Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shrnutí. PS4 Pro neumí 4k. Umí pouze upscale z 1080p na 4k nebo na skoro 4k. Počítá se s tím, že hráč hraje daleko od TV a výsledné nedostatky způsobené převodem neuvidí. *15*

    Takže jakmile bude někdo dělat machra jak hraje na konzoli ve 4k, tak nehraje. Zkuste si doma převod z fullHD na 4k u nějakého supr kvalitního filmu. Je to dost znát a ani profistudia to neudělají. Prostě to logicky nejde udělat z horší 100% lepší. Ale z lepšího uděláte 100% horší. A to se hry převádí lépe jak film.

    FLAC -> Mp3. Mp3->FLAC? Ne.
    • tak ona i kdyby ta PRO umela vse v native 4k, tak pocitacovi hraci stejne budou neustale hledat nejakou chybu, jen aby se nahodou ty jejich predrazene kramy s odberem proudu rovnajici se odberu mensi vesnice na slovensku nestaly horsimi, neuveritelna chaska ti PC hraci, neustale museji vyvolavat problemy. Mirumilovna konzolova skupina si v klidu hraje hry a na PC porad tasej zbrane kvuli kazdymu prdu, agresori jedni. pokazde kdyz se konzolaci bavi o nejake fajn hre, prilepi se na ne nejaky PC hrac, vytasi svuj 4k mec za 20 000, a rychlosti svihu 60fps/s je zacne krajet jak salam, a utikajici dorazi roztocenou razer mysi zezadu. *3*
      • Ano, konzolisti jsou milionkrát lepší lidé, které by nikdy nenapadlo se navážet do diskuzí o PC a PC hrách a vůbec tam spamovat, jak jsou PC blbé a v porovnání s konzolemi moc komplikované atd. *3*

        Osobně mi je porovnání velikosti pindíků na netu ukradené, jenom mi vadí, když se někdo ohání mylnými informacemi.
      • Ať nám tu nepukneš závistí s tou svou lacinou plastovou krabičkou. *3*
        • to je taková typická, malá, nevtipná reakce zapšklého člověka, tak nějak podle očekávání hrajícího na PC.
    • Shrnuti tveho prispevku = klasicky zvanis o necem, o cem nic nevis. Jak typicke. Na PS4 PRO se temer nic neupscaluje. K dosazeni 4K se pouziva se checkerboard rendering a temporal injection. Pokud se neco upscaluje tak ani nahodou z 1080p, vetsinou z 1800p, 1600p v uplne nejhorsich pripadech z 1440p. Krome toho tam nemale mnozstvi her jede i v native 4K, samozrejme spise starsi hry a v pripade novejsich s horsimi detaily umerno tomu, ze to ma grafiku na urovni GTX970. Priklad je treba Skyrim, Last of Us nebo posledni Tomb Raider.
      • To vis ze jo, grafiky za 20 tisic maji s 4k problem a kouzelny ps za 10 tisic renderuje ve 4k. Dneska je prvniho ledna ne dubna.
        • Ty mas nejaky problem pochopit 5 radku textu?
          • Ne, ja na rozdil od tebe nezobu z ruky marketingu a chapu, ze upscale at uz sw nebo hw ma uplne jiny klady a zapory nez renderovani v plnym rozliseni. A netvrdim jak ovce ze to jede ve 4k, kdyz hw ty konzole ma problem s full hd. *3*
            • pokud nekdo veri ze jeho PS4 zvlada 4K je stejne hloupej jako ten co ma doma TV 600Hz a mysli si ze mu obnovuje obraz 10x rychlejc jak bezny 60Hz monitor *1* proste vsechny ty TV 800Hz dokonce i 1000Hz jsou jen marketingove hasnumera pro blbce https://www.datart.cz/novinky/radce-obnovovaci_frekvence_televizoru_kdyz.html

              neco jako kdysi udavany vykon u hifivezi 1000W P.M.P.O. a podobne lidi fakt mysleli ze maj 1000W zesilovac o ono to byl sotva 10W... nekteri se zarazili a ptali se co znamena ta zkratka P.M.P.O. odpoved na to byla jednoducha ProMimoradnePitomeObcany a to same plati pro 4K u PS4!!!
            • Tak ve starych hrach asi ano, treba ve swtor to zvlada i moje stara 980. Novy hry si moc ve 4k nezahrajes, bohuzel optimalizace hernim vyvojarum na pc moc nerika. Ale ten radoby AAA odpad stejne nehraju, takze je mi to vlastne jedno. Mimochodem, ty mas nejaky postizeni jako GGG a jeho multinicky, ze ti vadi kdyz nekdo rika neco co se ti nehodi a dela dobre kdyz souhlasis?
            • Ale tak na druhou stranu je fakt hezke, ze jsi uznal, ze v PC ani grafika za 20 litru neutahne 4K v primitivnich starych hrach. :) To bych od tebe necekal.
            • Mas pravu, ve skutecnosti ten 5 let stary hw za 10 tisic renderuje ve 4k coz nezvladne ani grafika samotna za 20. Trololol.
            • Jasne Sony i vyrobci her pro PS4 tvrdi lez a jediny kdo to doposud prokoukl je Mr. Proper a par dalsich chytraku na tiscali foru. *1*
            • Netusim proc by ti mel nekdo priznavat ze veri tvojim lzim a iluzim. Oh wait, vlastne ne tvojim, ale blabolum nejake korporace, ktery siris a jeste za to platis. Lol. Klidne si hrej na cem chces po tom je kazdymu prd. Klidne si mysli ze to hrajes v 8k, po tom je kazdymu taky prd. Ale nediv se ze lidi nesouhlasi kdyz jim svuj nazor cpes. *5*
            • Upscale a checkerboard rendering je uplne neco jineho. Upscale se tam prakticky nepouziva mimo par her a rozhodne ne z 1080p. Krome toho mnoho her jede proste v nativu, nejak me hlava nebere, proc to par zapsklych PCckaru ma problem priznat, zvlast kdyz se krome Tomb Raidera jedna ve smes o starsi hry, ktere na podobne vykonem PC pojedou ve 4k v pohode taky.
            • 1.) jsi tu nic nepsal, leda tvuj multinick
              2.) nepopiram ze rozdil je nepozorovatelny, prakticky je mi to jedno
              3.) narazim jen na tvrzeni ze to neni upscale
              5.) ty tvoje "dukazy" z youtube jsou tak akorat pro fanboye co veri, ze ps4 pro jede ve 4k, ten kdo tomu rozumi se akorat zasmeje
            • Ja na rozdil od tebe si potrpim na dukazy a ne na plane kecy na foru. PS4 PRO je uz 2 mesice na trhu, na youtube i vsude jinde jsou detailni analyzy rozliseni her, vcetne srovnani stejne hry ve 4K na konzoli a na PC. Takze to co jsem napsal ja je celkem jasne podlozene, to co pises ty jsou jen prazdne plky svedcici o tom, ze blabolis o necem, o cem nic nevis.
  • Mam pc i ps4, jsem rad za obe. Na pc hlavne dooma nebo r6 siege. Na ps4 ted jedu Uncharted 4.

    Kazdopadne za PSko jsem rad. Sice 20 let PCkar, ale je to mnohem pohodlnejsi. O PS4 pro ale nepremyslim. Snad jedine, ze bych tu starou dal treba neteri, ale pochybuji, ze by to hrala. Pritelkyne hraje jen na pc.

    Po srovnani xbox\ps - z meho pohledu vychazi lip PS4. Dualshock je nezamenitelnej. Na xboxackej ovladac jsem si nikdy nezvykl.

    Novou tv nema cenu kupovat. Jedine pro pspro. Ale na pspro bych musel mit uz tv. Asi dilema :-D
    • S tema ovladacenam to mam presne obracene *1*
      • No. Ja myslim, ze to je podle toho, jake mas ruce. Xbox se hodi do vetsich tlap. Ale spis jen hadam.
  • Gordar
    PS4 PRO sem si koupil nedávno a jsem úplně spokojený. Hry jako The Last of Us a jiné SONY exluzivity za to prostě stojí. PC je hezká věc ale když si tam nezahraju tyhle hry tak..
    • The last of us...hra vydaná už pro PS3, tak to je výhra, že si ji můžeš zahrát na PS3, pak si koupím kvůli ní PS4 a teď ještě PS4 PRO, abych si mohl zahrát jednu stejnou hru na různých verzích konzole.
    • zdeeneek
      Tak co?
  • Krásný příběh o tom, jak se z lowzole stala midzole *1*
  • Načo konzolu? PC napojím na TV a mám všetko v lepšom :)
    • za pc už 30 tisíc nedám, proto konzole
      • takze kazdy dva roky 12000 kc?
        • No to je blabol... :D. Nikdo nikoho nenuti vykonnejsi verzi kupovat. Tak jako nikdo nikoho nenuti kupovat kazdy 2 roky novou grafiku.
          • a PC za 30 neni blábo?l za 20 je dnes super nadupane PC pkud nechces VR bohate postacujici a zahrajes si hry v opravdovem 4K
            • Pro nekoho, kdo by musel koupit i slusny monitor se to tim padem uz k 30ti blizi...
    • jeden z duvodu proc si to koupit jsou hlavne exklusivni hry.

      Jinak jsem to mel stejne. Ale xbox controller se tomu z ps4 nevyrovna. Nemluve o tom, ze musis zapinat pc, mit natazenej kabel, coz muze byt problem (kdyz mas tv na opacne strane baraku nez pc). Ale naslo by se toho vic...
    • Mart9
      Proč nám to oznamuješ pod článkem s testem konzole?
    • Robotron3
      To samozřejmě záleží... Já třeba už nemám desktop PC ani nepamatuju, a pc je pro mě notebook, který mám hlavně na práci a občas si na tom dám nějakou starou hru. No a kupovat k TV PC? To určitě ne. Navíc když na PS4 mám hry, co si chci zahrát, které na PC ani nejsou. Ale každý to může mít jiné...
      • Tak ty hlavně hraješ přes OnLive, takže je pro tebe jakákoliv jiná platforma zbytečná.
    • nesmysl už kvůli Windows, kde musíš použít myš apod., abys ses dostal třeba do herního klienta. Pořád tam je omezení. Už musíš mít někde v obyváku myš a klávesnici - naprosto zbytečné krámy. Navíc třeba Diablo si moc dobře na gamepadu na PC nezahraješ *15*
      • "Už musíš mít někde v obyváku myš a klávesnici - naprosto zbytečné krámy". Ty kaaaare, mam dost. TO je pán akademik, naprostej.
      • Na steame kúpiš za 3 eurá Controller companion, ktorý krásne spraví z gamepadu "myš". Ja som poriešil dlhý HDMI kábel a napr. niektoré hry si zahrám cez TV na gauči. Dlho som rozmýšľal nad PS4 PRO, ale nakoniec som viac + mal pre to, aby som ostal pri PC. Samozrejme RTS si zapnem s k+m...
        • mel jsem kolo a premyslel jsem jestli si nekoupit auto. nakonec jsem na kolo pridelal motor ze sekacky, oriznul ram, zasadil autosedacku, odebral riditka a pripevnil misto nich volant, cele jsem to oblepil kartonem jako karoserii, vepredu prorazil diry a nacpal tam beteriove svitilny, sice s tim nemuzu jezdit za deste aby se mi nerozpadla karoserie, ale auto mam, takze mi prijde zbytecne ho kupovat *1*
          (uvazovani typickeho zaryteho PC hrace kdyz si chce poridit konzoli)
          • To porovnani dost kulha, spis to je tak ze sem mel auto(pc) a premyslel jsem nad kolem (konzole), pak sem se na to vys*** a dal jezdim autem a to pisu jako nekdo kdo ma jak Xbox One tak PS4 *3*
          • Netrep. Nie som zarytý PCčkár. Pár rokov som mal XBOX 360. Ide o to, že nemám toľko času na hranie ako voľakedy, k PC sa nedostanem skôr ako o deviatej večer, keď uložím deti do postele. Je mi ľahšie sadnúť večer pred TV, pozrieť nejaký seriál a pár krát do týždňa niečo zahrať a vyvaliť sa na gauči... Ale zase radšej pracujem na PC ako na NTB a preto mi stále vychádza všetko v PC ako NTB + konzola...
        • kočkopes...
  • 4K a HDR mi je šumák, ale zatím jsem se nikde nedočetl, jak na tom jsou hry bez patche.
    Zlepší se framerate u nepatchovaných her a běží stabilně 30? Nebo Pro použije jen jednu grafiku a výsledek je stejný jako na staré PS4 nebo Slim?
    • Mno, slyšel jsem, že některé starší hry můžou paradoxně běžet na Pro pomaleji -- prý proto, že vinou chyby renderují defaultně ve 4k, ačkoli konzole není připojena ke 4k TV. Je to samozřejmě nedbalost vývojářů a nic, co by nespravil patch, ale stává se to.
    • Tak logicky, kdyz ma nejaka hra na ps4 30 fps lock, tak pobezi 30 fps dokud ho nekdo neodstrani.
      U znamych a popularnich her bych pocital ze s tim neco tvurci udelaji, ale u tech ostatnich spis tezko.
      • 30 fps lock nevadí, ale jde mi o to, když to u některých her padá pod 30, jestli se to zlepší, nebo se Pro bez záplatované hry chová jako stará PS4 a fps nejsou ani 30.
        Ne dojmy, jak by to mohlo být, ale zkušenosti prosím.
        • Jo, pády grafického výkonu se určitě zlepší. Pokud se grafické rozlišení a FPS ve hře mění dynamicky, tak rozdíl bude velký a v ideálním případě můžete vytáhnout z PS4 Pro u starších her plnohotnotné FullHD na 60fps.

          Problém je tam, kde vývojáři udělali nějaká umělá omezení. Třeba 30fps lock. A nebo když věděli, že PS4 jejich hru nedokáže vykreslit ve FullHD, tak v rámci úspory osekali textury na nižší rozlišení (např 720p) a v takových případech se lepší výkon na nemůže projevit (dokud vývojáři hry nevydají patch).
    • bez patche je to naprosto totozne, snad nektere fps dropy zpusobene nedostatkem vykonu by nemely byt, ale v podstate vsechny nove hry uz podporu maji.
    • bez patche je dle mého úplně stejné jako na klasice...
  • Zive si pamatuji, jak bratranec dostal do pocitace VooDoo2 a mel k ni Unreal. Koukali jsme na to jako na zjeveni. PS1 tehdy mel jen kostickovany hopsajdy. Po tech letech je mi dneska jasny, ze jen vyjimecne vyjde titul, ktery by technicky podojil HW počítače (a BF1 mi zase jako kdovijaky zazrak neprijde). Horsi je, ze kdyz hledate neco alespon trochu originalniho, skoncite u retro vga (ctvereckovany a mnohdy i hopsajdy). Tahle devoluce se mi nelibi. Konzole je prima alternativa, ale kvuli multiplatformite je drtiva vetsina her (pro me) strasne pitoma.
    • Tak jeste aby ne, kdyz PS1 vysla 12/1994 a voodoo2 2/1998... :D...btw, LV ma taky mrte bratranku se supr hardverem, muzete si je vymenovat... :D
  • Jinak k těm FPS, já to poznám hned. 60 FPS je ve všem lepší samozřejmě, ale když hraji 30 FPS hru, tak mi prostě těch 60 FPS nechybí a přizpůsobím a v životě by mě nenapadlo, že bych měl lepší zážitek v 60FPS...
    • Tak ja som odohral kopu fpsiek na 30 - 40 FPS bez problémov. Nikdy som nemal namakaný HW, ale osobne som vždy hral radšej na vyššie detaily :) Samozrejme, že hrávam predovšetkým singláč, kde sa to dá...
      Dokonca si pamätám HL2 som hral na okolo 20-25 fps, na GeForce 2 MX na low detailoch a vôbec ma to netrápilo :D
    • jo, tak animovaná autíčka Cars si v klidu dohraješ v 30fps :D stejně nějakou adventuru a podobné hry, co na konzolích frčí.

      Ale skus hrát třeba nějakou dobrou střílečku, tak ten rozdíl je jako pěst na oko. A u online stříleček se rozdíl v FPS projeví dvojnásobně! (někdy fakt rozhodují ms)
      • Letos jsem dohrál Zaklínače 3. Možná nějakou ještě Indie hru, na kterou si nevzpomenu. Nějaké online střílečky jsou mě celkem u paty.
    • Zalezi na zanru, treba v counter striku nebo zavodni hre je to dost poznat.
    • Bobe, theggg, drizzd nebo kdo je to?
  • Robotron3
    Přesně jsem stál před rozhodnutím, jestli si koupit PS4 slim, nebo PRO a je to moje první PS4 konzole. Nakonec jsem si vybral slim a nelituji. Dobrý srovnání měli na Cinemassacre, kde náhodný lidi hráli na slimce, nebo pro, na 4k televizi a nevěděli, co je to za verzi. A stejně nedokázali poznat rozdíl.
    • možná jsi měl počkat, ono teprve hry pro PRO jako ten Horizon apod přijdou, tam se ukáže kvalita PS4 Pro. Na druhou stranu mě ty hry ani moc nezajímají, takže záleží na preferencích. Mně osobně se taky líbí ten minimalismus PS4 slim. Opravdu desingově čistá konzole je fajn. Já mám PS4 klasiku, mě by Pro zajímalo, jen kdyby mně nabídli u Bloodborne lepší AA, nové např. 4K textury apod. Protože tam je ta architektura výborná a rád se jen tak kochám to hrou, takže bych to ocenil, ale to jenom JEDNA hra. Bloodborne samozřejmě vypadá graficky špičkově i teď, ale jak říkám, to je snad jediná hra, kterou bych si zahrál ve 4K s 4K texturami, protože u té architektury to oceníš...
      • Robotron3
        Tak já stejně běžně nekupuju hry hned co vyjdou, ale až za čas po slevě. A to do tý doby stejně bude další generace. Ale mě už se ani na pohled ta pro nelíbila. Slimka je hezčí a skladnější :)
        • Nápodobně, taky jim na ty pologenerační konzole prdím a počkám na řádnýho nástupce. Jinak slimka je prý vyráběná z lacinějšího materiálu, tak ti přeju at ti vydrží v dobrém stavu co nejdéle.
        • Tak v tom případě, pokud jsi nehrál, tak zkus ten Bloodborne.

          GOTY edice za 800, což se dá za jednu z nejlepších her poslední dekády. Já tu hru hraji už od vydání, sem tam si ji zapnu, jen tak si projdu nějakou lokaci.
          • Robotron3
            Díky, píšu si na seznam *4*
            • Není zač. Vznikla i knížka o příběhovém pozadí, takže pokud do toho chceš ještě více proniknout, přečti tu knihu. Já jsem víkendový hráč a hráč v důchodu. Takže stíhám dohrát tak dvě hry za rok. Letos jsem dohrál? Ani nevím, jestli něco jsem dohrál *4* Ale k tomu Bloodborne se rád vracím a nemám tam ani tak moc nahrané, od vydání asi kolem 200 hodin, ale na hráče v důchodu je to slušná porce *3*

              PS. Jo, letos jsem dohrál Zaklínače 3. Což taky nebylo špatné...
    • Jo, ale neuvedl jste dobrý argument, protože jejich test nebyl moc dobrý... na Cinemamassacre se to snažili porovnávat na Uncharted 4, které nevyniká zrovna velkým rozdílem mezi "skoro" FullHD PS4 a "skoro" 4K na PS4 Pro !!!

      Chtělo to porovnávat spíše na jiné hře...
    • tady jde o to jestli by jsi ten rozdil poznal ty...
      • Robotron3
        Kdyby to stálo vedle sebe, ta hra byla zastavená, abych s lupou mohl rozpoznávat detaily, tak věřim, že i jo. *3* Ale u mě vyhrála rozhodně levnější a menší konzole.
        • Oni by nepoznali rozdil mezi 30 a 60 fps ani kdybys jim tu hru zastavil a dal do ruky dalekohled...
          • Robotron3
            A když máš na konzoli 60 fps, má ta hra lepší obsah, baví tě víc? Co jsem zatim hrál na PS4 slim, tak mi to přijde naprosto plynulý a nemám potřebu mít vyšší FPS, ani by mě to nenapadlo.
            • Robotron3
              Bob: Ha, dobrej fór *15*
            • Tak nevyhoda vyssich fps je v tom ze hra bezi rychlej a mas to hned dohrano... proste kdyz to hrajes 25 fps vydrzi ti to dyl
            • Je to tak jak píšeš, pokud tě hra opravdu baví, tak nepřemýšlíš nad FPS...
          • Robotron3
            double...
          • jak kdo, já rozdíl mezi 30 a 60 poznám okamžitě
          • :-D Zaramovat a na zed!
        • Ale jo, ja mam taky obyc PS4 a jsem spokojenej, ale kdo vi jak to bude za rok, preci jen tendence vylepsovat hry na PRO je u vyvojaru celkem vysoka a ten rozdil ve vykonu tam je skutecne velky.
          • Mě třeba docela vadí, že jsou v některých hrách propady a nízké fps. Dá se to hrát a určitě bych PS4 kvůli tomu nevyhazoval, ale je to škoda.
  • Nezávidím nikomu tu práci vybrat si vhodnou TV. To je 100x horší jak vybrat monitor. Výrobci TV masivně balamutí a uvádějí nesmyslné údaje. U monitoru vynechám grafické a pak to je již snadné. Údaje jsou jasné a jen řeším recenzi která otestuje i další věci.

    U TV? Tam vidíme kecy jako 800Hz obraz, super něco. HDR které je HDR jak kde, nějaký typ podsvícení který je také jak kde, pak odezvu, herní režim a další a další.... Šílenost. Do toho je celkem vtipné mít za zlomek ceny herní zařízení k TV za 80k která umí nějaké HDR (což navíc není 100% přínosná vlastnost). Pro hráče to je malý přínos. Větší je skok z 30 na 60 snímků za vteřinu a lepší grafika. To pozná ihned a nepotřebuje k tomu mega super TV která má stejně u filmů pruhy a tedy část toho mega obrazu není využita. (konečně by se mělo sjednotit rozlišení, protože je vtipné koukat na pruhy kde ve středu je useknutá hlava protože se nevešla do filmového formátu)

    No ale jsem rád za PS4 Pro. Konzolistům to přinese lepší grafiku a 60 fps. Tohle mělo být v den vydání. Dvě verze. Jedna základ druhá cílená na lepší grafiku a 60fps. Pak si lidé zvyknou a budou to více vyžadovat = lepší pro vývoj. Sotva brzo nebo někdy bude jedna silná konzole, když tak moc tlačí na cenu a poté mají drahé hry a předplatné. Tak snad alespoň dvě verze.

    Jinak zajímavý jak Sony dělá z FullHD -> 4K a Nvdia dělá ze 4k -> FullHD pomocí Dynamic Super Resolution *3*
    • Test
    • Bohuzel z letite zkusenosti mohu potvrdit ze velka cast konzolistu rozdil mezi 30 a 60 fps nepozna, anekteri ani nevi ze neco takoveho existuje, takze ten prinos neni kdovijak velky, ale vzasade to jsou herne stastni lide.
      • Já to také nepoznal v době kdy jsem hrál staré hry a měl PC na prd. Ani jsem netušil co to je a k čemu to je...

        Když ale budou mít možnost s PS4 Pro to poznat, tak věřím, že řada lidí to pak bude chtít. On ten pocitový rozdíl v plynulosti je značný. Každopádně je super, že PS4 Pro dorazilo.
      • Tak ne, že by ten rozdíl vůbec nepoznali, kdyby jim ho někdo omlátil o hlavu.
        Spíše jde o zásadní nevzdělanost a ochotu uvěřit trapným marketingovým kecům velkých korporací typu "30fps je ta nejlepší možnost pro hráče" (zdravím Ubisoft!).
        • Ti lide o kterych mluvim nejaky UBI vubec nezajima a absolutne jim je ukradeny, natoz aby ho poslouchali. Mozna tomu nebudes verit a strasne velka spousta lidi co hry hraje se vubec nezajima o deni kolem nich na internetu, plno tech lidi ani internet nema. A ne, ani kdyby jim to mlatili o hlavu, nepoznaji to:)
          • Tak samozřejmě, že je tu velká skupina "příležitostných" hráčů, které tyhle věci vůbec nezajímají a vrcholem jejich technických znalostí je zapojení HDMI kablů do správných dírek :D

            Ale tak o lidech, co ani neví, co je to FPS se snad ani nemá smysl bavit ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit