Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • do dnešní půlnoci se CK2 vč. všech DLC (krom Old Kings) dá pořídit na steamu ve 75% slevě
  • Vikingové (leda zcela vyjímečně) na přilbách žádné rohy nenosily ...to je jen další produkt prohnilého marketingu. Dokonce to tvrdím i přes to, že si je u nás i ve Švédsku koupíte v igelitovém stánku "zaručeně domácích", často z plastu a Číny.

    Ve skutečnosti vypadají třeba takhle:
    http://drakkaria.cz/zbroj/prilby/vikinske-a-normanske-prilby/?vp-page=1

    a že neměly rohy, pro to je jednoduché a uvěřitelné vysvětlení ... kdyby jsi měl na helmě rohy, sice bys mohl na někoho zapůsobit, ale při souboji ... zatímco po opravdové helmě, viz nahoře, rána mečem sklouzne, mít přípevněné rohy, zasekne se o roh a riskuješ stržení vazu.
    • Na některých přilbách rohy byly, ale z měkých meteriálů. Něco jako kašírka, takže to mělo zastrašující efekt, ale při zásahu se snadno oddělily od přilby. Takové ty z kravských rohů apod. jsou jen krásný hollywoodský nesmysl.
    • znalosti zdejších redaktorů prostě musíš brát s nadhledem
      • smejki
        nikdo neříká, že je skutečně nosili. Do příště lépe procvičit čtení *3*
        • vzhledem k tomu že ve kře sem si nikde nevšiml rohů na přilbě ale autor článku píše že naši svěřenci budou mít helmy s rohy je logický předpoklad že je to jeho skutečná představa o vikinzích
    • Ano. Ale dovolím si nesouhlasit s tím, že Vikingové byly pouze ženy. *4*
  • Čo je to mem?
    • Vezmes Google, napises do nej "Mem" a kliknes na prvni odkaz - http://cs.wikipedia.org/wiki/Mem
    • • kulturní obdoba genu

      • nositel kulturní dědičnosti

      • jednotka kulturního přenosu

      • prvek kultury předávaný negenetickými cestami, zejména napodobováním

      • replikující se (a mutující) informace přechovávaná v nervové soustavě člověka či v kulturních artefaktech
      • Dakujem.
  • Pochopil někdo, jak se hraje Crusader Kings 2? Mám rád strategie, Civilizace hraju asi patnáct let a docela mi jdou, ale CK2, to je chaos, ve kterém nejsem schopen se zorientovat... A přitom to vypadá jako super hra, snad mě vikingové donutí, znovu se pokusit do toho proniknout.
    • Taky jsem hrával civilizace a taky jsem se při hraní CK2 ztrácel, ale to máš jen dočasné ... časem se rozientuješ, věř mi :-). Dodneska nevím hodně věcí, ale hrát už můžu v pohodě. Zas tak extrémně do hloubky, aby jsi to neprohlédl, to nejde, ale bude ti ještě chvíli trvat, než budeš znát všechny vazby (50 hodin? :-D). Já tedy nehledám tipy a triky na netu, pouze hraju pokus/omyl.

      Super hra.
      • http://www.pcgamer.com/2013/02/22/why-ive-spent-over-260-hours-in-crusader-kings-2/

        50hodin nestačí :)
        • 50 hodin, aby to byl člověk schopný hrát. Ale jistě, zlepšuješ se a objevuješ další mechanismy i po roce. Já mám ve hrách od Paradoxu naběháno odhadem tisíce hodin, a pořád bývám překvapen. A to před sebou valím zvětšující se frontu titulů, na které jsem ještě pořádně nešáhl.
    • Není to tak těžké. Jen je třeba naučit se zpracovávat informace, které ti interface dává, a trochu myslet. Informací je více, než je u her obvyklé.
      Je třeba pár dní, nějaký ten týden se v tom čvachtat. Ale odměna je sladká - dá se to hrát roky. A taky ti to otevře dvěře do ostatních, ještě komplexnějších strategií od Paradoxu. Shodou okolností jsou tím komplexnější, čím více se přibližují současnosti. Od CK přes EU, Victorii, ke svatému grálu jménem HoI *1*
      • HoI mo nikdy nechytila za srdce ale Viktoria, to je moje. zboznujem tu hru. Ani CK2 ma taknebavil
        • Magister_Peditum
          Jo, Viktorka je dobrá. Momentálně mám rozehranou Heart of Darkness.
    • Není to zdaleka tak složité, jak to vypadá. Chce to akorát věnovat tomu několik hodin jenom na rozkoukání.
    • Magister_Peditum
      A to je to ještě jedna z těch jednodušších. Pro hráče nováčky může být docela šok, že se hra hraje prakticky jen skrz přepínání různých nastavení v hromadě tabulek. Chce to se obrnit trpělivostí a neváhat projít poctivě celý tutoriál. Popřípadě se zeptat na nějakém foru (třeba na jajjun). *3*
    • shmeck
      Taky jsem tuhle hru měl problém pochopit. Pak jsem se podíval na nějaký lets playe a bylo to v pohodě.
      zkus tenhle: http://youtu.be/Ox51uqMCSHM
    • hra od paradoxu jsou asi ty nejharkorovější strategie jaké existují takže si na ně zvyknout chvilku ale stojí to za to, jen to chce se obrnit trpělivostí a zkoušet to (mimochodem zrovna v CK2 je slušná nápověda pokud jí náhodou nemáš vypnutou)
    • Není to nic složitého. Navštiv forum.Jajjun.com a klidně se na cokoli zeptej.
  • Beard!

    Mě ten trailer dává smysl.
  • super - konečne si budem môcť zahrať za veľkú moravu!
  • Medovina poteče proudem!
  • Tak to je dobrá ujetina. :D Akorát metal z 80. let se k pohanům až tak nehodí, ale to je asi účel, aby to působilo o to ujetější.
  • XorxoxTalarius
    Tak jako prvne mne rozsekal P. Polacek svym textem a pak trailer :D No jako chlapci to berou z nadhledem a je to dobre :)
  • Agro metal?

    http://www.youtube.com/watch?v=Jag7oTemldY

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit