Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spousty nápadů z nerealizovaného filmu pak Jodorowski použil v komiksech o rodině Metabaronů. Je to celkem úlet. Souborné vydání vyšlo i v češtině (neskutečná bichle).

    Nedokoukal jsem dokument ani gamesplay, chystám se až dnes, jestli to už padlo, tak sry.
    • Před 2 týdny "Kasta Metabaronů" (z knihovny) dočetl. Fakt paráda!
      Ale přece jenom "Incal" (doporučuji) se mě líbilo více.
  • R-BLOG
    "Pochopení kontextu=Základ skutečného života."

    Ještě ted si pamatuju na tu scénu z level tv v podání Lukáše Grygara coby iniciátora oné pamětihodné myšlenky.Držaje první díl výtisku duna v anglickém originále.Moudré básnění o tomto bez debat pozoruhodném díle pomalo přecházelo z mírné intelektualní závislosti až k samotnému blahu zadostiučinění.O ano,obsah práce Franka Herberta bylo břímě samo o sobě,nebot jeho rozsah se dotýkal nejen éry jednoho člověka,ale i naší přítomnosti.Ze práce tohoto skromného intelektuala
    bylo dost patrné,že jde o zásadového člověka pozoruhodných přístupů s rysi hrdé osobnosti,muže,který svým talentem se alespon pokusil prosvítit potemnělá srdce unylá časem zbědovaného lidu.Bajný morpheus jako by mu tajně šeptal ta kouzelná slova:Vše začíná rozhodnutím.A rozhodl se správně.Jako pravý intelektual co nehaní a nepřehání učitelskými manýry a
    pochybnou iniciativou.Věděl,že darů se má využít.Něco v něj hluboce zakořeněného/empatie/ chtělo něco hodnotného předat dalších generacím naléhavou zprávu,literaturu... o nás samých.Kdyby se dožil dnešních dnů.možná by nebyl až tak překvapen,protože si moc dobře uvědomoval znepokojivého schématu lidského života s pravidly o sedmi chodech.
  • A co jsem na tom měl pochopit?
    • To byla reakce na Zednožidáře o kousek níže.
  • Doporučuji tento fantastický dokument: https://www.csfd.cz/film/312948-jodorowsky-s-dune/prehled/
    • Všichni nad tímto dokumentem jásají, tak jsem na něj asi před rokem také kouknul. No a připadá mi to jako velkohubé plácání o tom, jak by to bylo úžasné, ale kdo ví, jesltli by to tak skvěle opravdu dopadlo. Neříkám, že ten dokument není úplně zajímavý, ale nejsem si jistý, jestli bych chtěl ten film vidět a raději uvítám, když se toho někdo chopí nově a neudělá z toho nějakou slátaninu. Ale zase horší než nudný Lynchův výtvor by to snad nebylo, to už byla mnohem lepší televizní adaptace.
      • jako televizni adaptace se sice drzela vic predlohy

        ale jakmile na scenu napochodujou radoby drsnaci (sardaukari) ve fialovym outfitu krizicim renesancniho malire a italskyho zmrzlinare, je po atmosfere

        http://dune.wikia.com/wiki/Sardaukar/XD

        kdyz pak jeste fremeni misto stillsuit maj jen obycejny umolousany hadry, darmo mluvit
      • To jsi to moc nepochopil, dokument není agitka o tom, že se to takhle mělo natočit.
    • risa2000
      Škoda, že Denis Villeneuve prohlásil, že Jodorowského adaptaci nepoužije.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit