Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_cruiser_Kako#mediaviewer/File:Furutaka1940.jpg nektere krizniky a torpedoborce JP meli veze pro torpedo, bylo to kvuli ochrane proti strepinam a lepsi nabijeni co jsem pochopil ...
  • Vyjadřovat se o kvalitách hry nemá smysl, ale rád bych požádal někoho o radu. Viděl jsem opravdu spousty fotek bitevních lodí z 2.sv.v. a torpédový věže, který by ty torpáda vystřelovaly, jsem nikde neviděl....
    • Tohle konkrétně co bylo k vidění je torpédomet Type 92 který se dělal otevřený nebo krytý (to je ten věžový). V různých modifikacích byl skoro na všech japonských lodích od torpédoborců výše. Na třídě lehkých křižníků Agano je to dobře vidět. Težké křižníky měly většinou otevřený torpédomet v kryté palubě (třída Myoko, Takao, Mogami, Tone).
    • Torpédomety byly standartní výzbrojí např. Amerických torpédoborců třídy Clemson a Fletcher. V případě Japonců byly instalovány jak na torpédoborce, tak i na některé třídy křižníků. Konkrétní třídy si však nyní nevzpomenu - pokusím se podívat do chytré knihy, a zjistit, které třídy to byly.

      Nicméně mohu říct, že Americké torpédoborce v rámci Lend-Lease bojovany i u Royal Navy.

      V případě hlídkových člunů byly také montovány - značení US Navy dokonce termín obsahuje (Patrol Torpedo, PT boat).
      • Díky za info
    • Jeste trochu k umisteni torped: torpeda jsou vypoustena z torpedometu (je
      > mi jasne ze to vite ... to je jen tak pro ujasneni :-)), ktere byli
      > samozrejme ruzne konstrukce :
      > -otocne na podstavci: vetsinou na boku lodi na palube ... nekolikahlavnovy
      > ... torpedo bylo "vyflusnuto" na hladinu, pak se potopilo do urcene hloubky
      > a
      > vyrazilo na cil
      > - podvodni (nepohybliva)- na ponorkach a experimentalne na nekolika
      > lodich ... zamerovalo se celou lodi
      • Díky za odpověd
  • Coffin.Corner
    Samotné modely lodí mají moc pěkné.
    • Jiste renedery dycinky delali pekny ... a dycky taky tvrdili, ze toje "ingame" ... Videl si ve wotku dest?
  • Já se tak těším, až si dětičky budou myslet, že takto vypadaly lodní bitvy.
    • Copak, máš snad nějaký komplex?
      • To víš že jo. B-komplex každý den.
  • No jasne, ustupky z reality ... protoze hra neni realita ... tak se budem pifat na dva metry ... samo bezny takticky postup je najet pred battleship, zablokovat mu pohyb a pak ho upifat papundeklovou dzunkou ...
  • Mám hroznou chuť si nějakou pořádnou námořní bitvu zahrát tak doufám že to dopadne dobře *1*

    P.S. Ví se už kdy bude open beta?
  • Lotr
    To bude ale blbost

    Už to vidím
    Bitevní loď s půlmega HP roztrhaná na kousky křižníkem. Ale neviditelná díky spoting systému
    Letadlové lodě spamující AI letadla které nerfnou hned první patch
    A křižníky s goldovou municí schopné penetrovat samu realitu

    Tohle je sakra komedie
    • Ne ... to bude realita ... Yamato prave vypalilo salvu ze svych 21 del primarni vyzbroje, salva sice zasahla pobrezni clun, ale ten jako zazrakem svym 0,4mm pancirem strely odrazi ... a jedinym vystrelem sveho 20mm ultramegagunu potapi dosud neposkozenou bitevni lod ...
      • Lotr
        Jo to je pravděpodobnější. Bod pro tebe
  • Gaijin jim to opět natře.
    • tj, už se nemůžu dočkat, až budu s nepotopitelnými křižníky ze stalinsteelu šikanovat mrzké kocábky jako Yamato a Bismarck *1*
      • Ono pozor, třída Sovětskij Sojuz měla být na úrovni Yamato
        • Není to lodní ekvivalent věcí jako PzKpfw VI Ausf. B mit 10,5cm KwK, alias Königstiger s 105mm kanonem?
          Velmi seriózně se plánoval, ale nikdy nevznikl?
          • Tak ono 88 nemecke vyroby bylo nejlepsi delo 2 sv takze museli udelat 105 na tiger 2 aby to delo bylo silnejsi... bude to od reality vzdalene jako WOT ale je to PC hra nejak to musi vyrovnat.kdyby delali realne WOT jeden prustrel pancire a je po tanku .... Ale jsem zvedavi co vytvori a tesim se na to
      • Kozy
        americký letadlovky budou trpět *5*
      • Já hraju za Němce a Rusové mi problém nedělaj.
        • tak hraj za Rusy a nebude ti problém dělat nikdo *1*

          a ne, fakt mi nikdo nevysvětlí, proč YER 2 lítá s maximálnim nákladem bomb se kterym by se v reálu ani neodlepil z dráhy, ale Lancaster a B-24 vozej čtvrtinu toho co by unesli *7*
          • Walldstein
            Víc než množství pum mě trápí fakt, že Kingcobra musí jakýkoliv bombardér pižlat nějakou chvilku což dává střelcům prostor se o ten hmyz postarat, nicméně v podstatě jakékoliv ruské letadlo sfoukne každý bombardér z oblohy jako drobky z talíře..
          • Souhlasím. Jednu dobu jsem v B-17G létal s nákladem 6,000 liber pum. Na vzdálenosti, na které se létá ve WT však mohla nést až 20,000 liber pum. To je cca 3 tuny versus nějakých 9 tun.
            • Však také ano. Bombardéry začínaly (a stále začínají) ve výšce cca. 10,000 stop, což jsou nějaké tři kilometry. Většina stíhačů byla schopná se do té výšky dostat během cca dvou a půl minuty (testováno na Bf-109G-10, rovných 2:30, většina stíhačů je schopná stoupat podobně, pokud ne rychleji)

              Bombardér, než tu mapu přeletí, dává více než dostatek času na vystoupání nad svou výšku, a pokud ve snaze překonat vzdálenost rychleji klesá, stíhači nemusí stoupat tak vysoko.
            • X: Nestačili nastoupat? Většina stíhačů by to měla dokázat, pokud ty bombardéry nezačali ve 20 km...
            • Jenze ty pidizakladny pridali az jako reakci na to, ze 90% bitek na vyssich tierech zaclo vypadat tak, ze 3+ bombardery zamirili nad letiste, a "obranci" prevazne nestihli ani nastoupat potrebnou vejsku driv nez zacli zhazovat.
            • Nechci ani počítat, kolikrát jsem se nad to letiště ani nedostal.

              Navíc na většině map je nutno nejprve vyřadit malé základny - tábory, zásobovací depa apod.

              Nakonec bych nenalétal s více než 10,000lb pum.
            • Jenze to bys priletel nad letiste, shodil naklad a bylo by po bitce ... ;D. Proste oni tohle nemaj ani domysleny ani dodelany, a vi buh, estli to nekdy dodelaj.
          • Krescz
            hosi...hrajte za VB, nebudete se citim trapne, ze jste moc OP a ani nebudete takove smazky...God bless Spitfire
          • Údajně to plánujou "změnit" ale věřme tomu. *1*
      • Sověti měli loďstvo? *1*

        Nicméně pozor, ani Jamato ani Bismarck by bez letectva nejspíš jen tak potopeny nebyly.

        V případě Musaši (sesterské lodi Jamato) se jedná o přímé potopení námořním letectvem, v případě Bismarcku se po (byť štastném) zásahu torpédem ze Swordfishe nemohla loď prakticky efektivně bránit.
        • no neměli, ale když vidim to brutální nadržování Rusům u letadel a tanků ve WT, je mi jasný jak asi dopadnou lodě
          • spook.y
            Měli.
            • spook.y
              Serza ne já jsem jen reagoval na příspěvek od "Prinz Eugen". V pohodě...
            • Koukám, že jsem byl vzat za slovo.

              Sověti samozřejmě námořnictvo měli, nicméně kromě ponorek se pokud vím snad do bitev nezapojovalo.

              Nicméně vtip o ČR a námořnictvu je opět ten s Pandury s extra pancéřováním? Vzpomínám si, že ČSSR měla námořnictvo o jednom hlídkovém člunu, který se plavil po Dunaji.
            • spook.y
              Rusko(SSSR) mělo na začátku 2SV cca 450 bojových plavidel(většina zastaralá) Ruské námořnictvo se nikdy neúčastnilo nějaké velké námořní bitvy, ale používalo je hlavně k podpoře pozemních sil a jako ochranu pro námořní konvoje.
            • ano, i ČR má loďstvo, záleží jak se na to díváš *3*
        • Pilgrim66
          V WarThunderu budou mit vetsi lodstvo nez Nemecko, VB, USA a Japonsko dohromady. A krizniky budou pravdepodobne bojovat s japonskyma rybarskyma lodkama.

          WT uz zacina bejt horsi nez WoT
          • To mi připomíná tu situaci, kdy jsem se v Bf-109E-3 pral s Jakem 1B. Následně jsem si ověřil, co jsem víceméně věděl - byť na samém konci roku 1940 byla započata sériová výroba Jaku 1, až do roku cca 1942 nebyly v podstatě nasazeny operativně. A i v době kdy započala sériová výroba již svítalo novým verzím 109tek.
  • Ja bych si nejake lodicky hrozne rad zahral (pamatujete nekdo NavyField?), jenze se strasne bojim, ze to dopadne uplne stejne rozpacite jako tanky - myslim tim penize, balance, bugy, komunita, vsechno proste...
    • jj navyfield je fajn ale nehoráznej grind .Doufam ze v tomto budou taky ponorky
      • Ponorky nebudou.
  • Mě se líbí jak tam padne věta, že prý sice museli udělat kompromisy (což je logické), ale jinak celý boj staví na reálných historických podkladech.

    Vážně? *1* A to se v nějaké moudré knize (kterou si tam asi na efekt četli) nedozvěděli, že letadlová loď rozštípe naprosto cokoliv na neuvěřitelnou vzdálenost.

    Nakajima B5N, což je japonské letadlo vyzbrojené torpédy má dolet cca 2000km. Yamato má dostřel 42 km, hádejte kdo by vyhrál (ostatně historie to potvrdila).

    Tak ať rovnou přiznají, že to bude arkáda jako prase, která nemá s realitou nic společnýho (na tom není nic špatného) a nekecají nesmysly okolo.
    • Walldstein
      Snad si nečekal, že na sebe lodě budou pálit na vzdálenosti na kterých se ani neuvidí. Časy bočních salv na 20-50 metrů jsou dávno pryč.
    • Dovolím si pouze poznamenat, že by možná bylo lepší porovnávat dolet Amerického TBM/TBF Avenger s torpédem Mk.13. Stále je to uctihodných 1000 mil (cca 1600km), nicméně pokud se nepletu, právě Avengery potopily Musaši (sesterskou loď Jamato).

      Jamato samotná, pokud vím, měla být poté přistavena k pobřeží u Okinawy, a zde "potopena" na mělčině, a tak využita jako pevnost. Nakonec leží cca 300km od Kjúšú.
      • JJ to byla realita ale jak je to v kazde hre... musi to doladit pac v realite torpedove cluny rychle a male byly schopne potopit bitevni lod.Ja jsem zvedavi jak to udelaji a vyresi hlavne ty tridy lodi pac ve Wot delaji z Shermana tank a ne plechovku jaka v realite byla a to kvuli hratelnosti"aby amici neplakali" Amici tam maj vetsinu slusnych tanku jen ty ktere byly na rysovacim prkne kdyby to delali podle reality neco jako tezky tank amici nemeli do roku minimalce 1945 az na konci valky nasadili par skvostu Pershing napr ktery je ted mimochodem prej stredni tank i kdyz byl tezky.Bohuzel tyto hry nelze brat realne vazne pac to by lidi hrali jen s par typy tanku,letadel,lodi.proto ty lode budou zajimave a tesim se na ne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit