Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Half-Life 1 prodal za první rok jen 2,5 mega kusů? To je nějak málo, ne, když tady skoro "pomlouváte" RDR s 8 mega za půlrok. *3*
    • Porovnej si herni prodeje v roce 1998 a 2010.
  • http://images.wildammo.com/wp-content/uploads/2010/08/why-gabe-newell-invented-steam1.jpg
    • jj to sedi to je 100% cilovka, akorat tech 50% hracu *1*
  • Ta Gabeova fotka je nahodou skvela *1*
  • Mopped
    Tak o Steamu bych mohl napsat hodně sprostých věcí, ale dneska ne. *5*
  • Jeden by si myslel že Valve s takými finančným zázemím by mohol vydať Half life 3 ale oni nie sú schopný ani dokončiť epizódu. Namiesto toho sa Newell babre s nejakým železom.Toto je asi všetko čo by sa Valve dalo vytknúť.
  • Tak ja pouzivam steam od jeho zacatku,tedy s vydanim cs1.6 pokud si dobre vzpominam a nemuzu si stezovat.Nejake chybky a veci,ktere nejsou podle meho gusta by se sice nasly,ale nejedna se o nic zasadniho.
    Vazne nechapu ty lidi,co si stezuji ,jak je steam nefunkcni a problemovy.Bud ja mam stesti nebo bude problem mezi klavesnici a zidli.
    Ale chapu lidi co preferuji krabicky,ty maji porad neco do sebe.
    Co me osobne nejvic vadi jsou ceny nekterych novych her,60E za hru ,to uz je opravdu hodne .Nicmene ruzne slevove akce mi to vynahrazuji
  • Ten možný monopol mě dost děsí, doufám, že se časem objeví nějaká konkurence. Pak už snad nové hry nebudou stát 60€.
    • To fakt není o monopolu. To si stanovují distributoři/vývojáři, takže i kdyby tu bylo sto Steamu, všude ta hra šede stát bude. Dokud to za tu cenu budou lidé ochotni kupovat.
      A pro mě radši jeden solidní digitální distributor, co si z hráčů nedělá srandu, ale přináší jim čím dál užitečnější featurky. Nemyslí jen zisk, respektive na něj myslí, ale lidi se snaží přilákat komunitnímu funkcemi, online savy, atd.
      • fixcz
        "To si stanovují distributoři/vývojáři, takže i kdyby tu bylo sto Steamu, všude ta hra šede stát bude."
        Cenu pro jednotlivé regiony stanovuje vydavatel - to je pravda, ale prodávaná hra všude stát stejně nebude. Některé digitální distribuce ti na rozdíl od Steamu umožní nakupovat v jejich UK nebo někdy i US 'pobočkách', kde se ty ceny pohybují v trošku jiných relacích.

        Např. takový Shogun 2 stojí na Steamu 49.99€ (1200Kč). Naprosto identickou hru (která vyžaduje aktivaci přes Steam) koupíš na Direct2Drive nebo GetGames za 29.95£(870Kč) - což je o 3 stovky méně. Na GamersGate zaplatíš taky 29.95£ a navíc ti dají 30% zpátky v Blue Coins - tj. dostaneš zpět nějakých 260Kč na nákup dalších her. BTW tahle 'trapná služba' má výborný věrnostní program.
  • Dík za zajímavé info.Steam mám hodně rád.Mám tam už přes 20 her.Osobně mi vyhovuje,že nemusím do obchodu(jen pro limitky a hry na PS3)nemusím se starat o patche,bezprobémově funguje implementace DLC,slevy a výprodeje mnohdy výhodnější než v kamenném obchodě,nepoškodí se mi médium,steam cloud je super featura atd.A taky jsem měl tendenci hry po dohrání prodávat a pak mě to mrzelo,tady jednou koupím a mám nafurt.Přeji hodně spokojených pařanů:-)
  • Nic proti ale tato služba mi do PC nesmí. Nic se nevyrovná tomu když si objednáte hru z obchodu a potom celý nedočkavý čekáte až vám přijde domů. Otevřete balík a v něm je pěkná nová krabička se hrou no a ta vůně novoty to nějaký steam u mě nepřekoná. S hrůzou čekám na den až se kravaťáci rozhodnou že se už nebudou prodávat hry na discích.
    • Souhlas, az na to, ze tu krabicku rozbalis a zdesis se loga STEAMu, krabicka jde do skrine a ty jdes na warez stahovat tu samou verzi, ale bez teto sracky. Dosun mi nikno nebyl schopny vysvetlit, proc to proboha cpou i na fyzicka media...
      • Mopped
        No kvůli bazarům.
    • Amylee.Anderson
      Máš pravdu.... Ale byla jsme celá šťastná, že mám originálku Mass Effectu, hups, blbě vylisovaný CD, ani reklamovat to nemužu. Takže si s tim mužu akorát házet.
      • A pokud se hra prodává přes Steam, tak jde použít klíč z krabičky a hra se nainstaluje i bez CD.
      • ucho
        ale to víš že ho můžeš vyreklamovat... já dostal nové dvd za ztracené :)
        • Ale nemuzes! ja takhle koupil hru na Wii a muzu ji puzit jen jako tacek pod pivo, protoze jsem ztratil paragon, blahove jsem se domival ze mi to nekde treba i za poplatek vymeni, kdyz mam original, ale ne smula *11*
          • ucho
            já originalitu prokazoval sériovým číslem, paragon jsem neměl...
    • Ysquanir
      Souhlas i nesouhlas. *1*

      Krabičku opravdu nic nepřekoná, jenže ... těch her které za fyzickou kopii stojí je zoufale málo. Kdysi jsi ke krabičce dostal 200-stránkový manuál, plakát, možná i mapu světa. Krabička bývala velká, poměrně detailní, s všelijakými drobnostmi, které z ní dělaly sběratelský kousek. CDčka byly schované v krásných obalech.

      Jenže ... co z toho dostaneš i dneska? Krabičky jsou většinou všechny stejná, (mnohdy i stejně barevná) drobná, umělohmotná verbež, která se liší jen "papírem s obrázkem hry" vloženým za obal krabičky. To si sakra můžu vyrobit i doma. Krabičku koupím za dvacku, k tomu lesklý papír a jeden průjezd tiskárnou. Manuály už ke hrám skoro nedostáváš a i když jo, tak mají 20 stránek s popisem ovládání a instalace hry. Žádný fluff, nic navíc.

      Samozřejmě čest vyjímkám (třeba fyzická verze Dawn of Waru II, nebo Aion byly v pěkných lesklých kovových obalech), ale většinou už dneska krabička za nic nestojí. A tak vítám Steam, který mi nákup a hraní her zjednodušuje a zpřístupňuje kdekoliv a kdykoliv.
      • Pravdu diz. Lepe bych to nenapsal.
    • a nebylo by levnější koupit si prázdnou krabičku a čichat k ní? :-D A hru koupit ve vánoční slevě na Steamu za desetinu? ;-)
      Manuály stejně dneska jsou většinou tak do pěti stránek, takže ani tahle výhoda krabicovek už neplatí.
      • Nic jsi nepochopil.
    • ucho
      tak třeba nový Tomb Raider už se na discích neprodává... ale tak na steamu za 90,- si na něj nestěžuji :D
  • Kupuji vyhradne krabicovky, Steam klienta mam v PC jen z hole nutnosti. Kdyz si vybavim Steam- VAC- MW2- IW Net tak citim horkost v ustech.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit