Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Gonzi
    Nah - recenze je až moc pozitivní. Atmosféra je fajn, děj je fajn. Samotná hra ale výrazně pokulhává:
    Míření myší je úmorné, člověk často netuší kdy se kamera konečně přetočí na druhou stranu (což znamená přesun kamery tak aby byl panák nalevo/napravo dle směru) Pojetí inventáře a celé ovládání je pak naprosto tragické a kazilo mi celou hru až do konce. Tyhle problémy stranou, tak samotné řešení slušného množství hádánek je vyloženě neintuitivní + se táhne na několik obrazovek, kdy přecházení mezi nimi je prostě zdlouhavé. Rozhodně to nejsou problémy ke kterým by člověk hledal řešení, spíše jsou to věci z kategorie Polda her. Celé je to okořeněno "akčními" pasážemi, které jsou ale vyloženě lehké - všechny souboje probíhají stylem schovám se, počkám až robot dostřílí, vykloním se a sejmu jej (nepřátelé dostřílí a pak vyloženě čekají x sekund, než se schovají). Aby to nebylo moc těžké, tak schovat se jde kdekoli "vstoupením do pozadí" se zapnutou neviditelností (která je neomezená)... Ač se mi to takto nelíbilo, tak mě překvapilo, že ve finální části hry je jedna trochu delší přestřelka, která je najednou v podstatě těžká a finální boss fight je totální změna tempa... Jediné co uznávám je, že kdyby všechny přestřelky byly jako ta finální část, že by to stálo za zmínku. V této verzi je tam spíše celé finále jako pěst na oko (člověk hraje adventuru, když v tom náhle hraje Contru).

    Swapper či Limbo jsou mnohem lépe vyvážené tituly, které mají mnohem jasnější představu o tom, čím chtějí být. Tohle má zajímavou atmosféru a příběh, ovšem ovládání je o ničem, návrh hádánek je o ničem a akce je téměř nulová kromě naopak velmi akčního konce... Je to ohromná škoda, ale doufám, že se do pokračování tyto věci spraví - přecejen se dá říci, že hra nemá vychytané základní věci, byť se snaží propracovávat ty pokročilé.... Vychytaní těchto věcí by tedy snad nemuselo být moc problémové.
  • PLuto.petr
    Přiznávám, že podle obrázků a videí mě tahle hra moc neláká (nebavím se o grafice, ale spíš o náplni). Ale když to tu tak vychvalujete, tak si to zkusím zahrát a uvidíme...
  • podporuje hra xbox360 gamepad?
    • GlaDOS
      Podporuje. Ale ovládání je docela kostrbaté. Abys mohl použít předmět z inventáře na nějaký jiný v prostředí, musíš v jednu chvíli pracovat se třemi ovládacími prvky zároveň. Je to trochu prstoklad.
      • dík. zní to sice divně, ale dám tomu s gamepadem šanci. když tak teda k+m, ale v posteli se líp hraje.
  • vypadá to zaostale a dementně,a le jednoduší lidi se základním vzděláním se tím můžou zabavit na chvíli
    • tak to se tou hrou asi budeš bavit dlouha léta Savano
    • Mluvíš o sobě?
      • pokud to hraješ tak mluvím o tobě. Mám tisíc lepších her.
        • To je mi jasný, rodiče nakoupili aby si neprudil?
  • to byla ale suchá recenze, rychle spĺáchnout kafem
  • vypada to vic nez dobre,asi se do toho pustim,ten trailer je super i bez megalomansyho b00m b00m prask jak v call of duty
    • Super, teď nám napiš ještě něco k bf a ac, ať to máme kompletní.
      • oboje jsou sracky,tos potreboval vedet?
  • Děcka co se raději doučit češtinu místo blbých keců tady?
    • Co takhle místo blbých keců o češtině diskutovat k tématu. *7*
  • musím pochválit že recenze není moc dlouhá, i když ja bych to ješte skratil tak o polovinu, proste muj nazor je že čtení textu na internetu je oldschool. lukáš ma taky dobrej styl psaní, škoda že hra je 2d
    • Já vím, dnešní děcka jsou spíš zvyklá na ten bezdrátový transfer informací přímo do mozku, ale holt měj pochopení a trpělivost s námi fosíliemi.
  • Black_Hand
    lukasi, nenapadlo te nekdy, ze by bylo fajn casteji svazovat recenzovanou hru se samotnymi autory, jako realnymi osobami, misto firem? mohlo by to dost zmenit v pohledu na to kdo je nositel napadu, schopnosti atd. byt jen podvedome. uz trochu se to objevovalo u noveho Wolfensteinu (a je to fakt dobre!), u Kena Levina ci nekterych indie her, ale to byly to spis vyjimky z pravidla.

    bylo by to trochu vice jako recenzovat hudbu, nebo knihu ci film.
    • Nemám nejmenší tušení, co proti tvému nápadu někteří čtenáři mají. Byl by to svěží vánek v herně recenzentské branži.
      • Black_Hand
        neres :). pokud neni odpoved opacne strany, tak neni o cem mluvit. a ne neznamena to automaticky, ze mam pravdu. bud jim to prijde hodne pritrouble nebo jim je to jedno :). tipnul bych spis ze to prvni.
        • GlaDOS
          Já bych tipoval to druhé, protože je to dobrý nápad. Sám se taky často snažím zmiňovat autory jako lidi, než jako studio, pokud to jde.
  • GlaDOS
    Jelikož jsem zrovna dnes taky sepsal recenzi na svůj web, doplnil bych jen, že se jedná o první díl ze série. Další díly vzniknou, pokud bude tento úspěšný. Ale i tak doporučuji hru zahrát teď, protože i když je konec docela otevřený dalšímu vyprávění, zároveň je také uspokojivý a solidní. Super adventura. Velmi překvapila.
    • Doplnil bych jen, ze to tak je s většinou her. Pokud vydělají, proč neudelat další.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit