Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Víme něco o nových českých hrách, které se tam ukazovali?? Bude nějaký článek?
    • Tady jsem sepsal přehled nových českých nezávislých her, které tam měly svůj prostor. Krom toho tam občas byla v nějakých přednáškách vidět i Arma 3.
      http://nezavislehry.cz/psmo-ceskch-nezvislch-her-z-gds-2011/
  • Netusite nekdo, jestli existuje nejaky zaznam ? Par lidi bych si rad poslechl. Konkretne Dana Vavru a pak Petra Smilka z MadFinger.
  • Black_Hand
    helemese, cyril na gds prednasel? u neho jsem delal jak bakalarku tak diplomku. ta cast o AI byla skoro urcite pogamut. a jestli ne, tak mu vyctu, ze nedela dostatecnou reklamu :P. se ho budu muset zeptat jaky to bylo. dle ty fotky rozebiral svaby koprofagy a kanibaly :).
    • sleepless
      Jako obvykle, Svabi jsou evergreen, slysel a videl ponekolikate a porad super. Pogamut byl, ale jenom letmo..nebylo moc casu.
      • Black_Hand
        diky. skoda, ze nemluvil o pogamutu vic. v kontextu GDS (a potazmo i ai clanku na tiscali) by se to mozna hodilo vic. ukazat treba co obnasi udelat dementniho if-then bota by nebylo spatne. na to uz taky mame pojem "houbar cyril" :), kdy cyril ukazuje jak se da dekomponovat ukol houbareni. dle programu asi ani moc nepovidal o "emohre", ktera se mi libi hlavne z toho duvodu, ze implementuje emocni model obou postav. kluk a holka maji spolu dojit do kina a cilem je aby se nerozesli ve zlym a zaroven kino...ehm...nepreskocili.

        ale ty vyukovy hry taky maji neco do sebe, Europa je hodne zajimava a StoryFactory taky neni spatny. uz dokonce probehlo jedno (alespon) kolo souteze stredoskolaku v machinimach. nektery machinimy byly fakt docela zabavny. ale pochybuju, ze byl cas na to je poustet :\.

        no nic, asi napisu rovnou jemu.
  • nejsou nějaké záznamy z přednášek?
    • Milda8
      Oficiálně se fotilo se i točilo. Uvidí se jakým způsobem to pak bude k dispozici.
  • Trol.diskuzni
    Co si ten JézeDˇák musí furt rýpat? S jeho "júrogejmrem" dokázal tak akorát velké kulové, tak si musí pohonit ego (a kdo ví co ještě) přes twitter... To je teda úroveň, ještě horší než ta moje trollská! *7*
    • Džej dý je máster jak má být. Máster, který umí pomluvit ostatní, ale na své velké ego retarda se nedívá :P
    • RakeW
      Fakt? Mně je Doskočil taky se svým maštěním ega a dětinským sjížděním konkurence za pomocí různých polopravd maximálně nesympatický. Ale český EG.cz bych fakt neoznačil za velké kulové.
      • RavenHolm
        Ono hlavně jde o to, kde na svůj EG.cz vzal peníze.
        • Od Schovance z Xzone ? Vzhledem k tomu. že je EG jedna velká reklama Xzone tak je to více než pravďepodobné.
          • RavenHolm
            To je jedna varianta + si myslím, že to mělo něco společného s tím, že při nástupu EG.cz, Games.cz pomalu umíralo. No a kdo byl šéfredaktorem obou webů současně?:) Nicméně nemám to podložené, takže je to jen moje malá konspirace.
            • On asi nebude úplně blbej a takovej základ jako oddělený finance si určitě ohlídal. Nicméně i tak jeho souběžný působení na vedoucích pozicích dvou webů, z nichž v jednom je přímo zainteresovanej, je prasárna. Hlavně tedy k jeho zaměstnavatelům zde, kterejm stejně jako zbytku světa tvrdil, že na EG "občas s něčím vypomůže", ačkoli to tam od začátku vedl. Ale bacha na to, když jsem zde před časem něco podobnýho napsal, JD mi za to smazal účet na EG.:D
            • RakeW
              Vzhledem k tomu, že schovanec český EG vlastní, tak je financování z Xzone logické a nevidím na tom nic špatného. Hrej má partnerství s GameExpres, Games.cz má vlastní shop. A? Máš pocit, že se to na těch recenzích projevuje?

              S tím "tunelováním" mi to přijde hodně přitažené za vlasy. Ale je pravda, že o tom vím tolik, co ty. Nic. Ano, vedl dva konkurenční weby (a stranil EG samozřejmě) a nějak to nekomunikoval se čtenáři těch webů, což je prasárna. Na druhou stranu, ten hrejácký exodus taky přišel znenadání...
            • RavenHolm
              Ano, tak jsem to myslel. Opakuji, že to nemusí být samozřejmě pravda a je to jen moje teorie, ale koho by to překvapilo?
            • smejki
              jako že v podstatě vytuneloval Games.cz? Neznáme tehdejší právní povahu jakékoliv smlouvy s Tiscali.
        • smejki
          pokud neudělal banku, nebo neprodává drogy, je mi to celkem buřt, ale rozpovídej se. Náznakové klepy jsou horší než rakovina.
        • RakeW
          Kde?
      • Trol.diskuzni
        Já teda jo... Ale to je věc názoru.
        • RakeW
          Soudě dle diskuzí má určitě větší návštěvnost než třeba starší Hrej. A kvalitní technické zahraniční zázemí taky dělá svoje. Ten nový systém, jakkoliv se může zdát ze začátku nepřehledný, opravdu není vůbec špatný. Mě to v kombinaci s pár slušnými články přimělo k tomu, abych se tam opět začal pravidelně vracet. Jen prostě člověk musí překousnout šéfredaktora a to honění trika v jeho novinkách, no...
          • Cenzura na maximalní úrovni, recenze šité na míru Xzone, jo taky ten web začnu pravidelně navštěvovat.
            • RakeW
              Zrovna tuhle jsem v jednom článku napsal, že jsou v Anglii levnější a nesmázli mě, tak nevím. Stejně tak recenze jsou tam šité asi tak stejně jako jinde. Třeba recenze na poslední NFS je podle mě výborná (ano, lepší než jinde :)).

              Ale nechci, aby to vypadalo, že jim hrozně fandím. Redakce Games.cz je mi mnohem sympatičtější. Jen mi prostě přijde, že ta urputná nevraživost není vždycky na místě a že to není jen o tom magorovi JD.
  • Milda8
    Při přečtení poznámky o smyslu takovéto akce od pana Doskočila jsem si bez váhání odpověděl: "Ano, má cenu něco takového pořádat." Z pohledu hráče nevývojáře bylo zajímavé se podívat pod pokličku vývoje her, všechno to zařizování nesouvisející se samotným vývojem her, myšlenkové pochody nutné pro herní mechanismy a spoustu jiných věcí, který zkrátka obyčejný hráč nevidí. Z pohledu vývojáře bych viděl spíš možnost setkat se se svými kolegy a zkrátka zdělit si své poznatky. Překvapilo mě taky množství menších vývojářských studií (nebo spíše jednotlivců *4* )s mobilními hrami atp. A ti mají možnost setkat se s těmi zkušenějšími a prezentovat své hry zase někomu dalšímu. Za mě jednoznačně palec nahoru. Organizace, občerstvení, možnost vyzkoušet si některé hry. Vidět známé vývojáře a novináře (a jejich culíky, že jo Petře) na živo *1* .

    PS: Pokud budou někde k dispozici ke zhlédnutí videa z akce tak doporučuji samozřejmě Vávru, pak určitě povedenou prezentaci Igora Staňka z Nvidie a třeba Ivana Buchtu z Bohemia interactive (tu zvláště pro ty co pořád nadávají na stav jejich her).
  • OT:nevíte někdo kdy Vávra vůbec chce odhalit ten svůj projekt na kterym pracuje?
    • A čo by mali odhaliť? 500 strán GDD?
    • Milda8
      Jen tak to asi nebude. Ale zmínil se o tom že brzo by měl být na blogu Warhorse studio být vypuštěn první díl o tom, jak sháněli investory a tak nějak vůbec o zakládání firmy.
  • Nemate niekto nejake video Danovej prednasky?
  • Amylee.Anderson
    Nejlepší byl Vávra na twitteru: "dneska bylo fajn. I když zaspat vlastní přednášku jsem nemusel :)"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit