Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Neví někdo jestli se pracuje na češtině? :-)
    • Minimálně teď určitě ne. Jestli někdo začne pracovat později, tak to je ve hvězdách, protože rozsah a náročnost takového překladu je dost velká. Nemluvě o tom, že vděčnost a jakási finanční podpora od hráčů za vykonanou práci a možnost hrát v rodném jazyce je prakticky nulová.

      Doporučím se učit jazyk a nespoléhat na překladatele, protože pak se Ti zužuje záběr her, které můžeš odehrát.
      • anglicky umím obstojně, většinu filmů a seriálů sleduji bez titulků a texty a knížky čtu skoro stejně rychle jako česky aniž bych musel přemýšlet nad překladem, přesto jsem si všimnul, že při čtení anglické knížky se unavím rychleji než u té české, i když to mozek dělá podvědomě a automaticky, pořád při tom spotřebovává víc energie než když človék čte v rodném jazyce, proto bych překlad u hry s gameplay 100+ hodin a stovkami stran textu bral už jen z pohdlnosti
        • Tak to buď rád, že tu angličtinu na použitelný úrovni umíš, protože máš obrovsou výhodu oproti hráčům, kteří prostě musí čekat kdy a jestli vůbec bude určitá hra přeložena.
          • Tak některé hry hraju klidně v ang. ale zrovna u tak rozsáhlého RPG by bodla... přeci jen když člověk přijde rozseklej z práce tak se mu už moc zapínat mozek nechce :-)
  • Počkám na verzi z GOG zdarma - stáhnu z torrentů, dohraji a smažu.
    • spravnej pristup. schvaluji *5*
      • pošete nám platícím z krimu pohlednici až vás za něco zavřou (máte slušně nakročeno)
        *14*
  • bojím se aby to nedopadlo jako wasteland 2
    • Corvus
      Mě tedy u Wasteland vadí několik věcí, ale v čele je bezkonkurenčně místo, které si z HDD uhryzlo a pravidelně uhryzává... Je neuvěřitelný, kolik tahle hra s pravidelnými gigabytovými patchi stále víc a víc požaduje... Popravdě napsáno, ani nejnovější a na hardware náročné pecky nezabírají místa tak moc. To mě pěkně se** *13*
    • Taky se bojím, že mě to bude bavit jenom 50 hodin než to dohraju.
    • Wasteland jsem pro jistotu ani nehrál, ale popravdě nejsem moc fandou postapokalyptických RPG. Moc se mi nelíbili ani původní fallouti, tady u toho si počkám na recenze a pokud budou lepší než 7/10, tak si to asi zahraju. Přece jen ta nostalgie a vzpomínky na nejlepší RPG všech dob...
      • Mopped
        Vzpomínka na nejlepší rpg všech dob? Jako Albion to moc nevypadá.
        • Ono je těžké hodnodit hry s odstupem tolika let, přece jen v době kdy jsem hrál albion jsem byl o 15 let mladší, ale Albion by to určitě zvládl do mé TOP5, užasná hra s užasným prostředím, mix scifi a fantasy, paráda. Mluvil jsem ale o hrách na infinity enginu. Pro mě je zatím nepřekonaný král RPG BG2. I když ono je těžké vybrat nej hru, každá je jiná.
          • Mopped
            Tak to potom BG 1. Dvojka tě už moc vodila za ručičku, ale špatná hra to samozřejmě nebyla.
            • tak je to věc názoru. Podle mého byla dvojka lepší - větší svět, zajímavější přiběh, propracovanější DD pravidla, mnohem delší, zajímavější lokace, dosažení vyšších levelů než jen 7 atd.
            • BG I pro mě vždycky zůstane lepší. Ať si každej máchá vylepšenym tim a tim v BG II....I byla stejně lepší. Tim netvrdim, že by byla II špatná. Oba díly jsem v průběhu těch cca 16 let hrál alespoň 10x
    • walltar
      Tak kromě grafiky je Wasteland 2 solidní hra ... a PoE je 2D hra, takže snad nebude mít problém s grafikou.
      • p.s.
        solidních 6-7/10, ale my čekáme víc
      • smejki v recenzi dost detailne popisuje jake problemy ta hra ma, grafiku tam myslím nezminuje.
        • Pan v kloboucku by si mel dat jenom koblizek a popijet kafe a hlavne se drzet dal od recenzi, protoze je to traged. Proste chtel Fallout a dostal Wasteland.
      • Grafika problém nebyla, byl problém s nápaditostí prostředí (stereotyp)...
        • walltar
          Tak to pořád beru jako grafiku. Ale podobný problém sem zatím měl celkem u každé post apo hry. Hnědá zem + trosky.

          Fallout taky měl celkem omezený počet prostředí. A hromadu věcí používali znova a znova.
          • I pustina se s citem pro detail dá udělat nápaditě... Tímhle mě W2 zklamal docela hodně, všecko se okoukalo po prvních čtyřech hodinách hry...
            • Bud jses moula nebo troll. Kazdopadne jsi blby, pokud hru, ktera ma gameplay vic nez 80 hodin soudis podle odehranych 4 hodin. Ja jsem hru dohral a bavil jsem se kralovsky. Mozna by sis mel koupit stejny kloboucek jako pan recenzent. Ted je hra s patchem 3, ktery odbourava vetsinu bugu a dal na hre pracuji.
    • Je otázka, kolik do toho projektu bylo nakonec nalito peněz dalšími investory. Wasteland nikdo další platit nechtěl (alespoň tvůrci tvrdí, že to komplet zaplatili z vybraných peněz), takže i přes to, že je to solidní hra, je na ni vidět, že byla vydaná tak, aby se nedostala do skluzu a neprodražila se.
      Celé je to jen o penězích, jak si s tím pak můžou vývojáři vyhrát.
  • Corvus
    Tohle obrečím. Fakt! jednak z nostalgie, protože to je můj srdcovej žánr, a potom hlavně proto, že se pravděpodobně s krabicovou verzí mohu rozloučit *13*
    • walltar
      No na KS byla jak normální boxovaná kopie, tak kolektorka ... Ale jestli je budou i normálně prodávat? Kdo ví?

      Previous reward tier + we will upgrade your box to a COLLECTOR'S EDITION BOX. You will find a CLOTH MAP OF THE GAME WORLD and the PROJECT ETERNITY CLOTH PATCH inside the box + EARLY BETA ACCESS + PROJECT ETERNITY MOUSE PAD. The collector's edition box will include a cloth map just like the old RPGs that we love. You will also get early access to the game with a BETA KEY. Includes Making of Project Eternity Documentary (DVD/Blu-ray). The game patch is an embroidered high quality non-iron on patch. Game patches are a tradition at Obsidian, and we want to share that tradition with you! Please add $20 for international shipping.
    • Mopped
      S krabicovkou se nepočítá?
      • Corvus
        No já zatím vidím na oficiálním webu jen digitální verze... Obě verze (včetně hromady předmětů u Champion edice) je digitálních, tak nevím. Já fakt doufám, že Pillars a Torment 2 vyjdou i v nějaké pořádné collector's edition v krabici, ale obávám se, že ne. V tomhle jediným mi kickstarter nevyhovuje, protože je 50 a 50 jestli to vyjde i fyzicky... Ale které hry už by si to víc zasloužily než old-school obrovská RPGčka, že?
        • https://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity

          vpravo je takový sloupeček s tiers, hledáš odstavec: Pledge $65 or more a voilá! Ať žije abeceda a angličtina na úrovni dětí v mateřské školce!
          *7*
          • Corvus
            Já nejsem Kickstarterový backer a nevím zda krabice budou obecně nebo jen pro přispěvovatele. Víme, chytráku? *12* S angličtinou problém nemám. Vem si jen takové problémy s krabicemi Divinity Original Sin. Ano, existují, ale v minimálním počtu kusů a do ČR je NIKDO nebyl schopný do dnes dovézt a Divinity je pouze digitálně. Já osobně vlastním sběratelskou edici jen díky tomu, že mám krabici přímo z Belgie od Larianů. Takže když vidím, že na OFICIÁLNÍM shopu Pillars of Eternity NENÍ zatím k předobjednání krabice, je dost dobře možné, že fyzické kopie dostanou backeři a šlus. Je to jen spekulace, ale nemyslím si, že každý kickstarterový projekt bude mít to štěstí a dočká se krabice jako např. Wasteland II.

            A zde důkaz ke sběratelce Divinity: http://corvus-collector.rajce.idnes.cz/Divinity_Original_Sin_-_Collector_s_Edition/
            • Bože tolik spermatu kvůli krabicím, svoje staré krabice jsem vyhodil a nebýt steamu, dodnes bych pirátil protože žádné krabice ani CD skladovat nebudu, není místo a při stěhování bych se z toho musel zbláznit. Stejný f3tiš jak když někdo skladuje v bytě odpadky.
            • Corvus
              Morraw: No tak to je pro mě zpráva měsíce! tak snad se dočkáme! Super. *4*
            • Morraw
              Corvus:
              Tady píšou, že časem se fyzická verze objeví. Takže ještě máme naději na fyzickou sběratelku :)

              http://forums.obsidian.net/topic/69185-buying-a-physical-copy-of-the-game/
            • Corvus
              Pro Morraw: O to nejde. Jde o to, že fyzická krabice zatím prostě nikde není. Je jedno jestli NENÍ v nabídce e-shopů v ČR nebo NENÍ na oficiálních stránkách hry. Prostě není (oproti Divinity, která byla a je jedno kde). A jsem zklamaný stejně jako ty. Do předobjednávky fyzické krabice bych šel okamžitě... Zatím ale máme smůlu.
            • Morraw
              No tak sběratelka pro Divinity OS byla striktně dostupná jen přes Larian Vault v počtu 1500 kusů. Takže logicky se neobjevily nikde jinde.

              Collectorka k Pillars zamrzí. Na Pre-order jsem se těšil a nic z toho. Předtím, jak měli ještě backer portal, tak fyzická sběratelka stála 150$ + poštovné.
    • me prislo ze ten obrazek ty hry vypada jak krabice...nvm, taky sem to ted zkoumal...
  • Vogon
    Když si někdo předobjedná hru, tak je to jako by dal bezdomovcovi peníze na jídlo, je šance že si to jídlo koupí, ale je o dost větší šance, že si koupí chlast.
    • To je přirovnání jak stehno :-D
    • walltar
      Třeba jako že to vyplatí na výplatách, nebo splatí pohledávky? ... Zatracení vývojáři! *1*
  • Co tam dělá logo Paradox?

    Kurnik šopa se těším jak malý jarda! Ten závěrčný prostřih shrnující rozmanitost prostředí je balzám na duši... Wasteland je v tomhle děsný a nudný...
    • Paradox je vydavatel.
  • PS4 verzia nebude?
    • Proč prznit luxusní hru?
    • Vogon
      Myslíš, že si to všichni tři majitelé PS4 koupí jo?
    • walltar
      Pokud se něco nezměnilo, tak s konzolovým portem se nepočítalo.
    • na gamepad? toto?
      snad nebude
  • hanocri
    Nazdar lidi!
    Sorry, že je to trochu offtopic, ale pracuju na investigativnim a rozsáhlym článku o nás, hráčích.
    Abych to tady moc neprotahoval, vysvětlený je to tady: http://hanocri.zing.cz/clanek/2977/kdo-sme
    Pište mi vaše příběhy proč paříte, co pro vás paření znamená atd. na cha.nozri@gmail.com.
    Díky všem!
    P.S. Moderátore, nemaž to, prosim.
    • co ty termobuku? máš zaražený prdy co? natebe dám takový elpíčko že budeš čuček kde máš všechnu krupici, byl by stebe dobrej káres, podle me si stejně apač...tovíš, já už to mám na dožínky za dvestedvacettrojku, čekám tě v koreji, v kleci, prokouš mě dostal na ústřel vod nejakyho pytložvejka jako ty!
    • Vogon
      Dokončil jsi aspoň základku? Podle pravopisných chyb soudím, že ne.
    • jdi s tim do prddele :) *1*
  • walltar
    Už aby to bylo tady ... Ale že to posunuli jsem jenom rád. Aspoň zapracují feedback od lidi co to testovali a já budu mít čas v klidu dohrát Wasteland 2. *1*
  • Thorar
    Nepopletly se ti dolary na ofiko a eura na gogu?

    sorry, reakce na Kr.Pa

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit