Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • i timhle krokem je zrejmy, ze rozdil mezi xbone a pc je jenom nejaky "kurvitko" (rozumej, featurka, ktera ma jeden jediny skutecny ucel, aby neslo prenaset aplikace/hry primo)
    • Grafický API. Xone nemá DX11. Jinak si ale myslím to samé. Sami říkali že na podvozku běží upravený Windows 8 a hry se spouští ve virtuálním prostředí. Pokud jste někdy používali virtualizaci počítačů, tak si pravděpodobně funkci Xone dokážete docela dobře představit.
      Mimochodem bych se ani nedivil, kdyby API Xone byla nějaká ranná verze DX12, nebo řekněme DX11.5 s optimalizacema především pro lepší režii a odlehčení CPU.
  • původem PC hry to nemeli na konzolich nikdy lehke, snad jen to diablo 3 se poradne prosadilo. Jinak pokusy jako Supreme Commander (x360), XCOM, Warcraft 2 atd, nikdy zadnymi velkymi hity nebyli. Ale koneckonců proc ne, konzole podlehaji daleko vetsi kontrole kvality tak to aspoň Braben bude muset udelat poradne a včas, PC platforma z toho bude jen tezit.
    • D3 neni puvodem PC hra.
      • A co to je, kdyz ne puvodem PC hra? Dieslova lokomotiva?
        • Lukyz
          http://38.media.tumblr.com/tumblr_maiev3a12f1qjj0j1o1_250.gif
  • v te hre stejne není co delat co jsem tak koukal LP jen sem tam nejakej radoby vesmírní souboj
  • La_Furia_Roja
    hnisavec a jeho křečovité výkřiky do tmy *1*
    • Jack1947
      Ještě nám po něm bude smutno za 12dní, pak tu zbude jen GGG...
      • Hnisavec
        akých 12? pozajtra letím z Havla vajco *5*
        • Žebychom ti zpříjemnili cestu anonymním udáním? Třeba, že v análu pašuješ drogy? Příjemný let *3*
        • Jack1947
          Aha, tak jo takže už zejtra já měl za to že ještě tu chvíly pobudeš má chyba. Jakto snášíš za klokany je to kolik 15-20hodin? a v letadle si asi moc nezahraješ no.
          • však tu bude furt, ono u protinozcu games fungujou taky..i když asi pomalejc:)
            • Jack1947
              Bude tu lagovaně, pokud ho neodnese klokan ve vaku tak i napořád.

              Jen to chvíly potrvá...
  • Jack1947
    Ok, seems legit to me. *3* Tak je Star citizen a je dílo dokonáno. Vždyt na nabouchaném pc s posledním modelem HOTASS se to bude sakra ovládat lépe ne!! To by tak hrálo aby Gejmped vytlačil džojstyk za několiik tisíc *16* *16* *10* *1* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    *2* *15* *3*
    • hotas rozbeháš aj na ps4 an xbone, stačí aby to hra podporovala, čo určite bude
    • walltar
      Joystick bude vždycky přesnější, než gamepad. Já když vemu X360 pad, tak prostě nejsem schopný dost jemně manévrovat.

      Ale myslím, že bude jen dobré aby to šlo ovládat s jakýmkoliv zařízením... ať si každý vybere co mu vyhovuje a není kvůli tomu ve hře penalizovaný.
      • vypni si deadzonu uplne pak to jde o hodne lip, nativni nastaveni je na pikacu
      • Jack1947
        To už je možné ted ne... ? Sice to co jsem napsal nahoře je jak rozohněný konzolo-pccčkář ale jinak mně to celkem udivilo to né že ne. Rozhodně jsem to nečekal tak rychle.

        Pak už došli veškeré argumenty "ale pc má přeci exkluzivky..." to už neplatí a ty exkluzivky budou z řad indie pixelartovin (no offence only truth).
        • walltar
          Já myslel, že mluvíš o Star Citizenu teď ... Tam to moc nejde. Gamepad není moc dobře nastavený co jsem slyšel.
          • Jack1947
            + Pro pccčkáře tedy *4* Na druhou stranu co není ted může být jindy.
  • Ostala vobec na PC nejaka slusna hra exkluzivne??
    • Neboj, minimálně DCSko nedostanete, neb na to nemáte jak patřičný HW v toustovačích, tak ani v dutinách lebečních *15*
      • TheGGG
        Tvl. myslím, že něco podobného na konzolích ani nepotřebujeme. To je jen pro takové husté borečky na druhou jako ty, co rádi místo hraní benchmarky. Jinak pokud by se dobře optimalizovala, běžela by na konzolích jakákoliv hra, včetně SC, army i toho tvého DCSka atd. Tomu věř, neb hodně lidí co ty hry hraje stejně nemá PC na úrovni konzolí.
        • Já ti nevím hošku, DCS nikdy nebylo o benchmarcích *15*
    • TheGGG
      No jo, dneska trochu podpořím PCtardy, total war a arma jsou pořád ještě slušný důvod k dobrému PC.
      Všechny ty sr*čky jako p2w moba, mmorpg omalovánky jdou ale mimo mě. Jinak samo, PS4 je top.
    • Pro me je ta nejdulezitejsi exkluzivita u her vzdycky klavesnice a mys :D
    • Ty si též taky exlkuzivny hlupoň.
    • Jack1947
      Už jen kolik 12 dní? Co si bez tebe počnem *9*
    • Exkluzivity jsou hnus.. tak proč by měly vůbec být, pokud je jen trochu možné hru vydat na všechny platformy. Jinak jasný, zase si zahájil trolling. Co imagirnání přítelkyně? Funguje to? Myslím na vás. *3*
      • TheGGG
        exklusivity samozřejmě hnus nejsou, nevidím důvod proto, aby si PCtardi vyžrali všechno z ostatních platforem, když sami mají dost PC only titulů co na konzole nikdy nebudou.
        • To je nejaka uchylka resit, co si kdo muze na svem PC/konzoli zahrat? Proc by me jako PC hrace melo trapit, ze si nekdo na konzoli zahraje nejakou donedavna PC only hru? Stejne jako by psychicky zdraveho konzoloveho hrace (kdybych chtel trollovat, napisu ze to je oxymoron, ale trollovat nechcu) nemelo trapit, jestli si nejaky PC hrac zahraje na PC Dark Souls nebo Bloodborne. Me treba ta moda exkluzivit stve, protoze si kvuli par hram musim kupovat jednoucelovy lapac prachu, pro ktery nemam jine vyuziti a i kdyz nejsou konzole nijak drahe, tak bych ty penize mohl vyuzit jinak.
        • Nebudou z čistě technických důvodů. U konzolí jsou to čistě obchodní důvody. Já přeju všem všechny hry.
    • Tak především na PC nebyla snad nikdy žádná exkluzivita, ale pouze PC only hry. Aby to musela být exkluzivita, musela by nějaká PC společnost zaplatit vývojářům, aby vydali hru jen pro PC...
      • Spatne si vykladas pojem exkluzivita. Exkluzivita je fakticky stav bez ohledu na priciny.
        • del0
          A ty špatně chápeš jednoduše psaný text. Nebo jen špatně obhajuješ konzole. *7*
        • Jsi hloupa ovce zblbla marketingem. Exkluzivita je umela snaha o donuceni lidi kupovat crapzole, nic vic. A ted se vrat spatky k full hd televizi s rozmazanym upscalovanym 700p v 30 fps, joudasku.
    • walltar
      K něčemu potřebuješ exkluzivity?

      Protože já si myslím, že exkluzivní hry, jsou čisté zlo... Není důvod, neportnout hru na všechny platformy, pokud ji utáhnou.
      • takze nejvic zla je na pc platforme :-)
      • Keyz
        Aby mohl přeci machrovat, že to má a my to nemáme....

        Souhlas, že exkluzivní hry jsou zlo. Taková hra slouží hlavně jako reklama na danou platformu, nikoliv jako reklama na danou hru...
        • Jack1947
          Pokud myslíš ty dnešní tak je to celkem i pravda, zatím mně nijak zvlášt neoslnily a důvodů ke koupi musí být více než jen 1-2-3 exkluzivky ročně... mimoto není kam spěchat.
    • Nevim...proč? My se rádi podělíme, když to konzole utáhnou. Zrovna Elite Dangerous je až na vyjímky docela nenáročný, takže to konzole hravě utáhnou. Navíc se to na padu nemusí ovládat vůbec blbě.
      • hraju Elite na gamapadu Xbone a bez VoiceAttacku je to neovladatelny !!!
        • Tilwaen
          Můžeš to trochu rozvést? Krom pár speciálních akcí (shield cell, silent running, ...), které je zpravidla rychlejší říct než k nim hledat tlačítko, mě nenapadá nic, co by dělalo hru bez VoiceAttacku na gamepadu nehratelnou.
          • jo... jak budes na konzoli vytahovat podvozek, svetla, vypinat/zapinat nake casti systemu, rozdelovani energie, ovladani zbrani atd. na to tam nemas cudliky... ano muzes neco delat pres systemove menu atd. ale v boji to nejde nebo kdyz potrebujes se rychle dostat treba pres skenery... na VA mam pres 60 commandu a to nemam jeste vsechno jak si predstavuju... nerikam ze je to technicky nemozny to ovladat jenom na ovladaci ale z praktickyho hlediska je to nemozny...

            takze jedina vec co budou konzolisti delat bude bud obchodnik/explorer a doufat ze se nic nestane nebo cannon fodder ;)

            A mackat klavesy na klavesnici ktomu je pakarna jako svin ... s voiceattackem je to super easy takze at si hrajou na xbone... aspon to bude jeste vic EZ sestrelovat lidi :D *5* *5* *5*
            • ale ja nerikam ze to nejde technicky ale prakticky... zkuste si takhle bojovat... chapu jestli je tu nekdo chobotnice ze to zvladne

              Jinak uz po 50 rikam ze to hraju na Xbone controlleru...
            • risa2000
              Hraji od vydání ED na Xbox 360 ovladači. Dá se tam dělat skoro všechno, dokonce tak moc "skoro", že si klidně dám nohy na stůl a natáhnu se do sklopeného křesla. Co tam nejde je např. zadat jméno systému do vyhledávacího dialogu. Co tam nejde úplně ideálně je ovládání motorů a směrových trysek. A to je asi jediný důvod, kterým bych zdůvodnil pořízení HOTASu.

              Takže jsem zvědav, jak tohle vyřeší ve verzi pro Xbox, ale jestli pak půjde dělat úplně všechno na ovladači, tak mně to vadit nebude :).
            • když u gamepadu pouzijes dva trigery jako klávesu pro makro, získáš najednou cca 28 knofliku..s tim se uz da ovládat cokoliv. Ale vykladat tohle cloveku co videl gamepad jen z letadla nemá moc smysl:)
              Mimochodem, ja hral Elite 2 na Amize CD 32 taky gamepadem, a slo to v pohode:)
            • Ale ono to jde ...

              http://s5.postimg.org/hv1xijfx3/ED_Xbox_360_Crab_setup_v5_16.jpg
  • Škoda že v téhle hře nejsou prvky z Space Engineers. Kéž by se tyhle dvě hry propojily v jedinou, protože každá z nich má to, co té druhé chybí.

    Já se o Elite zajímal opravdu hodně a nakonec jsem došel k závěru, že je to v podstatě jen planetárium. Nevidím tam dostatek možností. Hra je fakt jen kostrou. Možná za dva roky to bude dál a tehdy to koupím.

    Rozšíření na Xbox je v pořádku. Větší trh = více zákazníků = více peněz = další vývoj.

    Já bych aspoň ocenil možnost pohybovat se po základnách.
  • Nechi rýpat, ale nebylo by lepší tu hru napřed dodělat, než jí začnou prodávat všude možně? Mě to přijde jako podvod, tvrdit že je to full verze a přitom je to taková kostra
    • A neni lepsi vykesovat prachy od hejlu, ktery si porad jeste myslej ze to nekdy dodelaj?
    • Rozdíl oproti jiným "nedodělaným" hrám u Elite vidím v tom, že se stále rozšiřuje a myslím že celkem slušným tempem. Větší update každý měsíc, menší update každý týden, opravy klidně několikrát za den.
    • Hra vyšla v určité fázi. Co hra obsahuje, si může každý jednoduše zjistit a podle toho se rozhodnout, jestli hru koupit. Podvod by to bylo tehdy, kdyby říkali, že ve hře je něco, co tam není, což ale nedělají, pokud vím. Že je to jen kostra, kterou snad někdy obalí obsahem, ví snad každý.
      • Hmm a ty kecy o offline SP hre a nasledna velika neochota k refundacim, kdyz se ukazalo, ze to tak neni podvod nebyl?
        A prosim ukaz mi, kde na webu maji napsano, ze je to kostra? Vsude jen ctu, ze je to plna verze hry.
    • walltar
      Tak pokud by ti došli prachy, v půlce vývoje, tak bys stejně nic nedodělal. A pokud za sebou nemáš nějakého giganta, tak musíš začít prodávat jak nejdřív to jde, aby si měl prachy na vývoj.
      • Ty se vyznáš. Je nějaký jízdní plán Elite? Kdy to tak bude mít smysl hrát? Nechce se mi hrát plantárium za 1500, nebo kolik to teď stojí.
        • walltar
          No podíval bych se znova ke konci tohoto roku... To myslím původně plánovali vydat tu část s přistáváním na planetách. Ale Elite sem až tak moc nesledoval. Je to pro mě taková oddychovka, kterou si sem tam na hodinku zapnu a jen tak si zalítám.
          • Dík.
      • Jinymi slovy lhat a prodavat nedodelek s tim, ze to mozna nekdy dodelam? To nemyslis vazne, ze ne?
        • Doporučuji si přečíst článek okolo vývoje a problému s financováním u titulu Divinity Original Sin.
          Financova takový naročný projekt z vlastní kapsy může být dost náročné a velcí vydavatele do některých věcí ani nechodí, protože u toho je pro ně příliš velké riziko, ale jakmile se ujme nějaká značka, tak prachy dojí a dojí, co to dá.

          U her z určité části financovaných komunitou musíš komunitě aspoň něco dávat na oplátku a u dělat takový dřívější release.

          Každopadně tato hra si zasloužila již své peníze už relativně při releasu, z mého pohledu dodala, co jsem hledal a každé další přidání mě jen zahřeje na srdci. Celkem naslouchají komunitě takže pro tebe to může skutečně znamenat, hra bude použitelná za dva roku. Já si tu hru užívám už nyní :).
        • walltar
          Pokud ti to vadí, máš na výběr vždy kupovat AAA hry... Ale taková je prostě realita vývoje menších a nezávislých her. Oni si ty peníze nevytisknou.
  • podvod na pc hráče. nechali se oje*at do zadku.

    Nechají si to na ks zaplatit od pc hráčů a také otestovat od pc hráču...
    • Kecas Kadle! Brabac me do anusu nebrousi. Zaplatil jsem za hru, ktera me hodne bavi a nemam s tim jedinej problem, navic slibej vzdycky, ze neco pridaj a v dalsim patchi to je. Krom toho porad opravujou chyby a reagujou na podnety a prani hracu na foru. Tys to podle me vubec nehral!
    • walltar
      Proč je to podvod? Už od začátku KS kampaně, se ví, že plánují vydat na konzolích. Nikdo komu to vadilo jim snad nedal peníze, aby si potom stěžoval na něco co se vědělo už od začátku.
    • A ti xbox hraci to jako dostanou zadarmo? Nedostanou, budou za to muset zaplatit stejne, jako PC hraci, at uz backeri, early accesori i ti, co to koupili az po oficialnim vydani.
      • Až na to, že backeri šli do toho bez záruky že vůlbec projekt vyjde a dali jim peníze předem. Konzolisti neinvestují do projektu, nýbrž si kupují hotový produkt. Pokud vím, tak exclusivita na PC a OFFLINE play bylo jedna ze základních slibovaných bodů toho projektů.
  • čaute mám dotaz trošku mimo téma ... po koupi hry musí platit měsíčně nějakej poplatek, nebo si stačí koupit jen tu základní hru?
    • Na co poplatky? Není to MMO...
    • Zadny mesicni poplatky neplatis, jen za DLC, pokud budes mit zajem..
      • DLC se v podání Elite ale myslí věci jako přistávání na planety a věci s tím spojené. Né přidání tří lodí, 50 nových soustav a podobný blbiny.
      • Myslim, nebo spíš doufám že přidávání obsahu by nemělo být pomocí dlc, ale spíš pomocí klasických větších datadisků.
        • Jasne, mas pravdu, mel jsem namysli datadisk. V tom prvnim by melo uz jit pristavat na planetach, mimojine...
          • to sotva..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit