Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Z recenze:

    "Jde ostatně o problém, se kterým se setkáváme poslední roky i u her jako Pillars of Eternity, Shadowrun Returns nebo Wasteland 2. Část hráčů je sice nadšená průletem červí dírou zpět do let 199X, ale já si dovolím zastávat názor, že i veterán zmíněných časů a milovník starých her už je dnes právem zpovykaný natolik, že si nepřeje zápasit s nastavením rozlišení, aby se vůbec dal přečíst herní text, je zvyklý na své přehledné ikonky s vypovídajícími piktogramy a samozřejmě na patřičné ozvučení. A zde vidím jeden z prvních problémů, které kohokoli, kdo není skutečný "hardcore RPG purista" (a klidně si na to buďte hrdí, já vám to neberu), odradí."

    Tomu moc nerozumim. Posledni verze PoE ale i Wastland 2 DC jsou tzv "highly polished" hry ktere se co do "prehlednych ikonek" nedaji srovnavat s hrami z 199X jelikoz jsou propracovane a "user friendly". Neminim se o tom siroce dohadovat, jen budu nesouhlasit.
    • ten recenzent je uplně mimo. A ještě na konci dává příklad nového x-comu jako polished user friendly hry. Samozřejmě je to taky jen můj názor, ale Underrail se ovládá mnohem líp než nový xcom. Vzpomínám jenom jak krkolomně se člověk musel proklikat před 3 různé screeny, jen aby mohl povýšit vojáky. Dokonce tam chyběla i tak samozřejmá věc, jako přeskakovat od jednoho vojáka k druhému, člověk se musel vrátit do předchozí obrazovky a odtud znovu kliknout na jiného vojáka (zcela absurdní, ale nejspíš to bylo kvůli konzolím). Oproti tomu Underrail má zcela ergonomické, intuitivní a logické ovládání, které člověka nenutí kliknout ani jednou navíc. Všechno si lze nakonfigurovat na dolní lištu a pak to jen jedním klikem spustit. Tlačítkem F vyvolám všechny schopnosti, co můžu používat, a stačí je přetáhnout na lištu. Podobný systém (ale horší) mělo i Baldurs Gate a má PoE. Vůbec nevím, proč tu hru recenzuje člověk, který očividně k těmto hrám nemá žádný vztah.
      • k XCOM2 jsem se, pod recenzi, jiz vyjadril. komu se to libi, tomu to nevymluvim ani vymlouvant nechci. ja jen, ze neni pravda, ze PoE ver 3.0/Wasteland 2 DC maji "problemy" ktery recenzent zminoval.
      • ale ale, netvrdil jsi několikrát, že jsi Xcom 2 nehrál?
  • To vypadá příšerně! *12*
    • To je jako s holkama - ošklivky jsou v posteli dračice a dělají úplně všechno. *1* Protože ví, že oproti kráskám mají hendikep a musí to vyrovnat jinak. *1* Podobné je to s touto hrou. Ano, je graficky ošklivá, ale hratelnost má super.
      • hratelnost? Hratelnost to má zaseklou 20 let zpátky, takový nový MGS má skvělou hratelnost, která se někam posunula... Tohle je hra na nostalgii...
        • na to že jsi to nehrál jsi úžasně informovaný o tom, jakou to má hratelnost. Ale chápu tě. Já jsem MGS 5 taky nehrál a myslím že ta hratelnost stojí za starou bačkoru. Prostě mi ta hra je nesympatická už z videí. Brácha takové ptákoviny občas hrává na své PS, nedávno jsem ho sledoval, jak hraje Far Cry 3 - hrozná blbost, plížení kolem táborů, likvidace vojáků, pořád dokola.
          • ty jsi jenom hloupý troll, co hodnotí věci z youtube či MT, navíc jsi troll bez vkusu, jelikož se líbí Jupiter, takže tak. Neměl bys ses považovat za někoho kdo má vkus, jelikož ho vůbec nemáš, je to právě tím, že jsi hrál moc tyhle iso nesmysly...
            • ty ses hlupak az to boli :p ty "vkuse" najdi si radsi zenskou ty chudaku
      • Simtě, kolik ošklivek si mrd... pardon miloval?
      • Dobrá pointa *15*
      • neřekl bych ošklivá. Mně se ten styl té hry líbí, jak po grafické, tak po té ambientní hudební stránce. Lidí se mi třeba víc než omalovánkové D:OS, kde bylo příliš moc barviček a příliš moc pohádkových postaviček pro děti (impové, trollové atd)
        • Ale jo, styl je super, mě se líbí prostředí, potvory, atd. Co mě ovšem neskutečně štvalo bylo zobrazení a grafické provedení věcí v inventáři - pistole nebo puška vypadala jak z hračkářství vyrobená z plastické hmoty, nůž vypadal jak příborák z letadla.
          • taky to mohlo mít víc popisů předmětů. Třeba Baldurs Gate mělo prakticky ke každému předmětu nějakou menší "story". Jo, graficky nevypadají nic moc. Ale zase je to jedna z mála her, kde funguje crafting a člověk nemá pocit, že akorát sbírá haraburdí jako je tomu v 90% RPG her. Docela mne mrzí, že hraju aniž bych cokoliv investoval do craftingu, na druhou strany ty volné body se asi hodí víc do jiných skillů než int a crafting. Možná si později dám znovu s nějakým psionic/tank/crafting buildem. (tj. síla a int)
            • JJ. crafting je v UnderRail super, tomu se špatně odolává. Např. kůže z každé potvory dává jiný bonus, když se z ní ušije zbroj, přidání látek ke kůži generuje další bonusy (do stealth, aj.). Podobně zbraně, granáty z napalmu, radioaktivních soudků.. Nevýhoda je ten level cap na 25 levelu - tím crafting autoři vlastně spláchli do wc, protože ty body v něm schází ve finále hry, kde to je o tom ustát pobyt v Deep Caverns a vyřešit puzzle přístupu k hlavnímu šmejdovi..
        • Od kdy je MS DOS plný barviček a postaviček pro děti? *8*
  • lepší recenze je třeba tady
    http://truepcgaming.com/2016/01/27/underrail-review/
    na screenshotech je krásně vidět, že velikost fontu jde nastavit

    Conclusion – Is It Worth Your Money?
    If my descriptions of all the in-depth features and mechanics of the game haven’t sold you, try the demo. It shouldn’t take long to see that this game is well worth the modest asking price. UnderRail is an incredible accomplishment, encompassing so many great aspects of classic RPGs while offering modern-day accessibility and customization. If you yearn for the golden age of computer role playing, UnderRail is the game for you.
  • Jinak hru jsem hrál skoro v kuse od 21.12.2015 do 30.12. (s přestávkou na štědrovečerní večeři), pak byl Silvestr a Nový rok, takže jsem to omezil na 5-6 hodin denně, po Novém roce do práce, ale i tak do konce ledna mě to drželo. Dobrá hra
  • kostejnesmrtelny
    Ale tak pro Drizzta dobrý *5*
    • Co je dobré pro Kolaloku, je dobré i pro zákon.
  • Lupulin
    Teda dát recenzi někomu kdo ani neumí nastavit velikost titulků v nastavení a proto si pak stěžuje na malý text to je síla.....Nemáte tam v redakci i nějaké zkušenější hráče kteří nejsou zdegenerovaní konzolema?
    • No prijde mi trochu na hlavu ze hra nepocita s Full HD rozlisenim jako s takovym zlatym standardem a velikost pisma nema defaultne nastavanou tak aby to bylo ve Full HD dobre citelne (zvoleny font tomu taky moc nepomaha) ale o tom ze je opravdu smutny ze si autor recenze velikost pisma neumi nastavit bych se rozhodne neprel :D
  • Tohle je recenze? 3/4 textu jsou nářky, jak jsou izometrické hry staré a špatné. Z celé této "recenze" lze skoro souhlasit s jedinou větou: "na začátku si vytvoříte hrdinu se všemi možnými schopnostmi a perky jen proto, abyste o deset hodin později zjistili, že možná bylo na začátku vhodné vzít si kapku jiné skilly" - skoro. Po 10 hodinách hraní je postava stále plivátko, do které každý kopne, která úspěšně zabije pár krys nebo brouka a s trochou štěstí přežije setkání s mutantem. Jedním. Hra je těžká, to je pravda, ale je to dobře. Z postavy se v polovině hry nestane nesmrtelný superman a hra obsahuje nepřátele, kteří to postavě dají sežrat kdykoliv se jim zamane - např. stealth obdoba škorpiona píchne jed a zmizí z dohledu. Bez protijedu nebo vysoké hodnoty vnímání není obrana, jen můžete sledovat, jak postava upadá do bezvědomí a škorpion ji bezbranou dorazí.
    • BTW, jen tak pro zajímavost. Build, u kterého jsem nakonec zůstal je dexterity 12, perception 9, agility 8. Hraju s dex build s dýkou, občas střídám s pistolema (na roboty) a jsem stealth. Zcela jsem ignoroval crafting. Protože mám vysokou percepci, tak jsem schopen skryté charaktery odhalit, navíc je na to ve hře perk (paranoia nebo tak nějak). Ale jo, hra je to dost těžká. Je to Dark souls mezi izometrickými RPG. I když ze subjektivního pohledu musím říct, že Icewind Dale 2 mi přišlo těžší.
      • Já jedu s kuší a dýkou taky, používám PSI, stealth okolo 80, lockpicking a hacking přes 100. Craftingu jsem neodolal, což mi způsobilo problém v poslední třetině hry, kdy se prostě nedostanu přes ty otravné červy, co lezou pod povrchem a ignorujou výši stealth. Komplikace je levelcap na 25 levelu - dál ani bod navíc a finito.
    • Bottleneck této hry je Junkyard (kyselinoví muťáci, kyselinoví psi, strážní roboti), což je tak 10-15 hodin ve hře. Pokud člověk vytvoří build, který zvládne junkyard, tak by měl zvládnout celou hru. Taky jsem to rozehrával 2x
      • :-) Pche. Junkyard jsem prošel s jazykem na vestě, se zbývajícím ždibíčkem zdraví jsem se z toho vymotal a radostně se odpotácel do SSG s pocitem, že teď jsem ostřílený mazák. *1* O pár hodin dál v tunelech okolo Rail Crossing jsem si říkal zlatý Junkyard a v Deep Caverns jsem se slzou v oku vzpomínal na dovolenou v Junkyard.. *1*
  • Recenze se mi líbí už proto, že konečně na games vnáší objektivnější pohled na všechny tyhle retro pokusy. Hry typu Fallout představovaly ve své době technickou špičku a je naivní si namlouvat, že kdyby např. Black Isle mohli v roce 1997 udělat hru s grafikou Risenu 3, nevyužili by toho. Nad grafikou Falloutu, stejně jako Baldurs Gate, Tormentu atd., jsme ve své době jásali, a není důvod, dělat z ní po 20 letech nějakou přednost. Kdo tu dobu nezažil a zpětně oslavuje "zlatou dobu", kdy bylo všechno lepší, podobá se klučinovi, který se narodil v roce 1995, ale pořád mele o tom, jak byly "vosumdesátky" super (a jsou takové případy).
    • Hra nedostala 6/10 kvuli grafice. Myslim ze jsi tu recenzi uplne nepochopil a mel by sis ji precist jeste jednou.
      • Souhlasím s váma oběma, že to úplně nesedí - jen jsem chtěl vypíchnout, že snad konečně indie/retro/pixelart srágory pomalu přestávají dostávat hodnocení automaticky nadsazená o tři body. Když to takhle půjde dál, do dvou let se může tahle vlna úplně přehnat a bude od ní pokoj. Vyjadřuju názor a naději, ne přesné stanovisko k Underrail.
        • No vidis a ja doufam ze vlna pixelatych indie her hned tak neprejde a nevidim jedinej duvod proc by mela prechazet. Brani ti to snad v hrani her s peknou 3D grafikou?
          • Už jsem to vysvětloval mockrát. V principu mi vadí to, že řada talentovaných vývojářů (např. Vincke), místo toho, aby udělali kvalitní AAA+ hru (např. Divinity 3) tak radši udělají indie hru, která je technicky zastaralá (např. Original Sin). Čili ve výsledku to znamená odliv talentovaných lidí z AAA+ titulů do technicky zastaralých her. To k tomu - žurnalistický komunismus, Gamergate, gamejamy, pixelart a vůbec celý "antigaming" - to je vedlejší. V této souvislosti mě mrzí, že talentovaní lidé typu Vincke se nakonec pohodlně zaparkují ve hrách na úrovni roku 2005, což je podle mě mrhání jejich talentem. Podle mě se hry vyvíjejí (i technicky) a je škoda, na ten vývoj rezignovat.

            Můj přístup může vyznívat nenávistně, protože se snažím vyvážit (přeřvat) ten všeobecný aplaus, který sklízejí hry typu Undertale nebo právě Original Sin. Tak píšu důrazně.
            • DRASŤA: Ano, pokud do ní odejde můj oblíbený kuchař a přestane vařit jídlo, které mi chutná. Pak budu za zavření té restaurace, aby se kuchař musel vrátit zpátky a začít znovu vařit jídlo, které mi chutná. Je mi jasné, že to není úplně fér vůči kuchaři, ale nikdo ho nenutil, být kuchař - a to už se dostáváme do té gamergate, SJW atd. problematiky.

              Bohužel jsme odscrollovali hrozně dozadu, ale určitě se nad tímto tématem zase někdy setkáme. Třeba až Vincke vydá Original Sin 2 namísto Divinity 3 ;-)
            • Takze chces zavrit restauraci ve ktery ti nechutna i kdyz jini se v ni naji opravdu z s chuti? A to ne protoze je jeji kuchyne mene chutna nebo kvalitni ale ze nesedi tobe? Neni to neco ekvivalent herniho veganstvi?
            • To je právě ono. Mě nezajímá, jestli ti lidé dělají hry, které JEopravdu baví. Mě zajímá, jestli dělají hry, které MĚ opravdu baví hrát.

              U jídla je mi taky celkem jedno, jestli se to kuchaři dobře vařilo, zajímá mě, jestli mi jídlo chutná, vyhovuje atd.

              A to je vlastně dobré shrnutí celé téhle "vlny" - že se vyzdvihují z mého hlediska irelevantní aspekty na úkor toho rozhodujícího - tj. kvality hry.
            • Jj vic revu a nenavisti je presne co tvemu nazoru da tu pravou vahu.

              To co ty vidis jako odliv talentu vidi je pro ty lidi tvurci svoboda a delani her ktere je opravdu bavi.

              Co si predstavujes pod pojmem "zurnalisticky komunismus" a co maji spolecneho Gamersgate, gamejamy a pixelart a proc je to antigaming? :D

              A je docela legracni ze zminujes prave GamersGate protoze spousta obvineni ohledne neobjektivni herni novinariny se toci okolo prave darku, reklamnich predmetu a zazitkovych akci ktere plati velci vydavatele novinarum z velkych hernich magazinu a taky tlak na to davat dobre hodnoceni u her pres exkluzivni pristup k velkym titulum v pred jejich vydanim.
        • a v čem ti ta "vlna" vadí? Když to není tvůj styl, tak to nehraj. Já taky celý segment herního trhu ignoruju, protože mě ty hry neoslovují - třeba sportovní simulátory, většinu survival her a stealth her, většinu stříleček. Prostě akceptuju, že jsou lidi, co ty hry hrají, a že já mezi ně nepatřím. To snad není důvod volat po tom, aby takové hry přestaly existovat. Jejich existence mne nijak neomezuje, vždyť hrát je nemusím.

          Já jsem naopak za izometrický revival rád. Užil jsem si PoE, D:OS i Underrail a zcela určitě si zahraju i Numeneru.
    • Jsi si jistý, že víš, co znamená slovo "objektivní"?
      Taky si myslím, že nechápeš, že u těchto her nejde o grafiku a lidé se k nim nevrací kvůli grafice. Je to třeba kvůli taktickým možnostem bojů. Celá herní obrazovka u těchto her je taktická mapa a máš o ní přehled. Z pohled prní osoby ten taktický přehled ztrácíš
      A osumdesátky byly super, ještě lepší však byly šedesátky
  • Priserna, nic nerikajici recenze. Pulka o nicem a druha pulka jeste vic o nicem. Tady vcera nekdo tuhle hru zminil u jinyho clanku, tak ji borec utikal koupit na steam, pustil na pul hodiny a napsal tenhle odpad.
    Fakt ostuda kdo tohle schvalil nechat pustit ven.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit