Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • takze kde je ten skaven?
    https://www.anandtech.com/show/12678/a-timely-discovery-examining-amd-2nd-gen-ryzen-results

    jeste porad si mysli, ze vsichni krome anandtech se myli?
  • Ty diskuze se za poslednich 20 let vubec nezmenily
    • Takhle jsem se u internetu zasmal naposled v osmasedesatym.
      • ve kterem stoleti *15*
  • skaven
    tak, NDA skoncila, testy su vonku:
    https://videocardz.com/75975/amd-ryzen-2000-pinnacle-ridge-review-roundup
  • zaty
    I když jsem v posledních letel preferoval Intel, další mé pracovně/herní PC bude s Ryzenem. Když vidím, kolik mě stála pracovní stanice s Xeonem 6C/12T protože potřebuju ECC RAM, které i5 a i7 nepodporují, tak když koupím ten nejvýkonnější Ryzen s deskou s podporou ECC, tak mi zbyde ještě na hezkou dovolenou :)
    Takže díky AMD, že tlačí na Intel, protože takové zas... praktiky, jako nepodpora ECC v drahých desktopových CPU, abych si musel koupit Xeony je svinstvo. Paradoxně Pentia a i3 ECC podporují.
    • To je celkem slušná vyčůranost.
  • Ježiš tady je zas najednou expertů že by se z toho člověk pos... *7*
  • Mimochodem, tady jde krasne videt jak podle Intelu "musi byt" novy chipset pro 6c Coffee Lake
    https://community.hwbot.org/topic/175489-asrock-z170-mocf-lives-on-coffee-lake-mods/
    *15*
  • Já bych řek, že momentálně je to docela prašť jako uhoď. Záleží, jak moc si chceš honit pindí** teda benchmarky.
    Větší oříšek bude sehnat slušnou grafiku. Pokud jedeš na fullHD, tak aspoň 1060 6G, pokud to pálíš ve větším rozlišení a neřešíš rozpočet, vůbec neváhej nad 1080.
    • Sákryš. Reakce pro Fidela, se to nějak blbě zařadilo.
  • Zeptám se, protože teď řeším dosluhující komp - má cenu stavět PC za cenu Xbox One X a nabídne tento PC srovnatelnou grafiku s již zmíněnou konzolí?
    Že bych si tedy na net a další blbiny nechal starý PC a na nové hry vzal Xko.
    • Jack1947
      Nevyplatí cena ramek je přepálená , grafiky jsou nedostatkové zboží...
    • konzole vs pc...to neni o vykonu nebo grafice, ale o stylu hrani. Tomu odpovida i slozeni her, kde na PC to je mnohem vice o online hrani a na konzolich to je single. Sice se to konzole snazi posledni dobou vylepsit, ale porad se to neda srovnat. Dneska uz jsou konzole v podstate osekana PC, takze jsou sice levnejsi, ale diky tomu ztraci svoji univerzalnost. Navic se ukazalo, ze spousta vyhypovanych konzolovych exkluzivek, ktere se treba nakonec dostaly i na PC nesklidily od PC hracu takove ovace...ikdyz za to castecne muzou mizerne porty, tak z nemale casti je to i jinyk vkusem hracu.
    • Na PC se hry neoptimalizují takže te PC vyjde draž. I když pochopitelne současna generace konzoli ma docela levne vnitrnosti, jejichž porizovaci cena je nekde pod 10 tis Kč (kdybys bral papirove stejne vykonne PC ekvivalenty) ale hry jsou tam optimalizovane, a o tom to je.
      Na PC dneska už nic nevychází krom par indie retro her a ty si zahraješ i na kancelarske mašine.
    • Za současnou cenu Xbox One X (bez akce 13 tis. Kč) nové PC na platformě AMD Ryzen s grafickou kartou odpovídající výkonu XOne X, tzn. min. GTX 1060 6GB nemáš šanci postavit!
      Na to si připrav rozpočet min. 22-25 tis Kč. Pokud nehraješ strategie, letecké simulátory (War Thunder není letecký simulátor a na Xbox One vyjde letos taky), tak Ti stačí Xbox One X. PC pochopitelně bude o něco výkonnější ale taky značně dražší. Pokud máš jako já starší PC (u mě např. přetektovaný Intel Core i5-2400 Sandy Bridge) a máš k němu slušnou GPU min. GTX 1050 Ti (nebo ekvivalent od AMD tzn. RX 560 4GB), tak je skutečně asi lepší si pořídit konzoli.
      • Díky moc za reakci, tak tedy půjdu asi do toho Xboxu. Navíc koukám, že nejlevněji XOX seženu za 11400 kč úplně nový, takže fakt nový PC v mém případě nebude mít cenu.
        Osobně moje PC je kombinace i3 3220 + gtx 650 1gb, takže tady bych stejně nic z PC nemohl použít a musel by to být tedy úpně nový PC.

        Ještě jednou děkuji za obsáhlou reakci.
      • jesttli ma operacni system, w10, tak sestavu s gtx 1060 3g sestavi za 17 litru
  • Jack1947
    Co se týče spotřebay AMD asi už zůstane navždy za výhodnějším Intelem ale výkonem zase naopak ho může dohna a v některých případech i předehnat hmm...
    • Tim AMD myslis ten Ryzen, ktery je vyrobeny procesem pro mobilni cpu a proto (krom toho ze nejde moc pres 4Ghz u 14nm verze) zere min jak Coffee Lake?
      • Jack1947
        Hmm ale vykon tam bude stejně slabší a každé dítě ví že AMD jsou prostě 1x slabé minimálně co Intel.
        • Co si mam predstavit pod tim "1x slabe co Intel"?
          • Jack1947
            Jsou prostě od pradávna minmálně 2x slabší...
            • To vetsinou bylo, ale ne vzdy a rozhodne neplatilo, ze AMD na stejne frekvenci bylo na 50% vykonu Intelu. Naopak byly doby, kdy to bylo prave naopak a Intel to honil frekvencemi a i tak to nestacilo
            • Jack1947
              No vidíš a já mám dle tvého nicku dojem že se celou dobu bavím s trollem - Tak mi tak příjde že to už bylo odnepaměti papírových třeba 3,2ghz bylo méně než totožné ghz u Intelu a tak dále.
            • Jako ze 6 corovy Ryzen 5 je 2x slabsi nez i5? Trololo. *15*
  • Lol Ryzen 2700x 3.7ghz-4.3ghz TDP 105W
    Ryzen 2700 3.2ghz-4.1ghz TDP 65W
    Takze rozdil v nejvetsi zatezi je 200mhz ale TDP je o 40W vetsi???????? Lol takze pri taktu na 5ghz ten procesor musi bez poradneho chladice za nekolik tisic nebo bez vodnika vybuchnou ci schoret *1* *1* *1* *1* *1* Nj to clovek ani nemusi v zime topit.Nj amd vyznava kvantitu jader nad kvalitou jader *1* *1* *1*
    • Ryzen ma pajeny heatspreader. Pod dusikem da 5,8 Ghz.
      Intel ma pod heatspreaderem levnou pastu, ktera nedokaze prenyst teplo ani kdyz je procak v defaultu. Takze bez delidu by vybouchnul ten Intel. *3*

      Btw, na frekvenci az tak nezalezi, Nehalem byl na 2,66 postupem casu snad 2x vykonnejsi nez C2Q na 3,5 a vic.
      • Na Frekvenci zalezet nemusi, ale faktem dnesni doby je, ze sestijadrovy 8700k na 5GHz je vykonem ve vicevlaknovych aplikacich na urovni osmijadroveho Ryzenu 1800X na 4Ghz.
        • skaven
          https://images.idgesg.net/images/article/2017/10/core_i7_8700k_cinebench_r15_nt-100737744-orig.jpg

          https://www.gamersnexus.net/images/media/2017/CPUs/8700k/corrected-cinebench-8700k.png
          proste trosku-dost kecas
          • Na hry neni vykonnejsi nez Ryzeny pouze 8700K, ale kde jaky intel, protoze v single threadu ma zkratka vyssi vykon, nez jadra Ryzenu a vetsine her staci 4 a mene jader, takze ten tvuj Ryzen prevalcuje kde co a hry kde je lepsi Ryzen jsou i tak stale bez problemu hratelne na starsich procesorech. A cim novejsi generace, tim vice to plati. Uzij si svuj ryzen, zrejme te hry vice bavi, kdyz vis, ze mas v kompu prave Ryzen, ktery ma ted slusny pomer cena/vykon, ikdyz pred rokem tomu zdeleka tak nebylo. Mi je jedno, jaky mam procesor, hlavne aby vse fungovalo k me spokojenosti *3*
          • Nevim v cem. Podivej se prave na druhy obrazek, kde je 8700k na 5Ghz a kde je 1800x *3*
            Neboli mi sam davas za pravdu.
            • skaven
              este raz, nerozporujem ze i7 8700K je najrychlejsie cpu na hry(ukazal som ti ale, ze v multi nieje najrychlejsie). len ty netvrd ze 5GHz je pre kazde to CPU ako s prstom v nose(ani po delide).ked chces 5GHz, potrebujes kvalitnu dosku, delid, a velmi dobre chladenie. co su desiatky az stovky eur nad cenou, ktoru uvidis v nakupnom kosiku pri kupovani toho cpu.
              narozdiel od toho, 8jadrove ryzeny das na 4GHz bez vacsich problemov


              a vlastne ta diskusia i7800K vs r7 1700-1800 je bezpredmetna. coffee lake prislo vlastne o 3/4 roku po ryzenoch, ako odpoved na ne.
            • Tech par procent v syntetickem testu muze resit jenom nejaky jouda. Sam pises, ze tady jde o hrace a realita je zkratka takova, ze Intely dosahuji ve hrach vetsi FPS, nez ten tvuj Ryzen, takze se neohanej syntetickym vypoctovym testem, ale ukaz mi test, kde zprumerovali desitky her a vetsi FPS generuje Ryzen proti Intelu. Protoze k cemu ti, ze v nejakem syntetickem testu je tvuj Ryzen o par procent lepsi, ale ve hrach dostava na zadek? *7*
            • skaven
              myslis stock r7 1800 so silnou ramkou, vs i7 8700K na 5GHz?

              lebo dolezite je toto: r7 1700 @ 4GHz (v clanku je pisane, ze vsetky ryzeny su v rovnakych frekvenciach rovnako rychle)
              https://imgur.com/a/vghewxe
    • thermal design power nieje power consumption
      LOL
      • Lol kdo tady pise o power consumption ja pisu o tepelnem vykonu a ne o napajeni.Nez neco napises tak si nejdriv cti.
        • skaven
          takze ty si Radek, Petr, a dokonca LV a LVm?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit