Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro všechny ty fanboje:
    Tolkiena jsem četl a těšim se, až ho budu číst svýmu prckovi, až mu bude 6 let, protože pro vyšší věkový kategorie tohle fakt neni. Příliš pohádkové, příliš černobílý svět. Ale kam jej postavil Tolkien, tam Peter Jackson zašel mnohem dál, sice se na filmy vizuálně hezky kouká, ale jsou ještě černobílejší a pohádkovější než knížka...

    Fantasy je fantasy...ale chlapovi stačí u boxovacího pytle stačí 20 min. a je vyřízenej, kdežto ve filmech mají hlavní postavy cheatnuto: noclip, godmod (doom), fullammo, fullstamina...
    • U Tolkiena jde hlavne o pochopeni toho archetypu cesty a ostatnich archetypu s tim spojenych. Ale to je uz spis filosofie a pokud to clovek cte jako fantasy, u kteryho mu jde o rubacky trpasliku a elfu a nevim ceho, tak muze narazit. Treba Tolkienovskym archetypem cesty se inspiroval i S. King, kdyz psal Dark Tower. Jinak vetsina fantasy z Tolkiena vychazi, ale zadny nema ani zdaleka tak hlubokej metaforickej podklad. Treba blizko je Sapkowskiho Zaklinac, ale tam jde spis o promitnuti vicemene soucasny problematiky spolecnosti do deje, nez o naky metafyzicky otazky.
      Kazdopadne Pan Prstenu vazne neni jen pribeh par hobitu a jiny haveti o tom, jak si to stradujou hodit kus sperku do lavy v mordoru. Ale chce to trosku (asi spis hodne) poucenejsi poucenejsi pohled.
    • Jaký hlavní postavy? Aragorn? Ten je vzdálen pozemským lidem opravdu hodně a nedivil bych se, kdyby vydržel do toho pytle bušit celý den. Gimli? Není člověk. Legolas? Není člověk. Ještě někdo? *7*

      Tolkiena může číst jakákoli věková kategorie. Snad se nebudete zlobit, když to srovnám se Simpsonovi - můžou se na to dívat děti i dospělí a každý si z toho vezme něco a každou věkovou kategorie to může bavit.

      Když se více ponoříš do T. tvorby, taky pochopíš, že tak černobílý svět to opravdu není. Všechny rasy mají své pozitivní i negativní vlastnosti a sehrály negativní i pozitivní roli. Saruman ve skutečnosti není jen protivný zlý dědek, co chce všechnu moc do svých rukou. Ani Sauron není tak černobílý.

      Než budeš číst svému potomkovi, přečti si T. díla pořádně. *3*
    • Že je Tolkien pohádkovej ? Asi si nepochopil smysl Pána Prstenů..
      • Tak pohádka to má být...ale když si vezmu svou oblíbenou sbírku Litevských pohádek - diamantová sekyra, tak je to v provnání s Tolkienem horor. Já nejsem žádnej velkej odborní, ale nepsal Tolkien korespondenčně pro svýho kluka, který byl na bitevním poli: Evropa? (hádejme, že mu bylo tak 20 let)
        • jo jo Diamantova sekera ta byla gut. Ruska Krasa nesmirna uz tak dobra nebyla, ale ctive to bylo
  • Tak tohle hrát nebudu :X
  • Llour
    Když on to doslova slepoval z různých poznámek svého otce. Aby to vůbec dalo nějaký smysl a bylo možné to vydat v ucelené podobě, tak to jinak než bez jeho zásahů podle mě nešlo
  • Proboha! Tohle že je LotR ?!? ..Tolkien se musel provrtat do Číny..
  • Lawliet
    Jak slyším monolit. Topo** se mi p***s, ale jak vidím ty obrázky, tak mě napadá.. Moc světla. Moc barev... Málo tmy. Málo stínů....
    • právě, ti původní Tolkienovi skřeti se vyhýbali dennímu světlu jak to jen šlo a slunce přímo nesnášeli, Jackson se na tenhle aspekt úplně vykašlal a v Hobitovi běhají skřeti za dne jako by se nechumelilo, zdá se že Monolith v tom bude pokračovat
      • blbost, skřeti v Hobitovy na světlo nešli a co se týče mordorských skřetů, tak ty jsou upgradovaný na to aby světlu odolali
        • ne, to si pleteš se Sarumanovými skřety, Uruk Hai, ti byli právě speciální tím že mohli na světlo, Mordorští to řešili tak že jim Sauron do útoku udělal nad hlavou mrak který zakryl slunce, takže mohli bojovat ve tmě i přes den.

          Co se týká Hobita, jistě si vybavuješ scénu těsně před tím než trpoši dorazí do Roklinky, pronásledují je tam skřeti na vrrcích za denního světla, dokud je neodláka zhoubičkovaný dědek Radegast se svým spřežením turbo králíku, což bylo snad ještě debilnější, než Legolas surfující na štítu *1*
          • Hobit jako film byl OK. Kniha je to dost jiná, tak i adaptace je jiná.
  • Veskoslav
    http://www.youtube.com/watch?v=BVvMGD8LNL0


    Aplikace na virtuální prohlídku Středozemě:)
  • kdyby ted nějáký nekromancer vzkřísil tolkiena tak se vsadím že by si to namíříl směl Monolith.
  • MrSanta
    Ale tak proč ne. Zní to dobře. Když se jim povede splnit co slibují, tak by to mohla být velká zábava.
  • kubi-wan
    Vypadá to parádně... krom zmíněnýho mi to připomíná ještě Darksiders II.
  • Hra ze světa LOTR s hratelností jako Arkham hry? Do want..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit