Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S kamosem sme jeden chodil a druhej strilel mysi....neco jak u diabla jeden hral a druhej doplnoval lahvicky...a kdo toto nezazil - umelej hotseat, tak musel met osamele detstvi
  • Abuse byla celkem dobrá hra, ale zas taková pecka, podle mě, ne. Prostředí bylo pořád podobné, to by ještě tak nevadilo, ale brzy se hra stala stereotypní. Hudba žádná, zvuků minimum a pořád stejné. Ale zase je fakt, že se tam člověk dočkal spousty lekaček, i když mnohdy očekával, že se něco stane.
    • my takhle hrávali Dooma, jeden chodil na šipkách a druhej střílel na mezerníku *1*
  • bozi hra, snad jen moc dlouha, kdysi jsem ji nekolikrat rozehral, dostal se hodne daleko ale prestal hrat.
  • Odulin
    Tak i na Ábus došlo (tak jsme tomu říkali). To ovládání kb+m mě tenkrát docela překvapilo. Demo bylo na Score CD 23 a to jsme dostali s první CD Romkou. Bylo tam ještě demo Terminator Futureshock, Arcade America a tátův oblíbený Quadrax. :)
  • Abuse pamatuju. Ta hra neměla podle mě na tu dobu moc pěknou grafiku, ale vyvažovala to právě animace hrdiny a atmosféra prostředí. Pamatuju si, že mě docela dostávalo to šedé pozadí města, které tam občas vykukovalo. Když jsem to hrál, bylo mi tak třináct let. Bydleli jsme v paneláku a měli jsme rozhled na celé to šedé sídliště a když třeba pršelo, nebo byla mlha, tak to krásně korespondovalo s tou hrou. Parádní vzpomínky, ale je hrozný jak to letí. Jinak jak kluci mluvili o tom, jak v DOSu procházeli adresáře a zkoumali co je to za hry, tak přesně na tohle taky rád vzpomínám. Člověk nevěděl co je to zač, názvy byly zkrácené a občas je někdo zkomolil, ale té hře to už zůstalo. Dobrej příklad byly nějaké ty motorky od Accolade, Moto grand prix, nebo tak nějak. Spouštěcí soubor se podle druhu grafiky EGA jmenoval třeba gpega.exe a každý té hře říkal Gpega:D
    • To jsou nádherný vzpomínky! *1* Tak nejsem jedinej, kdo má nějakou DOSovskou hru spojenou i s počasím nebo ročním obdobím - dodneška mám podzimní plískanice spojený s Princem 2, kdežto kouzelnou Kyrandii zase s koncem jara (naštěstí se i podařilo, že jsem se k ní dostal zrovna v takovým ročním období, jako je i ve hře). A gpega vzpomínám jako na jednu z úplně prvních her, fakt se tomu tak říkalo a mě to vyloženě zmátlo, protože byly ve skutečnosti dvě hodně podobný hry, jedna motorky, druhá formule - ale v našem počítači se soubory z nějakýho důvodu jmenovaly gpc.exe a gp.exe a nebylo mi jasný, o jakým "Gpega" to kluci ve škole mluvěj. Až po letech jsem si někde stáhnul verzi, kde byl gpega.exe. *1* A adresáře jsem strašně rád prozkoumával s M602, pak jsem přišel na to, že se dá do určitý míry blbnout i s obsahem binárních souborů a aspoň něco primitivně přeložit do češtiny. Nebo zaměňovat soubory se sprajtama protivníků v Golden Axe. Nádherný časy, nikdy potom už to nemělo takový kouzlo. Tak trochu měly kouzlo Win 3.1, ale s pětadevadesátkama šla ta magická doba do háje. Pak ještě, když se začal rozšiřovat Linux, tak jsem při zkoušení trochu pocítil to původní objevitelství z dětství v DOSu, ale na ty první dva roky experimentování s počítačem (taky se mi podařilo voddělat io.sys a máma mě chtěla zabít, protože nikdo netušil, co s tím, kromě toho, že to je rozbitý) to nemělo. *4*
      • Zlatý časy:_) já teda hrál spíš na Amize, k PC jsem se dostal až později. Ale dodnes mě dostává nostalgie u těch starej her, který má člověk nějak spojený se vzpomínkami na tehdejší dobu, pařby na automatech v maringotkách na kolotoči, bydlení v paneláku, počasí, školu, kamarády.. *3*
  • Abuse je pecka
  • Já Chci vidět Meat Puppet, měl jsem to na CD a byl poškozený soubor tak jsem si to nikdy nezahrál, ale byla to pecka ve score asi 10 tenkrát a v levelu 7.
  • tohle mi nikdy nelezlo. mezi sidescrollery byl jedinej BlackThorne po kterem jsem se mohl umlatit.
    • "mezi sidescrollery byl jedinej BlackThorne" ehm, který nesidescrolloval .-)
    • ps: kdyby nekdy nekdo chtel hrat meat puppet (stejny jako crusader), tak drzim palce
  • proc to s tim Dosboxem delaji tak slozite..staci stahnout pozadovanou hru ..chytnout ji a hodit do ikony dosbox a jede to.stejne je to i u setup *7*
    • No jak která hra. Dobře, konkrétně u Abuse to stačí, ale jsou taky hry, kde musíš třeba namountovat (virtuální) cédéčko, případně provést jiné úpravy a příkazy předcházející spuštění hry (loadfix, speciální boot atd). Aspoň poprvý a uložit konfiguraci, aby pak příště všechno fungovalo jednoduše.

      A stejně v tomhle dílu, pokud jsem dobře pochopil, chtěli kluci DOSBox tak jako tak předvést a ukázat úplný základ (že se nezdařilo, byla chyba jiného softwaru). A většinou stejně jedou hry z GOGu, který už maj všechno připravený na pouhý kliknutí, ani přetahovat nic nemusíš. :-D
  • Husty - srdcovka. Musim rict ze gamesplaye sou pro me asi nejpodarenejsi vec tady. Super vyber her.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit