Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kravicka
    Jeste ze tu mame HW inzenyry kteri dokazou udelat DDR5 RAMky funkcni na DDR2, Bluray disk ktery pujde prehrat v disketove mechanice a dalsi.
    • a proč to jde u grafických karet, které už asi 20 let pasují do stejného PCI-E slotu a ne u pamětí?
      • Protože i nejvýkonnější graf. karty využijou celkovou možnou šířku stávající sběrnice PCIe asi tak jedný pětiny, možná čtvrtiny, tak proč vymýšlet něco jinýho. U RAM je to trošku jiná písnička, kdy rychlost pamětí spolu s rychlostí CPU a chipsetu určují celkový výkon stroje.
  • základ je, aby to nepasovalo do stejný desky jako DDR4 *1*
    • Jack1947
      Heheh to by se jim nevyplatilo *3*
    • samozřejmě jako vždy, když dochází ke generační obměně.. budou desky co podporují obojí.. viz historie
    • Draken69CZ
      A jak bys to udělal aby to šlo?
      • victor
        To je i případ konzolistů ... zpětná kompatibilita se nenosí , protože se může vydělávat dvakrát a držet očekávání na remastery .
        Nintendo by dnes krachlo , pokud by přistoupilo na běžnou praxi s ROM dumpy a za normální cenu by je oficiálně zveřejnilo ve svých online službách .

        Pokud by se zachovala pinová kompatibilita a deska počítala s rozdílnými požadavky pamětí ... no ono by to šlo i za cenu dalšího slotu a bižuterie navíc , ale to si každá firma nechá patřičně zaplatit jako extra fičuru.
        Myslel jsem , že systémové DDR5 nebudou až taková bolest , když se s nima už řádku let osazují grafické karty.....
        • Vzhledem k podstatě významu DDR a technickému fundamentu prostě každá generace musí přijít s novým řadičem a nejspíš i sloty, tady není zbytí. Tyhle vaše úvahy fakt baví.
      • mě by spíš zajímalo, proč by to nešlo?
        • KrPa
          protoze to je treba jina technologie
          • victor
            A já si už myslel , že jde o evoluci té stávající k čemuž svádí i to číselné označení :D ...
            Připadá mi , že adaptovat starou technologii na novou musí být mnohem těžší , než při návrhu nové respektovat předchozí milník pro zachování vzájemné kompatibility ....
            Asi proto mne bude vždy víc zajímat ZX Spectrum s HDD a SDHC řadičem , než nová revize RAM pamětí vyžadující opět nový HW k tomu aby v podstatě fungovala stejně jako ta předchozí .
            • KrPa
              evoluce je u zivocichu, navic vetsi miniaturizace sebou prinasi nutnou davku problemu a pridava k tomu dalsi problem "zpetne kompatibility" je bezucelovy a zbytecny, sam pises, ze to bude fungovat stejne jako predhoczi, tak si koupis tedy to starsi, stejne a levne

              navic se tu v clanku mluvij jen o prvnim prototypu a delat z toho zaveny na finalni produkci je kravina
        • Protože s tou paměti musí umět komunikovat i řadič na desce.
          • Tovizejo ... vzhledem k tomu ze na desce uz 20let zadnej neni ...
  • Kde je ten buran co tu včera řval, že DDR5 nebudou?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit