zavřít
...

Samurajské RPG Tale of Ronin zdůrazňuje příběh a emoce

Lidská stránka samurajů je něco, do čeho se hry, na rozdíl od filmů a knih, moc často nepouští. Samuraje většinou dostaneme jako drsné bojovníky, kteří katanou rozsekají prakticky všechno, u toho utrousí motivační citát z příručky pro asijská moudra a hotovo. To chtějí vývojáři ze studia Dead Mage změnit...
 • alladjex tiscali.cz
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Koho zajímá trochu realističtější pohled na samuraje, tomu doporučuju moc pěknou knížku Války samurajů od Romana Kodeta.
  14.3.2017

  reagovat

  • Drizzt (anonym)
   1 souhlasí, 0 nesouhlasí
   a já doporučuju knížku Šogun od Jamese Clavella a nebo knihu Musaši od Eidži Jošikawy. Ta druhá knížka byla zfilmovaná v trilogiii v 50. letech
   http://www.csfd.cz/film/25816-samurai/prehled/
   podle mého nejlepší film o samurajích, krásně natočený
   14.3.2017

   reagovat

   • alladjex tiscali.cz
    2 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Šogun je pěkná kniha. Je podle ní natočený seriál, který šel u nás pod názvem Zajatci japonských ostrovů. Ale je to hodně romantizovaný pohled. Navíc člověk nedoporučuju používat japonské fráze v ní použité. Žena se pěkně nakrkla, když jsem jí řekl wakarimasu ka. ;]

    Mushashi je opravdu pěkná trilogie, ale také velká romantika. Náhodou jsem při hledání trilogie narazil na japonský dokument přímo o Musashim, samurajích a srovnání evropského, čínského a japonského válečnictví. Bylo poučné vidět, jak i "historické velkofilmy" deformují pohled na řekněme historickou skutečnost.

    Kniha Musaši je v jistém smyslu propagandistická kniha, která měla pozvednout ducha Japonců. Nemyslím to nijak pejorativně. Ta kniha má svoji hodnotu. Ale asi taky nejde o úplně reálnou představu samuraje a Musashiho samotného. Je to legenda něco jako Robin Hood. Navíc z velké části vytvořená až v 30.letech samotným Jošikawou.
    14.3.2017

    reagovat

    • Slavoj Žižek (inkognito)
     1 souhlasí, 1 nesouhlasí
     Přesně jak píšete, kolego. Musaši byl původně vydáván v jistém dobovém periodiku jako román na pokračování, který měl ryze propagandistický účel a to ten, aby mladí Japonci zahořeli touhou vstoupit do armády.
     14.3.2017

     reagovat

  • Noob (anonym)
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Já zas doporučuji Hagakure, rád označuji jako "výňatky" (výňatek svazků napsaných v 18. století diktovaných Cunemotem Jamamotem, bohužel celé dodnes nikdo nikde nepřeložil, protože celé dílo je velké, spíše obrovské, a mají s překladem problémy samotní Japonci či japanologové).
   Je tam hodně stručných popisků nějakých společenských situací, řešení v japonském kontextu, historky "sekundantů" atd... něco na způsob starých historiků, takže zkreslení tam určitě bude (jako i ve vědeckých prací i přes snahu hodnotové neutrality), ale celkový obraz působí reálně. Rozhodně je to "historický pramen".
   14.3.2017

   reagovat

  • alladjex tiscali.cz
   3 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Teď jsem si vzpomněl, že jeden z nejzajímavějších filmů, který se pokouší o reálné zpodobnění samurajů je Seppuku. Na západě samozřejmě s blbým překladem Harakiri ;] Kdo neviděl, doporučuju.
   14.3.2017

   reagovat

 • Eurokai (anonym)
  3 souhlasí, 3 nesouhlasí
  Na rpg z fedualniho Japonska realnějšího rázu čeķám dost dlouho tak se to snad povede.
  13.3.2017

  reagovat

 • Esanti (anonym)
  1 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Vizuál velmi povedený a teď přesně jak říká kousek pode mnou HerrLogan ten zbytek....už teď se mi ale nelíbí řešení smrti - pokračovat dál s "jiným" hrdinou.....jsem dost staromódní a těžk ose s tím budu sžívat....
  13.3.2017

  reagovat

 • Malleth tiscali.cz
  3 souhlasí, 8 nesouhlasí
  Jsem přesvědčenej o tom, že hry o samurajích by měli dělat jen japonci, protože ostatní většinou jen staví na známých, několikrát přefiltrovaných klišé.

  Z traileru to nevypadá že by tahle hra na tom byla o moc líp.
  13.3.2017

  reagovat

  • nikto (anonym)
   5 souhlasí, 1 nesouhlasí
   myslim ze je uplne jedno aku mas narodnost, podstatne su znalosti historie, zvykov a tradicii danej doby, krajiny a schopnost pretavit to do hry...
   13.3.2017

   reagovat

  • boon (anonym)
   1 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Možná u her, který staví primárně na příběhu a lore...
   13.3.2017

   reagovat

  • anonym (anonym)
   5 souhlasí, 0 nesouhlasí
   To se dá říct úplně o čemkoliv z historie.
   13.3.2017

   reagovat

  • Prase (anonym)
   2 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Neřek bych, že je to úplně nutný. Spousta Japonců má určitě tendence si samuraje idealizovat, a když to vezmeš kolem a kolem, tak nejpřestřelenější představy o Japonsku pochází přímo od Japonců. A upřímně si nejsem jistej, jestli existuje dneska japonský herní studio, který by se do klišéprostý samurajský hry pustilo.
   14.3.2017

   reagovat

   • Drizzt (anonym)
    2 souhlasí, 0 nesouhlasí
    problém je spíš v tom, aby ta hra byla historicky věrná. Většinou z toho udělají nějakou fantasy břečku typu Shadow Warrior nebo Nioh. Proto se obzvlášť těším na Kingdom Come. Kvůli tomu jsem si rozečetl Vondrušku a jeho husitskou ságu a česká historie má rozhodně co nabídnout.
    14.3.2017

    reagovat

  • Malleth tiscali.cz
   0 souhlasí, 0 nesouhlasí
   Nejde o to aby to hra byla historicky věrná. Spíš o to, že někdo, kdo je blíž ke zdroji má větší šanci vnýst do hry nějaký neobvyklý detaily a neokoukaný výjevy, zkrátka něco víc než ženskou v červeným kimonu pod rozkvetlou třešní.
   14.3.2017

   reagovat

  • Noob (anonym)
   3 souhlasí, 1 nesouhlasí
   A Bloodbourne není japonské klišé o Evropanech, které dělali Japonci? Akorát neznalostí japonské kultury to klišé nevidíš?
   14.3.2017

   reagovat

   • Malleth tiscali.cz
    0 souhlasí, 3 nesouhlasí
    Bloodborne má nápaditých/rozmanitých vizuálů na rozdávání (stačí se podívat na arzenál zbraní). Tam bych problém neviděl.
    14.3.2017 upraveno v 12:36

    reagovat

 • HerrLogan (anonym)
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Vypadá to moc hezky. Teď ještě tu náplň.
  13.3.2017

  reagovat

 • Noob (anonym)
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Chanbara od Zápaďáků? Zatím dobrý první dojem.
  13.3.2017

  reagovat

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.80.123.20.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.