Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 2 z.z.:
    Průzkumy nedokazují nic. Který rodič napíše že se nezajímá o to co hrají jeho děti? Myslíš, že podobné průzkumy mají vůbec nějakou hodnotu když informace co se do nich uvádí každý respodnent úmyslně přikrášluje do "sociálně přijatelných" hodnot?

    Navíc pokud se chceš řídit americkým průzkumem, tak musíš brát věk hráče, pak ho vydělit dvěma a získáš mentální věk hráče. A jelikož jsou hry primárně vyvíjeny pro zdegenerované obyvatele USA pochopíš proč jde kvalita her do ...... .
    • S prvním odstavcem souhlasím, ale...

      "hry primárně vyvíjeny zdegenerované obyvatele USA" - no, tak to buď urážíš veškeré moderní hráčstvo, které si nové hry pořád kupuje a očividně se baví, nebo tu ukazuješ ten dnes v Čechách tak moderní antiamerikanismus.
      V každém případě bys možná mohl svoje myšlenky přehodnotit.
  • Ano, takový je průměrný americký hráč. Ale proč to do p*dele musí znamenat, že hry šité na míru tomuto americkému hráči jsou tlačeny i nám?
  • Z mé zkušenosti, která samozřejmě je jen čistě subjektivní: Znám cca 30+ lidí, co hraje hry (hraje = nejméně jednou týdně se k tomu na pár hodin posadí). Náš průměrný věk je 25+. Minimálně z mé zkušenosti, která je pouze subjektivní, na tom prostě něco je - hráči stárnou a já už běžně potkávám dokonce hráče starší 50 let a to je podle mě fajn.
    • Děti sice hrají hodně, ale většinou hry zadarmo. Dospělí nad 30 jsou ochotni platit, takže je jasné, kdo je zajímavější.
    • zdeeneek
      Je sice hodne pocetna skupina lidi, kteri hraji hry i kdyz je jim 30+ let. Ale tuhle skupinu stejne uplne brutalne valcuji deti od 6+ let. Driv ( za komaru ) bylo pomerne tezky nejakej pocitac sehnat, takze hraci byli spise starsi. Dneska ma PCcko doma skoro kazdej a ver, ze deti maji o hodne vic casu na hrani nez dospeli ve veku 30+ let, kteri maji hypoteky, musi zivit rodinu atd. Tim nerikam, ze po tricitce herni zivot konci. Hracu v detskym veku je ale proste mnohonasobne vic.
      • Průzkumy jasně dokazují, že neplatí tato tvá věta: "Hracu v detskym veku je ale proste mnohonasobne vic." Já bych netvrdil "mnohonásobně". Jistě, více jich bude.

        Taky bych odlišoval hry a hry. Je podle mě docela dost her, kde je opravdu velké zastoupení dospelých.

        A také bych odlišoval hráč a hráč. Jsou hráči, co si dají jednou za týden na PC karty, jiní si dají nějakou hopsačku, jiní FPS střílečku atd. Hardcore hráčů je podle toho, co vím, jednoznačně nejvíce u starší populace.
  • zdeeneek
    Prumernemu hraci v CR je 12 let a nakupuje na torentech, vsechno co se da.
    • PS3Hrac
      Zapoměl si Nejhranější hry a to je Counter Strike a Minecraft *1*
    • Grifus
      Slaby pokus o vtip. Vekovy prumer bude odpovidat celkem presne, preci jen prvni herni generace je kolem tricitky. A nahodou take podle zverejnenych cisel z ruznych prodeju, jsme se naucili kupovat hry v akcich / re-edicich jak divy. Oni uz i distributori celkem pochopili jak prodat (viz. treba snad pata re-edice prvniho Mass Effectu, co nedavno vysla).

      Co se stahovani warez verzi tyka, pochopte uz jednu vec - pocet stahnutych kusu se NEROVNA poctu teoreticky prodanych kusu. Naopak tech co diky warezu nekoupi original je drtiva mensina. Naopak spousta lidi jsi posleze original dokonce zakoupi...
    • 20 plusků? jako vážně? uvědomujete si, že tu pluskujete nesmysly?

      taky sem budu psát blbosti a budu sbírat pluska...

      Slon africký žije na Antarktidě.

      Tak a nyní čekám nejméně 10 plusů za nesmysl. Děkuji předem. *3*
    • Souhlas, znám z osobní zkušenosti... *7*
      Dříve jsem stahoval (jak uvádíš) z torrentů, nyní již od 16 jedině Steam. *14*
    • Sweetchuck
      V podstatě jsi popsal sám sebe *3*
      • zdeeneek
        Tezko Anezko. 32 let, na PC jen MMORPG na originalnich serverech a zbytek PS3, 3DSko.
        • Člověk jen napíše, co a na čem hraje a má mínusy :) Ty jen nádherně podporují tezi o tom pubertálním věku. Výborně klikači :)
          • zdeeneek
            To vis, kdyz se verejne priznam k tomu, ze hraju na konzolich - a ty jak znamo brzdi PC *1*
        • Sweetchuck
          Sry, pokus o vtip *4*. Jinak souhlas, jen bych ten průměrný věk dal možná ještě malinko výše.
  • Odulin
    Jo pěkný čtení....pro srandu bych chtěl takovouhle analýzu vidět z počátku 90. let minulýho století.:D
  • smejki
    Příjemně mne překvapuje, že na PC se prodává víc RPG než stříleček a že strategie kralují zcela
    • Ano, je pomerne paradoxni, ze na konzolich se naopak vic dari fps, prestoze se traduje, ze fps se bez mysi hrat neda. Strategiim se na konzoli nedari skrz ovladani, temer zadne pro konzole ani nejsou, na tom nic prekvapiveho neni.
      • DangerousDave
        jejdasek ako majster demagógie zase vo svojej najlepšej forme.
        • A neni snad pravda, co jsem napsal? Demagogicka je argumentace ad hominem, a te ses dopustil ty. A vlastne jsi neuvedl nic jineho, tak kdo je tady demagog? Nevidis si ani na spicku nosu.
      • smejki
        ale já o konzolích vůbec nemluvím.
        • Ale ja ano.
        • Az vyrostes, pochopis. *15*
  • Tak fajn, radeji jdu ven. Prej hodne rostou houby :)
  • Hrama se bavím už víc jak dvě desítky let, pamatuju si i ty Average Agem zmíněný automaty v maringotkách... a že je mi přes třicet? Na to zvysoka xxx. Jestli mi opravdu něco vadí, je to stagnace, recyklace, zjednodušování, fascinace grafikou na úkor hratelnosti, atmosféry a příběhu, a taky mě mrzí úpadek dříve velmi oblíbených žánrů, jako třeba dungeony, hopsačky nebo adventury. O to víc si vážím her typu Legend Of Grimrock, Trine apod, který tyhle žánry nenechaj zhasnout úplně.
    • Souhlas. Ja nejvic postradam tahove takticke hry typu ufo, jagged aliance nebo fallout tactics. Ale par dobrych veci jsem nasel na psp/ps vita, ted hraju tactics ogre a je to dobry.
      • Jagged Alliance: Back in Action
        • Mam, neni to ono. Vcelku se divim, proc se vsi hni boji stare hratelnosti. Imjo kdyby ji zacho ali, tak se JABiA nebude hrat mene nez ted.
  • Cosi
    "Co se týče domácností, nejčastější herní platformou jsou konzole (60 %), pak PC (65 %) a pak "

    To s těmi procenty u PC je správně? Nemělo by být méně?
    • smejki
      má to bejt 70-65-38...
      • Cosi
        Nejlepší by bylo 90-60-90
        • smejki
          plošinka s rozdrcenou pánví, no *1*
    • ales.smutny
      U konzolí 70, mozek už byl o číslo dál :)
  • SirArag
    Znamená to, že odteď budou do onlinovek přidávat puzzle a karetní hry proto, že je hraje 42% lidí? :)
    • Shania
      Tohle se už dávno děje:)
      • SirArag
        Asi jsem něco minul. Kde že na něco takového narazím? Takovou věc prostě musím vidět :)

        Třeba s příštím datadiskem WoW přejmenují na Warcraft the Gathering. Hlavní náplní by bylo sbírání karet a skládání strouhanky zpět na rohlíky. To by mělo úspěch! :)
        • holec89
          do WoW existuji addony, ktere ti do hry pridaji napr.: bejeweled a peggle :) idealni pri cekani na pull u bosse
          • SirArag
            Já addony nikdy moc nepoužíval.
            Taky jsem ale moc nehrál na oficiálních serverech. To jsem zkoušel celkem třikrát a pokaždé mě to kolem desítky přestalo bavit.

            Jen na free serveru jsem se jednou dostal asi na level 63, ale tam to bylo stejně asi 5x zrychlené.

            Doufám, že se někdy dostanou k Warcraftu IV :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit