Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak by řekl Joe, bude to zvládat 4K v 60fps s real-time ray-tracingem. *1* Chybí mi ten klučina...
  • Cele je to absolutne nepotvrzena spekulace s vetsinou informaci vycucanych z prstu. Nakonec vyjde naprosto totozna PS4 jako ted s podporou UHD bluray (odtud 4K v nazvu) a mensi spotrebou diky 14nm technologii a to je cele.

    Byt by se mi neco takoveho i docela libilo, tak pochybuju ze by Sony dobrovolne nastvala polovinu zakazniku, co si konzoli koupili prave kvuli tomu, ze nemusi po cely jeji cyklus resit nejaky upgrade.
    • ucho
      1) osobně by mě nenaštval upgrade konzole a časem bych šel i do něj. za ty prachy je to pořád zadarmo.
      2) taky věřím, že je to nepravděpodobné. byl by solidní zmatek v kompatibilitě.
      3) proč by se o tom ale mluvilo jako PS 4,5. nešikovné označení pro něco, co má přinést jen změny ve výrobní technologii a podpoře UHD bluray
      4) vzhledem k tomu, že jsou to stále jen spekulace, přijde mi zcela zbytečné o tom psát.
  • Bylo by to docela mozny, ze by sony uvolnila verzi konzole kvuli VR. Kdo by chtel VR, hral by to na nove, bez VR by to mohl hrat na stare. Proc ne.
    • A jako vlastnika PS4 me to popravde nijak netankuje...
  • Jen tak pro připomínku:
    http://sonyps4.com/wp-content/uploads/2013/05/informed_architecture.jpg
    • dodnes obdivuju jak zvladli marketing a tu sdilenou pamet dokazali prodat vsem tem ulmesum jako dokonaly designersky reseni *5*

      pritom je to korunova polozka a 16+4 misto sdilenych 8 dneska neni nic vyjimecnyho
      • Zdilenych,a hernich ram pameti,ty se chovaji uplne jinak ,nez klasicka ramka,ti co taktuji,ti by ti mohli vypravet,ps4 je dumyslny kus hw!7gb gddr5 pameti mezi grafickym jadrem?Vys jakej je to fofr!
      • A k cemu by jako bylo v konzoli, kde se hry hraji maximalne v 1080p 16+4GB pameti? To je naprosty overkill a ani na PC neexistuje zadna hra, co by toto v 1080p nejak smysluplne vyuzila.
        • ja narazel spis na tu sdilenost, to urcite vyvojarum vrasek neubere a na vykonu neprida

          jinak pochopitelne na jednu jejich bezici hru by stacilo bohate treba i jen 8+2, ale kdo holduje multitaskingu a je linej vypinat veci na pozadi dokaze ocenit, kdyz pamet nepretejka do virtualni
  • Microsoft má naštěstí PC, takže neočekávám takovoudle chujovinu od MS.
  • Jesště že jsem se tenkrát rozhodl pro PC ..
    Jinak bych teď nadával jak nikdy :D
    • archie777
      Většina lidí narozených po přestupu Cristiana Ronalda do Realu Madrid se rozhodovat nemusí.
  • kdyby i teoreticky 4,5 vyšla koncem roku 2016, tak porad ma konzole životní cyklus 3 roky, co neni na kus hw špatné. Ovšem jen pokud jste si ji koupili na začatku. kdo si ji koupil nedavno, bude mit jen kus zastaraleho hw, ktery se nebude dát ani upgradovat. To už je jen kruček k tomu kdy si trh uvedomí že koupit lehce modifikovatelne PC je lepší alternativa.
    • Cyklus 3 roky není špatný na mainstreamovou PC sestavu, ale u konzole je to tragické. Já očekávám další generaci v 2018-19, 5 let byla průměrná délka většiny předchozích generací a na 8-letou životnost X360 a PS3 můžou s konzolema, které byly zastaralé už v době vydání, úplně zapomenout.
    • gesto
      Ani ne nemáš pravdu ono když zůstane cenovka jako teď cca +- 10 tisíc tak není co řešit koupíš novou a máš klid, teď jde o to aby byla kompatibilita s hrami o nic jiného nejde. ono jak říkáš že pc můžeš upgradovat tak to taky není terno, třeba jenom kdybych teď chtěl lepší kartu než co mám tak musím položit 10 tisíc (což bude možná cena nové konzole) navíc do svého pc dám takovou kartu k 3 roky starému procesoru? ( ani by ji neutáhl ) takže to chce i nový procesor samozřejmě nová patice že ? takže nová deska ta bude mít ddr4 takže svoje ramky vyhodím... najednou zjistím že upgrade by mně stál 25 tisíc ale další problém je že tenhle starší pc nemá cenu rozebírat kvůli hdd,zdroji a bedně takže nakonec ne upgrade ale koupení nového pc :)))
      • ja ako PC hráč som naopak za stav v akom je súčasná verzia konzolí vďačný, vďaka tomu môžem v pohode hrať väčšinu AAA titulov aj na 4 roky starom notebooku. také niečo bolo v minulosti nemysliteľné, takže ďakujem sony a microsoftu, že mi šetria peniaze :D
        • hehe, mam to podobne muj MB ma uz 8-10 let a jen flashuju BIOS, za tu dobu jsem vymenil 1x CPU, 1x grafiku a koupil SSD a dodneška jedu naprosto v cajku, AAA tituly me stejne zadny neberou, takze hraju prevazne mulatky nebo coopy s kamosema a nic mi nechybi
        • davidBray
          hele, já mám tohle http://www.czc.cz/msi-gx720-cz/58396/produkt, úplně nový pecky si nezahraju, ale jelikož hraju online hru, která se jmenuje real life + real family, tak mě to netankuje .. a jak píšeš, jen díky konzolím ! :)
          • mel jsem podobnej, ale po 5 letech jsem sel na hry zas radsi do skrine, to tak krasne lita *5*
      • na grafický výkon konzolí rozhodne netreba grafickú kartu za 10 000.
  • gesto
    Žádné 4k nebude, akorát hry půjdou v 1080p a 60 fps aby to na VR vypadalo líp, myslet si že konzole budou mít 4k je na hlavu, když ani pc to pořádně nedává a nebo si někdo myslí že tam dají gtx titána a nějakou top i7 ? i když šlo by to ale cenovka by byla někde jinde no...
    • 4K bude pro videa, pro hry to snad nikde netvrdi, tomu by stejne veril leda tak ulmes *5*
    • gesto
      ps: s kompatibilitou her si myslím že to udělají stejně jako to bylo mezi 3 a 4... prohlášeni ke hře Destiny ps3 a ps4 nemůže mít společný multi player protože 4 má lepší grafiku a hráči ps3 by byly v nevýhodě :) to je top blbost co kdy sony vypustila :) jako kdyby na pc měl každý top grafiku a procesor a 140fps+ že ?
  • to nam ten next gen dlouho nevydrzel, no co, sibyla zas jednou mela pravdu, i kdyz to prislo driv *1*

    no a ted k dalsim vyhodam pc, zpetna kompatibilita by nemela byt problem, pokud si ho sonaci nevymysli
  • rami.cz
    Generace skoncila s x360/ps3. Tato nextgen "generace" konzoli je epic fail.
    • ale jdi. Někteří mají krátkou paměť. Dyť je to podobné. Jen v té době se tak nemastilo pérko na rozlišením a FPS. JInak např Alan Wake jel jen na 360 v nějakých 544p...
      • "Někteří mají krátkou paměť."
        "Jen v té době se tak nemastilo pérko na rozlišením a FPS."

        Lalala... myslíš SONY, který propagoval u PS3 1080p v 60fps? Dám ti radu. Nekálej tam, kde jíš.
        • poloretardovaný šimpanz Del0 opět zasahuje, mistr fung fu nechápe psaný text a tak hodí nesmyslnou citaci, vytrhne věc z kontextu a napíše něco o svém oblíbeném kálení, které neustále provozuje, jak psaním, tak určitě svým obtloustlým vzhledem.

          Tak abys to pochopil i ty šimpanzi, tak v roce 2007- 2010 nebylo milion youtube kanálu ve stylu Digital Foundry, které řešili každý špatný pixel a každé poklesnutí framu...
          • Oh... chlapec se přepl do full reta*d módu. Kvalitní rage. Typická reakce sony ovečky, které neunáší pravdu. *15*
      • Veskoslav
        Ne není to podobné. Když vyšel PS3 a Xbox 360, byla to minimálně vyšší třída, co se rovnala pc a mnohdy je i překonávala. Cena taky tomu odpovídala. Takto se udělaly levné jaguar křápy, které byly střední třída už při uvedení. Raději mít konzoli za 20 táců a mít ji na 5-6 let s tím, že většina her pojede minimálně fullHD a +-40-50 fps aspoň než mít to, co udělali ze současné generace.
        • prosím tebe experte. PS3 byla drahá jak kráva, měla revoluční Cell, který poslali i do kosmu, ale hry na tom jely příšerně, optimalizovat se na ni naučilo pár studii.

          https://www.youtube.com/watch?v=du0eEWddqVQ

          https://www.youtube.com/watch?v=t3Ky9NiPTjE

          Malujte si růžové obláčky, ale pro příště by to tu konzoli taky chtělo vlastnit.
      • A taky jak dopad, tvrdě a vzal sebou celý Remedy *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit