Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • milos.ondo.7
    Proč české hri nemají český dabin.
    • Tilwaen
      Protože čeští hráči stejně česky neumí.
      • tohle ale bude bud slovak nebo nejspis madar
  • Co se prvků reality týče (zkažené jídlo, nemoci, nutnost spát, převlékat apod), mohli by to dát do různých obtížností. Kdo chce super realitu, má ji mít, kdo chce čistě hratelnost, prosím.
    • to právě že ne, jakmile to děláš jenom jako doplněk co můžeš zavěsit, tak to v tý hře ucítíš, že pro to není ta hra dělaná. je to jako s šipkou na mapě v jiných RPG, můžeš to vypnout, ale na tý hře bude znát že na to není dělaná(slabý popis cesty a úkolu od npc, nejsou mapy apod.)
      • A? Tyhlecty věci se stejně dělají jen cca. tak pro 5 lidí a většina lidí tyhlecty věci dělat nechce.
        • zase se musim ohánět starym gothicem, ale tam je prostě vidět správný řešení - žádný šipky, ale mapy a popis úkolů od npc apod. Ale ani tam pravda nebyla nutnost jíst, takže sám jsem zvěědavej, jak to bude fungovat, ale předpokládám, že ví co dělaj a pokud to implementujou dobře, tak je to zas o jednu položku víc co zvyšuje realičnost a o to mi de o navodění co nelejpší amtosféry. Jasně už z podstaty ta hra nikdy nemůže bejt reálná, to ani nejde a dokonce tomu bude i dost vzdálená jako každá hra, ale jde o to se tomu přiblížit co nejvíc, jestli k tomu vybrali zrvona správnej postup a možnosti to uvidíme :)
          • shanet jidlo v rpg nebejva zrovna hratelnosti prospesny

            bud je tu pruda porad (tuhej survival)
            nebo je to pruda ze zacatku a pak otrava (uz neni problem to sehnat, ale musi se to vicemene zbytecne i nadale resit)

            za me je to neco, co bych si s klidem odpustil
            hlavne aby tam jeste nakonec nepridali i nutnost se vyprazdnovat, preci jenom do sebe hazet jidlo a piti jak do bezednyho zoku neni moc realisticky
            • Asharak
              Nevím no, v Zaklínači 3 to šlo úplně v pohodě. Ale je fakt že pak už to byla otrava :D "Zase nemám jídlo... achjo." "A, obchodník, 30x Kuřecí stehno prosím." , být ve W3 degradace jídla tak bych to asi nedohrál :D I když zase sem těch 30 kousků snědl během dvou dnů *1*
    • Rejsek
      Asi tak. Jelikož předpokládám, že nebude délka střídání den/noc jako v reálu, četnost jezení a pití bude určitě osinou v zadku.
      • ja bych to tam dal povinne, aby se lamy jako ty mohly zblaznit
  • Je to pěkný, kdyby to bylo mmo to by pak bylo žrádlo.
  • Jako, má to našlápnuto pěkně...co se hratelnosti týká,animací, systému soubojů či oblékání..ale ta optimalizace..jo,. je to teprva v beta verzi, ale sakra...
    • LV ted psal v bleskovkach ze pry vysla nejaka nova karta, plus kdyz k tomu das nejakej nabusenej procesor, takovejch 16 giga pameti a SSD disk, a stahnes nastaveni na medium, snad by to mohlo slapat nejak hratelne. V nejhorsim koupis konzoli, tam to pod 20 fps nepojede
      • kompa mam cca 3 měíce starýho, 16 gb ddr4 , i5ka na 3,2 GHz (v základu) a ani na low se nedostanu na stabilních 40.. :)
      • to chce proste spravne casovani, kompika jsem si poridil pred 5 lety a ted bude proste vhodny cas na novou investici
        • Asharak
          Přesně, ještě tak půl roku a něco než vyjde většina GPU a CPU, a hlavně nějaké hry, zatím nic moc, a pak upgrade *4* *1*
      • Asharak
        Nepřeháněj, na 250 fps to nikdo hrát zase nepotřebuje *3*
  • Nevím no, pokud mou pozornost při hraní bude neustále odvádět maso a sýr hnijící mi v mošně, moc zábavné to nebude. Bojím se, že Vávrův přehnaný smysl pro realismus tomu může zlomit vaz. Ale fandím jim a nemůžu se už dočkat. Nechci ale vidět ty HW nároky...
    • No tak treba ve staricke UW2 to fungovalo, nikdy nezapomenu, jak se muj polootraveny Avatar plahocil skrz sklepeni, aby nasel kus zvance, ktery by mu dal sanci na spanek a uzdraveni. A ta zlost, kdyz jsem zjistil, ze jidlo bylo zkazene. *5*
      • Ale zase si vem, že určitě chce Vávra oslovit větší počet lidí a ne jen HC fanoušky (jen ti mu hru nezaplatí), je hromada lidí, kteří hrají 1-2 hodinky denně, když mají po práci a rodinných slastech. Nechci zjednodušení, ale nějaká možnost volby nastavení by nebyla úplně od věci. Přeci jen polovinu času vyčleněného na hraní trávit tím, že naháním jídlo a nocleh...
        • Ja jsem taky pro moznost volby, ono vypnout ten mechanismus neni preci problem. At si to hraje kazdy jak chce. Jediny problem by mohl byt, kdyby tento mechanismus byl pouzity v questech. Kazdopadne ja nutnost spanku a jidla/piti vitam.
        • Paulcz
          Tyhle domněnky mě dojímají :) Lidi ani neví co je baví dokud jim to někdo neukáže nebo to nezkusí.
    • tjn zni to sice zajimave ale hlidat si neustale jidlo..navic se bojim i toho povineho odpocivani....nechci behat po lese a hodinu hledat postel ..at tam survivel zustane ale at se da i vypnout ..aspon pro hrace
      • walltar
        Myslím, že tohle půjde vypnout přes mody. Ale odpočívání bych se až tak nebál... prostě to bude jen způsob jak přeskočit noc. Protože v noci uděláš velký kulový... není nic vidět. *1*
        • Jasne, vsechno si povypinejte... jinak v noci jde videt pokud sviti mesic, nebo pouzijes zdroj svetla, napr. louc. V noci jsou obvykle aktivni zlodeji
          • walltar
            Tak ať si každý vypne co chce... je to SP hra, každý hraje sám za sebe. Takže pokud někomu nevyhovuje, že mu hnije maso tak ať si stáhne mód. Pokud někomu nevyhovuje že ho jde zabít, tak ať hraje godmode.

            Když to porovnám s nocí v některých jiných hrách, kde je spíš lehce šero, tak já prostě nic v KC nevidím. Louče pomůže... na pár metrů, ale jinak bych si musel o dost zesvětlit monitor. S měsícem máš asi pravdu, ale mě tech pár nocí který jsem zkoušel vždycky pršelo. *1*
      • Pro hrace? Chtel si asi rict pro lamky
        • tak ja nevim , ja si chci hru hrat podle sebe a ne byt do neceho nasilim tahan..aby ten povinej spanek a jidlo nebylo casem tak otravne ..trosku me to pripomelo far cry 2,kde si byl taky neustale nucen schanet prasky jinak si nemohl ani poradne hrat..a byla to dost pruda
          • Asharak
            Pak doufejme, že tam bude skill v uchovávání stádia jídla, takže časem s levlem vydrží dýl *5*
      • Asharak
        Tomu nevěřím. Do teď nikdo moc nedokázal povypínat "těžší" prvky hry např. přes změnu obtížnosti. Taková "lehká" = jídlo nehnije, by byla fajn že *1* I když podobné věci sem někde viděl, už ale nepamatuji
  • Chapu ze si treninkem muzete zvysit silu, ale co znamena zdravi 80%?
    • P.S.
      Tim chci rict ze od realistickeho a historickeho rpg bych cekal jiny system zdravi, nez jen abstraktni cislo. Cekal bych treba zlomeniny, rany kde ztracite krev, co muze vest k ztrate sily, koordinace nebo k smrti vykrvacenim v dusledku soku a pod. Proste kdyz maji konzultanta na vse, at si najmou i lekare.
      A ne ze dostanu ranu do hlavy, ktera mi ubere hodnotu zdravi 1/5 a jede se dal...:(
      • walltar
        Otázka je jestli by takový systém byl pořád ještě zábavný... Kdy by se ti stalo, že první ranou ti někdo zlomí ruku a dohrál si, protože už nic neuděláš.

        Taková realističnost potom má ve hře jen funkci toho, že tě náhodně nasírá, protože funguje jako náhodný game over systém. A není nic lepšího, když náhodně prohraješ, bez toho aby si tomu mohl nějak zabránit.

        Další možnost by byla udělat systém, kde má každá část těla svoje HP, ale potom zjistíš, že stejně jediného čeho si dosáhnul je, že máš systém kde klesá HP a jakmile HP klesne, tak je boj u konce, protože se zlomenou nohou, nebo zlomenou rukou se asi moc bojovat nedá.

        Kolem a kolem je to pořád hra... zasazení je realistické, ale gameplay je potřeba posuzovat podle jiných měřítek, kdy je to značně subjektivní. Myslím, že by se našlo pár lidí co by byli šťastní, že jejich postava umřela na mor, po tom co se jím někde náhodně nakazili, ale drtivé množství hráčů by to asi moc nepotěšilo, a nepřidalo by to na jejich zážitku ze hry.
        • Asharak
          Nějak lehce přenést účinky krvácení části těla do pohybu např., znemožnění určitých chvatů a pod. kldině přes % zdraví z částí těla. stač 5, nemůsí tam být každý sval a kost že :D
          Klíčem jsou staty, jako v izo RPG, jako vysátí urovní, síly, obratnosti, zlomeniny, krvácení... kdy snižovaly čísla k hodům na OČ, zdraví a další. Ale bylo by to zase zbytečně časově náročné to přenést do 3D 1st-p, to je podle mě ten problém.

          Nějaké pohmoždění by ale v tak realistické hře být mohlo :| a třeba i bude že. A k hratelnosti, někdy je i více záživné když chodíš s 10 HP a ještě musíš projít tuhle část, než najdeš lékárničku.
          A věci jako second breath, fight for your life jsou taky na místě. Jen je správně implementovat. Místo "Jsi mrtev." šance kritického přežití, ze které by se ale dalo vyléčit. Daleko raději bych používal featuru čekání tím, že se "zotavuji" z kritických ran (pár hodin, je to jen hra) místo neustálého doplňování lektvarů a bomb ala Witcher 3.
          Jenže pak by to začalo zase od začátku tím, že tohle je nereálné vyléčení, a mělo by to tak postižené zůstat do konce hry *1* Takže tě opakuju s těmí HP %.

          Ale chybí mi tyhle prvky co byly v Izometrických hrách, jako spát 8 hodin dokud nepřejdou účinky kouzel, nákaz, zranění.
          • Mne se system HP proste nelibi. Chapu ze tohle je v rpg tradice ale v realu nemas nad hlavou nejakou caru, ktera znazornuje tvoje zdravi. Uprimne jsem cekal ze tohle bude jedna z veci kde prijdou s necim novym.
            • walltar
              Oni I myslím původně chtěli přijít s něčím novým... a pokud si pamatuju správně, tak se někde zmiňovali že zkoušeni několik systémů, ale žádný prostě nevyústil v dobrý gameplay.
          • walltar
            Tak ono KC má spojené HP a Staminu... jak se ti snižuje HP, tak máš pořád míň a míň staminy, což celkem simuluje zranění.

            Takže, když máš minimum života, tak musíš přejít do obrany a každý tvůj útok je mnohem důležitější, protože po tom útoku prostě nemůžeš dál.

            Co si pamatuju, tak je ve hře krvácení... což je dost hnus pokud máš málo života a jsi v boji. Jestli bude i něco jinýho moc nevím.
            • walltar
              Džem... Jahodovej.
            • Asharak
              Proč je pode tebe HP bar červený? *7*
            • No mozna bychom si pocet hp mohli predstavit jako mnozstvi krve. To by bylo i docela realne.
            • Asharak
              Jo, právě ta propojenost stamky a hp funguje jako ultimátní prvek těch všemožných zranění dohromady co se mi líbí. Jen to prostě není ono, když je to zjednodušené do dvou ukazatelů no *4* Ale pořád to funguje a neodrazuje od hratelnosti.
        • P.S.S.
          Dovol mi vysvetlit ten napad jeste jednou. Neni to nahodny game over system. Jsi lama a neumis se kryt, dostanes ranu do koncetiny. Probehne hod kockou kde mas 10% sanci na zlomeninu. Jsi lama neumis se kryt a schytas to do stejne koncetiny znova. Tentokrat je sance 50 na 50. Pri dalsim uderu uz by byla sance 90 % ze se ruka zlomi. Od nastaveni obtiznosti by se mohli menit tyhle procenta.
          • BOB Ty jsi úplný mááááágooooorrrrr! :D Ty už nic nepiš. Tvé písemné výblitky se nedají číst.
            • A tobe je kolik, deset?
          • Jo ale když to nemá být game over systém, musíš mít způsob jak to vyléčit, trávit dva měsíce herního času v posteli, aby ti srostly kosti, to by asi nebyla moc zábava, když to bude třeba jako v MGS 3, kde vlezeš do menu, 3x klikneš a Snejk si zlomenou nohu hned vyléčí, tak to zas neni moc realistické, to už tam nemusíš dávat vůbec
            • Ty kdyz mas zlomeninu lezis v posteli? Muzes porad hrat a plnit nebojove questy, nebo si najmout zoldaka jako spolecnika a ochranu.
        • P.S.
          S tim morem je to super napad. Mohl by tam byt na to nejakej quest a zlastni pribehova linie. Btw s morem taky neumres hned, ale muzes s tim zit i mnoho let.
          • Jo to by bylo fakt super, kdybys při každym škrábanci v boji riskoval, že umřeš na infekci, ale ta by se projevila až po čase a mezitim jsi dal quick save, nebo bys mohl oslepnout a zbytek hry dohrávat s černym monitorem *3*
            • Asharak
              By mohlo být pěkně otravné, kdyby se ti při vypíchnutí jednoho oka zmenšilo FOV na polovinu *15*
            • Tak infekci snad muzeme vynechat. I kdyz se systemem infekci uspesne pracuje treba long dark a hra neni nehratelna.
        • Zaprve nebyla by to nahodna prohra, ktere neslo zabranit, protoze to ze jsi dostal rany znamena ze neumis bojovat. A slo by to odvodit od nastaveni obtiznosti, napr. na lehke obtiznosti by koncetina vydrzela tri rany, a az potom by se zlomila. Nebo by to slo v nastaveni vypnout.
          System zdravi by mohl rozeznat stavy zdravi, smrtelna rana, ne smrtelna rana se ztratou krve a postihem v statistikach.
          Navic i se zlomeninou muzes bojovat napr. muzes omracit stitem, nebo kopnout nebo utect.

          Hele misto negativniho pristupu bys mohl sam neco vymyslet a treba se tvurci inspiruji.
  • Odvážné to nápady.. na hru, která měla vyjít teď v létě. Ještě by mě zajímalo, kde tu kopu hader na převlečení ten chudák bude vláčet? V pytli na zádech? To se teda pronese.. A když připočtu zbroj, to aby s sebou měl nějaký pěkný vozíček.
  • Jo, tak to zní zajímavé. Zajimaly by mě ovšem podrobnosti. Bude ve hře nějaké npc specializované na lesteni brneni? Nebo si ho bude lestit každý sám? V tom případě očekávám široký výběr hadru, neboť bez hadru lestit nelze, jak ví každý kdo někdy lestil. Samozřejmě na lesteni takového brneni nestačí hadr jeden, ani dva, nýbrž minimálně 5-6. Ocekavam, že u obchodníků bude široký výběr hadru v různé velikosti i kvalitě. Případně by po mapě mohly být rozeseté různé unikátní hadry s vyšší lestivosti, možná i nějaké vyloženě legendární hadry, které třeba nebudeme muset prát. Samozřejmě doufám i v propracované alespoň minutové animace lesteni a přání špinavých hadru, pak to bude konečně pořádně hc
    • brneni si muzes vylestit zajicem, kdyz ho chytis.
  • Dayz 2.0 aneb Češi dělají hru.
    • Že by z toho byl celosvětový fenomén, jako DayZ? I to je možné *4*
    • To cechum nevysvetlis *1*
  • spoock
    Popravdě největší obavu mám z těch jejich soubojů, o adventurn složku se nebojím, ale ty souboje mi příjdou dost divné.
    Mají ještě hodně času to dopilovat, ale nevím zd to bude zábava.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit