Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tema a napad sa nezda uplne od veci o hre sa pisalo dost vela a tazko hladat nove temy,trh chrly stale nove a na vsetko sa pomerne rychlo zabuda,pisem ale hlavne preto ze som jeden stych ktorym to zatial graficky velmy neslo,,hra seka a v lokalite mrakodrapov plnej mutantov to bolo uz zufale a vzdal som to,mam radeon 6 koveho radu a celkovo pocit ze 4g ramky su proste malo,tema o hraniciach v nastaveniach by ma mozno zaujala viac,odohral som vsetko ohladne faloutu a som velky priaznivec celej serie a viem ze casom na f4 nabehnem,no a chcem autora pochvalit svoje prispevky robi na urovni,je prirodzene ze nie kazdemu vyhovie *14*
  • Lukyz
    Pokud můžu přispět svým názorem, tak i když oceňuji vaši snahu, přijde mi vesměs zbytečná.
    Porovnání nastavení popř. srovnání s konzolemi najdeme většinou už v den vydání na YT kanálu Candy Land, zatímco rozbor hry a vliv nastavení detailů vychází cca do 14 dnů od vydání (není pravidlem, ale nejsme na EG, abychom to nějak extra řešili, ne?) na PC Tuningu.
    • Tilwaen
      Mám na věc bohužel stejný názor. Nerada bych, aby to vyznělo nevděčně, protože cokoliv, co alespoň trochu zavání návratem videorecenzí, kvituju s povděkem, ale vydat video s rozborem nastavení téměř půl roku po vydání hry mi přijde... zvláštní. Video je pěkně zpracované, muselo dát hrozné práce, ale (kromě vydání Far Harbor) - proč?
      • na otazku proč ted - asi protože vyšel ten ve videu zminovaný patch. Otázka je k čemu vubec tyhle videa. proste tam jsou nejaký hejbátka a kzdyž mate silnej komp a posunete všechno napravo, bude to vypadat líp.
        taky si myslím že aby lukáš delal tyhle vide je neco jako zabít F16 sousedovho psa. proste promarnenej potenciál.
  • Hezký info, sám bych to ani nepostřehl a mám tedy důvod víc to znovu zapnout a hrýt si s nastavením, ikdyž tedy asi počkám až na příchod Far Harbor.
  • Tento díl Falloutu je jednoznačně nejhorší z celé série, moźná by pomohlo, kdyby to vzali po vzoru Fallout Tactics jako spinoff a nazvali to Fallout Shooter
    • Takže když by to mělo na krabici jiný nápis (jinak by to bylo stejné), tak by jsi byl se hrou spokojenější?
      • Ano, protoze veci se maji nazyvat pravym jmenem. Je to asi jako vzit treba Fabii a prodavat to jako Mercedes a divit se ze to nekoho nase*e.
      • Jasně, kdyby tomu neřikali Fallout, bylo by to ok, kdyby k tomu ještě někdo udělal opravdový Fallout pokračování, s propracovanými větvenými rozhovory, questy co mají různá řešení a možnost přidat se na obě strany, epickým příběhem, humorem a zapamatovatelnými charaktery, bez nesmrtelnýho čokla atd. Jenže to by musel dělat někdo jiný než Bethesda
    • veci se maji jinak, mas zastarale informace. je treba hrat hru na novou survival obtiznost, ono te to hrat jako strilecku rychle prejde:)
      • a na survival obtiznost se zmeni pitomy dialogy kde je jedno na co zmacknes protoze to vyjde nastejno ? a vydávat nový obtížnosti po vydání hry..rofl. Zlatý New Vegas fakt.
        • jedno co zmacknes? No nevim, to je zase nejakej haterskej blabol co se rozsiruje po netu? me prijde docela rozdil kdyz pri odpovedi A te chlap za barem zastreli a pri odpevedi B se na to vykasle. Nebo kdyz babe reknes ze je deevka a ona se s tebou uz nebavi nebo zvolis jinou odpoved a ona ti da quest...hral si to vubec?..nehral, jinak bys takovou pitominu nemoh napsat.
      • I pak ale budou starší díly lepší...
  • Na objektivni recenzi f4 treba jit na madbrahminu. Jestli to tam "posvetili" tak si to mozna nekdy zahraju.
    • Doby, kdy se vyplatilo chodit na madbrahminu, jsou dávno pryč. Co s názorem party kultistů zamilovaných do vlastních vzpomínek?
      • Víceméně se asi nedá nesouhlasit. Je těžké objevovat něco speciálního, když si vyrostl na takových masterpiece hrách jako byly první Fallouty...
        • Tak já třeba na F1 a F2 vyrostl a bethesďácké díly si stejně užívám.Vlastně mě víc těší, že se můžu podívat na svět Falloutu z nové perspektivy, než kdyby se někdo pokoušel po letech oživovat kouzlo těch starých časů a rozmělňovat ho opakováním téhož. Chápu lidi, kterým se tahle změna stylu a perspektivy nelíbí, ale ta bohorovná nadutost, kterou se tu "pravověrní" fandové tak často prezentují, je směšná.
          • Tiež to vnímam podobne. Aj keď som najviac za kompromis v štýle New Vegas, Fallout 4 hrám (ešteže vyšiel Survival mode) a baví ma. Samému sa mi tiež páči recenzia "Fallout 4 is good game, it's not just good fallout game.", napriek tomu tento diel nezatracujem a vychutnávam si ho. Najlepšie by bolo, keby zmenili názvy - Fallout Bethesda 2, a bol by kľud :D Každopádne to remcanie že hra nie je ako Fallout 2 a že to je strašné, čo budeme teraz robiť... naozaj? V čase, keď vyšiel Wasteland 2? To je to plnohodnotné RPG s ťahovým bojom a prepracovanými dialógmi a questami, v post-apo svete. Čiže hráč má v tejto dobe na výber, ale musí sa v prvom rade sťažovať *7*
        • Z věty je imho nejdůležitějí: "Je těžké objevovat něco speciálního, když si vyrostl"
          Od vydání Fallout 1 jsi zestárnul o 20 let a mezitím hrál mraky jiných her. Fakt čekáš, že ti nějaká hra nabídne stejný zážitek? To je nereálné stejně jako si chodit pořád kupovat Duplo a nadávat jak se ta stavebnice zhoršila, že když ti byly 2 roky tak to byla super zábava a teď tě to vůbec nebaví :-D
          • Tvůj agrument má drobnou, leč významnou trhlinku. Když si zahraješ F1 a F2 dneska po těch 20 letech, jsou to pořád úžasné hry, které skvěle fungují a strčí moderní bethesdí Fallouty do kapsy vším kromě grafiky.
            • On má ještě další trhlinu. Ta Duplo stavebnnice je +/- stejná jako před 20 lety, takže takový slabý pokus o hru na nostalgickou kartu. V případě Falloutů to ovšem není nostalgie. Nostalgie je o nelogice a iracionalitě. To, že původní Fallouty maj líp napsaný dialogy, zajímavější postavy, mnohem víc možností roleplaye a statistiky mají mohem větší vliv na postavu (jak by mělo v kvalitním RPG být), není nic vyfantazírovaného skrz růžové brýle, ale realita.
        • myslím že hoši se na veci dokaží podivat i strizlive. treba fallout new vegas vzali na milost a myslím ho i pochválili
    • Na Brahmině krátce po vydání F4 hráli a rozhodli, že nestojí za recenzi. Protože to prostě není Fallout, ale střílečka z prostředí Falloutu. Tak asi tak.
      • tak jestli se na strankach venovane falloutu rozhodli F4 vubec nerecenzovat a nezabyvat se jim tak to skutecne bude enklava pitomcu a ty stranky by meli zrusit protoze jsou k nicemu:)
        • Řekl velký fanda Fallblivionu... *15*
        • Paulcz
          F3 a F4 není Fallout
          • Samozřejmě. Jedna je "Fallout" druhá je "Fallout 4" To je tedy zjištění jak noha :-D
            Jen mě překvapuje, že někdo považuje za zápor, že vyšla nová hra :-D
            • Paulcz
              Nová hra co vyšla není Fallout :)
    • nekdy si zkus udelat nazor sam, ale jestli hrajes podle toho co ti nakukaj ostatni....proc ne *7*
      • Tam maji stejny vkus jako ja takze se na ne muzu spolehnout. Ono hrat hru a pak zjistit ze je to blbost je ztrata casu a penez. Od toho jsou recenze
        • takze se jedna o subjektivni hodnoceni.. jen se snim stotoznujes :D
          • njn, pravda
  • Grygar se vyzná v HW a ve fungování různých efektů a jejich vlivů na vzhled i náročnost? *15*

    Aha...Schválně porovnejte tyhle články s články lidi kteří se určitě vyznají. Třeba na anadtech nebo více pro nováčky techspot. I když i tam umí vysvětlit proč zrovna tahle hra, měla velký nárůst FPS při rychlejších pamětí a které CPU to využijí.

    Ale +1 za videa v 60FPS. Standard se dostávat i do ČR.
    • Mě to video přišlo v pohodě, co se ti nezdálo?
  • MickeyMutant
    Když se v textu článku objeví aspoň dvakrát "potažmo", tak mám odhadem 90% jistotu, kdo je autorem.

    Opakuju námět synchronizace obrazu na rozpůlené obrazovce při srovnání nejnižších a nejvyšších detailů. Pokud by obě poloviny ukazovaly identickou scénu, jako třeba tady, oko by rozdíly odhalilo mnohem snáz.
    • Já zase zvedám slechy na "chlupy". Jak se někde píše "o chlup lepší" nebo "na chlup stejná", tak mám taky hned jasno. Víš, kdo z redakce má tak rád chlupy? *4*
      • MickeyMutant
        To se nechám poddat. Naslepo tipuju blixu.
        • Nene, Lukáš Grygar. Potažmo je kdo? Pavel? Nebo taky Lukáš?
          • MickeyMutant
            Potažmo se nekontrolovaně šíří napříč redakcí, ale bacilonosič zřejmě sedí v šéfovském křesle.
            • MikeR
              Tilwaen: Moje slova, ale přesně. *3*
            • Tilwaen
              MikeR: To by se mu na Twitteru nestalo.
            • MikeR
              Tilwaen: Bohužel. To je častý osud Jackových nejúžasnějších příspěvků. *13*
            • Tilwaen
              MikeR: Jojo, ale už to Jackovi smazali *9*
            • MikeR
              Tilwaen: no, i ty diskuze, zrovna jsem koukal, jak sis hezky dala potažmo v Bleskovkách. *1*
            • Tilwaen
              MikeR: Hehe, tak jsem dočetla tvůj komentář, začala jako obvykle scrollovat dál, dolů, dolů, ... počkat, co to tam napsal za slovo? *1*

              Teď už místní diskuze, potažmo články, nikdy nebudou jako dřív.
            • MikeR
              No dík. Dodneška jsem to ignoroval, lépe řečeno ani jsem si toho nevšimnul. Odteď mi to bezpečně začne vadit. Zvlášť jestli v tom jede celá redakce Games, potažmo Levelu.
  • Shenkster
    Trochu krátké...ale dobré
  • Bohužel i s posledním patchem kdykoliv spadne framerate pod 60 fps, byť jen o jediný snímek, vyskočí napovrch šílený trhání a poskakování obrazu - stuttering, přeložte si to do češtiny, jak chcete. Čili stále je to na zcela standardním HW v podobě core i5 a GTX 760 s win 7 64bit potřeba ladit nad rámec, bohužel i tak jen s částečným úspěchem (spouštění v okně skutečně nezabírá a úpravy v ini jen částečně). Podobnej problém jsem měl i s třetím zaklánačem, ale tam se to povedlo vyřešit relativně snadno - zamčeno na 30 fps s adaptivním v-syncem. Paradoxně bylo pak 30 fps mnohem hladších a plynulejších než 45 - 55 s tím samým nastavením. Zajímavej trend poslední doby. F4 je graficky celkem ok. Na zadel si z toho nesednu, ale to už jsem si tak nějak u Bethesdy zvyknul. Je tam spousta klasických Bethesda otravností ale i tak o 100 % lepší než F3 a docela slušná hra. Baví. Nečůrám blahem jako u W3, ale baví.
    • Bohužel musím tě zklamat GTX 760 s win 7 64bit už dnes ale opravdu neni standartni vybava...
      • To je leda tak vlhkej sen. Představa, že je standardní GTX 980 a poslední generace i7 je naivní. Navíc je třeba odlišit problematiku výkonnosti a architekturu. A o výkon tu teď neběží. Zkrátka se to potrhava spoustě lidí s nijak exotickým hw a s naprost pohodovým frameratem. To se někdo vykalel na testování, nebo minimálně z něj nevyvodil vůbec nic.
        • kdyby sis to nastavil jak pisu, tak bys pak nemusel poskakovat po netu jak vzteklej trpajzlik a v pohode plynule hral. To je jak kdyz dva jdou po moste v kterym je dira, jeden tomu druhymu vysvetluje ze tam je dira a muze do ni spadnout a ten druhej si to poslechne a skoci primo do ty diry...:)
      • tak ty už máš visty ?? : O
    • Tohle mi to delalo taky, ale kdyz jsem dal borderless window, v ini vypnul v sync (ipresetinterval) a zamknul to na 60 fps pres nvidia inspector hra bezi naprosto plynule bez sebemensiho zacukani. Problem je zapnutej v sync a na 60 fps to je treba zamknout pac nad 60 fps zacne hra delat kraviny a rozbiji se fyzika atd, borderlees window castecne odstrani tearing pri vypnutym vsyncu.
  • Ja projizdim znovu Fallout 2 a nejak nemam nejmensi chut patlaninu s cislovkou 4 porizovat.
    • a jakou to má relevanci k novince?
      • Jedná se o hru ze stejné série

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit