Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taky mě udivuje, že není zmíněno LOTRO, protože to je hra která opravdu čerpá z knih a pouze jí nevykrádá pro "přitažlivější svět", o to víc je zarážející, že hlavní obrázek je z Assasin Creed: Mordor Edition, která je zasazená do LOTR světa jen proto, aby byla přitažlivější, nic proti hře, určitě je dobrá, ale s Pánem prstenů má společnýho asi tolik, jako párky z kosteleckých uzenin s masem
  • ješte American McGee´s Alice, Discworld nebo výborná rts War of the World podle H.G. Wellse
  • Llour
    Nejlépe se inspiroval Lord of the Rings Online. Neskutečně přesný a obrovský svět, kde je spousta detailů z knih (a pouze z knih). *14*
  • Bioshock - město Rapture bylo vytvořeno podle fantasmagorických dystopií té psychopatky Ayn Randové
    Betrayl at Krondor - podle Trhlinových válek Raymonda E. Feista
    Metro 2033 - podle Glukhovského
    • Podpisujem ten Betrayal at Krondor. Pre mna jedno z najlepsich spracovani knizneho sveta do hry. Specificke aj tym ze Feist neskuor tento herny pribeh pouzil ako zaklad pre knihu Betrayal at Krondor vramci serie Odkaz Trhlinove Valky.
      • jojo, on Feist tu hru tuším sám napsal. Feště jsem si vzpomněl na Shannaru - adventura celkem věrná stejnojmenné knižní předloze, teď běží i seriál Shannara, ale ten jsem neviděl.
  • pb_historic
    Ještě bych přidal hru Godfather (2006) inspirována knihou Kmotr od M. Puzo.
    • Zase takový šlágr to nebyl. Adaptace sice dobrá, ale po technické stránce to byla strašná hra a zejména notně zastaralá už když vyšla.
  • Magister_Peditum
    Tak podobnost Mlhy a HL je pro mě tedy novinka.
    • taky wowko je podle knih
      • opet mimo jako vzdy
      • Kompost
        svet warcraftu vznikol podstatne skorej ako knihy. prvy warcraft bol vydany v roku 1994 a prva kniha 2001. do vydania WoW bolo vonku 5 knih z 24. nehovoriac o dalsich formatoch ktore sa nazbierali za tie roky. WoW kazdopadne nieje podla knih, knihy rozsiruju warcraft ako taky.
    • jamar28
      Mlha se zabývá úplně totožnou událostí jako HL, jenže ne z pohledu přímých "viníků", ale z pohledu obyč. lidí. Ale taky slyším poprvé, že by se tím tvůrci inspirovali.
  • Opomněly se Conanovské hry podle R.E.Howarda,, hororové hry podle H.P.Lovecrafta a samozřejmě Glukhovského Metro 2033
  • Piknik u cesty jsem jako fanda Strugackých četl několikrát a měl bych chuť zahrát si Stalkera, který by byl věrnější své knižní předloze.
  • Kdyz uz se v tom uvodu zminil Tolkien, byla by take skoda nezminit LOTRO. Protoze ac hrac nekopiroval osudy Spolecenstva, vzdy je na patricnych mistech potkaval a dej se drzel knih velice dobre. Navic k tomu Turbine dokazali rozpracovat dalsi vedlejsi pribehy v duchu knih, drzeli se lore jak to jen slo a zapracovali tam i radu drobnych detailu, ktere v knihach nebyly a byly jen v poznamkach pane Tolkiena. Jestli bych mel jmenovat jedinou hru, ktera ke knizni predloze pristupovala s uctou, respektem a nebala se na ni uveritelnym zpusobem stavet dal, aniz by z ni delala paskvil a ohybala ji, pak je to prave Lord of the Rings Online.
  • Tak ten link Half-life a Mlha od Kinga je tedy hodně na sílu :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit