Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když ale já už bych raději mod In Country Vietnam do Red Orchestra 2 už na něj čekám snad dva roky a pořád nic což mě už trochu děsí :(
    Ale nová strategie z této války ? Proč tedy ne, snad mi to zkrátí čas od čekání.
  • XXDarthVaderXX
    Ani se nemusím ptát, co Michal Rybka momentálně hraje *5*
  • Český Vietcong se též točil kolem HoChiMinhovi stezky. Akorát žánr je mimo, i když své příznivce si najde.
  • uvidíme
  • Jack1947
    Strategie dobrý (styl close combat na tahy mně nikdy nebavil) ale mně by se více líbilo FPS - ještě možná adventura ale né (shelllshock2).
    • tak proc to tu komentujes. To je jak kdybys u plosinovky rekl, ze bys radsi fps a ze je to skoda. Proste to nehrajes, tak proc se mas potrebu vyjadrovat. to nechapu. Kdyby to delal kazdej, tak se zblaznime
    • XXDarthVaderXX
      Tak si zahraj třeba Battlefield VIetnam či co to je a máš FPS *3* *3*
  • Nápad dobrý, Ale to cpaní USA do her mě už sere.
    • A že by tam kvůli tobě proti Vietkongu bojovali Eskymáci, ne?
      • Tak jinak,Proč tam nehodí hru za Vietnamčíky, Partyzanská strategie by nemusela být špatná.
  • Těžko můžete vyhrát válku, ve které prakticky neexistuje fronta a uzemní zisk neznamená nic.
    • Ale ano, říký se tomu totální válka a zatím něco takového zkusili jen rusové za velké vlastenecké. Kdo má dnes na to, nechat za sebou jen spláneou zemi .... a proč vlastně?
      • Totální válka znamená totální nasazení obyvatel, za Velké vlastenecké byla fronta a územní zisk znamenal hodně pokud o něco šlo (např. Stalingrad).
        • Ne, totální válka není o územním zisku, totálním nasazení obyvatel....a je to termín, jež se vyučuje na britské vojenské univerzitě. Něco podobného lze vidět u IS a jeho výsledky jí už nikdo neodpáře. Uplatňoval jej i Řím.
          • Totální válka je hlavně proti všem, kteří nejsou s vámi. Viz třeba totální ponorková válka Německa za WWI, potápěli vše nespojenecké (i neutrální a civilní).
            • Tak já bych našel konkrétnější příklad u prvních blízkovýchodních říší. Kdo se nepřidal, byl zabit, nebo deportován s celou rodinou na druhý konec říše. Bořili vše, co stálo v cestě. Byl jen jediný cíl - vojenský. Dnes se často sledují politické cíle (problém Hitlera, který se nedokázal rozhodnout).To je totální válka. Němci za sebou nechali spoustu partyzánů a nedořešených otázek správy území. Rusové měli naprosto jednoduché a brutální řešení... sibiř a NKVD.
  • tady se zase sešlo odborníků na historii a politické dopady vietnamské války...ano pár desítek tisíc mrtvých buranů z texasu vs.milion a víc mrtvých obyvatel vietnamu, kam američani přišli šířit svou pravdu a lásku a demokracii, stejně jako to udělali v poslední době několikrát, výsledek je jen rozvrácená země, utrpení, sirotci, bída a teror.... škoda, že USA nepoznalo válku na svém uzemí... kdyby půlka těch vypasenců zdechla... tak by už neválčili
    • ty seš čuramrd a ne historik *3*
    • Občanská válka v USA... to byla válka na území USA. *3* Do dneška z toho mají Američané trauma.
  • *1*
    USA válku prohrály. Důvodů je řada a je to smutný, ale Vietnamci jim to nandali, ačkoli to nebyl ani náhodou jediný důvod, proč to Američané nakonec projeli. Američané (a předtím Franouzi) si to projeli hlavně sami + nutné brát v úvahu, že Vietnamci bojovali doma ve známém prostředí, zatímco Americký voják o Vietnamu poprvé slyšel až ve chvíli, kdy sesednul v džungli z vrtulníku. *4*

    Je docela jedno, kolik tam zařvalo Američanů a kolik Vietnamců. Výsledek je jasný - "komunistická" vláda ve Vietnamu a to až do současnosti. Taková je realita.

    PS Bral bych pořádnou FPS z Vietnamu. Klidně i dobrý singl.
    • Amíci to prohráli díky politikům, prohráli hlavně doma. Nikdo ti nebude cpát prachy do války bez podpory veřejnosti.
    • Kr.Pa
      Vietcong ti nestacil?
      • Tahle pro mě nejlepší česká hra je bohužel už moc stará. Chtělo by to trojku.
        • radši ne, stačí jak dopadla 2 a jiné hry, snažící se přiživit na dobrém jménu předchozích titulů.
  • Psat recenze/clanky je jedna vec. Ta se tu obcas i povede. Ale filosofii a historicke znalosti by sem autori psat nemeli. Pokud nekdo povazuje porazku americanu ve Vietnamu, lze to chapat z politickeho a spolecenskeho hlediska. Totiz z toho vojenskeho tu mame ztratu 50 000 vs 1 000 000 at se na to divam jakkoliv, je to jednostranne.
    • Válka se vede s nějakým cílem. Pokud cíle nedosáhneš a soupeř ano, tak si prohrál, i kdyby si vyhrál všechny bitvy.
    • Dúfam, že si uvedomuješ, že vo Vietname nebojovali komouši len proti Amerike? K tým 50k si prosím pripočítaj 200k mŕtvych juhovietnamských vojakov, niekoľko stoviek tisícov mŕtvych civilistov + pár tisícov spojencov. (ANZAC, ROK, atď.)
      • celoush
        nicméně má pravdu... ta válka se ve své podstatě vojensky neprohrála... v době pádu jihu tam moc amerických vojáků, vyjma poradců, nebylo. Celý ten první odstavec je takový...
        • Ono je to ale celé nezmysel. Viet Cong a Sev. Vietnam nikdy nechceli vyhrať vojnu vojensky. Keby verili, že môžu vyhrať vojensky, tak by viedli tradičnú konvenčnú vojnu, oni ale viedli guerillovú vojnu v podstate až závernečnej ofenzívy v 1975. Komunisti chceli a aj nakoniec vyhrali tým, že Ameriku unavili.

          Nie je dôležité, či si vyhral jednu bitku alebo 100, či si stratil 1000 vojakov alebo milión. Dôležité je aká vlajka dnes veje nad Saigono... ehm, Ho Či Minovým mestom.
          • celoush
            Pokud to bereš takhle a dnešní politicko-ekonomický stav Vietnamu, tak bych ten výsledek neviděl tak jasně *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit