Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já sem pořídil IPS monitor Dell 25" uhlopříčku a odezvu 6ms a naprostá spokojenost, TN už bych nechtěl a pokud člověk nehraje profesionálně, nemusí se IPS s horší odezvou bát.Ona taky ta odezva je udávána jen gray to gray a mnoho tn panelů má nakonec horší odezvu než IPS.
    • Dell U2515H je nejlepší možná volba u 16:9 monitoru, napříč požadavky na barvy, odezvu apod. Dobře jste zvolil.
    • Dobře pořídil sis obyč monitor a chceš nám vlastně říct ještě moudro na závěr. Srovnávat odezvu tn panelu s ips a říct že tn panel má nakonec horší odezvu? Nebo jako že když si někdo koupí Mercedes AMG a ty řekneš no ona ta moje 120 je určitým způsobem rychlejší :D Koupil sis neherní monitor, tak si ho uží a nepiš laskavě ty tvoje teorie přitažené za vlasy. Jo a počítej také input lag když chceš srovnávat odezvu. Pokud si slepý, tak se tvému názoru nedivím.
      • Zbytecne agresivni reakce. Ja mam taky IPS monitory hlavne skrz praci, hry si zahraju obcas, nepozoruji problem s odezvou a oproti TN se mi libi stabilni kvalita obrazu neovlivnena pohybem hlavy.
        Kazdy ma neco. Asi jsou lidi, kteri pouzivaji comp vyhradne k hrani. Myslim ale ze vetsina ho pouziva univerzalne a v takovem pripade je aspon podle mne volba IPS rozumnejsi.
        • Jo tak ať laskavě nepíše že tn je pomalejší než IPS. Ať si každý koupí co chce, ale nevnucuje lidem nesmysli. Já mám PG348Q a PG279Q a oboje jsou herní s pěknou odezvou a input lagem a oboje jsou to IPS (tn rád také nemám). Mám ho raději i přes ten GLOW a BackLight Bleed. *1*
  • Tak Bob nam konci...jeste aby skoncil LV a zacne to tu vypadat normalneji - mimochodem, hosku, ty musis mit bohateho fotrika, nebo se na ten hw skladate s bratrankama a pak si to pujcujete?
  • Omlouvam se vsem za svoje chovani. Bylo to nevhodne a detinske.
    • Už ses tu zas? Tak s čím překvapíš tentokrát. Budeš nám tvrdit, že ADSL má v podstatě lepší odezvu než optika?
  • Doufam ze jste si za tu inzerci od asusu alespon nechali zaplatit. Btw clanek neni oznacen jako inzerce tudiz jde o poruseni prav spotrebitele. Ja tim tady koncim a nebudu se dal rozcilovat. Sasci
    • Omg, to muzes rict na uplne kazdou recenzi na uplne kazdem webu... *7*
    • Když máš vlastní web můžeš si na něj dávat co chceš. Je naštěstí demokracie ty bolševickej udavači. Navíc většinou to co zapůjčí tak si dobře prohlídnou a pošlou ty nejlepší kusy, tak to funguje všude.
  • Problem full hd a kvalitnejsich monitoru je ten, ze hry porad nemaji tolik polygonu a tak kvalitni textury, aby to v takovem rozliseni vypadalo dobre. Je to jako kdyz si pustite nejakou starsi hru, treba Fallout 2, ve full hd. Jde to, ale proste to porad vypada blbe. Osobne hraju hry jen na hd monitoru na medium a tam to proste vypada nejlip.
    Jina vec je, pokud na tom samozrejme chcete sledovat filmy.
    • "Problem full hd a kvalitnejsich monitoru je ten, ze hry porad nemaji tolik polygonu a tak kvalitni textury, aby to v takovem rozliseni vypadalo dobře."

      Star Citizen... od začátku počítají se 4K. Obličeje v SC mají až 4x víc poly, než současné AAA konzolové hry.
      • A to je samozřejmě u vesmírného simulátoru strašně důležité, protože když pilotuješ svůj koráb, hraješ to v takovém pohledu, že koukáš pilotovi do ksichtu. *1*
        • Až na to, že to není jen space sim, ale i FPS. Nakonec, napsal sem to blbě. Samozřejmě, že lepší polycount má hra obecně na modelech a prostředí, což je vidět už v alphě. Tohle byl jen výrok z videa, kde se řešila kvalita obličejů. Každopádně, dobře žes takhle zareagoval. Už jen to, že se s tím mažou, když to není moc vidět, je důkaz, jak je to graficky nabušený a bez kompromisů. *5*
        • Asi tak, jim ještě nedošlo, že už nejsme na počátku 2D tvorby. *13*
      • Mozna, ale hrat dnes rainbow 6 a vetsinu jinych her v 2550x1600 a nalhavat si ze ta hra diky tomu vypada lepe, jak jeden nejmenovany uzivatel, je na palici
        • Obraz je rozhodně jemnější. Viděl si vůbec někdy třeba WQHD v 27". Asi ne, jinak by si tohle netvrdil.
          • Co je to WQHD
            • Neboj bobku pokud chceš narvat něco do zadnice, tak to jsi ale na špatných stránkách, ty náš trošku oteplený bobku.
            • Stejne jsi blb a zaoblenej obraz si strc nekam
            • "Lékařskou terminologii" na games fóru. Dovol abych se zasmál. Nehledě na to že zadat odkaz na net trvá tak pár sekund než se ptát no a "Lékařskou terminologii" si vygooglím sám tu my sem dávat nemusíš i když pochybuju že ovládáš i něco jiného než svůj močový měchýř i když i s tím máš asi problémy. Nicméně tyto monitory si asi na stůl nevygooglíš co? Rodina se dívala se mnou protože je zajímal zaoblený obraz a jsou z toho nadšení to telka 65" v obýváku nemá, zvlášt když si pustím kino formát a pohodlně se usadím cca. 70cm od obrazovky tak kino hadr.
            • Jdi s tim dopici sasku na nejakou svga tiseru. Kdybych ja na tebe zacal vytahovat lekarskou terminologii tak se asi taky poseres. Btw nemate ani na televizi ze koukate na filmy na monitoru lol?
            • + tvoje dementní věta "Ja nejsem blb co jde kvuli par pixelum navic vyhazovat desetisice na hracicky. Zajimalo by mne co na to tvoje rodina. Ho aha ty zadnou nemas ok"

              Tak aspoň nemel že to není lepší, abys tu nepraskl závistí. Opraš si doma 386 a odpočiň si od toho SVGA (pro dementa jako ty je to 800x600 pixelů) rozlišení. Mám doma PG279Q a PG348Q a na oba dva jsem si vydělal sám. No a rodina je zdá se spokojená, kouká se na filmy a já na tom pracuji (to je to co neznáš, tak jen slintáš) a hraji :D , nic chtěl jsem napsat recenzi na PG279Q a PG348Q, ale už se mi ani nechce, radši jdu zapařit a třeba někdy jindy něco zase zhondotím, nebo se aspoň budu snažit, ale je tu sranda. *1*
          • A to se teď ani tak nebavím o texturách, protože to je relevantí můžes se na texturu 100x100 třeba s 150 dpi pixelu dívat ze vzdálenosti 5cm nebo taky 50m a pak se taková textura ani na to rozlišení nevejde. Jó když to budeš zkoumat zblízka, ale rozhodně je ten obraz lepší, to je jasný. A plést sem 2D grafiku z fallouta pokud jí neremastrujou do hd je ptákovina jinak by taková postava hrdiny byla velikosti rýže, aby se to zjemnilo. Srovnáváš nesrovnatelné, meleš bláboly a akorát vytáčíš lidi.
            • Ja nejsem blb co jde kvuli par pixelum navic vyhazovat desetisice na hracicky. Zajimalo by mne co na to tvoje rodina. Ho aha ty zadnou nemas ok
  • Já chci 4K Gsync s HDR, ale sakra... *15*
  • Super, pěkné čtení, zajímavé info, díky Honzo. HW mi tu chyběl. Přesně takhle se mi to líbí. Jednoduše, jasně, od hráče pro hráče, praktické info. Pokud se budu chtít dozvědět víc, zajdu jinam. Za mě palec nahoru *4*
  • Asus je hodne nekvalitni znacka
    • 0011
      Na levné notebooky a levné monitory ano, co se týče herních grafik a základních desek (se vším jmenovaným mám osobní zkušenost) ty mě nikdy nezklamaly a nevěřím tomu, že monitor od asusu za 8+k bude šunt
      • no nevim jak dnes, ale v minulem desktopu (huh bratru 7 let zpet) jsem mel nejakou herni desku od asusu... co pul roku jsem reklamoval ze shorela kdyz jsem vyreklamoval treti vzal jsem Gigabyte a byl klid... je mozny ze to byl vadnej primo desing, jejich chybovost se pohybovala co jsem koukal pres 8% a to je sileny...
    • Jack1947
      Au(sš(us
  • Jo, vybrat monitor není sranda. G sync apod je drahé. To od amd funguje zatím hůře.
    Tn?. To dnes nikdo normální nepouzije. Na to se nedá dívat.
    Ips...řada ips má zase neduhy jako je ips glow..A další nechlogie zase něco stojí.

    Navíc monitory mají revize. A to je vhodné uvádět.
    Nejlepší web na tyhle věci je http://www.tftcentral.co.uk

    Dnes vybrat monitor bez vad, tak jedině skoro grafické nebo grafické a hledat takové které mají malou reálnou odezvu. Ty nikde neprosvicuji atd. Jen nemají tyhle gsyns apod. Berte to tak,ze běžné ips jsou náhradou za tn.také stojí málo a krom lepších barev a úhlů mají různé neduhy.
    • Paulcz
      Ty free a gsyncy jsou zajímavé asi jo 3D obraz u televizí.

      Jinak tftcentral je super, hlavně přehled monitorů bez PWM.
      • Ano. Ten web to opravdu velice podrobně popíše a rozdělí aby se v tom vyznal i normální člověk.

        Já třeba zkoušel gsync a supr. Ten pocitový rozdíl je velký a obsah na to je. Každá hra. Zatím to zabíjí cena a to, že vázanost na gpu :(
      • Draken69CZ
        Asi ne Time *15*
    • Jack1947
      Ips glow tě může trápit jen na hoodně tmavejch scénách a většinou u filmů ve hrách to skoro nepostřehneš lepší než Backlight bleeding u LCd ( které je i u některých led - je to teda síla jak to hnusné je na tv za 50k a více)

      Jenže Tn se časem doprodají a už nebudou se vyrábět IPS je to lepší co lze sehnat. Gsync/Freesync bude trvat než bude cenově přijatelné a vychytané mouchy. Odezva dneska už problém už dávno není jo a ještě jsou 4k a OLED ( taky drahé a kdo to využije má radši více monitorů levnější řešení ve sli)

      Teda ty barvy oproti TN jsou nádhera, možná proto že jsem IPS předtím neviděl... IPS glow je menší dan navíc ty dražší modely mají větší hloubku černé a tolik to neglowuje. Nebo vůbec.
      • Bohužel řada lidí bere slepě levný nejvíce prodávaný ips a pak čumí na ty neduhy. Takové věci od monitoru na roky nechci.

        Naštěstí ty grafické kde to řeší již tolik nestojí a lze to řešit.

        Jen to prostě není sranda. Člověk by čekal, ze vybere ips a hotovo. Ale oni to udělají blbě a pak to někde svítí.....

        To samé mrtvé body. Jestliže firma nedá záruku na 0 mrtvých bodů,tak připustí, že prodávají vadný produkt. Podobně jsem vybíral tv. Tam to je ještě horší, protože výrobce nakecava a má vlastní definice. Viz 600Hz apod hlouposti.

        Zase když se člověk zajímá lze koupit dobře na roky. Gsyns a freesyns je mimochodem super a škoda ceny atd. To je dobrý směr. Bohužel to nvidia omezuje pro svoje karty
        • Jack1947
          Nebo bere podle toho jak má finance a co čeká jasně za 6 a 10 je rozdíl ale zae je taky rozdíl nějaká neznámá značka která sice vypadá slibně...

          Většina obchodů dává záruku na 2 a více mrtvých bodů.

          IPS glow se jako chyba nepovažuje já to beru jako dan za trochu lepší obraz a to mi nevadí.

          Gsync/Freesync hudba budoucnosti drahé a protože to má vlastni hw zrádné...
          Tyhle oba dva monitory co tu mají v článku jsou celkem pro normálního smrtelníka drahé navíc ten první je "jen" Tn. Záleží i na úhlopříčce - právě proto se preference liší... dříve bylo nemyslitelné třeba 30" navíc byl 2k což taky moc karet nedá ( ta 1080 už joo ale kdo jí má že).
      • Asi tak. Kdo nekdy vedle sebe videl TN a IPS monitory uz po TN nikdy nesahne. Ten rozdil v podani barev je neuveritelny.
        • owny
          To je blbost. Můj 7 let starý TN má lepší podání barev než můj 4 roky starý IPS. Samozřejmě ne z úhlu.
        • Jack1947
          Já jsem to netušil, čert vem Glow ty barvy a ještě navíc doostření to je panečku náddera *14* *5*

          Je pravda že moje 27" byla dost stará a možná že už ji taky trochu zkrytalizovali krystalky kdoví ale prostě ty barvy jsou na iPS paráda. Detaily atp.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit