Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • spoock
    Dokud nebude nějaký validní software, dostatečný PC HW za slušný peníz a VR za cenu monitoru, tak nemá cenu do VR vůbec chodit, protože koupit si za 600 dolarů (již jsem navštívil OCulus.com), tak jsou to vyhozené prachy.
    I přes jisté výhrady to asi bude good, ale tahle generace je jako když si koupíte první Iphone, za rok, dva po něm neštěkne ani pes.
    • Hanzales
      přesun
    • Jack1947
      Ok, můžeš mi prosím říct jak posíláš pčíspěvek dvakrát? výfdycky když to zkouším já tak mi to napíše že příspěvek byl už jednou vložen. *9* *13*
      • Hanzales
        Co kdyby jsi to alespoň občas zkusil nulakrát? ;o)
  • Měl jsem asi měsíc na testování Oculus DK2 a to rozlišení bylo opravdu málo, tady opravdu platí, že čím víc tím líp, ALE co nikdo nezmiňuje, je to, kvůli čemu jsem to já osobně zase prodal a myslím, že to bude v budoucnu dost velká závada, je to, že z toho hodně bolí oči, protože ty displeje jsou opravdu hodně blízko očím. Zkuste se přiblížit na vzdálenost cca 3cm k monitoru a vydržte to třeba hodinu. Jsem velkým fanouškem VR, někdy v 95-96tým jsem zkoušel VFX1 v JRC v Praze, ale myslím si, že tohle prostě není dobrý, mít takhle elektroniku blízko očí a hlavy. Bohužel, takže spíš budu čekat na hologramy. *5*
    • Tohle ale resej cocky takze neostris na 3 cm ale mnohem dal hral sem este na dk 1 a oci bolej kuli nizkemu rozliseni jak je to mazli a oci se to snazej doostrit.
    • Ani po nekolika hodinach kdyz jsem v kuse hral Elite jsem nemel s bolenim oci problemy. Mel jsem unaveny oci ale ne bolavy.
  • Vlastně mě napadlo, že by se to celkem mohlo uchytit v zábavním průmyslu "pro dospělé". Asi na to mysleli, když vytvářeli tvar těch ovladačů, uspokojí jak pány, tak dámy. Ovladače se budou prodávat v různých velikostech. *5*
    • Nedávno byl na jednom velkém zpravodajském portálu článek, že už se točí hanbaté filmy pro virtuální realitu. "Herec" si v něm stěžoval, že scéna musí být kvůli technologii obklopená kamerami, de facto jako by byla z jeho pohledu, takže vůbec nevidí na práci... *1*
  • Virtuální realita změní způsob komunikace a všeho, všichni budeme prostě jen sedět doma a budeme žít ve svém VR, budeme ve svém VR chodit do práce, zakládat rodiny, hrát hry, všichni se z toho po****, bla bla bla...
    O virtuální realitě se mluví už dlouho, až teď jme se "možná" dokopali k něčemu na čem si zahrajete nějakou béčkovou střílečku a graficky nenáročné hry jako Minecraft, pokud se vám teda po 5 minutách nebude chtít zvracet. Ukažte teda konečně s čím se hodláte pochlubit... Hráči se nenarodili včera a dobře víme, že technologie je k ničemu bez software, asi jako když launchuje konzole bez her. Samý hezký trailery, ale nakonec na to budou dvě hry, který obě budou stát za *****... Bojím se, že to popadne asi jako Kinect, bude to fajn vychytávka, kterou ukážete kamarádům, ale pak ji zase hezky uložíte do šuplíku. Ukažte hry který na to máte, a jak se parádně hrajou, pak si můžeme povídat o možné koupi.
    "HTC Vive vytváří svět, ve kterém je jediným omezením lidská představivost.“ Takový hlody miluju.
  • Ja se snad vic nez bliti bojim, ze to finalni rozliseni nebude pro opravdu seriozni hrani vubec dostatecne... K cemu mi je treba virtualni kokpit WW2 letadla, kdyz nerozeznam jine letadlo v dalce?
    • To je bohuzel pravda... ale tohle zarizeni by melo mit rozlisen 2160x1200 (1080x1200 per eye)i coz je porad o fous lepsi nez oculus DK2. Lepsi rozliseni bude momentalne nejvetsi boj :(
      • firebug
        Pravda. Zkoušel jsem na stánku Samsung VR s Galaxy S6 s rozlišením 2560x1440 a do vesmíru mě to tedy nevystřelilo. Pořád mi to přišlo dost neostré. Použitelné to asi k některým účelům je, ale komfortní? -vůbec!
        Má zkušenost může být zkreslená technickým řešením displaye nebo čoček, ale určitě doporučuji všem případným zájemcům nejdříve to někde vyzkoušet. Pro mě (jako nadšence do VR) to byla docela studená sprcha.
        • Ja mel moznost si s tim hrat dyl a i s tim HD displejem to je porad pecka. Elite se s tim da hrat docela pohode ale z casti je to urcite kvuli tomu ze mas hud kterej ti cile dokaze oznacit. Na hledani letadel v vetsi dalce abys mohl hrat prvni nebo druhou svetovou to bohuzel porad neni..
          • firebug
            No druhá věc je, že já to měl na hlavě asi jen 13 minut a zkouknul jen 2 videa (jedno z nich bylo lehce interaktivní). Když se v tom člověk ponoří do nějaké hry na delší dobu, je to asi o něčem jiném. Proto hodnotím jen kvalitu obrazu.
            Osobně na mě nefungovalo ani to "kouzlo", kdy bych se jakoby ocitl na jiném místě. Když mě třeba na vozíčku strčili ze schodů, nic extra to ve mě nevzbuzovalo...
            Rád bych ale na VR zkusil nějaké závody s volantem a ideálně i s pohyblivou sedačkou. To by mohl být hodně silný zážitek!
  • Jack1947
    To by nebyl Steam kdyby si taky kus toho virtuálního koláče neukousnul... Money, money money!!! *7*
    • nightborne
      Společnost, které jde o podíl na trhu a zisk. Kacířské. Měli bychom uvědomit církevní stařešiny.
      • Jack1947
        Poškej, až ta církev bude chtít od tebe abys jim taky odváděl smích tě dozajista přejde... tomu věř. *4*
        • nightborne
          Ale já už církvi samozřejmě odvádím tři čtvrtě své výplaty a dodávku vydělaných kravích kožek jednou za kvartál. Přeci bych na sebe nechtěl přivolat hněv Boží!
          • Jack1947
            No, pokud věříš v něco co neexistuje takto potom chápu, pokud jen trollíš taky chápu ale občas není na škodu trochu zvolnit. *4*
  • Vojta_Ilavsky
    Jsem skeptický, pokusy Valve fušovat do techniky nedopadly nijak extra, viz. Steam Controller, Steam Link a Steam Machine.
    • Ve skutečnosti ten ovladač je naprosto super. Po dvou dnech co sem ho měl v ruce sem byl schopný na přijatelné úrovni zahrát i L4D. Což se třeba o DS4 ovladači říct nedá.
    • Takže v duchu: "Dámy a pánové, tentokrát nám to ale určitě vyjde"
  • Jestli se to vydaří, tak z těch mnoha VR co dělají ostatní půjdou stranou a bude si to o první pozici rozdávat právě HTC s Oculusem.
    • mas talent rikat veci, ktere jsou nanejvys zjevne *4*
  • Hádam, že s okuliarmi to asi moc použiteľné nie je? Do kontaktných šošoviek sa mi moc nechce :/
    • Je vidět, že článek jste nečetl, protože o tom píšou...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit