Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ad: "Poprvé ve své kariéře Gilbert vymyslel záludnou hru, která je tak otevřená k interpretaci, že se z toho možná zblázníte." - A co treba konec Monkey Islandu 2? Z niceho nic se cely svet promeni na pout a Guybrush i LeChuck jsou jenom zlobivy deti. Moznych interpretaci mraky...
    • Luke
      Ale to bylo triviální. Cave je mnohem - mnohem - záludnější a otevřená k různým úvahám. Ostatně, zkus si jí zahrát a to, co píšeš ti dá najednou jiný smysl :)
  • Tak dnes jsem si nainstaloval demo adventury The Cave na WiiU. Částečně proto, že na Wiiu když vyjde nějaký demo, je to svátek a čátečně protože Ron GIlbert pracoval kdysi na mojí milované adventuře Monkey Island. NO, už je to smazaný. Nedostal jsem se přes výběr postav. Chápu, že je dneska naprosto běžný a moderní rozbíjet ty zatrachtilý genederový stereotypy, ale ne prosím pro mě. NEBUDU hrát za DOBRODRUžku!SIC!, která vypadá jako blonďatá koza a nebo za Vědkyni, která vypadá jako šedesátiletá obtloustlá chlapyně. Běž do pr..le Gilberte, u mě jsi skončil.
    • Luke
      Ty archetypy tam jsou z určitého důvodu - mají svůj "okoukaný" příběh, který je ale vyprávěn... no, hodně jinak. Postavy dávají vevnitř v jeskyni smysl.

      Ale beru to jako pokus o trolování, takže jako bych nic neřekl.
      • To je sice možný, že ty postavy později dávají nějaký smysl, a je to celé šílená švanda, ale to už mě nepřinutí abych za to dal deset baků. U mě prostě Ron Gilbert skončil, já si ho budu pamatovat v dobrém za Maniac Mansion, tohle si vytěsním z paměti a jedu dál.
        • Luke
          Fair enough.
  • Otázka pro starší hráče. Vzpomínáte si někdo na hru (ještě když se připojovaly k tv a strkaly se ve formě kazet do konzole), ve které jste odvládali panáčka, který procházel trávícím traktem? A nejen jím. Pamatuju si, že se chodilo všude možně. Graficky to bylo docela jednoduché, hodně červený:)
    • Tenkrát mě bavila hra The Goonies ale to určitě ono nebude *1*

      http://4.bp.blogspot.com/-mWvCUx0YdEE/T4s--jiw2bI/AAAAAAAAPTQ/UReP5UBF-EA/s1600/The_Goonies_(NES)_17.png
    • Fantastická cesta nebo tak nějak ?
  • Tak já to hrál v lokálním koopu na jeden zátah a hrálo se to naprosto výborně v kombinaci dva gamepady a klávesnice s myší. Vždycky, když postava spoluhráče měla pro něco dojít, skočil jsem si na záchod nebo se protáhnout. Tak mi to tak repetivní nepřišlo, hodně zábavná věcička. Teď to hraju sám s novou várkou postav a když ujdu kus od postav, tak se většinou vrátí po chvíli ke mě. Bavil jsem se, jak kolikrát ani u AAA hry ne.
  • Osobně mi přijde tato recenze hodně suchá. Dozvěděl jsem se podstatné, ale autor se neustále odkazuje jaký byl Ron GIlbert /to Ron Jeremy taky!/ borec, přitom to je každému už dneska jedno - dnešního hráče zajímá, jeslti za to má vypláznout eventuelně dvacet baků. Navíc zřejmě dává z nějaké nostaligcké sympatie o bod více než The Cave běžně dostává v profi recenzích. Nic moc teda.
  • 7 je málo.. A nutno podotknout že hra se dá hrát naprosto v pohodě pouze myší jako andventura.
  • Mě to velice bavilo! 8,5/10
    ... akorát kdybych to nehrál, tak nevím, zda z toho textu pochopím, o co tam gou. :)
  • Odulin
    celkově jsem čekal možná trochu víc, ale vcelku souhlas s recenzí. Teď jsem v pyramidě a občas bych docela uvítal tlačítko, který přivolá zbytek party ke mně. Jinak vzal si tu někdo taky rytíře, dobrodružku a dvojčata? (např. Bludr ano:))
    • smajdal
      ano, přesně tuhle kombinaci jsem si poprvé vzal...
      • Taky jsem jel poprvé za rytíře, dobrodružku a dvojčata :) A taky rytíř celkově 2x :)
    • Luke
      Jasně. Dojel jsem to zatím za pět postav (2x jsem šel s rytířem).
    • MikeiXX
      Ja jedině s dvojčatama. :)
  • MikeiXX
    Za sebe musím říci že jsem čekal mnohem, ale mnohem více. Vtipu a legrace je zde dostatek, ale pokulhávající hratelnost a prazvláštní gamedesign hru, alespoň z mého hlediska, hodně sráží. 6/10.
    btw. voice ve hře je vynikající, ale nikde jsem nenašel, kdo to je. Nevíte někdo?
    • https://twitter.com/Stephen_Stanton
      • MikeiXX
        Díky moc za ochotu! ;)
    • po dohrání je jméno v titulkách *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit