Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Domnívám se, že slovní obrat "herní notebook" je jen marketingový žvást. tečka
    • Chim
      My, yntelygenti, říkáme Oxymóron.
  • hrát nejnovejší hry na notebooku je jako drbat se nohou za uchem. jde to ale budete vypadat divne
    • 0011
      A ty se díváš při hraní do zrcadla, nebo ti záleží na tom, jak vypadáš, když se na tebe dívají tvoje akvarijní rybky?
    • znáš bajku o lišce a kyselých hroznech?
  • Asi je to osobní. Nemám rád asus kvůli jeho zpracování. Zůstanu zastáncem Dell a Alienware
  • Jenom 6000mAh? I můj tablet má víc.
    • Pánové vy jste konzumní deb*lové co neznají fyziku základní školy. A nebo trolové. Hodnota Wh(Watt hodina) Vám nic neříká?
      Tak jen tak na okraj. 5000mAh při 3,7V (to je to o čem tu básníte v telefonech a tabletech) se ani náhodou neblýží hodnotě 6000mAh při 11,1V nebo 14,4V v notebooku. Zeptejte se učitele/učitelky fyziky, ona Vám to mileráda vysvětlí.
      • "neblýží" to jako vážně? *1* *1*
      • pravou kouli bych na to sice nevsadil, ale podle me velikost naboje je porad jenom velikost naboje...
        • tak pardon, ona wh a ah je uplne neco jinyho, a ja si doted myslel, ze to je neco jako kmh a ms *5*

          tak tomu moc nerozumim, proc se pouziva takhle nesoumerna jednotka
    • taky jsem si rikal, ze to neni mnoho, mam telefon se 4200 a to jsem zahlid i s 5000, kdyz jsem ho kupoval *5*
  • Francis
    Mám trochu nižšiu radu Asus G751JT (8GB RAM, GTX970M, 8GB SSD+1TB HDD) a neviem si ho vynachváliť. Roky sme mali s bratom jeden desktop, takže sme nemohli zároveň ani hrať, ani pracovať. A keďže na ďalší stolný PC v jednej izbe nie je miesto, a ako hráčovi telom aj dušou mi bolo proti srsti si kúpiť ntb, na ktorom pomaly nič poriadne nerozbehnem som sa rozhodol zadovážiť si túto beštiu. Prenášam ho pár krát do týždňa (škola/práca) a už som si na tu váhu zvykol. Klávesnica je perfektná (pohodlné klávesy nie sú nahustené jedna na druhej + podsvietenie), ale tie tlačidlá na shadowplay, steam a asus serepetičky sú podľa mňa zbytočnosť. Celá plocha okolo klávesnice je pogumovaná a príjemná na dotyk, ale po chvíli je tak zamastená, akoby ste si na nej piekli langoš. Hluk som nejak nezaregistroval a narozdiel od desktopu je úplne tichý. Parádna vec sú vetrania na zadnej časti- stroj sa neprehreje ani počas letných horúčav pri plnom vyťažení a niekoľkohodinovom hraní a keďže je vetranie na zadnej strane, môžete ho mať v pohode položený na nohách, ak teda nie ste nejaké tintítko, a nebojíte sa, že vám tie nohy svojou váhou doláme. O hraní na batériu ani neuvažujte (nižší výkon a FPS, úbohá výdrž). Najviac mi na ňom ale prekáža už spomínaná tehla na nabíjačke. Fakt sa dá porovnať s tou od X360. Ak chcete poriadne delo, ale nemáte miesto na desktop, a neplánujete ntb prenášať každý jeden deň do práce, tak ho jednoznačne odporúčam. Za tú cenu (1300€) som výkonnejší notebook nenašiel.

    btw. ak by niekto vedel, kde na túto obludu zoženiem tašku (cez plece, nie ruksak), tak dajte vedieť. Zatiaľ mám len provizórnu brašnu, kde sa vojde len tak tak :D
  • Lukass
    Staci me jenom videt jmeno autora testu a za bricho se popadam *1* *1* *1*
    • Chim
      Je fakt, že co jsem četl recenzi na New order a viděl ho hrát Project cars, tak jaksi důvěryhodnost v tohodle člověka je u mě na bodu mrazu.
      • Lukass
        Jj, po Project Cars u me borec skoncil.
        Rozumite Trabantum? No, rikaji ze sem odbornik. *1*
        • ty se běž raději doučit gramatiku
          • Lukass
            Proc bych to delal? me gramatika nezivi.
            • jo teď si vzpomínám, že jsem tě viděl v Brně s lopatou, nulo
  • zdravim, nebudu reagovat na ty exoty co tu pisou o necem co nemaji, notebook vlastnim temer rok, naprosta spokojenost, pokud potrebujete vykon a prenosnou stanici na hry a nevadi vam utratit nekrestanske penize je toto prave ten kousek ktery potrebujete :)
    i nejnarocnejisi hry jdou ciste, co se tyce teplot a hluku vubec, notebook ma dobre chlazeni, normalne hraju v posteli notebook polozeny na nohach a bez problemu nikde nepali :) , co se tyce hlucnosti neni to nic strasneho, slyset je to ano ale rusive to neni, vlastnil jsem predtim herni msi g780 a ten byl o dost hlucnejsi, prenaseni casem leze krkem zvlast kdyz nemate auto, po vykonostni a teplotni strance neni co vytknout ale take je tu par veci ktere soudruzi z asusu pokonily
    pogumovani notebooku - prijemne na dotek nestudi, ale pocitejte ze notas je imrvere opatlany
    zvuk + repro - asus ma vyrobni vadu u repraku primo u subwofferu, pri urcite hlasitosti zvuk zlobi, jiz se podarilo opravit novejsimi ovladaci ale oproti msi je zvuk hodne spatny, to by se u ntb za 50k+ stavat nemelo
    usb konektory - je jich opravdu malo (4x) ale da se s tim zit, vetsi problem je obcasne vypadavani pripojeni na zarizenich ktera jsou do usb pripojena, na asusackych forech je problem popsan i nove ovladace avsak me nepomohly :(
    • Jsem rád, že když už se na Games.cz recenzuje výběhový model, tak aspoň recenzent udělal poctivou rešerši a popsal všechny známé výrobní i jiné vady.

      Aha, nepopsal. Hmm. Takže jak, Honzo? Mám si koupit výběhovej notes s výrobníma vadama za plnou palbu? Co? Mám pomoct ubohému Asusu prodat staré zaprášené skladové zásoby, protože potřebuje místo na nové a lepší zboží? Uvažoval jsi o tom? Nebo jsi prostě shrábnul prachy za článek a pustil to z hlavy, protože to, jestli se někdo tvou recenzí bude řídit, je ti v podstatě u zadele?
      • Chim
        Ty voe neblbni, takové věci se tam psát nesmí. Politicky Dworkin, myslete politicky!
        • Pokud nesmí, mělo by to být označeno jako PR sdělení a nevydávat to za recenzi.
          Myslím, že v tomhle případě si Tiscali koleduje o flastr za skrytou reklamu.
          • Jack1947
            Navíc pokud se pod tohle fakt podepsal, tak to je sílá. To je hoši skoro na žalobu! *8* Skrytá -podprahová reklama ve snaze prodat za každou cenu nějaké zboží je humus. *11*

            Kdyby to bylo PR byla by diskuze jen vyjímečně... takže ne.
  • Kr.Pa
    Prosím, dělejte smysluplnější testy, třeba jaké budou po roce ty teploty a výdrž baterie. To bych chtěl vidět. Hodně drahé a hlučné topení.
    • Co mám zkušenost z G73SW, tak teploty v pohodě. Jediný co jsem jsem cca jednou za půl roku dělal bylo za chodu fouknout vzduchem proti ventilátorům. Krásně to utrhá koberec ma žebrech a nános na lopatkách a zároveň tím jak se hned zase roztočí to ten prach vyfoukne ven než se usadí. Rozdělával jsem ho až teď po cca 3,5letech a až na vyloženě hluchá místa mimo proud vzduchu byl notebook krásně čistý. Rád bych upozornil, že ten notebook jede minimálně 8h denně po-pá ve výrobní hale, kde je po týdnu neuklázení na stole viditelný prach i o dovolených.
    • Morraw
      Po roce jsem měl teploty stejné jako na začátku. cca 40 vklidu a 70-80 ve hře. Záleží jak blbě nebo dobře byla hra optimalizovaná. 980M je výkonem už hodně jinde, takže ty teploty přes 80 v zátěži jsou běžné. Ale chlazení jako takové je výborné. A to hlinikové tělo krásně chladí.
      Baterii jsem skoro vubec nepoužíval. Hrál jsem ze zdroje.
      • Kr.Pa
        Víš vůbec ti nevěřím, ty komponenty jsou neustále pod takovou teplotou a to opotřebení je mnohem rychlejší, navíc prach udělá své a při 80°...
        • Morraw
          Tak jestli nevěříš běžnému uživateli, který na tom po celý rok hrál několik hodin vkuse, tak to je potom těžko. *1* Jo a po tom roce byl minimálně zaprášený.
          • Kr.Pa
            Aha a ty ses do něj díval v záruce jo?
            • Tilwaen
              Některé firmy (např. MSI) s tím nemají problém a záruku Ti uznají i když porušíš pečeť. Počítají totiž s tím, že herní notebook potřebuje každý rok projít běžnou údržbou, navíc si do něj spousta uživatelů instaluje SSD.
  • MickeyMutant
    Co plužány? Jaký to má plužány? Na tohle, Honzo, u podobných recenzí nezapomínej, to je tvůj trademark.
  • Že pořád každej druhej má tu potřebu hodnotit, že herní notebook je na nic. To mě fascinuje. :) Stolní PC bude vždy lepší varianta ve smyslu cena/výkon, ale je opravdu tak těžký pochopit, že určitá část lidí potřebuje taky tu mobilitu? Já třeba cestuju po světě, nežiju na jednom místě dýl než půl roku a opravdu si nebudu vždy na pár měsíců kupovat nový herní PC. Že herní notebook není vhodný pro Vás neznamená, že ho neocení jiní!
    • tak si ho vem sebou nebo kup použitý a pak prodej
    • Anebo neprojde herní kamrlík přes manželku a nezbyde než mít něco skladného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit