Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • proč tam dávají screeny z alzy, ta to má předražený.
  • Vtipné je, že tato poslední exploze ceny ETH přisla díky spuštění testovací verze protokolu Casper, 31.12., jehož následná implementce už během tohoto roku začně převádět Ethereum na tzv. Proof of Stake systém, který nakonec úplně zruší celé těžení ETH na grafických kartách. Není jasné kdy přesně to proběhne, ale už v druhé polovině tohoto roku se může velmi rychle přestat těžba vyplácet (mimo země s extra levnou elektřinou), což způsobí konstatní odliv těžařů, který bude pokračovat a nejspíš během roku 2019 těžení ETH na grafických kartách prakticky úplně skončí.

    Co tím chci říct: Kdo teď stihl nakoupit např. RX 580, nebo GTX 1070 za běžné ceny, tak by ještě prodělat neměl.
    Ale, kdo teď kupujete na těžení šílenosti, jako 1080Ti za 25-30 tis/ks., nebo na těžbu totálně nevhodné 1060 3G a 1050Ti, tak můžete zaplakat nad výdělkem. V podstatě jen další exploze ceny vás může zachránit (přinést velký zisk během H1 2018), ale každopádně budete první, komu se přestaně těžba vyplácet vzhledem ke spotřebě elektřiny a stejně tak máte nejdelší návratnost investice. A pokud ještě následně zaspíte se včasným prodejem....
    • A kdo budete argumentovat, že je spousta jiným kryptoměn, které se na GK dají těžit, tak faktem je, že ETH je majoritní a ve chvíli, kdy začnou těžaři z ETH utíkat jinam, klesne výnosnost z těchto dalších těžeb tak dramaticky, že opět nikdo v Evropě nebude mít šanci na tom vydělávat, to tak někde v Asii, nebo ve Venezuele.
      • nebo v práci či u rodičů...
        • Čístá spekulace
  • Lol tak to jsem tu svoji 1070ti koupil na gamesy naprosto presne (prvního ledna) najednou kde nic tu nic a zalistované ceny u ufona (odkazem v shopu) je ta karta o 3tis vyse behem 14 dni to je maso
    • Ja koupil 1080ku na konci listopadu kvuli tarkovu za 15 :-D
  • Bitcoin je udička, kterou jedním tahem vycucnou z lidí spoustu peněz, na základě toho začnou regulovat kryptoměny, který nemají pod kontrolou a nakonec s velkou pompou představí ultimátní kryptoměnu, kterou by chtěli nahradit cash, kterej už stejně není krytej zlatem a je prakticky taky kryptoměnou, ale nedá se tak dobře kontrolovat jako elektronický kredit.

    A já trouba si myslel, že to jsou ty konšprymační terórie. Jen doufám, že lid řekne ne a že nás za humanitárně nezbombardují.
    • Tak myslím, že každému s kouskem mozku kdo nežije na obláčku musí být jasné, že pokud na tom zrůdy (čti bankéřské elity) nebudou schopni parazitovat, tak jako parazitují na monetárním fin. systému už pěknou řádku let, bitcoin moc daleko nedojde.
  • Může mi někdo vysvětlit o co vlastně jde? Jako co těžit kde těžit. Proč to pro někoho má cenu? Už jsem slyšel i pojem kryptokotátka. když jsem si to přečetl jsem si ťukal na čelo tamagoči za statisíce proč za to lidi utrácí peníze když to není nic reálného?
    • Na videa se vykašli ;). Pokud se chceš o BTC a kryptu naučit základy, tak si přečti tuhle sérii článků ;).

      https://kryptomagazin.sk/kryptomeny-uvod-pro-tatiky/
    • To je jako kdybys rekl, ze pocitacove hry a vsechen software vlastne neni nic realneho (nemuzes si to prece pustit na nohu). Ve strucnosti se to vysvetlit neda, to je asi jako kdyby ses pred 50 lety nekomu snazil vysvetlit internet.A nejlepsi investice do kryptomen neni tezeni nebo nakup bitcoinu ale vzdelani, na jakem principu funguji, vyhody/nevyhody, atd. Zacit se da treba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kryptom%C4%9Bna nebo tady https://www.youtube.com/watch?v=rc744Z9IjhY
      • hodinu jsem koukal na různá videa a porát to nějak nechápu. Dlouhé vysvětlování co jsou peníze což jsem pochopil ale nepochopil jsem tu aplikaci povolování řešení nějakých matematických úloh a jak do toho zapadá grafická karta. Jakej matematickej úkol kým vytvořen proč se počítá co z toho když se vyřeší a proč ho vůbec řešit zlatej výměnej obchod *1*
        • Matematicky ulohy se resi kvuli tomu, aby s blockchainem neslo jednoduse manipulovat jako napr. upravit si transakci tak, ze k castce pridam par nul. Viz. https://www.youtube.com/watch?v=SSo_EIwHSd4
          • Jeste bych dodal ze s kvantovym pocitacem se do tech operaci hacknete jako nic.
            • A ja bych dodal, ze i kdyz uz nejake prototypy kvantovych pocitacu nejspis par firem testuje, urcite tu skutecnost neodhali tim, ze se hacknou do nejakeho bitcoinu :) Prvni samozrejme budou ruzne zasifrovane komunikace a databaze nepratelskych statu, apod. A az budou kvantove pocitace za 10-15 let vice rozsirene, kryptomeny proti nim budou mit davno ochranu. Uz ji totiz zacinaji vyvijet.
          • Tak to pak jo
        • Ve zkratce prostě letadlo. Ty nahoře si namastili kapsu a ty dole utřou hubu :D
  • Díky tomuto jsem si dnes koupil na Nvidia storu dva Titany ve Star Wars kolekci a jeden mě stál 29 500,- ... nebudu kupovat 1080 Ti za 25-28tis/ks.
  • invsetovať treba do toho v čo veríte že bude mať úspech a ostatný tomu neveria alebo sa o to nezaujímajú... ked uz je niečoho trend ako bitcoin tak už je neskoro
  • ja myslim ze skutecny uzitek z tohohle ma treba CEZ, odbery proudu jim asi jdou strme nahoru. A nakonec asi budou jediny co z toho neco budou mit:)
    • Asi tak :D Těm chudákům co naskakujou na novodobý letadlo je mi líto, ale tak vždycky se najdou mamlasi co to té hrstce co s tím přišli zaplatí :D
      • Možná by sis měl osvěžit pamět a vygooglovat si, co pojmy jako letadlo, ponzi apod. vlastně znamenají. Potom by si se nemusel řadit mezi zastupy stejných joudů, co btc a cryptoměny obecně označují za letadlo. :)
        • Jj jasný, spíš se informuj ty ty tatare :D
          • Ja jsem informovaný dostatečně, diky za starost :-D
            • Trollik delal v pyramide a vi o tom vsechno. A bitcoin je kryta mena. *15*
            • Jj jasně ty dementíku. Já to vím moc dobře na rozdíl od tebe. Už jsem dělal i v Amway, tak vím o čem mluvím. A BTC je budoucnoust a je to navíc krytá měna, kde za měsíc v klidu vydělávám 500 eur denně. Takže kdo je teď loser co?
            • Navíc ten tvůj BTC za chvíli spadne a pak budeš říkat, jak si to předpovídal atd. atd. si jen póvl co se tady snaží akorát blbě remcat, ale soudnej člověk si o tobě udělá svůj názor :D.
            • Jo aha, takže když před něco hodíš kouzelné slovíčko "novodobý" tak to hned mění jeho význám? Tak to potom jo :-D
              A je vážně úsměvné, že mě nazýváš negramotným a o pár příspěvků níže si schopný napsat "A to si vidělal v BTC?" :-D
              Seš prostě jouda, co neví o čem mluví :-D
              Howgh
            • A rozhodně nejsem tvůj kamarád, to bych se musel za tebe stydět.
            • Taky proto píšu novodobý, ty negramotnej ignorante, takže jedinej blbec seš tady akorát ty, navíc to máš i v přezdívce, že si putinova děva :D *12* *1* *1*
            • No ja nevím kamaráde, ale ja nejsem ten, co aní neví, jaká je definice letadla. Btc je možná bublina, ale rozhodně né letadlo.
              Doporučuji se dovzdělat, protože seš tu za blbce ty, ne já :-D
            • Jj je to na tobě vidět :D
  • deathfish
    O kolik procent se dá říct, že ten HW vlastně zdražil vlivem tohoto? Je to o moc?
    • Uvediem realny príklad - 05/2017 som kupoval 6GB 1060ku za 273€ teraz sa cena pohybuje okolo 360€ :/
      • deathfish
        Wau, to je dost no... pěknej hnus toto *1* Díky za info oboum :)
      • owny
        Já ji kupoval ještě tak za 240€ a jak tak koukám, bude mi muset ještě dlouho stačit. *15*
  • Jj skvělé jak vyhazovat energie a peníze oknem :D, ale tak stejně jsou přebytky. Bitcoin skončí stejně tak rychle jak rychle začal. A těm, kdo si jej koupili za reálné peníze, přeji mnoho štěstí. *14*
    • nvm...
      • Hezký příspěvek, možná nejlepší a nejužitečnější z celé diskuze :D
    • Bitcoin skončí stejně tak rychle jak rychle začal.

      Takze vravis, ze Bitcoin este 9 rokov vydrzi?
      • No pokud to má být novodobé platidlo jak se zde někteří chorobně domnívají, tak 9 let není žádnej čas.
    • Haha tak opravdu vsechny GTX 1080 vyprodány, ještě že jsem svoji koupil hned v roce 2016 :D teď by jí prodal i dráž, lidi jsou prostě nepoučitelný paka, to se musím smát :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit