Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • SOE je v haji, jeji aktualni portfolio je plne MMO propadaku, oc nevydevaji, v poslednich letech zavreli nekolik her a dalsi sypou z rukavu, jak na bezicim pase. Je videt, ze nemaji nic, co by za to stalo a skomirajici SONY se jich zbavilo, aby zmensilo ztratu firmy
  • Super hra jen už Pay to Win s těmi idiotskými implantáty :/
    • tak vzhledem k tomu ze columbus kterej koupil SOE je filialka rusky pracky na penize.. tak p2w naslo sveho spravneho majitele :D
  • PlanetSide 2 RIP. Odohranych 1300+ hodin na PC a mozem povedat, ze pol roka tam nic poriadneho nepridali a cil ako citam toto tak RIP...
  • Vojta_Ilavsky
    Hry dobrý nedělá, třeba jí ten přechod pomůže. BTW zatím neudělalo žádnou hratelnou hru která stále běží, H1Z1 je sra*ka a Planetside2 je nechutnym způsobem P2W. *11*
    • S tým "nechutným P2W" si dovolím nesúhlasiť. Všetky zbrane (aj pre pechotu aj pre vozidlá) sa dajú kúpiť ako za Station Cash tak aj za nahrané Cert body. Čiste za Station Cash sa dajú kúpiť len kamufláže, kozmetické doplnky, voice packy a pod. Planetside 2 hrám už 2. rok a nekúpil som si jedinú zbraň za Station Cash. Jedinú P2W záležitosť môžu pripomínať Experience/Resource boostre... ale Planetside 2 je masívny "meat grind" takže kto by potreboval nejaký booster že?
      • A za jak dlouho vyděláš 1000 SC, 30 hodin?
        • Cert body
          • 1 cert = 250XP ...nikdy som nesledoval koľko čistého herného času zaberie nazbierať 1000 certov, dosť to záleží aj na situácii. Ak vieš čo robíš, určite menej ako 30 hodín.
            • Vojta_Ilavsky
              Takže 1 zbraň za 10-15 hodin? To jako vážně? :D
            • Ak vieš čo robíš, určite menej ako 30 hodín. A kdyz zaplatis tak to mas hned. *15*
  • Tak na prvni pohled to vypada jako dobra zprava, studio obstastni svoji produkci vsechny platformy. Ja sice nedokazu ocenit jejich produkty, protoze zadny nemam a zatim si ani neplanuji poridit, ale je mozne ze urcita skupina hracu je potesena.
    Na druhy pohled to ale muze byt jinak. Sony pustilo neco z ceho nebyl moc velky uzitek.
    Tento rozchod je mozna vyhodny pro obe strany. Sony se zbavilo koule na noze a zaroven poskytlo studiu sanci ze multiplatformni orientace ho financne udrzi na nohou. Uvidime za par let.
  • No budou se muset sakra víc snažit. V současnosti nemají v podstatě co nabídnout. Jediná hra, co jakž takž běží, je PS2. EQ1 (nejlepší MMO co kdy vznikla) si v podstatě zabili EQ2kou, která byla stejně debilně postavená jako WoW. Prostě hra pro masy, co se rychle přejí. Landmark je vcelku zajímavá záležitost, ale tak na měsíc dva, než člověk postaví co zamýšlel. EQNext bude kdoví kdy a těžko říct, jestli bude stát za vyzkoušení. H1Z1 je spíš špatný vtip (zatím).
    • jakubc
      Landmark už dávno není jen o stavění, dokonce přemýšlím, že bych si ho zase po dlouhé době zahrál.
    • Ja nemuzu prijit SOE na jmeno od te doby, co domrvili nejlepsi MMO co kdy vznikla, SW Galaxies (totalni prekopani a Jedi pro vsechny), coz vedlo ke snizeni populace a pozdejsimu ukonceni.
  • Je to dobre, chapem ze exkluzivity su pre nich vyborne ale ja by som bol najradsej keby si vsetci zahrali vsetko na vsetkom :))))
    • To by pc ckari nezkousli,hrat ve stejne kvalite jako mi,a platit 1700kc za hru jako mi!
      • Ja bych neskousl psat jako "Vi".
      • pcckari nejsou tak hloupy, aby platili za tak prumerny tituly 1700 korun, radsi mesic pockam a koupim ho za 300 *3*
  • Hnile a stratove vetvy Sony odrezava..tak sa zbavilo PC studia...hh PC is dead baby, pc is dead
    • pc is dead,protoze konzolisti,nehodlaji platit vic penez za oskubanou slepici,nez pc warez!A prejit na psaci stroj kvuli hram me nikdo nedonuti!Nez dat 30tis za pc,bez monitoru,to si radsi koupim kolo za 20tis a ps4 ktomu!Asi tak!
      • to si koupis kolo a PS4 no, az na to ze ta tvoje PS4 je pc v jiny krabici, ktery je softwarove osetreny tak, ze nic neumi. Pokud ti to tak vyhovuje tak samozreme neni problem.
        • Je to osetreny tak,ze to ani konzole nepotrebuje,kdyz je to zarizeni do obyvaku!Vse jsou jen aplikace.Jsme v dobe ,kdy zarizeni jako smart tv umi vse,co uz konzole v obyvaku nepotrebuje!Proto i dalsi ps3 uz nepotrebovala dalsi usb,ctecku pam.Karet,uz to po tech 4 letech meli tv!Kdyz zacinala ps3,tak to mela vse vsobe,ponevadz,skoro neexistovali blueray prehravace,pametovky sd,teprv zacinali v mobilech a fotakach a o lcd a plazme ani nemluvim!
          • Třeba televize od Sony nemají slot na paměťové karty doteď.
        • To ostatni umi moje nokie z windows 8,dam na tv zrcadleni obrazovky ,a mam na tv windows 8 no.To co umi pc,to uz umi mobi!Kde jsou ty casi,kdy pc bylo jedine zarizeni na internet?? *3*
          • To ze mobil umi zobrazovat do televize neznamena ze "to co umi pc, to uz umi mobil". Lepe udelas, kdyz si na tom mobilu stahnes ucebnici cestiny do pdf a misto postovani naprostejch nesmyslu si to budes procitat.
            • Tak si tu češtinu ještě stáhni do mozku, protože to je hrůza co plodíš za zvěrstva. Jediné, co by tě mohlo omluvit je, že trpíš dyslexií.
            • No vidis,i cestinu si stahnu do mobilu,tak nac pc? *7*
            • Pc musi mit vse vsobe,protoze to neni zarizeni do obyvaku,ale do kanclu!Je to takovy mali obyvaci pokoj v bedne no,treba jako delany do maryngotky. *7*
        • Naopak, ošetřený tak, aby víc výkonu mohlo využít pro hry, čím se zvýší trvanlivost a to dost podstatně, oproti PC kde vždy plno prostředků užírá operační systém a běžící programy. Viz co je schopné běhat ještě na PS3. Grafika her jako Last of Us atp. na to jak starý je to HW je to super.
          • tak tohle je nejvetsi kravina jakou sem kdy slysel. Kamo, pc ma vykonu na 3 operacni systemy a na 3 pusteny hry na liste soucasne, ty trvanlivej vykone. A kdyz uz jsme u toho, operacni system zere moment - 0, a z pameti si bere 1 - 1,5GB. Konzole osetrena byt musi tak aby to zralo jeste min samozrejme, protoze ten hardware je naprostej crap, pc nikoliv. A ano, jeji software je osetren tak, aby umel poustet akorat hry, nic jinyho na tom neudelas. Tudiz ano, je to hodne budgetovej hardware v jiny krabici.
            • Pc bez kvalitniho op.Systemu je taky krap,a jeste ktomu neefektivni,protoze pc je stavebnice,o ruznych hodnotach hw,a cim rychleji vyvoj komponent postupuje tim spis celi pc brzdi,a brzdi i vyvojare,von takovej vyvoj hry trva i 2 roky!A za tu dobu se u pc zmeni tolikrat hw,ze to vyvojarum udela peknej zmatek ve vyvoji,a zacne jim to list i pekne do penez!
          • I destiny vypada na ps3 velice dobre!
          • Jenze pokud mam v PC nejakou 4 jadrovou i5ku, 16GB RAM, SSD a nejakou grafiku stredni tridy, muzu nechat bezet na pozadi virtualbox s dalsimi windowsy a zadne zpomaleni nezaznamenam (neumyslne otestovano :) )
            Konzole maji velkou vyhodu v tom, ze maji pevne dany HW, takze vyvojari muzou efektivne optimalizovat a nemusi resit, na jake konfiguraci to zrovna ten hrac spusti.
            • Jasne, pokud studiu hrne Sony prachy za to, ze to vydaji jen na PS4, tak maj vyvojari cas na to, se s tim piplat. Ostatni vydavatele, kteri vydelavaji hlavne prodejem her, tak nemaji cas resit nejakou hlubokou optimalizaci. Proste to vydaj v takovem stavu, aby to jelo a nebyly fps dropy pod 30 fps, na konzole se to stejne bude prodavat i tak a PCkari to nazenou hrubou silou hardwaru. Sice se programovanim nezivim, ale uz jsme nekolikrat v praci spocitali, ze je jednodussi a levnejsi docasne navysit vykon virtualniho serveru, nez aby si draze placeny programator hral s optimalizaci aplikace, ktera stejne za par mesicu nebude aktualni.
            • Efektivne optimalizovat umi akorad lidi co vyvijeji exluzivne pro dany hw a udelaji si svuj engine jako naughty dog,nebo tvurci killzone,multiplatformovej engine nikoliv,a ni to snad nejde!Mozna unreal engine 3,ktery je starej jak xbox360!A jeste japonci,ty jsou zvykli programovat skoro na vsem a efektivne!Kdezto evropskej vyvojar akorad tak na pc a androidu!Tupa ovce no!At si vemou do tymu nejakyho japonce,ten jim vse vysvetli,jak konzolky funguji,a hry budou hezci! A ne ten jejich pokus omyl!
        • Jeste jsi mel doplnit za ten komp za 30k bez udajneho monitoru muzes za prve napojit na televizi, nemusis tedy kupovat monitor a klidne si muzes k tomu poridit i gamepad. Co se tyce hardware, tak si nemyslim, ze bych si nemohl za stejny penize poridit dany hardware jako je v PS4. A to i kdyz byly PS4 i Xbox One udajne dotovany.

          Takze 30k ani nahodou...
          • Jo? A kam asi takovej mrakodrap nasoukam asi?/?
            • vlastik.plaminek
              Ty máš celu 2x2 metry nebo co?
      • konzolisti jsou hlavne ochotni platit penize za kazdou blbost a nechaji se dojit jak stado kr@v a jeste u toho slastne buci
        • Buuuuuuuuuuuuuu ,buuuuuuuuuuuuuu ,meeeeeeeeee,meeeeeeeee,pc master
        • Jo, a vy jste pak jak volove vykastrovani,kteri kvuli tem blbostem,jak ty rikas,ubrecene bucite,a sepisujete petice!Priklad:Metal gear solid,dark souls! *15*buuuuuuuuuuuuuu,buuuuuuuuuuuuuu
    • kamo, prosimte zamysli se uz nad sebou. Vim ze ses slovak a ty se zamyslet nemohou, ale alespon to zkus, a prosim te prestan mlit naprosty nesmysly.
      • Souhlas až na to o slovácích, to jako vážně? Z některých lidi mi je občas smutno a v tom si můžete s tim nad tebou podat ruce *7*
        • Ano to jako samozrejme vazne. Nevim v jakym naivnim svete to zijes, ale doporucuju ti tam zajet na nejakou dobu aby si videl jejich mentalitu.
          • Inu na slovensku jsem nebyl, ale spousta kamaradu z vysoký jsou slováci a dosud jsem teda nejakou jinou mentalitu, vázanou na jejich zem, nepoznal :D blbce najdeš v každý zemi, my jich tu máme taky víc než dost :-)
          • Mentalita nějaka muze byt, ale rozhodne muzes dat vsechny slovaky do jednoho pytle, mam dost znamych slovaku a nemam s nimi ani s jejich myslenim problem. To same muzes rict o romech, a poslat vsechny do haje. Ale i tam se najdou dobri lidi, nemuzes to takto zobecnovat.
            • samozrejme ze muzu. Romy na ostrov a odpalit a slovaky vymaznout cervenym tlacitkem i s polakama. Tak, a hotovo, zobecneno.
  • Jack1947
    To že se odpojí od zdroje ještě neznamená že PS4 hry půjdou opd desíti k pěti lol. Naopak zbaví se nepotřebné zátěže aby se mohli věnovat nečemu většímu a lepšímu. Že budou dělat na Xb nějaké hry tím líp aspon neskončí u mobilních srand. To je hodně cenněná vlastnost.
    • Ty asi nemas moc tucha, co je Sony ONLINE Entertaiment zac, ze jo? Everquest 1 a 2, Star Wars Galaxies, DC Universe, Planetside, rika ti to neco?
      • Jack1947
        Trochu jo no, proč? *7*
        • Protoze SOE nema s Playstation divizi nic moc spolecneho. Sice vydali DC Universe na PS3 a PS4 a Planetside 2 pro PS4 je tedka v closed beta, ale jinak jde temer ciste o studio vydavajici MMO hry na PC.
          • Jack1947
            To beru no.
  • Jen bych chtel vzkazat multiplatformovejm studiim jednu vec,kdyz chcete vsem hracum na svete dat stejny zazitek,podotykam stejny,tak delejte hry stejny na vsecky platformy,udelejte to tak,aby to vsude vypadalo stejne!Jinak ten zazitek vsichni mit stejny nebudou,jedna verze oskubana jak slepice,druha oskubana jak slepice a jeste se to skube a 3 verze je nejhezci,vic nastaveni,4k,a jeste je nejlevnejsi a nejvic piratena,tomu rikate stejny zazitek na vsech platformach?Nenechte se vysmat!Budto to udelejte at to vypada vsude nachlup stejne,nebo to radsi ndelejte vubec!1700 za voskubanou slepici davat nehodlam!Je to multiplatforma tak at to je vsude steny.Stejne se ztolika zarizenimi nenaucite pracovat,jako ti ,co delaji pro jedno HW(naughty dog),akorat strapnujete ostatni hw (ps4 vs pc)a zbytecne delate flame,a kazite ty zazitky co jste naslibovali!
    • kdyby vynechali stroje na kterejch to stejne dobre udelat nejde tak by ale delali hry jen pro PC *1*
      • Nebo by na jine platformi byli 3krat levnejsi hry!Dela na tom min lidi,bezi to jen v 30fps,a jeste jsou oskubany jak slepice!Ale bohuzel se to diky bohu vztahuje jen na multiplatformky.
        • To si vyrid s vyrobcema konzoli, ze vybiraji nemale provize z prodanych her. Proste je to tak, ze si sice koupis celkem vykonnou konzoli, u ktere mas jistotu, ze ti na ni nekolik let pojedou vsechny hry bez problemu, nebudes muset resit zadne problemy s ovladaci, nekompatibilitou, nebo nedostatkem vykonu, ale zase si za to priplatis v cenach her.
          • Nojo,jenze,je to vpodstate vykony pc,zadnej cell,programovani jak na pc,za devkity taky uz nechtej takovou sumu co driv,cestiny zadny,co dava za manuali cenega k ps4,jsou absurdni a k smichu,naproti ps3,je i oskubanej a nekvalitni plast na krabickach od ps4,neni tak bytelny jak u ps3,se bojim aby mi ten disk vtom nerupnul,tak zac ty prachy?
            • To ja ti nereknu. Ja si konzole kupuju vzdy na konci jejich generacniho cyklu, abych si zahral tech par exkluzivek, co stoji za to, jinak jsem spokojeny PC hrac. Krabicku na disk neresim, v PC vlastne uz ani optickou mechaniku nemam zapojenou (mam ji jen jako zaslepku) :)
    • Podle toho, co pises ve svem slohu bych spis usoudil, ze nemas rad hry, ale nastaveni, polygony a frame-rate.
      • Jenom nerad platim za nekvalitni veci!
      • Ano nemam rad nastavovani,chci hned hrat!A mit stejnou hru,jako ten na jine platforme,ponevadz jsem za ni zaplatil stejne penize jako on!Neli vic!
        • No to by ti vyvojari museli ignorovat to, ze PC v cene cca dvojnasobku ceny PS4/XB1 ma vyrazne vyssi vykon. Navic nemam pocit, ze by ti nekdo branil si koupit herni PC a hrat si na nem hry ve vyssi vizualni kvalite nez na konzolich a kupovat je za nizsi ceny. Cele mi to tve stezovani prijde, jako lamentovani nad tim, ze ma nekdo vyssi plat, nebo lepsi zenu nez ty a ty bys chtel aby mel stejne nizky plat a doma stejnou megeru, jako ty :)
          • pc ma vetsi vykon,to znamena i drazsi vyvoj!Slabsi stroj,mene nakladu!Pamatuju nadcasovou konzoli neo geo,byla sylnejsi,hry byli drazsi,ale bylo kurna znat na grafice,voproti nintendu a sega megadrive,a taky ty hry byli na tyto systemi levnejsi!Tak by to melo fungovat i dnes!Dnes je to naopak,za horsi porty platis vic,jak za hesci porty na pc!
            • krysoun jsem ja. nejak mi to na pracovnim PC zustalo a porad se mi to do jmena doplnuje samo :)
            • Proc by mel byt pri multiplatformni hre drazsi vyvoj na PC? Vetsina her se na PC lisi jen ve vyssim rozliseni textur, moznosti menit rozliseni a zapinat AA a AF. Navic ty textury se udelaji jednou v co nejvyssim rozliseni a pro mene vykonne platformy se proste jen prevedou na nizsi rozliseni, da se tam nejaky fps lock a nastavi se napevno rozliseni v kterem to jeste jede plynule. Navic nove konzole jsou vlastne PC, takze vyvijet hru pro vsechny platformy je vyrazne jednodussi a levnejsi, zvlast kdyz to delaji v nejakem jiz hotovem multiplatformnim enginu (Unreal, Cryengine, Unity). A znova zopakuju, ze ti prece nikdo nebrani si koupit herni PC a hrat tam ty "hesci porty" za nizsi ceny. A usetrene penize muzes vrazit do kurzu cestiny :)
    • Tak toto je asi najvacsia hlupost aku som cital. Ak si vyberies platformu co je technicky slaba , je to tvoja vec a predsa ti to vyhovuje. Takisto aj v PC svete je vzdy niekto , kto ma lepsi hardware ako ja, vzdy. Preco by ma malo stvat, ze on to hra v lepsej vizualnej kvalite a este by som ho chcel obmadzovat? Co sme v komunizme?
      Ak sa developerovi chce, oplati sa mu to, nech je kludne maximalna kvalita aj na este neexistujuci hw, nechapem preco by ma to malo trapit.
      • Jiinak ps4 jsem si poridil kvuli exluzivkam,a za ne 1700kc dam,protoze ty hry nejsou oskubany,rozbity,ukazuji co ten system dokaze,a jsou kvalitni!Multiplatforma ukazuje kulovi,je vetsinou rozbita,prumerne hodnoceni,stovky gb patchu,a nedosahuje kvalit exluzivek,vic jak1000kc za ty paskvili nemohou chtit!A jeste nevyuzivaji potencialu novich gamepadu,tuchpad v menu rpg,repracek jak v the last of us,mnohem presnejsi bambule jak u ps3,a xbox360!proste z90%jen port z pc,protoze jen pc ma stejne ovladani 20let,oni nevedi jaky to je pocit z vysilacky slyset zvuk v repracku a ostatni veci z domaciho kina.Nebo v ovladaci slyset zapnuti baterky ja v the last of us,hrozne dobrej napad,strasne se mi to libi!
        • Kamo, at te ta ambivalence neroztrha :)
      • Pokud a myslim ze nas bude vic,budu hra oskubana,nehodlam za ni platit vic nez na pc!Kdyz pc verze ma navrch a stoji 1200kc,a moje bude jen oskubana slepice,v 30fps,protoze vyvojari s danou platformou neumeji pracovat,tak adekvatni cena 800kc!Jinak u me maji smulu.
      • Ty ho neomezujes,ty jen za ty serepeticky,ktery ty mit nemuzes,jen za ne platis cizim lidem,kazda verze,ktera neni schodna s kvalitou te nejvisi verze,nemuze stat nejvice!Kdyz mas moznost mit 60fps a ja ne,a dalsi veci,tak nevidim duvod platit vic jak ty!Plat vic,vsak vyvoj na tvoji platformu je vzdy nejdelsi,nebo si myslis ze na pc verzi dela min lidi jak na konzolovi?Na pc verzi dela nejvice lidi!Tak at je taky nejdrazsi!
        • Precti si neco o portovani her na ruzne platformy, pak se podivej jakou architekturu ma PS4 a XB1 a dojde ti, ze na PC verzi rozhodne nedela vice lidi, nez na konzolove verzi. Az na vyjimky se postupuje zpusobem nejvyssiho spolecneho jmenovatele, tedy hra se napise pro ten nejpomalejsi HW a pri portovani na vykonejsi stroj se pak vice ci mene upravi a vylepsi. Nekdy se to portne uplne na sprostaka bez uprav a vylepseni, neco jako Dark Souls, nekdy se pridaji detailnejsi textury a optimalizuje se ovladani na kbd+mouse.
          • Za dark soul,jste psali petici japoncum!A to za hru dark soul,A tu vam dali takovou,sevsim vsudy jak vysla na konzolich!Japonci nejsou zvykli davat milodary,jak jste zvykli,jako dostat zadarmo lepsi rozliseni,vice fps,lepsi grafiku atd,atd.Dostali jste tu samou hru,jaka vysla na ps3 a xbox 360.A tu jste chteli ne?
            • Ano, dostali a nikomu to moc nevadilo, ja si to uzil i v te hnusne grafice. A pak jsem si to uzil jeste vice s hires modem, kdy to na 50'' TV vypadalo naprosto uchvatne.
          • Nejdriv se portuje na nejslabsi platformu?Spis naopak!Kingdom come se nejdrive dela na pc!Vsecky multiplatformky se delaji nejdriv na pc,70%her jsou porty z pc!Half life,crysis,diablo3,Vetsina evropskych rpg,battlefield 3,4.Vetsina indie her,zaklinac1,2,3.Porty z konzoli jsou vetsinou bojovky,sporty,auta,vetsina je port z pc,krom japonskych vyvojaru,ty skoro vzdy vemou konzole,jsou na vyvoj na nich zvykly,evropani,jako crytek,warhorse studio,4 A games,DICE,ty nemaj paru jak s vykonem konzole nalozit!Proto japonci jako kodzima maj vyhodu,umej jak z konzolema tak uz i z pc.A jak umej portovat!Umej delat divi i zmalem,to proste evropani neumi!
      • Kdyz je technicky slaba,tak at to na ni nedelaj!Za voskubanou slepici platit nebudu,nebo at daj slevu!At plati ta platforma,ktera ma nejvic moznosti,a nerikej,ze to je jen o silnejsim hw!Na vsechny serepeticky co dostanes v pc,je licence!Licence ty chromaku!Tak plat jak mourovatej!Proc si myslis,ze nebudu kupovat kingdom come,protoze pc ckarum nebudu platit ty serepeticky navic,za kazdej stetec zaplatis navic!Tak at nezvanej,ze pc verze je nejlevnejsi na vyvoj a toho casu navic tam zakomponovat ty serepeticky navic!Nic neni zadarmo chuju!Pokud multiplatforma je 3krat horsi jak na pc,tak taky 3xkrat chci zaplatit min,je to multiplatformovka.Nemam stejnej kvalitni zazitek,jaky mohou mit na pc.Ikdyz vim,ze ps4 ma navic,nez to co predvadeji!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit