Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw
    Myslím, že tady se dozví člověk vše podstatné https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/

    https://image.ibb.co/mMt7nb/fb2c778a_3b19_4670_8223_662d2778c321.jpg
  • Tak se kouká, že EA snížila cenu hrdinů o 75%. Drastické snížení odměn však znamená, že posun je jen kosmetický.
    • Morraw
      Zdroj ? Zatím jsem se dočetl, že snížení odměny se týká jen hlavní kampaně z 20k na 5k, ale odměn jako takových se to nedotkne.
      Trial nebo deluxe verze už je k dispozici, takže by to mělo jít lehce ověřit
    • To vazne? Tak to by byl vrchol arogance.
      • Pod nějakým dnešním videem na YT jsem viděl odkazy na Twitter a hodně lidí to zmiňovalo.
        • Buď to bylo pod nějakým videem na kanálu downwardthrust nebo yongyea. Video bylo o tě snížené ceně, ale až lidí v komentářích na to upozorňovali. Odkázal bych na to ale jsem na telefonu.
          • Morraw
            Něco má na twitteru yongyea a něco jsem googlil. Vypadá to ještě na pořádný shitstorm MUAHAHA. Je fajn, když to schytá EA a ostatní uvidí, že tohle není správná cesta. Ikdyž s tímhle umí příjít jen EA.
  • jinými slovy: otevřete peněženku, nebo držte hubu
    • Welcome in the game industry of today :D
  • MickeyMutant
    Takže po snížení limitu z 60 000 kreditů na 15 000 hráči dosáhnou na Darth Vadera nebo Luka Skywalkera už po 10 hodinách hraní? No to je přece skvělá zpráva, EA je zlatá! Pocit naplnění, hrdosti a štěstí určitě nebude po 10 hodinách tak silný, jaký by byl po 40, ale hej, tady to od nás máte zadarmo, když jste si to přáli. Ať na tom třeba proděláme kalhoty, je to dárek pro vás, naše věrné fanoušky. Vaše EA.

    Už vidím, jak jim to zítra všichni žerou a navzájem si gratulujou k úspěchu, jenž se dostaví, když je komunita semknutá a důrazná ve svých přáních blablabla... A herní novináři pak napíšou něco o významném posunu v přístupu k monetizaci. Reklama při vydání zajištěná. No jo, lidi jsou fakt většinou nepoučitelné stádo, je to tak. 60 dolarů, loot boxy, Star Cards, Vader jen po 10 hodinách a oni jim nejspíš ještě budou tleskat, panebože...
    • Morraw
      Jen taková myšlenka. BF2 neobsahuje žádné mikrotransakce, ale hrdinové jsou schovaní za grindem. Jaké by byly reakce ?
      Dost lidí ve hře stráví desítky a stovky hodin, ptže je bude bavit a neutratí ani cent navíc. Chápu ale, že ta mainstreamová (casual) část tam utratí hodně peněz.
  • jamar28
    EA snížila grind top hrdinů o 75 %. *4*
    • ea vlastne ted ze vseho udela rpg, nejdulezitejsi skill, bartering
    • nova doba, budeme sjednavat s EA abychom mohli hru dohrat... nove ceny

      Luke Skywalker - 15,000 creditov
      Darth Vader - 15,000 creditov
      Emperor Palpatine - 10,000 creditov
      Chewbacca - 10,000 creditov
      Leia Organa - 10,000 creditov
      Iden - 5,000 creditov
  • za chvilu budu krystaly na predaj aj v potravinach pri kase... 500 krystalov = 4.49USD
    • Přesně, nejdál to dotáhli ty trapáci s Wargamingu.
  • Origin opravdu nemá cenu vůbec mít, snad jedině Unravel by mě donutil to použít. .
    • občas tam dávají hry zdarma, jako treba mass effect, NFS, Bf, Dead Space atd, lol tak to vždycky seberu ale stejne to nehraju *3*
  • TheGGG
    předobjednáno už mám, trial je hodně dobrej. Grafika neskutečně dechberoucí a atmoška silná. Je třeba si uvědomit, že 60 eur za hru prostě není dost na to, aby to takovíto masivní projekt zaplatilo. EA se obětovala a vzdala se peněz za season pass, takže není divu, že chce nějaké prachy vidělat na microtransakcích... není to optimální, ale je to lepší než SP, nebo hra co by stála o 30 éček víc. Je třeba si uvědomit, že toto není nějaký 16bitový kechel z glitchastarteru co člověk sám udělá za týden a pak tím bajtuje vyklepané retromili, hra jako tato stojí spoustu peněz a já to devs rád zaplatím...
    • "Je třeba si uvědomit, že 60 eur za hru prostě není dost na to, aby to takovíto masivní projekt zaplatilo."

      Je třeba si uvědomit, že EA má roční čisté zisky miliardu+ dolarů, takže samozřejmě meleš totální nesmysly.
      • TheGGG
        no a? To mají jako mít nulový zisk, jen proto, že lidi sou hamouni? Navíc jim vydělávají ty mikrotransakce a sportovní hry, zbytek by je sotva uživil... Navíc potřebují peníze, aby mohli skupovat další studia a zajistit hráčům přísun kvalitních her do budnoucna...
        • První Battlefront prodal 14 milionů kopií. Nejdražší hra od EA (a zároveň všech dob) je Star Wars: The Old Republic za 200 milionů dolarů. Předpokládám, že základní matematiku ovládáš. Plácat něco o nulovém zisku a hamounství lidí (lol) je samozřejmě zhovadilost. Jedinej hamoun je tady EA, to sis nějak poplet.

          "Navíc potřebují peníze, aby mohli skupovat další studia."

          Tak tomu říkám zvratek roku. Jinými slovy, jsou to prostě chudáci, co potřebujou každej dolar, aby si zajistili, že nebudou mít konkurenci. Možná to tvůj slepičí mozeček nepobírá, ale ty studia můžou dělat kvalitní hry i bez toho, aby je kupovalo EA, tzn. že zákazníkovi může být u prd*le, co si EA chce nebo nechce kupovat. Nakonec, EA toho víc podělává, než vylepšuje, což nám už několikrát dokázalo, takže ten tvůj výron absolutně nedává smysl.

          Každopádně to, že tady naprosto dem*ntním způsobem obhajuješ někoho, kdo právě dostal největší hate v historii Redditu a 2x po sobě vyhrál nejhorší spolecnost roku, mluví za vše. Očividně máš doma velkou zásobu lubrikantu.
          • TheGGG
            ty máš mozek zmoklé myši a plácáš ve svém traktátu jen čísla, která se ti hodí... radši mít studia pod EA, kde je jistota že co chtějí, to vydají, než aby každou chvíli něco zrušili... a chtít vydělat nějaké prachy, na tom není nic špatného soudruhu
          • Takhle krmit místního trola.
          • Základní matematika předpokládá, že v nerovnici nemáš neznámé, jinak ji těžko vyřešíš. Pokud nevíme, jaké byly zisky za SWTOR, neznáme náklady na BF 2 včetně DLC, tak těžko budeme odhadovat, jestli se to z prodejní ceny zaplatí, nebo ne. Já o tom dost pochybuju...
            • a) Zisky ze SWTOR jsou irelevantní, protože řeč byla o výdělečnosti "projektů" jako je BF2. To, jestli se SWTOR zaplatil nebo nebo s tím samozřejmě nesouvisí. Vzhledem k tomu, že BF1 je velmi podobná hra jako BF2 ať už vizuálem, tak délkou vývoje, tak nevidím důvod z něho nevycházet.
              b) Neznáme náklady BF2, ale můžeme na 99.9% předpokládat, že to nebude víc jak 200 milionů, proto sem uvedl příklad SWTOR.
              c) Víme na 100%, že BF1 vydělal stovky milionů i bez mikrotransakcí. 14 milionů * 60 mínus náklady ne větší jak 200 mega (odhadem tak 50 maximálně). Jak sem řekl, jednoduchá matematika se špetkou logiky. Přesto si selhal.

              Být tebou, dál bych to nezkoušel, pokud se nechceš ztrapňovat. Jediný argument, který ti nyní zbyl, je "pochybuju, že BF2 stál míň 200 mega" a s tím se nikam nedostaneš, protože hra typu BF2 tolik nikdy stát nemohla a nemůže, ledaže by nedošlo k tunelu (a i kdyby, stačilo by "jen" 4-5 milionů kopií pro ziskovost, což je v porovnání se 14 mega u BF1 velmi optimistická rezerva).
              Jinak stačí vycházet z množství obsahu, engine hotový, doba vývoje ne víc jak 3 roky. Tady máš fakt smolíka. GTA5 vývoj stál 140 mega. Zkus mi namluvit, že BF2 stál víc. Nikde ho v TOP nejdražších hrách nevidím. End of story.
    • tak potom kolik by musel stát Kingdom Come, kde je mnohonásobne víc úsilí a mravenčí práce než na techhle AAA recyklátech. A Star Citizen plná hra bude stát asi nekolik tisíc € že? Uvedom si že oni tyhle hry spamují každý rok, to by ti melo neco napovedet o její kvalite
      • Srovnáváte nesrovnatelné. Kingdom Come je od týmů nadšencu a náklady nejsou takové + měli peníze ze startupové akce. Je to experimentální projekt kde se počítá s méně financemi a riskuje se, naleje dotoho dost lidí svoje peníze a doufá že se to vrátí. EA je mašinerie kde jsou obrovské týmy profíků kteří mají svoji cenu. Náklady jsou obsovské a kvůli tomu je větší tlak na zisk. Kevšemu nároky na kvalitu od hráčů se strašně zvedaj a je obrovské konkurenčí prostředí na FPS trhu. Po hře jako je kingdom come je celkem hlad. Ale FPS je na výběr tolik...jeste na PC...swbf 1 hraje dnes ve špičce 1000 lidí na celem svete....a nake hloupe PUBG 2 miliony...přitom je BF1 se všema dlc celkem slušná hra s top grafikou a je celá ZDARMA v Origin accesu...
        • Pubg neni hloupe. Hloupe jsou vsechny BF kde se respawnujes uprostred bojiste.
          • TheGGG
            pubg je odpad a v BF se uprostřed bojiště nikdy nerespawnuješ ty jantare.... pubg = hra pro uřvaný streamery
            • TheGGG
              jistě blobe, už jsi hovořil se svým terapeutem?
            • posledne co jsem hrál BF tak jsem se spawnoval na kapitánovi teamu
      • TheGGG
        SC nikdy nevyjde v normální verzi a KC už ořezali až běda a obávám se že to bude taky průšvih....
  • škoda protože tohle prakticky znamená smrt free 2 play her založených na mikrotransakcích. ten model jsem mel hodne rád a nemel jsem problem podporit vývojáre. puvodne platilo, hru máš zadarmo ale mužeš si dokupovat obsah, dneska platí že i tu hru si musíte koupit.
    Ono by možná hráči mohli hlasovat svojí peneženkou tím, že by ty mikrotransakce nekupovali a tak by se od toho postupne upustilo, jenže opak je pravdou a mikrotransakcím se prý velice darí. Já mám štestí že nejedu na vlne "musíš hrát AAA titul hned jak vyjde jinak nejsi in" a tak je mi to u zadele
  • Inu, tesim se na reviewbombing na metacriticu, tipuji to pod 2.0....
    • cumpi3
      Ano, Banda zakomplexovanych deti umela snizi hodnoceni hry, kterou ani nehrali
      • nemusis hrat pay2win, abys sejmul hru, ktera se prodava jako plna, ale plna neni
        • Pokud si tu hru ani nezahraješ, abys zjistil, jestli ten systém je opravdu P2W (= není možno rozumně konkurovat bez dalšího placení), tak nemáš právo ji hodnotit, na to ten systém není. To není fórum o vyjádření názoru na cenovou politiku tvůrců her, ale server s hodnocením hráčů, kteří tu hru hráli...
          • ja to nemel v planu kupovat

            ale dokazu si predstavit, ze nekdo chtel, ale ted si rekl, ne, takhle teda ne a osolil je

            rikej tomu treba otevrenej dopis nebo kniha prani a stiznosti, kdyz se proti tomu ale nepostavi herni redaktori, jak jinak muze radovej hrac citelne najevo svoji nespokojenost?
            • Třeba tak, že si založí server Kniha přání a stížností? :) To, že je něco fakticky možné, ještě neznamená, že je to vhodné.
        • cumpi3
          no jo...tak ji hrat nebudu...stejne tak nebudu naklikavat co nejnizsi hodnoceni a ukajet se na tom...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit