestli se baví víc než ostatní *1* Tohle (j)elitářství asi má značit jak jsou suprový fajnšmekří, ale dělate ze sebe lojzu *1* Když budu hrát stupidní hru v 4k tak mě to nebude bavit a dobrá hra mě bude bavit klidně v 1024... Taky to pochopíš, to se neboj...tak po pubertě *4*
        • Tak tak, nechame pcckarum stupidni hry typu minecraft a budem vesele hrat dobry koridorovy hry jako cod s autoaimem. I to gta je na konzoli lepsi, propady k 20 fps delaji hrani dramatictejsi.
          • Miserius
            Argument jak stehno... Pokud nechces autoaim vypnes si ho... Uz si to do tech pc hlav nacpěte *2* Amatéři
            • Jack1947
              Ze se s nimi vubec , bavis. Jejich nazor zmenit, to je nadlidsky vykon a stejne to k nicemu nepovede PC vs. konzole nad tim mistni jedinci musi denne on*novat to snad jinak neni mozny.
            • Taky jsem slysel ze mit 60 fps s vsync je horsi nez propady k 20ti, asi na tom neco bude. *4*
            • Miserius
              To bohužel nejde, ani na pc kde jsou fps dropy mnohem horší, pokud ročně neměníš tu MAŠINU na který tu každej hraje v 4k rozlišení a 120fps
            • Kdyz ja bych radsi vypl ty fps dropy. *13*
    • Thorar
      Nechápu, proč bych nemohl mít konzoli a i to slušný pc.
    • Pokud to nechápeš tak se k tomu ani nevyjadřuj.
    • Bez ohledu na kategorie vývoj směřuje k tomu , aby hraní bylo maximálně uživatelsky zjednodušené , možná skončí i tak , že se definitivně smažou rozdíly mezi PC a konzolemi , což se už teď děje , hardwarově . Uživatel chce krabičku , která mu umožní hrát , bez toho aby musel přemýšlet nad tím , zda konfigurace bude dostatečná , štolovat nastavení , realizovat home-made upgrady HW atp .
      Zaplatit 11 tisíc za něco , co toto ( samozřejmě bez ultrahightech měřítek ) bude samo bez jakýchkoli našich zásahů umožňovat , mi přijde v pohodě . Herní notebook který odpovídá současné lepší kategorii stojí 25 - 30 tisíc .
    • Jsi nemocný .
  • Zapomneli jste zminit War Thunder - F2P s bonusama pro cleny Playstation Bonus klubu, vyjde spolu s launchem konzole a bude uz obsahovat nejen letadla, ale i pozemni sily (Ground Forces)...
  • risa2000
    Pokud stojí otázka, kterou konzoli, tak bych se přiklonil spíše k PS4. Důvody jsou dva. Za prvé, Sony to zdá se zatím hraje na férovku, jak co se uvedení, tak podpory vývojářů týče a druhak čistě technický, PS4 se mi jeví architektonicky jako herní HW platforma podařenější a víc do detailů dotažená. (Předpokládám, že to chceš na hry a neřešíš, jestli to bude streamovat netflix.)

    Oba důvody jsou ovšem irelevantní, pokud se rozhoduješ podle her a máš pocit, že si budeš chtít zahrát nějakou exklusivní hru, pak si kup konzoli, která ji bude mít. Jinak platí, co jsem psal výše.

    Já jsem si koupil před necelým rokem Xbox kvůli Halo, kdyby tam nebylo Halo, asi bych si ho koupil kvůli tomu, protože jsem ho považoval za o něco málo lepší než PS3 (opět čistě z pohledu hráče, neřeším jestli to přehrává BD nebo streamuje TV). Čímž nechci vyvolat flame, ale jen doložit ze zkušenosti, co jsem psal výše.
    • Jack1947
      Souhlas, PS4 ac jsem spis Xboxak vychazi zatim lepe ale i tak a kdyz pominu Launch, zadna slava to zatim neni. *7*
      • tak hlavne zavisi co ti koupi rodiče
        • Jack1947
          To taky no Asi ale hlavni je to ze, kdyz to nekdo moc chce at to ma ja mu to preji , osobne mi to prijde zbytecne z tech duvodu. Co uz jsem napsal psat nebudu.
    • risa2000
      To měla být odpověď na příspěvek o jedna níže od fishe.
  • Zatim stale premyslim, kterou a jestli vubec konzoli koupit. Abych se priznal zacal jsem obe konzole sledovat zhruba pred mesicem kdyz jsem zacal resit, ze muj zastaraly notebook uz nestaci kdyz si obcas zahraji hru. Pocitac mam spise pro praci a vzhledem k tomu, ze opravdu dobrych her vychazi rocne na prstech jedne ruky zvazuji zda koupit novy notebook do 25k, nebo jednu z konzoli. Je asi blbost se ptat co je lepsi jestli xbox nebo ps4 kdyz je clanek k ps4 *1* ale i tak bych se rad zeptal lidi co to hodne sleduji, ktera konzole se vyplati uprimne lepe. Jsem hodne pracovne vytizen, takze spise hry hraji na odreagovani a zabyti volnych dnu, kterych moc neni, notebook zas bych vyuzil pro praci a obcasne hrani. Hodne se tesim na BF4, Watch Dogs, NfS Rivals a hry ktere jsem nemel moznost zahrat jako BF3, GhostRecon apod, takze bych si zahral i starsi hry, ktere jsem jiz uz nemohl hrat. Trochu me odrazuje cena her, konzole samotna je za velmi dobrou cenu oproti pocitaci. Celkove asi na konzole vychazi behem roku mnohem vice titulu nez PC her. Treba mi odpovedi pomohou se rozhodnout *2* Cetl jsem clanek, nejspis to psal nekdo kdo je stejne pro PC a celkove se pry o next gen konzole nejedna a pokud spustim napr. Watch Dogs na novem pc a na konzoli jiz ted bude pc verze daleko napred oproti konzoli. Dalsi veci je, ze na gamepadu jsem akcni hry jsem hral malo a moc jsem si na to ovladani nezvyknul. Nevim, uz 2 dny ctu ruzne clanky jestli XONE nebo ps4 a nebo zustat stale u pc. Trochu mi vadi placeny internet abych mohl hrat multiplayer i kdyz to prinasi vyhody.
    • Mám dva notebooky a vždy jsem měl k PC i konzole . Nevím proč , ale na PC mě hrát nebaví , snad je to tím , že si raději kecnu na gauč a zapnu velkou flat TV , nepřemýšlím nad konfiguracemi , pač to co si na konzoli koupím , je na ni také optimalizované . Dalším faktorem byl a stále je fakt , že určité tituly jsou pouze na konzolích , ale to bych nebral stoprocentně . Hlavním důvodem proč konzole ano , je pohodlnost , hraní na notebooku na který čučím zblízka mě neláká , jde to propojit do TV , jenže to není nějak ono . Cena konuolových her je vysoká , to je fakt , nicméně pokud je dáváš protihodnotou do bazaru , tak převaluješ de facto ceny PC her , pomíjeje přitom tu úplně primární investici do první hry .
      • Mohu jen souhlasit, přesně takhle to je. Do nedávna jsem byl čistě PC hráč, už z dob 386ky, a konzolím jsem se vyhýbal - přišlo mi to zbytečné, když mohu hrát na PC, a též absence myši pro FPS či strategií mě prostě nelákala.

        S mladou jsme si řekli že bysme chtěli Kinect, že to může být fajn zábava, takže se koupil Xbox s kinectem. Ve finále po 2 měsících mohu říci, že na kinectu jsme hráli asi 3 krát, nevím no, zase tolik nás neoslovil, jak jsme doufali, ale již hraju jen, což mě překvapilo na konzoli. Prostě je to jednodušší a konfortnější, přijdu z práce, lehnu do gauče a pustím telku, a rovnou můžu hrát kde jsem skončil. Né že by to na PC nešlo, ale prostě velká telka, pohodlí s bezdrátovým ovladačem. Jen je holt potřeba se naučit, že je to něco diametrálně odlišného než-li klávesnice a myš, a prostě se to hraje jinak. Ale už bych neměnil :)
        • Jack1947
          Konecne moudra slova. *4*
    • Jestli se rozhoduješ mezi nbookem a konzolí, rozhoduješ se špatně. Jsou to zcela jiné věci, takže v první řadě by jsi si měl vlastně ujasnit, co potřebuješ. Jako by jsi se rozhodoval mezi autem a motorkou ...ano motorka je levnejší a na obou se dá jezdit.
      • Jack1947
        + Darcovstvi organu je zahrnuto v cene to se samozrejmne vyplati dvojnasob. *15*
        Jinak ano, potrebuje si chlapec ujasnit na cem to vlastne chce parit. *3*
    • Kdyz uz PC na hry, tak rozhodne ne notebook, jelikoz s konzoli se nikde taky tahat nebudes, takze uvazuj takhle. Stolni PC za ty prachy bude lepsi nez ntb za stejnou cenu. S konzoli ti neporadim, ale po te trapne obchodni politice, co microsoft predvedl, je mi urcite sympatictejsi PS4. Ale tezko rict, asi bych si pockal na ohlasy, az budou obe v prodeji. Jak se rika, jen blazni spechaji. Jinak zvaz zdali chces sedet s joypadem na gauci, nebo v kancelarskem kresle u pc stolku *3*
      • Jack1947
        Ja naopak jo, Xbox 360 pote i PS3 . Na nove konzoly nez vyrostou , nabobtnaji a budou mit co nabidnout je prece vzdycky dost casu ne. Aspon se vyhnes tem vadnym a prejdes rovnou plynule na ty bezchybne . "Starou" konzoli , protoze je spoustu her co si nehral rozhodne chybu udelat ani nemuzes.
    • A k cemu? Co ti konzole nabizi? Me krom exkluzivnich her nic, a mezi nima neni nic bez ceho bych neprezil. Takze pro me jasna volba konzoli nemit. *3*
    • asi bybylo dobre se rozhodovat podle exkluzivnich her
      xbox one
      http://games.tiscali.cz/tema/e3-2013-vyber-nejzajimavejsi-hry-pro-xbox-one-63173

      ps4
      http://games.tiscali.cz/tema/e3-2013-vyber-nejzajimavejsi-hry-pro-playstation-4-63178

      osobne asi zustanu u pc kde se chysta comand and conquer online, homeworld 3, planetary annihilation, wasteland 2 atd. (ale když hrajes na notebooku tak to asi nejsou hry pro tebe) a dalsí
      http://games.tiscali.cz/tema/e3-2013-vyber-nejzajimavejsi-hry-pro-pc-63247
  • Já i počkám na Xbox One. Stejně jediný důvod proč to chcu je Kinect
    • Nikdo ti to nebere. Ale napsat jsi to měl pod článek k XBO.
  • Playstation Plus to je něco jako u Xboxu gold membership? Tzn už žádné free hraní???
    • na PC mam hromady her zadarmo a za online hrani neplatim NIC
    • Dá se říct že je to konec "free" hraní, ale taky je to konec Online passů od různých vývojářů, navíc ty hry zadarmo nebývají rozhodně žádný Béčka
      • Něco za něco pravda. Co jsem se díval u toho stávajícího goldmembership tak ty hry mě moc nezajímaly, ale u PS to vypadá na dobrou investici, když stejně člověk pořád kupuje hry a jestli jsou k tomu i na VITU jak tady zmiňoval uživatel mikek tak to je pak super v mém případě.
    • Miserius
      Ano. Navíc ale dostanes mesicne 2 hry na PS4 a 2 hry na PS3...
      • Nevím proč minus jen za dotaz na který neznám odpověď whatever. Nicméně děkuji za odpověď, takže to bude fungovat jako doposud u Xka. Akorát tahle nabídka je tedy ovšem mnohem lepší *2*
      • a 2 na VITU.
  • šadap end tejk maj many *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit