Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Po přečtení diskuse zjišťuji, že se tu objevují primitivní argumenty typu, hrál jsem hru xxx a nezačal jsem nikoho zabíjet. Takhle jednoduše to nefunguje. Sledování násilí, ať reálného nebo virtuálního, nezpůsobuje vražedné choutky, ale otupění vůči násilí. To se dá krásně doložit dějinami filmu. Scény, které dříve děsily jsou dnes úsměvné. Filmy musí být stále krutější a syrovější, aby vyvolaly příslušné emoce.

    Jsem si jist, že scény ve zde uvedeném videu mnohé z vás nechají klidnými, mojí babičce by se z té surovosti zvednul kufr, není na to zvyklá. Schválně si to vyzkoušejte na těch svých, kdo je má ještě z předválečné generace.

    Otupění vůči násilí je společenský problém, protože vede ke zvýšení agresivity ve společnosti se všemi negativními důsledky, které to sebou nese.
    • ucho
      jinak receno, problem nehledej u filmu a u her, problem hledej u spolecnosti. kazdy clovek by dokazal nekoho zabit, tohle v sobe mame kazdy. ale jsou tu jiste veci, ktere nam v tom brani.
      kdyz si projdes pripady seriovych vrahu, u velke vetsiny z nich najdes problemy v detstvi, a i to povestne ublizovani zviratum. a u toho to zacina. kdyz je nekdo schopny bezduvodne (nebo pro poteseni) ublizit zivemu tvoru, dokaze to udelat i u cloveka. zivot ostatnich (casto i jeho) pro nej nema zadnou cenu, chybi mu empatie. hledat problem u nasilnych her je blbost a nepochopeni problematiky.
    • ucho
      to tve prirovnani k filmu trochu kulha, tam je totiz jiny problem. neni to o otupeni vuci nasili. lidi jednoduse nechteji videt to samo stale dokola. to se tyka i obycejne love story. uz je nebere x-ta variace neceho, chteji to posunout dal, videt v tom neco originalniho. to neni o nasili, to se tyka vseho. kdyz vysel film matrix, z nekterych triku lidem spadla celist. dnes uz to tak ojedinela vec neni. plati to proste o vsem.
      s otupenim to castecne souvisi, ale neni to o nasili. je to o emocnim odpoutani, kdy pro tebe nema cenu jinych lidi zadnou cenu, nedokazes s nimi citit. tohle muzes videt i na internetu v diskuzich, kdy lide u nejake tragedie dokazou psat posmesne komentare. to je otupeni. a ne, za tohle nemuze nasili ve filmech ani nasili ve hrach ;)
    • *15* Tvoje babička není na to zvyklá a další víkend ti dá k obědu králíka, kterýho zabila na zahradě a stáhla z kůže. *3*
    • S tím otupěním máš pravdu.
      Ale jinak to s agresivitou nemá nic společného.
      • The more you play, the more aggressive you become: A long-term experimental
        study of cumulative violent video game effects on hostile expectations and
        aggressive behavior - https://www.dhi.ac.uk/san/waysofbeing/data/data-crone-hasan-2013.pdf .. následuící je podle mě stěžejní: *When people expect others to behave aggressively, they are more likely to behave aggressively themselves* .. společnost v USA je, na rozdíl od naší, poměrně násilná. viruální násilí, stejně tak jako skutečné v TV shows jako Cops atd., tak může přispívat k domění, že společnost je poměrně agresivní a násilná, což může zpětně vést k agresivitě a násilí těch co si takový obraz o společnosti v hlavě utvoří.
    • Podle mě to není tak jednoduché. Říkáš, že lidé otupí vůči násilí. Ale já třeba na sobě pozoruji, že jde spíš o to, že jsem si víc vědom toho, že "jeto jen film a je to jen trik". Máš naprostou pravdu, že když by mi někdo pustil horor typu saw nebo hru plnou střev, tak mě to vůbec nerozhodí a ani nemrknu. Ale zároveń bych se nezvládl podívat na jakýkoliv snuff film, kde je to v reálu. A i válečené fotografie mi dělají problémy. Vůči násilí se vůbec necítím otupělí. Jen člověk vidí velký rozdíl mezí reálným násilím a cgi, kde se vlastně nikomu nic neděje.
      • Mno zrovna Saw... ty poslední díly byly už fakt hodně nechutný. To musel točit pacient...
  • Tak to video je skutsčně agresivní humus, který dětem do rukou nepatří.
    • Snaha omezovat a zakazovat ostatnim lidem je humus. *3*
  • elwiscomeback
    Tak evidentně každá perioda potřebuje mít nějakého obětního beránka, dřív to byl metal, teď videohry.
    • A Před metalem rock'n'roll a tráva. ;D
    • Prosim Tě, kdy byl metal někoho obětní beránek?
      • PreidaQ
        Ukázkově například ve známé kauze (1990), kdy se rodiče dvou sebevrahů snažili pohnat k odpovědnosti za jejich čin Judas Priest. A to z důvodu, že jejich synové před sebevraždou poslouchali album Judasů a obžaloba tvrdila, že se tam objevuje podprahové nabádání k sebevraždě.
      • Krescz
        nevím, kdy jel metal? 80-90?
  • To me pripomina takovyto "Zakazte chleba, je vedecky prokazano ze 99% strelcu melo alespon tyden pred strelbou chleba a to i Hitler!"
  • Bozell has been accused of making racially insensitive statements: on December 22, 2011, he appeared on Fox News and stated that President Barack Obama looks like a "skinny ghetto crackhead,"

    Tenhle mozek chce regulovat hry *15* *15*
    • V roce 2011? Tak to je docela trefný. Myslím, že Obama následně prokázal, že je mnohem víc, než jen tohle...
  • Je to jen pokračování trendu sociálního inženýrství, který má každý z těch politických a aktivistických krys v sobě zažitý. A mimochodem, začalo to restrikcemi a zákazy kouření právě v USA. Hry jsou prostě z dalších artiklů na řadě. Proč? No to je přece jedno, důvod se vždycky hledá až po tom. *1*
  • Ghost47
    Kdyby hry... ale každý, naprosto každý z těch útočníků v době krátce před útokem pil vodu. Zdanit ! Zregulovat !
    • Tohle je dlouhodobě zažitý omyl, který byl několika studiemi vyvrácen. Voda v tomto případě žádnou negativní roli nesehrává a jediný viník násilných trestných činů je chleba. Více než 95% odsouzených, dotazovaných ve studiích, shodně uvedlo, že nanejvýš týden před spácháním trestného činu, požili chleba.

      P.S. Této problematice se věnuji již řadu let.
  • Clanek je klikbajt, to ze se nekdo stretl s prezidentem a neco zaznelo (z ust navstevnika, ne prezidenta), nic neznamena. Za prezidentem chodi spousta lidi se svymi pozadavky, s kterymi ani prez. nemusi souhlasit (coz je v clnku i zmineno) a delat z toho clanek zavani bulvarem. Navic americky prezident ma pravomoci jen v USA a ne na uzemi CR takze pripadna regulace by se nas nijak nedotkla.
  • Co s tím jako ten pačlověk Trump zmůže? Zdraží nebo zcela zakáže násilné hry? Tak si je ten, kdo je chce, stejně stáhne z netu. Opět se řeší jen důsledek, nikoli příčina. Jako 12ti letý dítě, kdy jsem poprvé zasedl k PC, tenkrát 286 a spustil na tom Golden Axe a nemohl jsem se od toho pěkných pár týdnů odtrhnout, neřekl bych, že to ze mne udělalo magora, který ve třídě řeže spolužáky tátovou sekerou ze sklepa hlava nehlava omg. Když kolega z US přijel do Čech, po příletu na otázku, jakej byl let a jak se má, jen odvětil "heeey, fine, fine..but I feeel so naked without my gun man, u know?" ..to je to, co mluví za vše. V US jsou státy, kde 80% lidí na ulici nosí zbraň, jednu vždy u sebe, ať jdou kamkoli a druhou, větší a silnější v autě. Co takový rodič bude asi učit svoje děti, ..že nosit zbraně je nemorální a nebezpečné..?? A to vůbec nemluvím o zodpovědnosti.
    Navíc, kde jinde ve světě se tohle v takové míře děje u mladistvých, než právě v americe lol. Nakonec i moje vzdálená rodina, která emigrovala před skoro 40 lety do států, se loni kvůli bezpečnosti museli nakonec na stará kolena vrátit, až tak je to v US špatné, dokonce i ve městech, do kterých by to našinec vůbec ani neřekl.
    • Tak jestli vážně argumentuješ tím, že jsi hrál GA a nešel jsi potom sekat spolužáky sekerou, tak bych řekl, že nejsi dobrou ukázkou toho, že násilné hry nemají na lidi negativní vliv.
    • Že bych se v USA cítil nebezpečně říct nemůžu a to v ČR nosím, tam jsem ji neměl a jediné místo kde jsem se cítil blbě bylo v Houstone, TX když jsem ve 23:00 hledal levný hotel v jedný zaplivaný čtvrti.
      Na Texas state university, San Marcos, TX se mě na Kampuse ptala jedna mladá, nadějná novinářka zda se necítím nebezpečně, když lidi kolem mě můžou mít zbraň, řekl jsem, že naopak, cítím se bezpečněj, jelikož jako cizinec zbraň mít nemůžu, doufám, že v případě průseru mě jeden z nich ochrání.

      Ale hlavní je nadávat na ty zlé AR-15, žejo. Ještěže ta má, je zamknuta v trezoru aby náhodou někoho nepokousala.
      • "doufám, že v případě průseru mě jeden z nich ochrání."
        Doufat můžeš. Ale on je každý hrdina na internetu, když sedí s kafíčkem nad diskusí. To se pak hezky spekuluje nad tím, jak každý držitel zbraně hrdinně zastaví teroristu. Ale i ti lidi se zbraní chtějí primárně přežít a první co udělj íje schovají se / zdrhnou.
        • http :// memepoliceman . com/list-of-mass-shootings-stopped-by-armed-civilians/

          Samozřejmě, nejdřív bráním sebe, pak osoby se mnou, pak ostatní.
          • Nebo počet zastřelených lidí policisty. Taky zajímavý data. US policajti jsou jedni z nejpřipo***nějších vůbec. Stačí si prdout a máš jí. Byly i případy, kdy měli v autech zbraně připravené k podstrčení obětem - přímo na radu od zhora. Nedávno zastřelili 16 letýho kluka v soudní síni. Kdyby se tohle stalo někde na Středním Východě, tak o tom budou msm krysy točit 24/7 a vzývat invazi do země bezpráví, zatímco v US je to pohoda. Tohle je bohužel další systémová chyba USA...
            • Ještě jeden odkaz http :/ /zbrane-zabijeji .mujglock. com/
              Je tam pod dohledem zbraň, můžete pomoci ji hlídat, aby někomu neublížila :) Je tam už nějaký ten pátek, a zatím si tam v klidu leží ani se nehnula.
            • No jo školy, oblíbené to gun free zóny, před x lety nějaký šílenec vystřílel základnu US Navy a všichni se divili jak je to možné, vždyť byla plná vojáků/námořníků, jenže ani jeden z nich neměl zbraň opět gun free zóna.
              Někde na netu jsem četl zajímavé vyjádření od nějakého šerifa, že před 40 lety měli kluci taky pistole u pasu a pušky v autě a nikdo neměl potřebu střílet ve škole, takže neviňme zbraně ale lidi :)

              A do policajtů, pokud je neznáš, nebo nejsi bych se nenavážel. Taky nemám rád dopraváky nebo měšťáky a proti pořádkovce nemůžu říct půl slova. I v USA jsem s několika jednal, vesměs cool chlapi a ženské, doteď si pamatuji, jak mi jeden povolil jet s dodávkou křížem přes trávník na kampusu jedné univerzity :) To bych u nás nedomluvil snad ani na magistrátu, a tam to bylo na 2 minuty rozhovoru s místním poldou.
              A to že se občas nerozpakují střelit podezřelého? Máš mizernou práci, která je službou veřejnosti, za mizerný plat a taky se chceš domů vrátit k rodině. Takže platí, že pokud to vypadá, že má zbraň, tak má zbraň.

              USA nejsou dokonalé a mají neskutečně mnoho chyb, výchova dětí je tristní ale druhý dodatek je dle mého jedna z nejlepších věcí jakou kdy udělali.
          • A co takhle statistiku mrtvých a zraněných při střelbách na školách? Tuším, že jen od začátku roku je to asi 10-15 případů.
    • Jenze v USA je vysoka kriminalita, loupeze a prepadeni a na nekterych mistech i nizka hustota obyvatelstva (nejblizsi policajt nebo clovek kilometry daleko) a lide maji ty zbrane na svoji obranu.
      • Ano. Vysoká kriminalita je další z úspěchů USA. Ale proč řešit příčinu, že? Je výhodnější prodávat zbraně, jen pro úzkou skupinu samozřejmě...
  • Nejsem si jistý, kolik teroristických útoků bylo inspirováno počítačovými hrami, že je na místě regulace.
    Jsem si ale jistý, že spousta teroristických útoků byla inspirována konkrétními náboženstvími, které se nereguluje nijak.

    Přitom obojí je to v zásadě o virtuálních kamarádech.
    • "Jsem si ale jistý, že spousta teroristických útoků byla inspirována konkrétními náboženstvími"
      Tak tady je hlavně problém, že pokud útok není inspirovaný jedním konkrétním nábožensvím, tak není označen za teroristický a nedělá se kolem toho taková věda. Ale fakt je, že těch útoků je (minimálně v USA) nábožensky inspirováno minimum. A děje se to tam na denním pořádku. Jenže když u toho někřičí nic o aláhovi, tak se o tom ani nedozvíš.
    • MickeyMutant
      Rozdíl je v tom, že v případě videoher se mučednická smrt tolik nepřeceňuje.
      • Vite o tom ze nabozenska nesnasenlivost porusuje nejen pravidla diskusi, ale i zakony CR?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit