Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ImDeath
    Zralo me svedomi ze sem si Zaklinace 2 capnul. Dostal sem se k nemu az ted a po par hodinach hrani a informaci, ze 17.4. vychazi rozsirena edice nevaham ani minutu a uz je objednanej. Tahle hra a spolecnost, ktera ji dela si to zaslouzi jako maloktera jina.
  • Pišu si : nesmím zapomenout zalohovat cd project na disk co kdyby je chtěla odkoupit EA to radši nahodím starou zalohu
  • Bylo by fajn kdyby CD projekt vydal nějaký článek o tom, že kvalitní přístup k hráčům se vyplácí a že když se s nimi nevyjebává a neprodávají se jim sra*ky či jedna věc desetkrát, je jedno na jakou platformu se hra dělá.
    Něco co by se dalo omlátit všem těm bastardům z EA a jim podobným o hlavu.
    • misho8723
      Inakšie to už urobili.. vo forme powerpoint prezentácie na ich stránke.. sú tam všetky informácie o Zaklínačovi 1 a 2 (finančné výsledky, vekové hranice hráčov, počty predaných kusov v ktoromkoľvek kúte Zeme, atď.), potom je tam rozpísaná ich stratégia ako dosiahnuť svoj prvý milión :), je to hlavne pre mladé a nové firmy, takisto tam rozoberá svoju taktiku akou si získať ľudí, ako im vyhovovať, ako im načúvať, ako sa im odvďačiť, akým chybám sa vyhnúť, ako sa im vyhnúť, atď.. veľa zaujímavých vecí

      P.S. link na tú prezentáciu : http://thewitcher.com/public/files/download/CDRTalk.pdf
      • Mňa si získali - a teraz chcem Zaklínača 3. *2*
    • Proc by to delal? Proc sdelovat sve know how?:-)
  • Na iOS, iPhone i iPad, vyjde interaktivní comics Witcher a pozor, bude ke stažení zdarma. Pěkné, ne?

    Co je to za hovadinu, preco by som si to nemohol stiahnut aj inde ?

    První Zaklínač Enhanced edice právě vyšla na Mac a bude k dostání exkluzivně na Steamu za 7,99 eur a je to hybridní verze, tedy pro PC i Mac.

    Zazobany apple, ma mac robia ale na linux nie, pritom podiel macu je este mensi. Ale sak ked sa natlacia vyvojarom $$$ tak spravia s radostou.
    • heh, kde si prosím ťa našiel že linux má väčší podiel ako mac? *4*
      http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems
      tu máš súhrn prieskumov na podiel OS na trhu, tie najnovšie hovoria o 6,4-8,5% u macov a 0,7-1,5% u linuxu, to je trošku opak toho čo tvrdíš
      a súhlasím s ostatnými, spraviť hru na mac je oveľa jednoduchšie ako na linux, žiadne problémy s ovládačmi, knižnicami, a nemáš problém ju tam predávať, keďže existuje steam
    • Asharak
      Proč by dělali hry na linux, který je tu jako free systém? *15*
    • Linux je bohužel ještě méně "gaming-friendly" než Mac platforma (i když má samozřejmě zase jiné výhody, ale to není předmětem této debaty) a to v kombinaci s nerentabilitou prostě zabíjí ochotu vývojářů do linux konverze investovat prostředky (čas, peníze a lidi). A já se jim vůbec nedivím.
      • Linux je skvelej. Na programovani si nedokazu predstavit lepsi OS. Ale kdyby na to mel nekdo vyvijet komercni hry ve velkem, tak naprosto narazi na to, ze vetsine normalnich lidi by ty hry vubec nechodili, protoze ovladace, ruzne knihovny, ruzne distribuce. Atd. Je to skoda, protoze konkurence Windows na poli her by se urcite hodila.
    • Mac je jiny pocitac, linux je jiny operacni system a stejne kazdy linuxar ma i okna, takze staci jen minimum snahy a kdo chce, ten si tu hru zahraje
  • Trol.internetovy
    Něvěřil bych, že toto někdy řeknu, nesnáším tuto větu, ale kucí z CDProjektu mi nedávají na vybranou.


    Shut up and take my money. *14*
    • Souhlas, CD Projekt si naše peníze opravdu zaslouží. Nevidí nás jenom jako chodící peněženky (ahoj EA), ale jako lidské bytosti, které si zaslouží za své těžce vydřené peníze adekvátní protihodnotu..co adekvátní, oni nám dávají ještě i "něco" navíc.
      Je to velmi dobré PR a tak z tohoto přístupu těží obě strany - prodejce získá spoustu věrných (a platících) fanoušků/zákazníků a hráči jsou rozmazleni a spokojeni...a tak je to správné, tak to má být *1*
  • Kvalitni PR, to se musi nechat, lide jim to dobre basti.
    • zadrhni sa
    • Co je špatného na PR ve formě spousty bonusů a nadstandardní podpory zákazníků? Nechápu *8*
      • Paul_cz
        Nic, já ale spíš nechápu proč feeduješ trollíka *3*
        • Pravdu díš, nedošlo mi hned že jde jen o pokus trollovat *7*
  • Cypri
    Mohu se prosím zeptat, jak oni mi přidají digitální kopii zaklínače 2 na gog.com, kdyz na strankach zaklinace jsem pod jinym jmenem a jinym emailem nez na gog.com?
    Jak to ma jako fungovat? jak to chtej udelat? Protoze co se tak koukam tak gog.com nema nic takovýho jako steam, že si tam muzete pridat cdkey nejakej.
    • S největší pravděpodobností to bude probíhat ve formě registrace instalačního klíče na této adrese - http://www.gog.com/en/page/witcherbackup
      • Cypri
        kde jsi to tam našel??? :D
        • VonHayek
          Stránka je samo správná, ale jak přímo na ní píšou - bude to možné až SEDMNÁCTÉHO... *3*
  • miker17
    Když se tady mluví o Gogu tak jsem tam našel Fallout 1 zadarmo
    • ROFL - Speedy Gonzales
      • miker17
        ?? říkals něco *7* *7*
        • 13_11
          Narážel na to, žes nečetl článek...
          • miker17
            četl ale poslední dva řádky jsem vynechal :-)
            • miker17
              No jo no. Tak si zatancuj
            • vým je velká hytparáda
            • miker17
              ja vým na co narážel *5* *5* *5*
            • 13_11
              Pak tedy narážel na to, žes vynechal poslední dva řádky :-)
  • jindra.veliky
    muze mi nekdo vysvetlit co je na tom tak super ze je kolem toho takovej humburk? to ze kdyz si koupim hru (licenci) v krabici tak bycj ji mel snad mit automaticky i od nich se vsim vsudy?! *10*
    • lol, tak jeden vydavatel, jeden jediny, sa sprava k hracom tak jak si zasluzia a este pindujte. nikdy vas nepochopim.
      shame on you
    • Aha, takže ty si koupíš hru od prodejce X, vydaného distributorem Y, stvořené firmou Z a firma W (která sama je především prodejce/distributor a z tvé koupě u prodejce X a distributora Y nemá ani vindru) ti má automaticky poskytnout zdarma záložní kopii?
      Zajímavé..jistě jde o běžný postup. Třeba by ses s námi mohl podělit o informace, kdo další takové služby poskytuje, já zatím vím jenom o jedné takové společnosti. Děkuji
      • co to meles? pokud vim tak gog patri CD projektu a kdyz si koupim krabicovu verzi tak jdou penze taky CD projektu tak mlc. kdyz si kopim hru od Valve tak mi de taky stahnout ze steamu
        • GOG a CD Projekt jsou dvě samostatné společnosti, které sice patří do stejné skupiny, ale nejsou na sobě přímo závislé, mají své vlastní zaměstnance a své vlastní zázemí. Nejsou na sobě navzájem nijak závislé. Pokud by jedna z těchto společností (nedejbože) zkrachovala, tak ta druhá by fungovala beze změny dále.
          Shodou okolností pracuji také v polské firmě, která patří do obchodní skupiny zahrnující 5 společností - hlavní majitel je jeden, ale každá z firem má své vlastní vedení, své vlastní zaměstnance, své vlastní plány a fungují nezávisle na sobě - semtam si samozřejmě nadstandardně vypomáhají, ale o tom ty "sesterské" společnosti právě jsou.

          Přístup Valve je velmi podobný CD Projektu, to uznávám a také jsem očekával, že to vytáhneš. Nicméně Valve je v tomto případě jak tvůrce, tak vydavatel a zároveň (online) distributor, takže v tom se trochu liší, ale ano, zde podobnost je. Tedy máme zde 2 výjimky.

          Zpátky k tvému původnímu nesprávnému názoru - Ne, není automatické že společně s nákupem krabicové verze máš automaticky nárok na elektronickou verzi hry zdarma. Běžnou praxí to rozhodně není a je to samozřejmě škoda.
  • life28
    Inak, kto ukradol The Witcher 2 aj po prečítaní tohoto článku je retardovaný.
    • Keby som si ho hned kupil ako som chcel, tak by ma cakalo neprijemne zistenie ze na radeone X19xx tu hru proste nedas, ne koli nedostatku FPS ale preto ze polka textur je vypadnutych, chyba podlaha atd. Ano v oficialnych poziadavkach tato rada uz neni, ale nikdy predtym sa mi nestalo ze by to bolo skur*ene az tak moc. Ano nove ovladace uz amd nerobi, karta je to stara bla bla bla...
      • to snad nemyslis vazne
      • X1900 rozhodne minimálne požiadavky ani nikdy nesplňovala - určite to viem, lebo som kvôli tomu kamošovi vyberal novú kartu. Takže nabudúce si prečítaj, čo sa píše v minimum system requirements a nebudeš prekvapený.
      • Takže je chyba vývojářů, že hra z druhé polovinu roku 2011 nekamarádí moc s grafickou kartou ze začátku roku 2006 na kterou už z pochopitelných důvodů ani nevychází aktualizace ovladačů?
        S touto grafikou musíš mít problémy se spoustou moderních her, nejenom se Zaklínačem.

        Svého času to byla velmi dobrá grafická karta (i když měla už od začátku problémy s ovladači), ale to už je opravdu dávno.

        Oficiální minimální požadavky na hraní Zaklínače 2 s VELKÝM předstihem upozorňovaly na to, že bude třeba (pro bezproblémové hraní) alespoň grafická karta na úrovni nVidie 8800GT 512MB, respektive ATi Radeon HD3870 512MB. A obě karty jsou VÝRAZNĚ výkonnější než X1900(XT)..tím výrazně myslím o 50-70% v závislosti na konkrétní hře.

        Takže spuštění na X1900 je spíše zázrak a rozhodně si nikdo nemůže CD Projektu stěžovat..je to jen vlastní hloupost konkrétních hráčů, že si z předem dostupných informací nezjistili, že jejich grafická karta na hru nestačí.
        • jen musim upozornit ze minimalni pozadavky nejsou minimalni pozadavky , tu sestavu jsem mel a bylo to nehratelne :) , novy pc samozrejme vse resi *15*
          • A splňoval jsi i CPU/RAM požadavky? A co rozlišení - max. 1280x1024? Viděl jsem pár gameplay videí na sestavách velmi blízko té minimální (s 8800GT, akorát třeba trochu lepším CPU) a jelo to celkem v pohodě.
            • Black_Hand
              ano, na 8800GTS 512 to slapalo ok, mozna to chtelo jenom trochu vic ramky nez 4GB na 32-bit systemu...takze vlastne 3,5GB - system, tedy v realu 1,5gb, kdyz nema clovek zaple PAE....asi bych uz mel prejit na 64-bit....
      • ja bych ani nečekal, že to na tom jde spustit. vždyť to patří už do muzea a proto bych si ho s takovou kartou nekupoval, ale ani nestahoval *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit