Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • frantisek_nejezchleba
    tohle jsem hrál a dohrál, jak to bylo přílohou v Levelu. :))

    Není to moje srdcovka, mnohem raději mám příběhově podobného Gabriela Knighta 3. Doufal jsem dodnes, že ho někdy v retru uvidím – je to má nejoblíbenější hra vůbec –, ale Honzova poznámka k ovládání a grafice spíš dává šanci prvnímu, potažmo druhému dílu. Škoda, jednička a dvojka jsou sic skvěle napsané, ale jinak vcelku obyčejné adventury (co se herních mechanik týče). Trojka je dle mého někde jinde... Nic takového nikdy předtím ani potom nevzniklo, aspoň co já vím.
    • to jsme s GK3 dva, Gabriel Knight 3 je asi moje nejoblíbenější adventura vůbec:) podle mě i co se týče gameplaye jedna z nejdokonalejších - kombinace free kamery a myši je pro mě nejlepší systém, se kterym jsem se v 3D adventuře setkal a pohříchu se tim nikdo neinspiroval. ale Broken Sword 1 je teda pro mě taky srdcovka:)
      • jnsCZ
        Ale no tak dobře, tak já tomu GK3 ještě šanci dám :) Problém je, že jsem ho nehrál v době, kdy vyšel, ale asi o šest let později, takže to pochopitelně už nemělo ten správný efekt.
        • frantisek_nejezchleba
          to je dost možné...

          Ale práci s kamerou bych vyzdvihl i tak. Pokud člověk na tu premisu přistoupí a bude té hře dělat 90% času kameramana s chutí, zažije něco, co mu jiné hry (ani jiná média, troufám si říct) nenabídnou. Volná kamera dává nebývalý pocit svobody, herní prostředí rychleji ožívá – je to fůze FPS a klasické adventury, která mě baví. Patrně i právě proto má GK3 některé lokace tak prostorné...

          Další věcí, která ze hry dělá takřka živé médium, jsou „zbytečnosti“. Pro příklad: ústřední místnost celé hry – hotelový pokoj – má okno, které lze otevřít. Hráč ale může hru dohrát, aniž by s oknem jakkoli manipuloval. (Vzhledem k tomu, že jeden puzzle se z velké části řeší právě u počítače v tom pokoji, přijde mi fantastické, že hra dá možnost vyvětrat si – a před večerním odchodem pak okno zavřít. Mě osobně takové detaily na hrách velice přitahují a využívám jich.)

          Samozřejmě vnímám špatnou pověst hry (v zásadě se jedná o to, že drtivá většina lidí jen nepochopila level design, haní se příšerná grafika) a právě proto mám asi potřebu to všude evangelizovat. Možná je to hloupé, to nemohu popřít, ale já jsem opravdu už několik let přesvědčen, že toto je jeden z fragmentů herní historie, který médium v jeho přirozeném vývoji posunul o něco dál.

          Naplňuje mě hořkostí, že nedlouho po vydání Sierra jako taková ukončila činnost a spolu s tím zmizelo i finanční podhoubí Jane Jensen, která od té doby nic tak významného nevytvořila.
          • PLuto.petr
            GK3 patří taky mezi mé nejoblíbenější hry (ostatně to celá GK série). Podle mě je právě třetí díl obecně nedoceněný, kdy jej spousta lidí odsuzovala kvůli grafice a podle mě i velké obtížnosti hry. Přitom je to hra až nezvykle novátorsky pojatá se špičkovým a důkladně propracovaným příběhem zasazeným do skutečných francouzských reálií. Bezpochyby patří ke klenotům adventurního nebe.
            • naprostej souhlas. a o Le Serpent Rouge by šlo napsat celej traktát:-)
              )
          • jack
            Ahoj, ja s Tebou souhlasim. GK3 jsem hral a velmi mne tento dil prirostl k srdci. Tehdy jsem vubec nevnimal, ze by grafika byla spatna. Dokonale mne to vtahlo...
            • frantisek_nejezchleba
              mám úplně stejnou zkušenost. Je vlastně vtipné, že já byl do hry vždy tak zapálen, že jsem se „pravdu“ o její grafice dozvěděl až několik let později, když jsem na gog.com četl jistý komentář. :)
  • jabbo126
    Tajemství oslího ostrova snad vydal Vochozka Trading, ne Pterodon, nebo se pletu?
    • MikeR
      Nepleteš, vydal jí Vochozka, vyvíjel jí budoucí zakladatel Pterodonu se spolužákem.
  • SeriousSam
    Parádní retro jako vždy. Kluci byli opět úžasní *3* . Kéž bych ještě déle žil abych to mohl zkusit. No jo no holt to člověk musí brzo zabalit *9* .
  • jack
    Zrovna pred 14dny jsem dohrat Directors Cut. Nahodou mi prijde hezci a libi se mi moznost hrat i za tu hoku na zacatku. Ted mam rozjetou 2ku DC.
    • Teďka jsem si na steamu koupil kompletní edici a ta jednička je jen v Director´s Cut. Jaký je rozdíl mezi normální verzí a touhle, neví někdo? Jinak na tuhle jinou verzi není čeština. :(
      • Thorar
        Ve zkratce vylepšená grafika a možnost hrát za Nicole.
  • Je nějaký rozdil ve verzi pro dotyková zařízení?
    • Coffin.Corner
      Díky vy dva... *4*
    • Sr_Lobo
      Jak rika kolega Thorar, ve verzi na dotykac je "Directors cut", coz je trcohu pribehu navic, ale uprime mam radsi puvodni verzi, protoze ten pribeh navic tam pusobi divne. Avsak jeslti si nehral puvodni verzi tak by ti to tak prijit nemuselo. Tu mobilni verzi sem hral na S4ce, takze ovladani je taky v pohode.
      • Thorar
        Me třeba se ten přidaný obsah navíc líbil, i když zbytečně přidaný, tak to aspoň byl o něco jiný zážitek zase po těch letech :-)
    • Thorar
      Jeste jsem nevidel gameplay, ale pokud hrali puvodni hru tak ano, pokud hrali remaster/director's tak rozdil neni. V remasteru ktery je i na mobilech je pridany obsah.
  • Jedna z najlepsich adventur vsetkych cias.
  • Každý, kdo přirovnává dnešní "adventury" k žánru, nechť se zde podívá, jak vypadá skutečná adventura.
  • hra je to skvělá, a to nemám nostalgické brýle, protože poprvé jsem ji hrál před dvěma lety. Výborný příběh (a la Da Vinciho kod), výborný humor. Trochu otravné jsou pomalé animace a pohyby postav. Dvojka je taky dobrá, ale už výrazně slabší. Jednička rozhodně patří do mých TOP10 adventur - spolu s Gabriel Knightem, Indiana Jonesem atd. Na prvním místě je samozřejmě The Longest Journey.
    • naprostej souhlas až na to, že Longest Journey je u mě taky určitě v topce, ale na jednoznačný první místo bych to zase rozhodně neviděl. mimochodem všichni kdo jste nehráli si určitě dejte i Last Express, povinnost:)
      • PLuto.petr
        Mě na Last Express strašně štvala nelinearita, nikdy jsem se nebyl schopen do té hry pořádně dostat...
  • Inquisitor
    Stará láska nerezaví :)
  • Jestli hry budou kulturní dědictví, tak tahle bude mezi nima.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit