Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zajimal by me ten clanek, kdy infinity blade vydelal vice nez Gears of War.... nechce se mi tomu moc verit, protoze aby Infinity Blade vydelal vice, muselo by si jej koupit kolik lidi? Tak 20-30 milionu? :D Coz se mi zda nepravdepodobne

    jinak Rare ten Kinect Sports 1 a 2 prave zachranilo. Uz jsme myslel, ze to jsou ztraceni pripadi s tou Viva Pinatou a Banjem... doufam, ze se jim podari udelat i jinou hru na Kinect, nez jen Sports

    cemu moc nerozumim, je Lionhead, protoze Fable 3 se prodavalo velmi dobre a Journey by se mel taky prodavat slusne... tak proc prechazet na mobilni platformy? I kdyz je jasne, ze jestli neco budou kutit, bude to na novy xbox.
    • Overwatch
      ad Infinity Blade: "The most profitable game we've ever made, in terms of man years invested versus revenue, is actually Infinity Blade. It's more profitable than Gears of War." Článek je pak na Gamasutře: http://www.gamasutra.com/view/news/173072/Epics_Sweeney_Platform_convergence_freemium_the_inevitable_future.php#.UIFKXm8xpyw
    • Falbe 3 se sice prodávalo dobře, ale asi ne tak, jak by se nenažranému Microsoftu hodilo, takže další (moje oblíbená) série je definitivně v tahu.
      • Bavila tě trojka? Mě samotnou myšlenkou, příběhem, hratelností..ano, ale zbytečný skákání do svatyně a podobně docela otravný věci mě jednoho dne donutily k tomu, že když jsem tu hru vypl, už jsem nedostal chuť ji zapnout a dohrát a ani to neudělám.
        • Trojka mě baví velice, zatím 128 hodin "on record". Do Sanctuary jsem lezl prakticky jen kvůli zbraním a pár blbostem, navíc ten přesun je okamžitý. Přijde mi to lepší řešení, než že hrdina, který v kapse má tucty mečů, brnění, prstenů, kopí a tak dále.
      • jo Fable je taky moje oblibena serie... osobne si myslim, ze se nic drastickeh os tim studiem nedeje, ale ze treba chystaji nove Fable na novy xbox a mozna i neco neco jineho na mobilni zarizeni...
        • XBox ani mobily mě najímají, mě to baví na PC :P
    • Mluvis o vydelku nebo o obratu? Na zaklade ceho soudis, ze by se muselo prodat 20 az 30 mega kopii?
      • o vydelku, protoze naklady na tu hru sice byly urcite vyssi, nez u Infinity Blade, ale i tak to zadna obrovska suma nebyla (GoW 2 stal 12 mil $, GoW 3 nevim, ale pochybuju, ze by najednou stal treba vic nez 30 mil. $)... kdyz se prodalo 4 miliony Gears of War 3 za plnou cenu a dalsi po nejakych slevach, no tak je jasne, ze hra za 100Kc musela prodat nekolikrat vice, nez hra, ktera stala pres litr. Muj odhad tedy je, ze by Infinity Blade muselo prodat minimalne 4 krat vice, nez GoW 3 a to si myslim, ze je jeste malo
        • Je potreba rozlisovat mezi vlastnimi naklady na vyvoj a celkovymi naklady. Treba u halo byly uvedeny naklady na vyvoj 30M, ale celkove 60M. Celkove naklafy AAA her se v prumeru pohybuji kolem 50M, mohou ale jit az na 100M.
  • Neni se cemu divit, naklady na vyvoj AAA her vzrostly na neunosnou miru na rozdil od jejich prodeju, ktere naopak klesaji a to i proto, ze AAA titulu je prilis mnoho. S novou generaci konzoli to bude jeste horsi. Takze je potreba udelat krok zpatky a vratit se k nizsim nakladum. A to je nejjednodussi udelat zmenou platformy a venovat se platformam, kde jsou nizkonakladove tituly obvykle - mobilni platforma, socialni site nebo mensi tituly sirene vyhradne digitalne. Velke AAA tituly nezaniknou, ale bude jich min, jen tolik, kolik jich trh/hraci uzivi.
    • Kdyby alespon ty "AAA" tituly za neco staly kdyz uz je jejich vyvoj tak silene drahej.
      Uroven vetsiny novych her ktery jsou delany uz pouze pro siroky spektrum hracu sla rapidne dolu, ale kosty vyvoje nahoru, s kvalitou sly dolu i prodeje. To je preci prima umernost (az na ty prepaleny kosty).
      • Prave proto, ze rostou nakldy, ale nikoli cena her, je nutno je cilit na siroke spektrum hracu. Nemuzes udelat hru za 50M pro uzkou skupinu hracu. Od toho tu jsou nizkonakladove indie tituly.
  • Bojim se, ze v budoucnu uz zadne AA hry nebudou
    • no a? já budu s klidem dál hrát starou klasiku, aspoň nebudu muset pořizovat nový HW....nechcou moje prachy? nedostanou...jak snadné
  • darthak
    vzdy ked vidim jeho meno napadne ma pračka *3*
    • Super
  • Co se tyce penez:
    http://tinyurl.com/9p48dec
    Docela zvlastni to cist.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit