Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Pro mě spíše zklamání, dalo se to dohrát za asi 8hodin prostě krátké a ty akční vsuvky tam ani být nemuseli, potom nezbytné qte *7* ( vlastně akční vsuvky byxli QTE) a podle mě odfláklý konec opravdu 7/10. Je ještě hodně. Případy byli zajímavé jen na předchozí Crime and pumnishment to moc nemělo.
  • který šulek tohle psal? hra je super snaží se dát co nejvíce kdyby neměla rozpočet jak gtaV tak by si psal jinak!!
  • Hrál jsem všechny tři poslední díly a opravdu mě bavily. Příběhově nejlepší Testament, dobře vyladěný C&P a teď o něco akčnější a omlazený DD. Hře bych dal rád klidně 10/10, ale nejvíce mě štve její délka. Kdyby za par korun vyšly nové případy tak bych si DLC rád koupil. Pouze kvůli délce hry(krátké) 8/10
  • Po delsi dobe jsem precetl recenzi na games a byl jsem spokojenej
  • Tak už i žánr adventur, alespoň co se týče AAA titulů, je v úpadku díky konzolím a spoustě tupých vohnoutů, kteří místo aby byli nuceni u hry přemýšlet tak radši mačkaj tlačítka ve zběsilém sledu.
    • Ne diky konzolim. Ale diky mode. Ukrajinci zdeformovali svou vlajkovou lod do teto podoby pod vidinou priziveni se na komercnim uspechu "noveho" Sherlocka Holmese (viz filmografii Guye Ritchieho ci serial Sherlock). A jak jinak chces zdynamizovat adventuru, nez pres QTE?
      • To je spíš jen takové povzdechnutí, vývoj, respektive co si žádá trh, se nedá zastavit. Já mám prostě radši přemýšlivé adventury bez těchto prvků *3*
  • "... přibyly však QTE pasáže, které by hře měly dodávat hře více akčních prvků."
    QTE jsou akční? A opravdu někoho baví hra vestylu zmáčkni I pak rychle Q, podrž T a teď klikej jak zběsilej až si zničíš myš?
    • ano, pokud to má šmrnc jak v Heavy Rain.
      • Jack1947
        Tam to pití džusu bylo hrozné. To některé QTE byli fakt na pěst.
  • PLuto.petr
    Předchozí díl Crimes & Punishment přinesl celkem razantní změnu zpracování příběhů Sherlocka Holmese. V nejnovějším díle Devils Daughter pak pokračuje v nastoleném trendu.

    Dalo by se říci, že tvůrci z Frogwares si vzali ponaučení z nedostatků minulého dílu a snažili se jej dopilovat k dokonalosti. Nalezneme v něm pětici nových případů, které se pokusí vyřešit Sherlock Holmes se svými pomocníky.

    Vše dobré z minulého dílu zůstalo, jednotlivé případy jsou hodně zajímavé a do nejmenších detailů propracované. Hra se tentokráte více odehrává v samotném Londýně, tvůrci dokonce vymodelovali část města, takže je možné se v něm volně procházet a v případě zájmu i řešit různé minihry jako box, házení šipek či páka. Je to příjemné oživení a nasátí atmosféry, pro průběh samotné hry však většinou zbytčné. Zůstala i detailní práce s jednotlivými stopami, efektní dedukční mapy i možnost různých konců jednotlivých případů. Na konci každého případu jsou i morální volby, kdy je možné rozhodnout, jak se s vybraným pachatelem (který nemusí být vždy ten správný) naloží.

    Nejvýraznější změnou oproti předchozímu dílu je tak posun k větší akčnosti. Stále je hlavním gró řešení případů a logická dedukce, přibyly však QTE pasáže, které by hře měly dodávat hře více akčních prvků. A přestože do hry s přimhouřením očí celkem zapadají, k Sherlockovi prostě chování a-lá Indy Jones nepatří. Ale to je nejspíše úlitba modernímu pojetí Sherlocka Holmese v posledních filmech a seriálech, které vesměs parazitují na velkém jméně, ale dělají z toho úplně jiné dílo v moderní době. Tomu je přizpůsoben i vizuální styl Sherlocka i Watsona, kteří viditelně omládli, přesto jim (naštěstí) jejich charisma a logické myšlení celkem zůstalo.

    Celkově vzato je Devils Daughter dalším kvalitním pokračováním Holmesovské série, které dotahuje k dokonalosti prvky načrtnuté v předchozím díle. A i když budou muset pravověrní fanoušci Sherlocka Holmese překousnout mladší vizáž i občasné akčnější prvky, i tak patří tahle hra do zlatého fondu Sherlockovských her. Obzvláště, když vychází v kvalitním českém překladu.
    • Pochvala za velice hezke shrnuti. Recenze na games nectu ale tohle mi dalo hezky obrazek o hre. Ted hraju doom a hearts of iron, ale kdyz budu chtit neco klidnejsiho, sahnu po sherlockovi;)
      • Mě už trčí na disku. A už se těším. Problém je, že jsem rozjel Witchera s Dlcčkama. Takže teď ještě tak na měsíc nemám na jiné hry čas :-/
  • Dohráno a musím říct velké zklamání, i když pominu čistě subjektivní změny jako design postav, zaimplementování poměrně častého qte a jiných gamepadových bazmeků jako je balancování na římse, kde variaci na analogy pro pc udělali jako wsad+myš. Hlavní příběh je od jisté mise velmi předvídatelný, herní doba mnohem kratší než u C&P. Jeden by řekl, že když už mají perfektně vymakané mechanismy z předchozího dílu tak nepůjde nic pokazit, ta hra není špatná, ale zasloužila by si lépe napsané mise a delší herní dobu. Je to škoda, protože tahle série má v posledních dílech nejlepší vyšetřovací mechaniky se kterými by se mohla rovnat snad jenom vynikající L.A. Noire, se 7 se ztotožňuju a strašně jsem chtěl, aby to bylo na 9/10
    • Jack1947
      C&M nebyla dlouhá hra a tohle ještě kratší ? .. uh oh.
      • PLuto.petr
        Neřekl bych, že tohle je kratší než C&M.
        • Jack1947
          https://howlongtobeat.com/game.php?id=37444 ALe je *3*
          • PLuto.petr
            Já jsem třeba v The Devils Daughter strávil 82 hodin, což je trochu mimo uvedené statistiky *16*
            • Jack1947
              Tak to jo no.Betatest češtiny je věc jiná - to se dá chápat že tam se utratilo podstatně více času.
            • PLuto.petr
              Fakt 82 hodin. Tentokrát je číslo uváděné na Steamu celkem odpovídající realitě. Ale jak jsem říkal, dělal jsem betatest češtiny, takže jsem některé části hry procházel několikrát. Samozřejmě, že hra jako taková se dá dohrát v pohodě v rozmezí 10-15 hodin.
            • Jack1947
              STeam není směrodatnej už vůbec... 82hodin fakt ?? *7*
            • PLuto.petr
              To už jsou čtyři měsíce? Ten čas strašně rychle letí... Podílel jsem se na betatestu češtiny.
            • 20.2. ???
            • PLuto.petr
              Důkaz, že si nevymýšlím - http://www.e-pluto.cz/sherlock.jpg
          • To co tam je bych ještě neoznačoval za vypovídající statistický vzorek. Novýho Dooma lze taky i na nejvyšší obtížnost (at s perma death) projít za hodinu a půl. Přesto to není vůbec krátká hra...
          • tak tentokrát mi příjdou údaje z hltb úplně mimo, zas tak krátký to není, to ten člověk musel přeskakovat snad všechny puzzle, nevěřím tomu, že někdo dal completionist za 9 hodin, leda by všechno dal na první dobrou a hrou proběhnul podle návodu a přeskočil všechny dialogy, já C&P dohrál za 21 hodin, tohle za 15, sice jsem extrémně nespěchal, ale taky jsem nekoukal půl hodiny na texturu zdi, někdy mi příjde, že tam přispívají hlavně trolové
            • to by ale neměl completionist, a ten je za splnění všech misí to nezíská ani přeskočením puzzle, musí to dohrát, musím říct, že některé qte jsem přeskakoval, třeba houpání na provaze, nemusí si to hrát na tomb raidera a když už tak ať to udělají normálně a ne qte
            • PLuto.petr
              Hrál jsem Devils Daughter i Crimes & Punishment krátce po sobě a rozlehlostí je to skoro stejné. U nejnovějšího dílu ale hráč nemusí projít všemi částmi hry. Podle toho, jak se mu daří či nedaří vyšetřování, tak může některou, třeba i celkem velkou, část vynechat...
  • Minuly dil, ktery tu mimochodem dostal 8/10, me velmi zklamal a uz to ani nebyla adventura. A tenhle dil ma byt dle hodnoceni horsi? Tak to se trochu bojim.
    • Minulej díl byl masterpiece.
  • podle steamspy se prodalo slabejch 8000 kusu, ty nizky prodeje budou urcite kvuli piratum... oh wait, ono to neni crackly a stejne ten kakanec nikdo nekupuje...
    • Veskoslav
      Jako chceš mi říct, že od doby tvého napsaní příspěvku to koupilo dalších 3-5 000 lidí? To jsou slušné prodeje. Navíc když má tento typ her přes 50 000, tak je to úspěch. A to mají všechny nové díly Sherlocka. Takže prodej cca 13 000 ani ne za 10 dní je slušný výsledek na takový typ hry. Protože sis evidentně spletl Owners a Players.
    • Jack1947
      Prostě zbytečná hra co zapadne...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit