Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • První díly sérií Larry, Space Quest, King's Quest a Police Quest byla první adventury, co jsem kdy hrál, na PC XT s černobílou CGA grafikou. Tohle vážně už nelze někomu doporučovat jako dobré hry k zahrání (možná remaky), ale ve své době mě zabavily, i když jsem slintal nad obrázky z novějších a hezčích dílů. Ovládání psaním příkazů příšernost, s minimální znalostí angličtiny o dost složitější.
    Dnes je to jenom připomínka pro nostalgiky a pamětníky, pro mladší ukázka z historie her.
    • solomon.short
      ale takovy Space Quest VI je v pohode hratelny i dnes :)
      • Já myslel úplně ty první díly v původní grafice a vypisováním příkazů. Pokud jde o ty novější nebo VGA předělávky, tak ty mohou být pro příznivce adventur fajn, ale mě vždycky štvalo, že se neukazovaly aktivní předměty, takže při zákysu se muselo klikat a zkoušet kde co. Lucas to měl vyřešené lépe.
        • solomon.short
          ono i vypisovani prikazu ma sve kouzlo. Nedavno jsem nostalgicky rozjel Gateway a je to stale dobre :)
          • Presne tak, osobne davam vzdy prednost starsi verzi s psanim prikazu nez tem remakum.
            • Tak to bych už nedal. Vypadají hnusně (ty první od Sierry), hrají se to blbě a sice jsem s nimi strávil kdysi dost času, ale jsem rád, že to mám jenom ve vzpomínkách.
          • V Gazeway se klikalo na seznam slov, ne? Už si to moc nepamatuju.
  • rickdeckard
    Díky za gamesplay.

    * LOBBYING *
    A příště Magic Carpet! *1*
    * EOL *
  • To byly časy, rád na to vzpomínám *14*
  • Velká pochvala. Larry je přímo vintage a to lépe.
  • TheGGG
    vážně mě někdo bude tvrdit, že ty hry bývaly lepší? Kdo může na tyto osmibity vzpomínat z láskou? Mě se vzpomínky na to jak jsem hrál prvního wolfa atd vrací jen v nočních můrách a pak hned musím po probuzení pustit nějakou novou gamesu na ultra abych fixnul taste.... toto není trolling, jen se snažím ty milovníky retra pochopit...
    • 0011
      Technologie jdou fakt rychle dopředu, tenkrát nic lepšího nebylo. Poznáš to, až ti tvoje děti budou říkat tati fuj ten CoD-IW vypadá jako šit, jak si to tenkrát mohl hrát *3* nic proti CoD, klidně bych mohl uvést jakoukoliv dnešní sebelíp vypadající hru, dej tomu 10 let a sám nebudeš chápat, jak se ti to tenkrát mohlo líbit
    • solomon.short
      to je holt nostalgie. Asi to dnes fakt nikdo z nas retrofilu hrat nebude. Trochu empatie chlape :)
    • Hm. Musím svoje děti vychovávat pečlivě, opravdu bych nechtěl, aby mi z nich vyrostli nějací youtubwři nebo GGGové. To je neuvěřitelné, jak jsou někteří lidé primitivní, kdo takového pablba zaměstná? Co se může naučit? Vždyť má intelekt stěží na kopání kanálu. Nechápu ...
      • TheGGG
        gut gut, ještě že v zaměstnání nikdo neřeší jestli jsi retrofil nebo ne, ale chápu, že když jsi dohrál nějaký 8bit, tak se teďka cítíš jako strašný king a hned by sis to dal do CV:..
        • Můžeš být v klidu, v každé práci budeš asi tak "oblíbený" jako tady *1*
        • Coffin.Corner
          No zrovna nedávno jsem v jedné firmě řešil jak rozchodit nenahraditelný dosovský program na novém počítači a jak se mi zkušenosti s DOSBoxem hodily... A i když zvládnout DOSBox není nic světobornýho, ano, byl jsem pro ně king *1*
        • Zatímco tvoje komentáře zde na fóru budou kvalitním materiálem. Akorát ne do CV, ale spíš na vyšetření. *15*

          Radši by ses ale měl pomalu připravovat na to, až za 20 let budou z pohledu tý doby všechny tvoje dnešní oblíbený hry overrated. To jen aby se ti nezhroutil svět. *3*
    • Jednoduché měříko kvality her tehdy a dnes je to, že v dobách 8/16bitů jsme 70-80% her dohráli do konce? Sežen si statistiku jak je to dnes rozmbrado, když mínusuješ.
      • TheGGG
        a co, těch dobrých her je dnes tolik, že se to skoro nedá stíhat...
        • leda houno asi jako ty.
      • JamesFaith
        No, dovoluji si tvrdit, že velkou roli tehdy hrála i malá nabídka her a jejich vysoká cena. Dnešní prostředí s obrovskou nabídkou a všemožnými slevami k té přelétavosti svádí víc, kdy často vyjde/zlevní něco zajímavějšího, než se právě hraje, a pak už se k tomu rozehranému člověk třeba dlouho nevrátí.
      • obávám se že to nebylo kvalitou her, ale kvalitou HRÁČŮ... to denešní casual nepochopí
      • pamatuješ na tohle ? https://www.youtube.com/watch?v=MPsA5PtfdL0
        tam jsem nechal stovky možná i tisíce hodin,, a tenhle hokej byla bomba, když se to umělo tak to bylo něco to lítalo všechno :)
        https://www.youtube.com/watch?v=nbgqYniVLcA
        • Ojojoj nad NES jsem v časech tý konzol možná tak slintal. Já začínal na Atari 800 XE. A třeba tahle věc https://www.youtube.com/watch?v=A4Sq4h44SUY a kdo jí dokázal dohrát do konce má u mě nesmrtelný obdiv.
    • nevíš o čem píšeš, nemáš munici a soudíš.
    • Leisure Suit Larry mi je šuma fuk, ale staré 8 bitovky, jsou prostě klasika, neříkám že bych je chtěl hrát i teď, ale když si tím neprošel jenom těžko pochopíš jaký to bylo tenkrát,
      nezapomeň že i tvoje ''nové gamesy'' na ultra budou jednou retro a co řekneš ? svému synovy ? že třeba Crysis nebo Bioshock byly hry o ničem ? a že máš s nich hrůzu ? neblázni..
      podívej na tohle https://www.youtube.com/watch?v=pmPjsBDN9Xw
      víš kolik hodin a progresu jsem tady nechal ? :)))
      a říct že je to o ničem jenom proto že je to staré ? opakuji jednou bude stará retro hra i BF1 nebo
      Division
  • Lima
    Když pominu hraní na Sinclair ZX a Commodore 64 (oboje jsem si užil vrchovatě), tak tohle byla moje první PC hra (společně se Sokobanem) vůbec. Jo, to byly zlatý časy, to chroustání disket už dneska nic nenahradí *1*
  • Tvl, moje první sierrovka ever. Neuměl jsem anglicky, valil jsem to se slovníkem, ale nakonec jsme to s kámošem dohráli, ani nevím jak :)
    • Já třeba na základce dojel Goblins bez návodu. Ve škole jsem přemýšlel a doma hrál. Dnes? Dnes nedám první obrazovku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit