Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PLuto.petr
    Po parádní první sezóně přichází obrovské vystřízlivění s přídavkem 400 Days. To, na čem série stavěla, tedy na kvalitním propracovaném příběhu, skvělých dialozích, vztazích mezi postavami a hutnou atmosférou, je tady rozprášeno do ztracena. Celá hra je poskládaná z pěti velmi krátkých příběhů, během kterých se ani nemáme možnost sžít ani s hlavní postavou, natož těmi vedlejšími. Každá minikapitola je pak uzavřena zásadním rozhodnutím, ke kterému však hráč mnohdy nemá dostatek informací ani emočních vztahů k osobám. Celé je to pak završeno závěrečným epilogem, kde se ukáže, že některé rozhodnutí neměly na nic vliv a naopak jiné, kde si hráč náhodně vybral jednu z možností, jsou pro finále důležité a nezvratné. To vše završeno ještě menším podílem hraní, než u předchůdců. Zatímco kompletní první série byla výborný interaktivní film, 400 Days je dílo, které jménu Walking Dead dělá spíše ostudu a evidentně vzniklo jen na vyplnění prostoru mezi první a druhou sezónou a připomenutí se fanouškům, že tohle jméno ještě existuje. Kdyby ale tento přídavek nevzinkl, nic by se nestalo...
  • Tak konečně dohráno.
    Vůbec mi nevadilo, že to bylo krátké (hoďka a půl?), ani peněz za to mi nebylo líto. Spíš mi bylo nepříjemné, že mě stavěli k těžkému rozhodování, aniž by mi poskytli dostatečné pozadí. Zatímco v původní sérii jsem se těžce rozhodoval, neboť jsem všem volbám rozuměl a dokázal jsem se s nimi ztotožnit, tady jsem měl problém, protože jsem prostě pořádně nevěděl, oč jde.
    Přesto jsem si to ale užil :)
    • Jen drobnost, ono to provázané je, i když nepřímo :)
      Jedna z věcí, které se mi fakt líbily.
  • Nerozumím tomu rozhořčení nad placením. Já osobně jsem si původní hru (pět epizod v celku) koupil na obchodě Telltale. Po přečtení této recenze jsem hru zapnul s tím, že si rád DLC dokoupím a pak přišlo překvapení: DLC jsem měl již odemknuté, takže jsem ho stáhl a zkusil – jelo a to bez jediné zaplacené koruny či dolaru či eura či ztráty důstojnosti z mé strany. :)
    • prosím ta... aj tak sa rozčulujú len tí čo to ani nekúpili, proste klasika:)
  • Ahoj, poraďte někdo prosím. Co mám dělat, když mám originální hru, ale koupeno u nás v obchodě krabicově? Na steamu nemužu, nebot krabicová verze nejede přes steam. Kdy hru zapnu a v menu zapnu ty stahovatelný přídavky, tak tam není toto DLC.. jsou tam jen těch 5 epizod, který mám "nainstalované"....... je to celkem na hov**...... rád bych si hru zahrál, nejsem pirát a protože mám rád krabicovky tak sem si raději koupil v obchodě než na steamu tuto parádní hru.... Jenže jak mám teď získat toto DLC ???
    • No, to je trošku problém. Osobně mám steam verzi, takže nemohu zaručit to, co napíšu, z vlastní zkušenosti, nicméně oficiální vyjádření je: pokud sis koupil krabicovku, dostaneš steam klíč, kde pak můžeš ke 400 Days získat přístup.

      Vyjádření je pochopitelně jen v angličtině, stejně jako postup pro získání steam klíče; tady máš citaci odpovědi na jeden ticket ohledně tohoto problému:
      We are aware that customers who’ve purchased the PC retail disc version of The Walking Dead will not have access to ‘400 Days’, the Special Episode DLC released for Season 1. At this time, we are offering all PC retail disc customers Steam codes to download the first season (Episode 1-5) of The Walking Dead, so that they can then acquire ‘400 Days’.
      You can find the PC retail disc Code Redemption Form here (http://cdn.telltalegames.com/files/walkingdead/claim/TWDCodeRedemptionForm-PC.docx) Please read through this document in its entirety and follow all instructions to claim your Steam codes.
      • Ok, tak sem udělal vše podle toho formuláře.... teď jen počkat na vyrozumění, v kterém snad bude i steam kód... Díky za radu!!! Cením si toho!
        • Za málo, snad to pomůže; jestli tě bavila první série, tak toto DLC tě chytne taky, byla by škoda si ho nezahrát :)
          • Ahoj, koupil jsem celou hru (5 episod) na steamu minuly rok a pri vyberu episod vidim 400 days, ale jen status "coming soon". Je to dlc zadarmo, nebo neni?:-)
          • No, takže mi neodepsali...
  • Tak po tejto záživnej diskusii som sa naštval spustil xbox a tie "prehnané" prachy ehm MS pointy som za hru zaplatim... mimochodom 400 MS point... za 400 MS point som dostal luxusný uvod druhej série luxusnej adverntury, ktorý mi vnukol myslienku, prečo nebol takýto úvod pred prvou sériou? Tešim sa ako sa bude rozvýjat druhá sezóna.... tým komu pride tých pár korun moc... nech si kupi pol kila tresky v Tesku a nech si ju užije...
    • Miserius
      To uplne nechapu, je to regulerni prolog do druhy serie? Nebo jen na zkraceni cekani a tyhle postavy pak akorat jednou potkame a hotovo? Ja doufal ze druha serie navaze presne kde prvni konci :(
      • frag.ment
        To jsou jen Dadovi dedukce, které nemá nijak podložené..
        • rancor1223
          To sice ne, ale pokud vím tak bylo řečeno, že druhá série nebude přímo navazovat na tu první. A tohle DLC se jako prolog tváří.
        • no... zachvilku uvidime a myslim, že to kazdému došlo, že to je len dedukcia... upozornovat na to nemusis... len mi nieje uplne jasné aký by mal význam 400 days keby to nebolo tak ako som pisal
      • ja si myslim, že to začne tam kde 400 days skončilo, nejakú extra spojitost s prvou sezonou by som nečakal ale je to zaujímavé, postavy celkom ok uvidime, každopádne sa tešim, pre mna je táto seria rovnako doležita ako ta seriálová, uživam si proste každý diel. Tento prolog vidim proste tak, že autor nás chcel zoznámit s novou partou a dal nám tu moc ešte ovplyvnit aj ich minulé činy - čo mi príde ako totálne skvelý nápad, v prvej sezone Lee stale hovoril, že niekoho zabil ale moc detailov sme sa nedozvedeli, v tejto serii nebude potreba vysvetlovat detaily pretože sme si ich mohli zahrat:)
  • Nemá cenu se rozčilovat. Celé tahle série je dělaná, aby z lidí tahala co nejvíce peněz. Navíc celé je to dělané na takové prázdné emoční schránce. Ono to nefunguje ani jako hra ani jako interaktivní film. Spiš je to takový nedodělaný kočkopes.
    • Troll attempt perhaps?
    • Hm, no vzhledem k tomu, že jsem to koupil v humble bundle spolu s několika dalšími adventurami za cca 6 dolarů, tak mi to moc drahé nepřijde. A jako interaktivní film to je myslím taky docela fajn. A povrchní emoce - no vzhledem k nabídce ještě dost slušné.
    • Treba epizoda jak na farme naporcovali toho chlapka me emocne prisla dost vysoko *8*
  • Rhulad
    Tohle už hraničí s okrádáním.
    • Takovýhle ombudsmany opravdu miluju :D Když to nechceš hrát, nehrej to,nekupuj si to a drž hubu,díky *4*
    • Kilo za dvouhodinový interaktivní film, to se mi v kině už dlouho nepoštěstilo :)
    • Miserius
      To si piš... 100 korun, kde to má člověk brát co?
      • Rhulad
        Je ti snad jasné, že mi o nějakou stovku nejde že jo? Tohle je nechutný, že za to vůbec peníze chtějí.
        • Za hodinu a pol, ktorú stráviš v práci ( teda ak ta povazujem za človeka v produktívnom veku ) chces tiež zaplatit a nepríde ti trápne si tie peniaze vziat... popremýšlaj o tom ... možno ti dojde že špoločnosť nefunguje tak ako si mysliš...
          • rhaegar
            Prosím tebe inteligente.. Přestaň srovnávat jablka s hruškami.
            • Áno ten imbecil je lepši, dostatočne si ukázal čo si za individum, myslím, že si každý spravý obrázok. Díky
            • Súhlasím s tebou, obvykle nereagujem ale toto mi proste nedalo a musel som sa zapojit a trošku podporiť rozumný a triezvy názor.
            • Miserius
              Dado, asi bude lepší ho uplně ignorovat, jen ať si stahuje z torrentů dlcčka a pak skuhrá v diskuzích, je to na jednu stranu docela smutný
            • Argumentuj konkrétnym príkladom poprosím... myslím si že zrovnávam absolútne rovnaké veci... a to je vyrobený produkt za ktorým je nejaká práca.... a toho inteligenta si odpust husy som s tebou nepásol...
        • Něco na tom bude , já byl dneska v obchodě pro jídlo a u pokladny si ta oprsklá paní ještě řekla o zaplacení . Tak jsem se jí zeptal jestli je vůbec normální , přeci nebudu za ty polský shity co nabízej ještě platit *7*
          • rhaegar: čo takto uklidnit ten tvoj pubertálne rozburený "mozek" nereagoval by som keby si mu nenadával... 100 kč za hru ktorú mozeš hrat viac krát je skvelá cena... to že si človek ktorý hry kradne to je tvoja vec ... ale nemut tu hlavy ludom ktorý si hru chcu poctivo kúpit. Chce to vybehnut von a vypotit trošku tie hormóny... pomáha to sa trošku ukludnit...
          • Miserius
            Jo, navíc je mas za 15 minut v sobě, takže to vubec neodpovídá hodnotě, měl bys to jíst aspoň 8 hodin! Zlatej Temny rytir *2*
            • rhaegar
              A ty máš skvěly pocit, že jsi vyhodil prachy do pr*ele a hrál jsi to hodinu *3* A že jsem zloděj :D spiš naopak ten kdo chce za tenhle produkt peníze je zloděj.
            • Miserius
              Tak když jsi zloděj tak tvuj nazor pro mě ma jeste mensi nez nulovou hodnotu, doufám že jestli někdy něco v životě dokážes, taky te o ot někdo okrade
            • Napíš to ešte pár krát a možno to bude mat aj nejakú váhu... schválne skusíme to?
            • Kozy
              Tohle mě dostalo. :D
            • Miserius
              Aha takže ty jsi to jeste ani nehral, takze se tady hadame uplne zbytecne protoze o ty hre vis mozna tak jak se jmenuje a kolik stojí *1* Tak aspon mrkni na youtube, pak se prijd vztekat...Kazda kapitola minimalne 15 minut, to jsi hned na 75 minutach, pricemz to spis zabere 20 minut jedna
            • rhaegar
              Nelži fanatiku. Jedna kapitola deset minut
            • Miserius
              Už tu prosimte prestan hazet moudra, akroat tu obtezujes ostatni... 100 korun za hodku a pul, prepocitej si to na plnou AAA hru a ta vyjde jeste draz... Je mi jedno ze se ti to nelibi a je to ostatje jedno uplne kazdymu, proto to tak delaj... Kdyby vse bylo podle lidi jako ty tak tu porad mame kazeťáky a hrajem před barákem skákacího panáka
        • Miserius
          Nechutny je jak kazdej v ČR by chtěl miliony za nic, prijde si nedocenovanej v praci, ale kdyz prijde nato zaplatit nekomu jinymu tak to si vymysli 1000 duvodu proc nemusi
          • rhaegar
            Jo, když porovnám zážitek např. Temný rytíř tak nemůžeš srovnávat navíc tohle se dá v klidu dohrát aji pod hodinu. Naprosto nesmyslné přirovnání.
            • rhaegar
              Tak pokud jsi to opravdu za tohle zaplatil tak pán s tebou.
            • Miserius
              Jojo, uplně sem zmagořil...A moje šilenství se projevuje tak, že zaplatim 4.5 dolaru za hru kterou budu hrát minimálně dvakrát takže u ní strávim tak 3 hoďky
            • rhaegar
              Tobě už ty hry asi trochu lezou na mozek že?
            • Miserius
              Klídek špunte, muzes si porovnavat co chces s cim chces...A zrovna tahle serie je lepsi nez vetsina soucasnejch ptakovin v kině...A máš tam nějak málo otazniku ne?
              Nemuzes porovnavat zazitek ze hry s zazitkem z filmu :D Ty jsi ale šprýmař
            • rhaegar
              Ty jseš dementík jak prase tvl. Nemůžeš srovnávat zažítek z kina nebo koncertu s nějakou hrou panebože chápeš????????????????????????????????
            • Miserius
              Tyvole ty jsi fakt jeliman *1* Ze se ti libil Temny rytir je mi uplne u zadele....Nejsi trosku zmatenej? Stejne tak se da stovka vyhodit z okna (doslova) a co jako? Dela to nekdo? Prober se, nikdo te nenuti vyhazovat tezce vyzebranou stovku... Kdyz se ti to nelibi muzes napsat Telltale ze se ti libil Temny rytir a tak ze jim stovku nedas *1* *1*
          • rhaegar
            Ses úplně mimo a píšeš jaksi mimo daný problém. Pokud jsme se dostali za stovku dostaneš ani ne hodinu tak je zbytečný vůbec něco psát.. Každý si obrázek uděla sám. Nejhorší jsou ti hlupci co to koupí a nestáhnou...
            • Dnešní hry jsou dejme za tisíc korun a zaberou zhruba deset hodin času . Podle tvého rovnítka je tedy každý kdo kupuje hry hlupec . Zajímavá teze .
            • Miserius
              Kolik u vas stoji 90 minutovy film v kine? Tady 140/160 korun...Prirovnej si 100kc k cemukoliv jinymu (benzin,vstupný,cokoliv) A to tvoje "ani ne hodina" je tak hodina a půl + druhy hrani s jinym rozhodnutim ktery se promitnou v druhy serii
  • je to dobré ale moc krátke *6*
  • Tato hra, akokolvek je skutocne dobra, je vtipna v tom ze je to vlastne visual novela, ktora sa neustale snazi presvedcit ludi, ze VN vlastne nie je. A pritom kopa VN ma lepsie pribehy :)
  • Fejm tehle hry sem nepochapal, tipicka trapna klikacka s trapnym emocnim stylem. Co mame hrat my bezcitni lide ?
    • taky jsem zkusil, taky odinstaloval. Klikacka ala nenarocnost na mozek , spise interaktovni film nez hra, hry jsou planescape torment, vampire the masquerade: bloodlines, shadow of colossus, total annahilation, warcraft 3 a plno dalsich kvalitnich... - ale se nekdo nestydi toto interaktivni video nazvat hrou...Vubec cely fenomen zombie filmu je mimo a jeho vyznavaci te urkizuji kdyz si z toho udelas legraci - i kdyz to vlastne ani neni treba, zanr se potapi sam - nic ustrelis zombie nohu, ruce, ona zije dale - demence, asi by musely mit krevni obh aby jim fungovaly svaly ne?...armada vzdy zahadne selze (profesionalove vs debilni mrtvoly?) , zombie je vzdycky nekonecno a zijou vecne - vzdycky kdyz vidim zombie hry a filmy tak se mam chut smat, jsou to pohadky, s cimz nemam problem, kdyby to lidi nestaveli na uroven modly a pseudointelektualove o tom mluvili jako vrchol umeni - viz patlacka walking dead, ktera dostava hodnoceni srovnatelna s hrami jake jsem uvedl vyse.
      • No vidíte a zrovna mě tahle klikačka docela chytla - celou první sezonu jsem si dal na dvakrát a na toto DLC se skutečně těším. Adventury jsem nikdy nehrál - ne že bych nezkusil ve svých dobách např. Dračí historii, Horké léto, Broken Sword,nebo Grim Fandango, ale nikdy to nedokázalo chytnout za srdce jak jaem si přál. Až jsem zkusil Walking Dead - seriálem neposkvrněný, zombies přehlížející a přitom nadšený. Klementýnku a Leeho mám zafixované jako nejlépe napsané herní postavy vůbec (Gerald, Shepard i Duke snad odpustí). Zamýšlet se nad zombie jako nad skutečností?? To jako nehraješ fantasy, protože se tam kouzlí? Většina Hollywooodské produkce jsou bombastické hovadiny (i ten Temný rytíř - nic proti filmu, užil jsem si ho, ale na špičky co uměl Kubrick to je málo). Každému sedí něco jiného a já zrovna WD od Telltale považuji za kvalitní produkt a DLC si koupím.
      • Tak to se dá říct o 80% všech žánrů.
        Akční popkorny hrdina vydrží i pád z 4 parta a jede dál.
        Scifi a fantasy tak ty mluví snad sami za sebe ne kde kdo vyděl vesmírné lodě a kouzla.
        Takřka všechny horory když nepočítám narušený masoví vrahy atd.
        • ne , neda se to rici u vsech zanru, nebegatelizuj. Nektere jsou vic debilnejsi nez druhe a zombie hry jsou ta prvni skupina.
          • Zombie hra je velký pojem... Od střílečky, přez adventuru až po tahovou strategii... To že tam jsou jako součástí světa namísto draků zmbíci neznačí špatný titul.
    • trollování na diskuzích ti očividně stačí
    • Farmville?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit