Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ale jinak jsou ty mikrotransakce super, do niceho nikoho nenuti, vlastne je to idealni motivace

    ja bych je dal i do vsech singlovek, zatim jich je jako safranu a hraci projevili zajem
    • Jack1947
      To hlavně no motivace přestat hrát grindovací hru úplně - nakonec to zlomí i největšího tvrdáka než aby dlouze vymejšlel jak to správně nagridnit pustí trochu žilou ;)
    • Proc je vlastne nezahrnout vsude ? Treba do hypermarketu, priplatit si za rychlejsi kosiky ?
      • https://games.tiscali.cz/tema/mikrotransakce-prospivaji-ubisoftu-i-take-two-diky-zajmu-hracu-jich-bude-stale-pribyvat-305226

        a jeste tuhle brutalni goebbelsovskou propagandu tiscali rozsiruje, ocekavam, ze to jeste 99krat zopakujou (i kdyz je otazka, jestli se pocita i to obhajovani v podcastech, tam krome dobrovskyho snad nema nikdo v tyhle zalezitosti rozum)
      • Tak za nákup domů, nebo předpřipravený nákup, si taky zaplatíš...
        • Mám lepší přirovnání, protože to tvoje moc nefunguje (je to extra služba navíc, kterou nepotřebuješ k tomu, abys provedl plnohodnotný nákup):

          Přijdeš do krámu a nebudeš se moci standardně dotýkat zboží. U regálů ti lidi doplňující zboží za 5 korun za kus podají do košíku, co potřebuješ. Pokud budeš trvat na samoobsluze, tak si budeš muset počkat, až u regálu nebude žádný zákazník...
          • No, nevím - rozdíl mezi tím "nakoupím si sám" a "nakoupí mi někdo jiný" je v čase. Rozdíl mezi "koupím si kredity" a "vydělám si kredity hraním" je zase v čase.

            Rozdíl je jenom v tom, že tím druhým té firmě nevznikají žádné další náklady - proto vzniká ten pocit nespravedlnosti.
            • Ani ne tak nespravedlnost jako spíš vychcanost, protože neplatíš za službu, ale za to, za co si už jednou zaplatil. Lootboxy v singleplayeru jsou prakticky součást hry, takže vlastně platíš za něco, co by sis "normálně" mohl nacheatovat. Je to ale zabalený tak (nepotřebuješ to k dohrání), aby to šlo špatně napadnout, minimálně teda po právní stránce. Po té morální je to ale silně pochybné. Je to něco podobného, jako herní automaty a jejich algoritmus. Všichni víme, že je to podvod, ale on tě přece nikdo nenutí je hrát a je to každého hloupost, takže v pořádku že? Přesto jsou země, kde je to zakazaný stejně jako herní měna za reálný peníze, což dokazuje, že to zase tak v pořádku nebude.

              Btw, v tom mém příkladu prakticky taky nevznikají náklady, jen zisk navíc. Stejná strategie zaplať nebo si počkej.
          • Současný systém spíš vystihuje to, že obchod znenadání zruší vozíky, nechá ti jen malý košík do ruky a po 1000 nákupech si budeš moct vzít i vozík, když zaplatíš odemykací poplatek, máš ho hned nebo si koupit booster a potřebovat pak jen 50% nákupů. Pak půjdeš k regálům s oblečením, tam bude levně vše v jedné barvě a všechno ostatní bude za velmi vysoký poplatek a do měsíce musíte oblečení vrátit nebo znovu zaplatit. Nicméně pořád jsme u F2P her. Tady by to znamenalo, že si do obchodu ještě koupíte vstupenku.
  • Jack1947
    12k krystalů na lootboxík vám zajistí snažší výdělek rychlejší získání Dartha vadera :D ... *7*

    To je tak hnusný až smutný to ani není *12*
  • Opravdu jsem se těšil na novou hru ze světa SW, ale klasika od EA chceš si hru užít, tak nejen zaplať 1600kč, ale plat pořád, jelikož jsme pro tebe opět připravili p2w. A já na to píší jen FU EA
    • Problém je v tom, jak platit datadisky. Pokud se nechají v klasickém modelu (hraje ten, kdo je koupí), vedou k tříštění komunity, což není ideální řešení pro nikoho. ARMA 3 má společné updaty hry pro všechny, ale modelu jsou použitelné jen pro vlastníky - jenže datadisky se točí právě kolem vybavení (mimo výjimky a la APEX), ne kolem nových map, které právě vedou k tomu tříštění. Takže se nedivím, že EA hledají jiný model financování.

      Mě mikrotransakce nebudou vadit, pokud ta hra bude přiměřeně hratelná i bez nich - pokud si s nimi zahraju obdobně, jako v prvním díle, za obdobnou cenu, je mi to asi celkem jedno. Konec konců i v minulém díle jsem byl na začátku znevýhodněný, a to celkem podstatně, oproti hráčům, kteří měli lepší zbraně a vybavení (jet-pack, bacta granáty...).

      Jako potenciální výhodu vidím to, že do hry můžou více peněz nalít hráči, kteří jsou při penězích, a ti chudší si to pořád můžou odgrindit... Takže v principu mi to nevadí, půjde mi o konkrétní zpracování.
    • Presne. Pro me SW jsou hrdinove, zaporaci a chci za ne hrat... ale rozhodne neminim tomu obetovat tolik casu.
  • Kriste pane ať už odeberou EA tu Star Wars licenci. EA s každou další hrou více a více przní toto skvělé universum ze kterého by mohly vycházet naprosto špičkové příběhové hry. *13*
    • bohužel nejen hrou
  • Jsem velice rad, ze to vyslo na povrch jeste pred tim nez mi dosla predobjednavka. Ja nejsem clovek co pari 10 hodin denne, mam taky normalni zivot a kdyz si nejakou hru zahraji tak se u ni chci bavit na ne tupe hrat abych mohl mit moznost zahrat si za moji oblibenou postavu. Takze ono klasicke, Fuck EA.
  • BoB.2
    No a.
  • Doporucuji precist este tohle: https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7cji8a/i_work_in_electronic_media_pr_ill_tell_you_what/
    tldr: Typek pojednava o tom, jaky vliv bude mit tento negativni komentar na dalsi chod EA. Moc velky dopad neocekava, v radu procent (tedy snizili jsme narocnost grindu o par hodin). Neco podobneho udelali s narky na betu, kdy sice neco malo upravili, a tak uz nejsou drivejsi komentare validni, ale staci divat se s nadhledem a prakticky se nic nezmenilo.
    • Je to bohuzel tak. Staci par lidi placenych za procitani komentaru, tvorbu statistik a psani reportu a nasledne se strategie na podvod na zakaznika muze privest k dokonalosti.
      Potom tu muzete psat neco o tom, ze je nefer hazet negativni hodnoceni na steamu kvuli zmenam, protoze jak muzeme videt, firmy jako EA se nemusi ridit ani vlnou kritiky na forech, kdyz maji armadu analytiku a PR panacku.
      Hraci proste maji drzet hubu, zaplatit a pristi rok koupit znovu - to je prece ta spravna politika.
      • Ale dokud budou lidi tyhle sr*čky kupovat tak se nic nezmění...
        • Lidi budou tyhle nehry kupovat vzdycky, ale jednou prijde hra, ktera nastavi latku tak vysoko, ze splachne tenhle herni odpad navzdy do hajzlu, kam patri...
          • Zatím se spíš trumfují v tom, kdo ji zakope hlouběji do země.
  • Oni ty loot boxy nejak zrusili ne? Teda doufam....... Nejak jsem to prestal sledovat, bylo mi z toho zle.
    • hah tak ne no, no to je mazec ^^
  • Na redditu je Tenhleten komentár od ea hodnocen jako - 250 000

    Čtvrt milionu lidí se obtězovalo jim tam hodit Mínuska. předchozí rekord minusu byl - 20 000.

    EA zřejmě chce znovu vyhrát zlaté H*O*V a zbytek znáte
    • jedno co to je, ale hlavně že je to zlaté
  • ... a nezapomeňte, nikdo vás ke koupi nenutí!! :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit