Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • eeeee
    Mimochodem, krome toho, ze u pc skyrimu musi mit hrac internet, muze ho vubec prodat v bazaru, nebo je na pevno svazan se steam uctem? Nedela se tu velky humbuk kvuli necemu, co by mozna jednou na konzolich mohlo byt, pricemz na pc se to uz davno praktikuje?
    • si muzes vytvorit steam uctu kolik chces treba pro kazdou hru jinej a pak jednotlive hry prodavat
      • eeeee
        Aha, takze na pc je i retailova hra napevno svazana s uctem. Mit pro kazdou hru vlastni ucet je nejen nepohodlne a neprakticke, ale take velmi omezujici. Z toho duvodu to tak nikdo neprovozuje. Tudiz se tu dela humbuk z toho, ze na konzolich by mohlo byt neco, co uz na pc davno je.
        • provozuje to spousta lidi, kazdy kdo predem pocita s tim ze po dohrani hru proda dal a poslat pak kupci mailem jmeno a heslo pro prihlaseni se k uctu to je hrozne nepohodlne *1*
          • vtip sice dobry ale to na co odkazuje je skor smutne. v buducnosti sa bude pri kazdom hrani vyzadovat sken očí. ale no tak to naozaj chcete zruinovat cely herny priemysel.
          • eeeee
            Tak ja mam desitky az stovky her (souhrne za vsechny platformy), neprodavam je, ale teoreticky, kdybych blbe koupil a chtel obcas nejakou prodat, by u me vedlo k tomu, ze bych musel mit desitky az stovky uctu. To povazuji za nepohodlne. Jsem zvykly hrat podle nalady nekolik her soucasne, musel bych se neustale prehlasovat. Ted mas v uctu navedene kamarady a zname, abyste se mohli spojit a treba si neco online zahrat. Kdybych si je mel zadavat ke kazdemu uctu zvlast, byl by to nehorazny opruz, zvlaste i kdyby ti kamaradi a znami meli kazdy desitky uctu, pricemz online by meli jen jeden. Ano, to je hrozne nepohodlne a to je slabe slovo. Dale mas k uctu vazane treba trofeje a chtel bych videt, jak das dohromady treba sve globalni statistiky, kdyz budes mit desitky uctu nebo se porovnat s kamaradem,ktery bude mit rovnez desitky uctu. Nehlede na to, ze kdyz hru prodas, tak ti ty statistiky bude nekdo prznit a naopak, kdyz takovou hru koupis, tak uz ude v tomto smeru poskozena. A tak by slo pokracovat. Snad uzje zrejme, jaka je blbost steam taktopouzivat a tim zcela degradovat jeho hrackou funkcionalitu.
            • eeeee
              Ano, dovolim si tvrdit, ze uzivatele steamu v ruzne velke mire jeho jednotlive funkce vyuzivaji a ze o ne stoji. Proto je hry vyuzivaji, proto je steam nejuspesnejsi sluzba a hraci ve velke mire velebi valve, prestoze si s tim steam nese i vyrazna negativa.
            • A zas, naprosto debilni teorie zalozena na tom, ze o tu fukcionalitu nekdo stoji. *7*
            • eeeee
              Ano, takhle pouzivat steam je hloupost, protoze prijdes o jeho funkcionalitu i cast funkcionality her. Steam neni designovany na to, abys mel desitky jeho uctu. Neni to proto, ze jsem tak pravil, pravil jsem tak, protoze to tak je. Mas ve svem tvrzeni obracenou kauzalitu. A to jsem se jeste nedival, zda by to bylo v souladu s podminkami, nebo duvod k banu. Dale je jeste mozno pripomenout, ze ke kazdemu steam uctu budes potrebovat novy email a tak dale a tak dale. Tyto ruzne negativni dusledky me vedou ke konstatovani, ze takto pouzivat steam je pekna hloupost. Je to nejen neprakticke a nepohodlne, ale znemoznuje ti pouzivat steam tak jak byl zamyslen a jeho funkce.
            • A zas, naprosto debilni teorie zalozena na tom, ze o ty tvoje statistiky nekdo stoji. A dokonale sebevedome tvrzeni, ze takhle pouzivat steam je blbost. Protoze steam se ma pouzivat tak jak mocny jejdasulin pravil. *7*
  • Hory85
    Pánové podle diskuze je tu hodně nasra*ých lidí, ale podívejte se na to pozitivně. Pokud toto zavedou u Sony a posléze i u konkurence čekejte velký návrat PC scény! Hry portované a především vyvíjené pro konzole budou minulostí. Všechno zlé je k něčemu dobré !!! *1* *1*
    • eeeee
      To neni tak docela pravda. Omezeni bazaru, podobne jako omezeni piratstvi, je vyhodne pro vsechny vydavatele her. Ti tak neprestanou mit duvod prestat delat pro konzole hry, spis prave naopak. Takze zalezet bude na ekonomickych dopadech takoveho opatreni. Pokud to zvysi prijmy, bude se to vyuzivat, pokud by je to snizovalo, vydavatele toho jednoduse nebudou vyuzivat. PC platforma na tom skrz steam je podobne, takze nepredstavuje zadnou vyhru. Dnes si na pc kvuli steamu nezahraju spoustu her, treba skyrim, aniz bych mel internet, kdezto na konzoli si ho zahraju. Vede toto debilni opatreni pc hrace k preferenci konzoli? Minimalne. Lide se s omezenim snadno smiri a neradi meni sve zvyky.
      • Ano ano, prodat nic je vyhodnejsi nez prodat jednu. *15* Protoze vlastne spravne mel prodat tri, ale ti haj*lovsky lidi ne a ne koupit. Asi bys je mel zazalovat o usly zisk. *1*
        • eeeee
          Opet jsi to nepochopil. Prodat jednu za plnou je horsi, nez prodat jednu za plnou a treba jednu dalsi se slevou.
    • Hory85
      Dodatek: přinejmenším u nás tomu tak bude na tuty !
  • Ok, takže pojďme použít selský rozum. Koupím si hru za 1500, dohraju jí, pak jí někomu prodám za 1200 a ten jí zase poté prodá někomu třetímu za 800. Jaký je závěr? Hru vlastní pořád pouze jeden člověk, i přesto, že do toho dali peníze vichni.
    • ok takze pouzime sedliacky rozum . hru hrali traja ludia . kupena bola hra jedna . vydavatel prisiel o TROCH (3 !!!) potencionalnych zakaznikov
      • Dzizs, porad nechapes ze ti tvoji 3 zakaznici na tu hru tezce kaslou a plnou cenu za ni proste nedaji. Tim padem ma vydavatel velky houno. S bazarem ma prachy za aspon jednu kopii. A aspon u nas je 1>0.
        Navic ve sve uvaze spatne pocitas. Kdyz 3 lidi hraji jednu hru, tak vydavatel prisel o 2 zakazniky, jedna je koupena.
        • eeeee
          Plnou cenu nedaji, ale mohli by ji koupit po slevneni.
          • Aha, takze kdyz vydavatel proda 3 lidem hru za 500,- po sleve tak je to dobre, ale kdyz ju prvni den nekdo koupi za 1500,- a prostridaji si to 3 lidi (tzn. 500,- od kazdyho) tak je to blbe. Povez mi, jak muzes byt tak dutej.
            • eeeee
              Je pravda, ze naznacit hlupakovi ze je hloupy je spolecensky nekorektni, ale je-li arogantni, vulgarne napada sve okoli a opakovane prokazuje nechapavost zakladnich skutecnosti, pak je to podle me opravnene a spravne. V zadnem pripade to neni hrani si na neco, naopak je to uprimne vyjadreni mych pocitu vuci tobe. Zprvu jsem si myslel, ze si na hlupaka jen hrajes, protoze to co jsi predvadel bylo neu eritelne, ted uz je mi jasne, ze jsi to myslel vazne. S takovou to budes mit v zivote tezke, proto ti tvuj zivot nezavidim. Asi za to nemuzes (pokud nejsi nejaka smazka, ktera se sebeposkodila), takze to ber jako vyjadreni litosti nad tebou samym.
            • Ty si fakt tak mimo ze nevidis jak fraze typu "nezavidim ti tvuj zivot" a "nemuzes diskutovat" atd. pises jenom ty? Cili minimalne v bodu c) kecas, na chytryho si hrajes. Proste jsi diskuzni sasek, nic jinyho. Jen by me zajimalo jestli to myslis vazne a nebo je to trololo. *5*
              A nulu si nech pro sebe, nemas od nikoho mandat na posuzovani kdo je kdo. A nikdy mit nebudes.
            • eeeee
              a) nezacal
              b) ja taky ne
              c) ja taky ne
              d) ja taky ne

              Jsi hloupy, ne proto, ze nerozumis a nechapes spoustu veci, ale proto,ze na zaklade toho se dopoustis povrchnách hodnoceni, jsi liny nebo neschopny o tom poctive premyslet a radsi misto toho sahas k napadani a urazkam lidi s kterymi nesouhlasis a kteri jsou natolik na vyssi, ze vubec nechapes, co ti rikaji a chybi ti schopnost jakkoli vecne argumentovat, na misto abyses jich zeptal, jak to mysli a nechal si to vysvetlit. Chovas se jako naprosta nula a pro tohle sve chovani nulou zustanes. Zamysli se nad tim. Zamysli se nad tim, proti cemu, jak a proc se vymezujes.

              A jinak tedy musim smutne konstatovat, ze jsi ani nepochopil, ze nerozhoduji a dal si meles svou hloupost, prestoze je na prvni pohled tak nelogicka, ze ses nad tim pozastavil i ty sam. To je fakt tragedie, nezavidim ti tvuj zivot.
            • Ne, ja jsem tezce mentalne postizeny. Ale porad chytrejsi jak ty, protoze
              a) si neuvedomujes ze ty jsi zacal urazet
              b) netvrdim, ze bazar je kradez
              c) nehraju si na chytryho
              d) nelezu do prd*le sony a spol.
              Takze si uzivej svuj pocit ze jsi uzasne chytry a rozhodujes kdo co muze, ale je ti celkem k hovnu. *3* *4*
            • eeeee
              Zase jsi to nepochopil. Opakovane ukazujes, jak moc jsi nevzdelany. Ted jsi treba ukazal, ze nechapes vyznam slov a rozdil mezi slovy "nemuzes" a "nesmis".

              Takze abys to snad pochopil. Ja nerozhoduji o tom, jestli smis diskutovat nebo ne, ja pouze konstatuji, ze nemuzes. Je to stejne, jako kdyz konstatuji, ze nemuzes dychat vodu. To neni me rozhodnuti. A jak je videt, muzes sice pindat blbosti, ale nemuzes diskutovat o zalezitostech, ktere nechapes.

              Ale obavam se, ze ty ani nevis, co je to diskuse. Tudiz neni divu, ze ti naprosto unika smysl vety "nemuzes diskutovat o vecech, ktere nechapes", kdyz nechapes smysl klicovych pojmu v teto vete pouzite. A tak je to s tebou po celou tuto debatu s tebou. Ale hlavne ze znas vulgarity a nevahas s nimi kde koho napadat. Hadam, ze jsi dite (nebo lehce mentalne postizeny) z nizsiho socialniho prostredi, je to tak?
            • No, proste si to priznejme. Jsi kokot, protoze normalni clovek nerozhoduje o tom kdo muze a nemuze diskutovat. Navic je to akorat tvoje zbozne prani, protoze jak sam vidis mi to v nicem nebrani. *15*
            • eeeee
              lol + lolnub: je mi lito panove, ale je to prosne mimo moznost vaseho chapani a tudiz o tom nemuzete ani diskutovat. V hernim prumyslu se toci urcity objem penez, ktery jsou hraci ochotni investovat do hrani. Bazar vyznamnou cast techto prostredku odcerpava, coz poskozuje herni prumysl a v dusledku toho i hrace. Zcestny je argument, ze hrac koupi hru za plnou cenu nebo nic, kdyz hrac nekoupi za plnou cenu, koupi po sleve. Vyhodou nakupu slevnene hry je ten, ze tyto prostredky nemizi v cerne bazarove dire, ale dostavaji se k lidem, kteri produkuji hry, tedy k tomu, bez ceho by herni prumysl neexistoval.
            • "nechapu jaky to co si myslim ma vliv na cenu her." myslenie ludi ma zasadny vplyv na vselico.

              "A tak me napadlo, kazdej kdo doma nema PC vysava penize vyrobcum kompu, protoze si od nich nic nekoupil a timpadem je pripravil o zisk" ty si to asi zle pochopil. ano je veeelky rozdiel medzi tym ked si nieco kupis a ked si nieco nekupis. ja som pisal o tom, ze ak niekomu predas svoju hru
              pripravis vydavatela o moznost predaja hry tomu niekomu. (ak si to zase nepochopil: KTO BY SI KUPOVAL HRU DVAKRAT???)

              "btw: rikal jsi, ze kdo na ty hry nema tak si je nema kupovat. Tak si je nekupuj" ano presne to som hovoril, len neviem kde si zobral ze na hry nemam a nechapem co to ma s tymto spolocne
            • picard.jpg
              Hry jsou drahy, protoze mam jinej nazor na vec.
              A hry jsou drahy, protoze je moje hlava tupa. I kdyby byla, a mozna taky je, tak fakt nechapu jaky to co si myslim ma vliv na cenu her.
              Jestli nejsi ten tupej ty. *7*
              A tak me napadlo, kazdej kdo doma nema PC vysava penize vyrobcum kompu, protoze si od nich nic nekoupil a timpadem je pripravil o zisk. A ja zase vysal penezenku MS a Sony, protoze nemam ani jednu konzoli. *15*
              btw: rikal jsi, ze kdo na ty hry nema tak si je nema kupovat. Tak si je nekupuj.
            • presne tak bazar v podstate vysava peniaze vydavatelom. ale to by si asi nepochopil. pretoze si ignorant. vsetci ste tu ignoranti. bolo by dopre keby ste aspon pochopili. ze kupovanim drahych hier od vydavatelov. podporujete predrazenost hier. Podla vas je fer ak jeden clovek zaplati za hru plnu cenu a iny len zlomok? vobec sa necudujem ze su hry v poslednej dobe take drahe. je to zapricinene vasimi ignorantskymi tupymi hlavami.
            • Jejdasek, aka "konzolovy hry jsou delany podle velikosti pixelu na TV" opet nema jiny argument nez radobychytry blaboly. A jeste porad nepochopil, ze jedna prodana hra (byt trem lidem) je lepsi nez nic. *7* Nechces treba napsat ze ten bazar primo vysava penize z penezenek vydavatelum, to by bylo jeste lepsi. *15*
            • jsi hnup zadne penize nekonci u parazitu vydavatel dostane plnou cenu to ze hru pak nekdo preproda pres bazar tak nic nemeni na tom ze dostal vydavatel plnou cenu (o kterou by velmi pravdepodobne prisel kdyby to neslo dale prodat) a to ze bazar si veme svou provizi neni zadne parazitovani na vydavateli bazar dostane zaplaceno za sluzbu a tu provede zprostredkuje obchod a vydavatel na tom ma zisk v tom ze prodal hru jejiz naklady si mezi sebe rozdelilo vic lidi = rozsiruje to skupinu zakazniku vetsina je jeich takovych ze by si hru za plnou cenu nikdy nekoupila... a kazdopadne kazdy kdo proda hru do bazaru utrzene penize v 99% utrati zase za novou hru
            • eeeee
              Lolnub: promin, ale ty jsi desne hloupý, nechapavy a bez rozhledu. Je smutne, ze mas drzost nekoho nazyvat hnupem.

              Ano, i kdyz to nechapes, tak ani obchod, ani kino nic neprodukuji. Obchod i kino poskytuji sluzby a to na zaklade oboustranne vyhodneho smluvniho zavazku s vydavatelem. Navzajem si prospívaji. Bazary na vydavatelách parazituji a poskozuji tim herni prumysl. Jako hloupy povrchni clovek muzes mit na prvni pohled dojem, ze ti prospivaji, protoze ti zdanlive poskytuji levne hry, ale to jen proto, ze nejsi schopen druheho hlubsiho pohledu, ve kterem bys rozpoznal celkove negativni dopady jejich pusobeni. Je to neco jako povazovat za fajn sezrat v zime osivo a mit tak celou zimu plny pandero, ale pak nemit na jare co zasit a pristi zimu chcipnout hladem.

              Nejsou to penize navic, jsou to penize, ktere jsou lide ochotni investovat do her, ktere konci v kapse parazitickych prizivniku na misto u lidi produkujici hry. Jenze bys musel mit trochu nadhled, a podivat se na herni prumysl globalne, abys to pochopil.
            • Aha, takze ja jsem ztraceny pripad ale ty srovnavas bazarovy prodej licence z osoby na osobu ke kradezi. *15*
            • to si sa ale zamyslel. narozdiel od bazaroveho predaja som to tvoje tazko a podstivo vyrobene ho*no neukradol. uz to tu asi ukoncim. ty si fakt beznadejny pripad.
            • Jedna licence u filmu - jedno promitnuti, v kine zaplaceno. Jedna hra - jeden majitel licence si ju muze hrat kdy chce, jedna licence zaplacena.
              Bazar nic nesiri, bazar je misto kde si majitele licenci tyhle licence prodavaji mezi sebou. Stejne jak obchod atd. Takze cobol, plz. Uz stacilo. *3*
              rofl a: "a moja logika ze ked niekto niekomu nezaplati tak ten niekto o nieco pride je spravna. " v tom pripade jsi me okradl o milion, nekoupil sis moje ho*no. *7*
            • ty si fakt id*ot. filmy v kine sa licencuju na jedno premietnutie. ak by chcely premietat dookola ako to hovoris ty museli by kupit ten film cely alebo povolenie na to. bazary nemaju povolenie od vydavatelov na sirenie tej hry. ak to myslis s tymto rozhovorom vazne skus sa najprv zamysliet az potom nieco napis.
            • A zase to samy dokola. Ta jedna kopie co putuje bazarem mezi 3ma lidma je koupena originalka. Zaplacena stejne jak ten film v kine. A prijmy sly te spolecnosti co ju vytvorila, tak nevim co tu meles, je to presne to samy.
            • no tvoja logika je uz len bezchybna. vies ty vobec o tom ze v obycajnom legalnom kine sa licencuje na jedno prehranie filmu. a ano prijmi idu spolocnosti ktora film vytvorila. bazar sa len prizivuje.
              a moja logika ze ked niekto niekomu nezaplati tak ten niekto o nieco pride je spravna. jediny kto je tu retardovany si ty (+ to stado oviec co tu je)
            • Jasny, takze obchod taky nic netvori. Ani kino nic netvori, jenom pousti cizi film a bere za to provizi... *7*
              Mysli hlavou hnupe, bazar tvori misto kde si ti dva, tri lidi vymenili tu hru. Kdyby nechteli pouzit bazar, tak se najdou na netu, zadarmo.

              A ta provize je placena navic. Neni odectena z ceny puvodniho originalu, takze autor o nic neprisel, jenom ti 3 zaplatili poplatek bazaru.
              To je ta vase retardovana logika, ze nekdo o neco prijde kdyz mu nedam prachy a nic si nekoupim. Stejne jak s warezem.
            • eeeee
              Dutej jsi sam, protoze zapominas na bazar a jeho provizi.

              Takze prvni hrac koupi original za 1500 a proda v bazaru za 1000. Bazar proda za 1200 druhemu hraci a ten ji proda do bazaru za 800, bazar ji proda za 1000 tretimu hraci.

              Takze hraci utrati celkem 1900 Kc, vyrobce dostane 1500 a bazar 400. Vyrobce si z toho odecte naklady 1300 Kc a ma zisk 200 Kc, bazar si odecte naklady 100 Kc a ma zisk 300 Kc, pritom nic nevytvoril a jen se na hernim prumyslu prizivuje.
        • prisiel o troch za cenu jedneho. nepocitam zle. aspon si priznal ze o tych zakaznikov prisiel, tym padom je bazar pekne nefair. pokial ludia pocitaju s tym ze hru neskor mozu predat tak ju budu kupovat aj za vyssiu cenu. keby nekupovali vydavatelia hru zlacnia. takto to iba cele ide do hajzlu
          • pro stupida ponekolikata uz konecne pochop ze kdyz se dva kamosi domluvi ze se slozi a koupi si jednu hru napul s tim ze kazdy da 700,- tak je to + 1400,- pro vydavatele protoze kdyz to udelat nepujde (treba proto ze jakmile by si hru aktivoval na jedne konzoli na druhe uz by hrat nesla) tak TRATI JEN vydavatel pac si to proste nekoupi vydela na tom 0,- a stejne je to z bazarem ten umoznuje to same s tim ze ty dva nemusi byt predem domluveni...Kazdopadne jakekoliv omezovani zakaznika pro svuj byt zdanlive vyssi zisk je vzdy spatne a obratise to proti tomu kdo omezuje! (treba Mobyho nejprodavanejsi pisnicka na iTunes byla ta co ji dal na svych strankach ZDARMA a to proste proto ze diky jejimu sireni zdarma se o ni dozvedelo daleko vic lidi nez kdyby ji mohla poslouchat jen omezena skupina tech co si ji koupili, uz to chapes?) asi ne co to u tebe neprekvapi *1*
            • este si zabodol na to ze pre hracov je bude vyhodnejsie ak hru kupia v zlave lebo tym padom vydavatelia pochopia ze lacne hry sa predavaju.to by ich viedlo k predavaniu lacnych hier tym padom by si kazdy kupil vlastnu hru . a vsetci by boli stastny.
            • eeeee
              Vydavateli muze byt teoreticky jedno, zda si jedu hru koupi na pul dva hraci nebo zda si ji kazdy koupi sam po sleve za polovicni cenu. Pro hrace bude vyhodnejsi spis ta druha moznost - kazdy bude mit svou, mohou hrat spolu online atd. Ale tento pripad nelze srovnavat s bazarem, ktery si za to bere provizi. A prave proti temto bazarum vydavatele bojuji. Tudiz tvuj priklad miri mimo.

              Mohl bys svuj druhy prikladpausalizovat na to, ze kazda pisnicka, ktera je uvolnena zdarma, je nejprodavanejsi? Asi ne, spus tobude naopak, protoze jen malokdy se najde dost lidi, kteri budou platit za neco, co si muzou stahnout zdarma. A na vyjimce z pravidla v hudebnim prumyslu preci nemuzes stavet byznys model v hernim prumyslu. Mimochodem, aplikujes toto pravidlo i pri svevlastni obzive, davas svou praci zdarma a cekas, ze se najde nekdo, kdo ti zaplati jen tak?
            • to me neprekvapuje *15*
            • to som nepochopil.
            • 2 port: ja bych sel dal nefer je kdyz jsou lidi co si nikdy zadnou hru nekoupi, mel by to narizovat zakon a kazdy by si mel povinne kupovat hry aspon 2 za rok! to uz by snad bylo fer, ale az bude vic hernich vyvojaru povinnost se zvedne na 1 hru mesicne. (svoboda jednotlivce bude zachovana povinnost hrat tu hru mit nebude) - Budoucnost podle porta
            • pokial je pre nich hra prilis draha. tak si ju proste nekupia. keby ju hraly dvaja porusili by pravidla.
              ak na tom vydavatel nezaraba tak iste hru zlacnie. potom si ju mozu kupit obaja. a nebudu tu vznikat neferove sirenia hry.
          • Aha, takze on prisel o 3 lidi, protoze prodava nesmyslne predrazenou hru, ale bazar je nefer. *7*
            • kupovanim predrazenych hier predrazene hry podporujete. ta vasa hlupost je fakt nekonecna.
              inak mimochodom ak po tej hre tak tuzia tak preco nezaplatia plnu cenu?
            • A to je presne ta tvoje demence. Tobe prijde strasne spatny, kdyz nekdo bazaruje hru, a ten kdo ju udelal dostane kopii zaplacenou, zatimco spravny reseni je hru nekupovat. Tim asi dostane vydavatel zaplaceny vic. *5*
            • ano bazar je desne nefer. okrem toho ak by ten vas bazar bol uplne legalny a spravny, tak by mohol prist o omnoho viac ludi. *7* *7* *7* a uz som to niekolko krat pisal: ak je hra draha nekupujte ju! nebudete ju hrat a hotovo. mozno neskor zlacnie.
    • eeeee
      Zapomnel jsi na ten bazar.
    • *všichni
  • Porad tu nekdo plete dusevni vlastnictvi. Ano autor ma dusevni vlastnictvi na kod te hry, na audio video atd. Ale tady je rec o licenci. Licenci na uzivani jedne kopie jednim clovekem a tu si zaplatil a plne vlastni zakaznik. A neni duvod proc by ju nemohl prodat nekomu jinymu, stejne jak muzu prodat neco uplne jinyho.
    A to ze si nekdo mezi sebou prodal licenci opravdu dusevni vlastnictvi autora nijak neposkozuje. To poskozuje jenom iluzi ze autorovi zaplati kazdej clovek za kazdej jeho prd.
    Navic nechapu tu snahu si sr*t na hlavu. Z ekonomickyho hlediska je daleko lepsi kdyz si koupi 3 lidi jednu hru nez 3 lidi zadnou hru. Protoze vzdycky bude jina varianta jak muze autor ostrouhat. A je jedno jestli si to ty 3 lidi nekoupi nebo zwarezi, vysledek je pro autora uplne stejnej.
    • z ekonomickeho hladiska je lepsie ked si kupi hru jeden clovek namiesto troch. lebo potom este zostanu dvaja potencionalny zakaznici.
      • tyjo to je argument jak stehno dam ti stejny: z ekonomickeho hlediska zakaznika je lepsi kdyz se na jednu hru slozi tri a postupne si ji zahrajou nez aby si ji kupovali kazdy zvlast.
        • eeeee
          Z hllediska zakaznika je to na prvni pohled vyhodne. Na druhou stranu to muze vest ke krachu tvurcu hry popr. k tvorbe horsich her z duvodu omezeneho rozpoctu. Bazar, ktery spolyka znacnou cast prostredku, nic nevytvori. Jeden z duvodu, proc se na pc vytvari hry, ktere naplno nevyuzivaji potencialu pc je prave ten, ze z pc platformy plynou prilás male prijmy. I kdyz tam hlavni roli hraje predevsim piratstvi.
          • prilis male prijmy? to myslis ty miliardy dolaru? jo aha prilis male oproti konzolim.... kdyby konzoli nebylo tak by to lidi utratili za PC hry ovsem pokud by ta instalace her pro ne nebyla moc nepohodlna ci dokonce slozita, konzole nabizi jednoduchou obsluhu a proto jsou dnes rozsirenejsi na Xboxu se pirati taky o stosest a na ps3 to nejde a stejne se hry prodavaji na obou konzolich prakticky stejne.... to neni o piratstvi kolik kdo na jake platforme utrati!!!
            • eeeee
              Ano, prilis male prijmy, ktere znemoznuji vyuzivat potencial pc naplno, jako tomu bylo driv, kdy naklady na hry jeste nebyly tak vysoke.

              Konzole jsou rozsirene proto, ze jsou zabavne. Nejde o slozitost instalace hry, ktera je i na windows primitivni, jako spise dalsi aspekty. Ja treba preferuji hrani na ps3 i pres to, ze pc jsem mel doma uz od XTecek a leta jsem hral jen na PC, umim dobre obslouzit windows i linux a umim programovat v nekolika programovacich jazycich, vcetne systemoveho Cecka. Tudiz si dovolim se domnivat, ze mam vetsi znalosti pc platformy nez vetsina pc hracu a nelze me tak obvinit z neznalosti a neschopnosti pouzivat pc. Presto na hrani preferuji ps3 a na pc toho hraju cim dal mene. Neni to tak zabavne, jako na te konzoli a rad si proto priplatim za vyssi cenu konzolovych her, ktere bych si mohl klidne koupit i na sve herni pc.

              Co se tyce vysoke miry piratstvi na pc, je vskutku naivni si myslet, ze nijak neovlivnuje ekonomickou situaci pc platformy. Mame na to takove prislovi - prilezitost dela zlodeje. Piratstvi je i na konzolich, ale v mnohem mensi mire, tudiz i ekonomicke dopady jsou v mnohem mensi mire.
            • na konzolach sa pirati omnoho menej. myslim si ze to je z podobneho dovod ako ten tvoj. je to zlozitejsie. a pokial konzolaci nedokazu nainstalovat hru na PC pochybujem ze dokazu vytvarat kopie hier.
        • vies ty vobec co je to ekonomika? nevyplati sa to vydavatelom. a preto sa hry predavaju tak ako sa predavaju.
    • je tu jeden problem a to ten ze licencia plati navzdy. to znamena ze kazdy clovek by mohol jednu tu kopiu mat povedzme 5 hodin za nejaku dobu. je len na vydavateloch ako tu licenciu vydaju.
      mozu ju vydat casovo obmedzenu alebo navzdy bez moznosti predaja (samozrejme mozu vseliako inak)
    • Presne tak!!!
  • motorstorm se hraje porad.mag tam je porad narvano.at v6 h rano,nebo v9 vecer.niky jsem nemel problem ze by bylo prazdno.killzone2,3 porad narvano.mag je mazec,doporucuji vsem.mam 56 level a porad me to bavi.moje id akta9.motorstorm odpojili bezduvodne.prave tyto hry maj byt zapnute,kazdy si je ted koupi,kdyz ps3 stoji par slupek a esentials hry taky.a nektere davaji do baleni.
  • tohle jestli udelaj na ps4.tak ac jsem velky fanda playstation.tak ps4 nekoupim.preci nebudu skladovat hry,ktere me uz nebavi,nebo uz je nemohu hrat ponevadz vypnou servery(online podporu)jako EA po dvouch letech a co ja stou hrou.jako to udelali s motorstorm 1,2.a jeste at vypnou MAG.a muzu se na ty hry koukat ve vytrince.pritom nekdo by si ji koupil za par kacek.kdyz hraje offline.a ja si muzu prisetrit na novou.kdyz uz to udelaj tak at ty servery jsou aktivni porad.u motorstorm to rozhodilo dost lidi.nikdo a nikde v manualu nepisou ze ty servery po dvou letech ukonci.koupil jsem si hru s online hranim tak to chci za ty prachy hrat kdy se mi zamane!kdykoliv!pokud je online podpora aktivni ps store,ps plus.tak maji byt porad aktivni i hry!az ukonci podporu ps3 tak to pochopim.ale zatim je aktivni tak chci aktivni i online hrani!chudaci co jsi koupi z esecials nabytky motorstorm a potom zjisti ze servery jsou vypnute.to je pak bomba!
    • po dvou letech uz se jim to nevyplatilo kvuli par nadsencum podporovat, a jak z toho nekoukaj $$, tak ses loupeznikum, jako je sony, u zadele
  • Idea je to hloupá. Nejenže to plno lidí odradí od koupi konzole samotné(zvlášť pokud to konkurence mít nebude) nebo her na ni, ale je to tvrdé omezení toho jak hru můžete využívat. Pamatuji si jak ve Score tvrdě kritizovali omezení 5ti instalací na Bioshock a byla z toho taková aférka, že to nakonec zrušili. A teď by chtěli aplikovat něco ještě horšího.
  • Herní průmysl zažívá velkou proměnu, stále větší část casual hráčů se přesunuje na mobily/tablety a herní scéna přešlapuje X let na místě až to není hezké. Už teď na mě působí plastová konzole v obýváku jak neatraktivní přežitek z doby minulé. Trochu jsem doufal v nějakou herní INOVACI, nikoliv v tenhle průšvih. K PSN bych dodal, že pokud mám účet CZ, tak nabídka je doslova tragická, demo verze téměř nejsou a jediné co SONY zajímá je boj proti bazarovkám. Doufám, že tato firma tvrdě zaplatí nezájmem uživatelů za své činy.
  • kubi-wan
    Ok, chtěl jsem diskutovat, ale už je to tady zase ve s*ačkách *11*
  • mene bazaru = vice warezu a to se vyplati to musel vymyslet nejaky manager s hodneutazenou kravatou *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit