Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Slon destruktoid...já vás zničím." To je prostě boží. Jste dobrý! Ďk.
  • OR mě po celou dobu vývoje zcela míjel, protože jsem ho nepovažoval za něco, co bych potřeboval či chtěl do života. Nedávno jsem ale viděl video, které mi nečekaně vyrazilo dech a nyní již o jeho pořízení do budoucna velmi uvažuju.
    Samotného mě překvapuje, že mě zaujalo něco, co možná na papíře půobí jako zbytečnost, ale to video zachycovalo virtuální kino, ve kterém si člověk může vybrat sedadlo v kině a sledovat promítání filmu, samozřejmě s možností rozhlížení po promítacím sále. Nechápu to, ale najednou OR neskutečně moc chci. :-D
    • zdeeneek
      Mohl bys hodit odkaz na to video, ktery te zaujalo? Kouzlo OR mi porad nejak unika a kazdy dalsi video, ktery jsem videl, me jen utvrzuje v tom, ze OR nechci ani kdyby mi ho nekdo dal zadarmo.
      • Na letecké simulátory ideální, to jsem věděl jen jsem o tom slyšel.
        • Jak budes poslepu ovladat 300+ klavesovych zkratek, kdyz neuvidis na klavesnici? Ano, bylo by to uzasny ... kdyby k tomu byla rukavice se snimanim pohybu + samo zpetnou odezvou pro prsty. Jinak se obavam ze prave simulace jsou pro tohle naprosto nepouzitelny. Jop, a netvrd mi, ze si vystacis s kniplem, na kompletni ovladani ani nahodou.
          • Však ano, co jiného taky čekat. Hold to bude postupně. Zatím ti daj helmu pro pohyb, tak aby ti nebylo blbě, ale přitom už to bude solidní 3D a postupem času budou upravovat jak samotnou "helmu", tak vyvíjet rozšiřující příslušenství. V čem je problém, takhle to chodí skoro v každém oboru.
  • Horst_Fuchs
    Tak s tímhle bych si chtěl vyzkoušet starý Descenty. *2*
    • Zvlast pokud by OR dokazal korigovat mireni podle pohledu vuci kabine. Jezisi, to by byl famozni poblejon *1* *1*
  • Hernajs, uprimne povedane, mne kedysi daaaaavno... mozno cca v polovine 90. rokov...?... sa ptritrafila kratka moznost otestovat si vtedajsiu "najmodernejsiu" formu tzv. Virtualnej Reality........... tu pekelnu prilbu s nazvom VFX1. No ty vole, tak to bol strasny masaker... hrat Duke Nukem 3D na VFX1 == tak cca do 10 minut sa zarucene zblijete jak kraaaaava *1*.
    Este stastie, ze ja som to dal z hlavy dolu skor, nez to s mojim zaludkom stihlo zajst za unosnu hranicnu. No i tak si spominam, ze som nasledne este nejaky cas rozdychaval fajnove tocenie hlavy. A to som ten d3bilny stroj nemal na lebzni ani len 10 minut! Prave preto si akosi nedokazem predstavit, ze by cely slavny Oculus Rift bol na tom trikrat lepsie z hladiska faktu, ze cloveku (ktory na cele to prevedenie samotneho zariadenia skratka nie je vobec zvyknuty) sa z toho zase raz moze pekne tzv. "zodvihnut kufor", vsakze... ehm. *11*
    Co sa mna tyka, verim sice tomu, ze oproti nejakemu zastaralemu VFX1, ktore vsak prinieslo prve komercne uspechy tvorcom, su dnesne hracky typu Oculus Rift ovela prepracovanejsie. Napriek tomu sa nezaprie fakt, ze clovek doslova cumi na nieco, co je nacapene takmer na jeho cone bulvy a to akoze nema nasledne prist o zrak + ziskat zavazne neurologicke problemy... ??? No neviem, neviem... Co sa tohto zaaaaaaazraku modernej techniky tyka........ radsej ani zadara *3*.
    • firebug
      Ten problém s displejem pár cenťáků od očí by měl být nějak pořešenej přes optické čočky. Moc to tedy nechápů, takže mě kdyžtak opravte, ale mělo by jít o podobný princip jako když jdeš na vyšetření k optikovi. Taky ti strčí hlavu do takového přístroje a nastavením čoček ti bez problému změří, jak špatně vidíš na dálku. Oči tedy nebudou ostřit jen na pár cenťáků, ale do dálky.
      Jinak mám z Oculusu pořád lepší a lepší pocit. Pochybuji, že to bude na nějaké delší herní seance klasických her (třeba FPS). Možná kdyby přišly s nějakým novým typem her speciálně pro Oculus, třeba nějaké "rozhlížecí adventury" nebo vlastně cokoliv, kde se hlavní postava (hráč) moc nehýbe.
      Spousta lidí, včetně mě, bude nadšená třeba i z virtuální turistiky (třeba tady: http://www.youtube.com/watch?v=Qo4tgrcLt58). Teď to jsou jen statické fotky, ale představ si v podobném duchu třeba časosběrné video (třeba jen pár hodin smrsknutých do 5 či 10 minut) východu slunce nad čajovými plantážemi v Číně, nebo setmění uprostřed Times Square a kolem tebe by se míhaly auta. Možností využití se najde spousta...
      • Přesně, lidem chybí jen představivost k čemu všemu se dá kloudný 3D použít.
    • wenceslaus
      VFX1 jsem vyzkoušel na dýl jak 10 min a úplně bez problémů. A to patřím mezi ty, kdo si nesedaj proti směru jízdy, ani při jízdě nečtou..
    • restore
      Mam podozrenie, ze nikto prilis nepocita s moznostou dlhodobeho vyuzivania. Rozhodne nie natolko aby tam bolo nejake riziko poskodenia. Ja dufam, ze to stretnem na nejakej akcii, kde sa to bude dat skusit :D
  • Jack1947
    "Slon na tripu" no asi to je radna haluz, *15* takovehle "hry". Skvele videjko opet... *3*

    Trochu se obavam aby OR, opravdu byl dobry i na normalni hry. Tyhle experimentalni srandy jsou bry ale ve hre kde se clovek i hybe a nejen hlavou by to mohlo pusobit potize - i jen ta synchronizace pohybu hlavy a sipek na klavesnici ( vim se to resilo uz tu) taky to mireni no.

    Ja bych nejradsi 2 moznosti, pohyb hlavou a normalni ovladani m+k taky to pohybovani hlavou. Ono uz z toho pohybu v nejake akci bude dost spatne. Pokud nepujde jen o zvyk. Coz pochybuji.

    Tesim se na dalsi videjka... *4*
  • fwdtom
    Takovej pokrok v technologii hraní a oni na to dělaj takový kokotiny... *7*
  • Ja si ten occulus umim celkem dobre predstavis pro nakou prekopanou verzi Magic Carpetu. To by byla jizda.
    • magic carpet, to byl pro me tenkrat snad vetsi technologickej sok nez doom *5*
      a nejspis i zabavnejsi...
      • Nejenom pro tebe. Tak to prostě bylo. Ta hra měla SW vykreslování pro stereoskopické brýle a uměla SW antialiasing. Krom toho, že je to naprosto geniální hra, co se týče hratelnosti a originality.
        • :D jsi mi připoměl, jak kámoš dal monitor před postel, lehl si pod peřinu s brýlema na 3D, zapl Carpeta, zapl SVGA + 3D a pařil. Na takový akce se nazpomíná :)
      • Dlouho jsem o něm neslyšel, kucí - myslel jsem, že pamětníci téhle hry už vymřeli *2*
        • Kdyz uz sme se dostali na tu nostalgickou noticku tak proc si trochu nezazpívat: http://www.youtube.com/watch?v=PiYuq6Ac3a0
    • janchor
      Třeba tuhle.. http://ranmantaru.com/games/arcane-worlds
      • Ty blaho, ma to i stejnej HUD jako magic carpet a ta graficka stylizace mi zase pripomela Sacrifice :D Diky za tip.
      • Horst_Fuchs
        To jsem zrovna nedávno sehnal v jedný akci za směšnej dola; pro pamětníky Magic Carpetů to je prostě povinnost. ;-) Docela se divím, že teprve teď někoho napadlo to předělat.

        Teď už je to dokonce k mání i na Steamu jako Early Acces; nutno ovšem podotknout, že je to zatím opravdu jen raná alfa, hra bude nejpíš hotová až příští rok. *13*
  • http://www.youtube.com/watch?v=fl7fz__6B-4
    Tady je z toho borec trochu zlamaný :D
    • Llour
      Nevím no, to neustálé f*** sem a f*** tam úplně ničí atmosféru toho videa
    • těžko soudit, já bych tyhle hry s riftem ani nezapl *1*
    • tak vzhledem k tomu kolik podobnych videi ten "borecek" natocil tak mu to fakt zeru i s naviakem
    • pekna histerka *1*
  • uz aby na to vyslo poradny pecko.. tyhle hry na choboty me neberou *1*
    • A na co by jsi chtěl Pčko pro Oculus? Stejně by jsi koukal jen na jedno místo :D Mrhání technologií :D
    • Co takhle si raději najít ženskou
      • Mart9
        ty mínusy *1*
        • Já věděl, že tohle asi neprojde. Na to musí mít chlap koule. To není zmáčknout ENTER na klávesnici
          • firebug
            Jestli si sledováním po*na kompenzuješ nedostatek sexu, tak to je tvůj problém. Některé z nás baví oboje. :-)
            Jinak ten tvůj názor je stejně hloupý jako: "Proč hrát závodní simulátory, když si můžu v reálu zajezdit v autě? Proč hrát vojenské akce, když se můžu v reálu přihlásit do armády?" apod.
          • Jaké koule? Sbalit holku je desne lehky. Horsi je to s ni potom vydrzet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit