Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DeDy
    Hrané intro – nádhera
    http://vimeo.com/96120254
  • Nezabudnutelna hra... nezabudnutelny zazitok... nezabudnutelna atmosfera... No skratka KLASIKA v tom pravom slova zmysle!!! *14*
  • Nevim proc tu vsichni pisou, ze je to obtizna hra. S navodem je to v podstate primitivni, ano clovek casto zdechne, ale i tak to i maxilama dohraje za par hodin. Zasadni problem v dobe vydani byl tak mozna v tom, ze nebyl nikde bezne dostupny nejaky navod.
    • Pravdepodobne to pisu ti co to hrali bez navodu. S navodom je velka cast cara tejto hry prec. To je skoro ako tvrdit z adventura je s navodom strasne lahka.
  • Pro mě a spoustu dalších určitě jedna z nej klasik PC éry devadesátejch let. Úžasná stylizace a atmosféra. A ty nervy u toho. Nakonec jsem to myslim dal, ale některý levely určitě až na x tej pokus. Na youtube je walkthrough, ve kterém to týpek dá na jeden zátah, takže to vypadá jednoduše a krátce. Ale musel to mít hodně nahraný, protože to rozhodně jednoduchá hra nebyla. Mimochodem, konec a závěrečná animace patřej nejspíš k tomu nejdojemnějšímu co jsem kdy ve hře viděl. Jako malej kluk jsem u toho normálně slzel.
    • Tak pro mě to byla spíš klasika Amiga éry :-)
    • Jo a ještě si pamatuju podobnou hru Heart of darkness. Byla asi z roku 95 a graficky vychytanější. Ale tohle + AW jsou asi nej plošinovky co jsem hrál.
      • C-BEAM
        HoD je podľa mňa lepší úplne vo všetkom, nie len v grafike ale i v hratelnosti samotnej. A z kvality animácií by sa mohli učiť aj dnešné najlepšie plošinovky. Ale určite výraznú rolu hrá aj to ktorú z nich hrá človek skôr. Verím, že v dobe keď AW vyšiel musel pôsobiť ako zjavenie (súdim aj podľa dobových recenzií) a že okolo seba zapálil auru nedotknutelnosti.
        • Heart Of Darknes je především trochu jiná hra, takže těžko říkat, že je jedna lepší než druhá. Za největší průšvih u ní považuju nízké rozlišení, i na tu dobu. A pak také to, že se mi sekla u závěrečné animace.
        • Souhlasim, HoD byl přeci jen lepší.
      • to bude mladsi, na tu dobu se vyvijela strasne dlouho, nekolik let, ale mozna s tim v 95 zacli *5*
        • Máš pravdu. Rok vydání je 1998. Měl jsem doma Level z roku 95 a tam byl pravděpodobně jen preview a já si to nějak automaticky spojil že to bylo z toho roku.
  • Kedaro
    Ty jo, tohle jsem někde nedávno hrál, ani jsem nevěděl co to je. Myslel jsem, že je to nová hra s oldschool stylizací, ale pěknější. To čumím, že už to má nějaký rok za sebou.

    Nevíte, není to někde k dispozici jako browser verze? Nemůžu si vzpomenout kde jsem na to narazil. *8*
    • Jack1947
      http://www.letsplaysnes.com/play-another-world-online/ neni to toto? *7*
      • Kedaro
        Paměť mi to neoživilo, ale díky za pokus. Nenávidím tento pocit, nevědět jak jsem se k tomu dostal a proč to hrál.
  • Moje srdcovka *14* U kámoše jsme se na tom střídali u jeho dva-osmy a díky návodu jsme to za noc dali... Btw ten návod byl z jednoho herního plátku s jepičím životem dvou vydání, kterej tenkrát vycházel na novinovém papíře. Jmenoval se "Hráč", pamatujete někdo? *3*
    • Hráče mám obě čísla :-)
    • C-BEAM
      http://www.oldgames.sk/mag/hrac-cz-1/page/13/
      • No ty kráááááso, to snad už ani neni pravda *1*
    • S návodem to je vzhledem k celkové délce hry tak na hodinu. Že vy ste s kámošem dělali ještě jiný věci ;-)
  • Tohle mělo Hrej minulej týden. Nevím jakej má smysl dělat to podruhý ve stejnej čas.
    • Jack1947
      No a tady se snad ridi konkurenci?... a je to druhej prispevek co to tu pise. Uz cekam az nekdo napise ze tady to je zas onicem, fakt ... *16*
      • Vzdyt je to pravda bylo tu 15 let okno kdy ta hra nikoho nezajimala a jakmile to je na hrej tak honem jdeme to hrat toto je prece super klasika ... tolik k vlastnim napadum.
        (ostatne tyhle gamesplaye jsou tu taky jenom proto ze s tim zacali na hrej.
        Nehlede na to ze to stihli dohrat obe verze behem hodiny zatimco tady se stihlo 500x chcipnout *1*
    • konkurenční boj?
  • Jack1947
    Hral jsem jen nejakou edici na Symbianu a kupodivu me to snad i chvily bavilo. Jasne neni pro kazdeho,
    jenze se to tak snad i bere/bralo. Je dobre ze zde delate RETRO Gamesplay aby dnesni hraci co nemaji tolik zkusenosti poznali i druhou stranu mince ( ze drive vychazeli i obtizne hry). *3*
    • Ač obsah textu vzhledem k tobě je naprostý nesmysl. Normálně už tvé věty dávají i smysl! Ty jeden starý harcovníku :-)
      • C-BEAM
        mne teda moc zmysel nedáva ani tento jeho príspevok :) ... prečo píše, že "drive vychazeli i obtizne hry" ? to vyznieva tak akoby si dnes hráči mysleli, že v minulosti boli hry jednoduché.
        • Jack1947
          Nemusis hned me chytat za slovo... i muze znamenat ze byli i obtizne hry ale i zaroven jedniduche ale nebylo to jako dneska nebyl Mainstream.

          Dost, takhle by se zas muj jeden prispevek mohl zavezt nekam uplne jinam. Nez mel puvodne namireno.
      • Jack1947
        Nevim ted jak si to mam presne vylozit, uz jsem psal ze obcas mam i svetle stranky ... takze tak. *4*
  • Kdybych to předevčírem neviděl na Hrej, tak bych si to možná i pustil... příště.
    • Na Hrej pousteji videa z Tiscali, jo?
      • Ne.
    • C-BEAM
      najmä keď máme stovky starých hier na ktoré stojí za to si spomenúť, fakt nemá zmysel "gamesplayovať" jednu hru dva krát. Games by si malo viac začať všímať konkurenciu.
      • ? A kdyz Hrej zrecenzuje hru, tak uz ji GAmes recenzovat nemusi? Delaji to ruzny lidi, vysledek je ruznej... komu sednou lidi z Hrej, pusti si Hrej. Me treba vubec, takze jsem rad za to tady.
        • C-BEAM
          určite ale s recenziou by som to nezrovnával, ich účel je odlišný. Jednoducho vzhľadom na to, že výborných starých hier z ktorých je možné vyberať sú stovky som skôr za rozmanitosť ako opakovenie toho istého. Hlavne ak Hrej.cz má tento formát podľa mňa zvládnutý lepšie.
          • Tak si vezmi jak to Hrej dělají dlouho, navíc fakt skoro každý den vysílají, to člověk praxi nabyje ani neví jak. Já bych byl třeba pro, kdyby různí redaktoři hráli svoje oblíbené retro kousky - nic proti Pavlovi, naopak dělá to suprově, ale třeba "Petr Poláček hraje Freelancera", to by mohlo bejt slušný videjko.. anebo k tomu pustit Drdu :D
            • taky ve FC nebo SC zmínil, že znovu hraje LoK!!
  • Jinak Flashback nebylo pokracovani, to byla Heat of the Alien, Flashback je ale pro me mnohem lepsi hra, po vsech strankach upgrade. AW je vybornej, ale je to proste jen o tom tisickrat umrit a zjistit jak dal, ponekud frustrujici.
    • Flashback byl paradni, ale me stejne vic bavil ten another world, hrozne me brala ta temna grafika cervenej paprsek u zbrane atd. Flashback vypadal samozrejme lip. Vubec se mi zda, ze tenkrat na amize co hra to perla. Mohli by mrsknout gameplay z Agony nebo z Wings.
      • "Vubec se mi zda, ze tenkrat na amize co hra to perla" - to se ti nezdá, dříve totiž vývojáři museli sázet na čistou hratelnost, dneska stačí pár grafickejch efektů a hurá na marketing

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit