Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyz uz se zminuje instrukce AVX512 asi by bylo dobre zminit k cemu je dobra... jak se to dotkne bezneho uzivatele... HW podpora codecu, cryptovani atp. kazdeho napadne, ale tahle zkratka je celkem nic nerikajici.
    Priznam se bez muceni ze i kdyz jsem si k tomu neco nasel, moc moudrej z uzivatelskeho hlediska z toho nejsem a k cemu se hodi mit na 15 wattovy i3 podporu vektorovych vypoctu netusim nebot netusim jaky typ uzivatelskych programu to vyuziva a jestli je vubec obecne relevantni na neco takoveho tyto procesory pouzivat (nasel jsem ze se to hodi napr. pri sifrovani nebo deep learningu). :-/
  • Nemyslím zrovna IPC, ale technologii výroby integrovaných obvodů.
  • A porát s chybou? *1*
    • Draken69CZ
      je to All in One řešení *3*
    • a kterou myslis, nebo se vsema? :D
  • Možná při použití zdejších termínů by se hodilo alespoň laicky objasnit, o čem je řeč. Tedy ne, že bych to nevěděl, protože tohle byla jedna z maturitních otázek, ale nezasvěceným to, hádám, bude dělat problém.
    • Johnny
      já třeba vim o čem je řeč docela dobře a maturitu nemam. Co sem tvl pleteš nějakou školu? xD xD
      • Tak dneska málokdo pomalu ví, že PC má něco jako BIOS nebo UEFI. V dobách minulých to bylo snažší, protože generace vyrůstala společně s IT, tak ji měla čas průběžně studovat. Jak jsem psal, osobně mě MIT (mikroprocesorová technika) zajímala víc do hloubky, tak jsem ji studoval na střední jako maturitní obor. Samozřejmě to mohou mít jiní jako koníček, tedy technologie výroby polovodičů, mikroprocesorů a mikrořadičů vč. jejich programování pomocí strojového kódu.
    • A jak to chces delat v budoucich clancich? To pokazde, co se tu doctem o IPC, si budem vysvetlovat, ze to je prumerny pocet instrukci na jeden takt? Mozna by se daly ty vysvetlivky dat do databaze a nejaky bot by z nich pak udelal odkazy, ktere kdyz rozkliknes, tak by vyjel popup s popisem. Prijde mi ovsem, ze ty clanky maji odkazu tak akorat, spis by to bylo otravne.
      • on by stacil treba mouseover slovnicek pojmu...
        • Draken69CZ
          No za mě ať si to každý koho to zajímá najde sám, hned první odkaz ve vyhledávání je wiki a to snad zvládne každý.
      • Jack1947
        Jo přesně celkem zbytečnost to by možná bylo dobré na Hw webu ale na heerním ktterý má okrajovou rubriku hw... myslím že potom moc čtenářů neprahne to vědět... nebo to žíly netrhá *4*
        • To je sice pravda, nicméně čtenáři to moc neříká. Třeba ony litografické masky. Kdo se v tom nevyzná, tak neví, že jedna maska má třeba rozměr 5*5 metrů,.....
          • Jack1947
            Otýzka je k čemu to běžnému čtenáři bude...
      • XorxoxTalarius
        A co udelat jeden clanek, na ktery na zacatku odkazat a tak si clovek muze pouzite pojmy osvetlit?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit