zavřít
...

Virtuální realita PlayStation VR pro PS4 jde v ČR do prodeje v říjnu za 10 990 Kč

Po Oculus Rift a HTC Vive má cenovku a termín vydání i PlayStation VR od Sony. Během tiskové konference v průběhu GDC oznámil šéf SCE Andrew House, že se PSVR začne v Evropě a v České republice (sorry Slovensko) prodávat v říjnu tohoto roku za cenu 10 990 Kč s daní. Společně s virtuální realitou se...

Novější 1 2 3 Starší

• callix tiscali.cz
    1 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Já si koupím Playstation VR a připojím si to na PC :)
    18.3.2016

reagovat

• Milan (anonym)
    8 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Nejvtipnější je, jak se tu všichni rvete za tu svoji verzi VR a přitom 99,9% z vás nemělo na hlavě ani jednu.
    17.3.2016

reagovat

• Umaroth tiscali.cz
    7 souhlasí, 5 nesouhlasí
    Vím, že mě za to co napíšu PC master race asi ukamenuje.
    ALE:
    PS4 + kamera + VR = 20 000,-
    PC+Oculus= 48 000,- až 50 000,-
    PC+ Vive = cca 55 000,-

Nikomu neberu, že jak Oculus tak Vive budou asi mírně lepší VR zážitky, mají o trochu lepší hardware a parametry až na obnovovací frekvenci, kde PS VR vítězí. Však samotné Sony připustilo, že konkurence je mírně výkonnější. ALE nemám pochybnosti o tom, že Sony bude VR softwarově zásobit, a je to jednoduché, zapojíte a hrajete. Sám hraji jak na PC tak na konzolích, a ať se na to dívám horem dolem, tak prostě PC co se týče optimalizace na konzole nemá (a je to plně pochopitelné díky diverzifikaci PC hardware), chci tím říci, že když už na ne zcela optimalizovanou platformu naroubujeme ještě VR, myslím si, že se výkonnostní rozdíly rozmělní (nezmizí, ale zmenší se).

Můj hlavní bod argumentu, který se zde snažím přednést je ten že na Sony platformě VR zážitek stojí méně jak polovinu co na PC v případě Vive skoro třetinu. A nemusíte nic rešit, zapojíte a hrajete. Rozhodně ten rozdíl nestojí za dvojnásobek/trojnásobek ceny...
    16.3.2016

reagovat

• LV426 tiscali.cz
      3 souhlasí, 10 nesouhlasí
      Mírně výkonnější *1* To s optimalizací až tak není pravda, uvědom si, že na konzoli jsou hry osekané jak graficky, tak hlavně snímkově, nehledě na horší rozlišení atd. Na netu se dají velmi lehce dohledat analýzy, ale ani to není potřeba, když vezmeš nějakou hru z konzole, zapneš ji na PC v nižším rozlišení, sjedeš s detaily někam na low/medium, tak zjistíš, že na těch mrzkých 20-30 fps ti opravdu stačí nějaká slabá karta, která je v konzoli.

To je prostě fakt., to nemá smysl řešit, tady jednoduše není prostor k diskuzi. A vůbec nemá smysl to převádět na peníze, buď chceš kvalitu a zaplatíš ji, nebo nemáš prachy a bereš lowend, protože nic jinýho nezbývá, tak to prostě je a takto platí u všeho.

LOGICKY VR za 10 tisíc ti nenabídne to, co VR za 25. A logicky hardware za 10 ti nenabídne to, co jiný za 40 a je jedno, jestli je to PC, konzole, auto nebo rychlovarná konvice.
      16.3.2016 upraveno v 22:16

reagovat

• Drasťa (inkognito)
        6 souhlasí, 2 nesouhlasí
        Morpheus bude mit externi vypocetni jednotku a 120FPS o to bych se nebal. Myslim ze tohle si Sony ohlidat dokaze jen ty hry urcite nebudou vypadat nejlip coz ale v pripade VR zatim az tolik nevadi.
        16.3.2016 upraveno v 22:30

reagovat

• LV426 tiscali.cz
          3 souhlasí, 12 nesouhlasí
          Za ty prachy nepostavíš ani solidní samotné brýle, natož něco výpočetního. Prostě fail pro plebs ... ale je to levné a na to určitá část lidí slyší a o to samozřejmě jde.

Taky je otázka jak lidi bude bavit hrát tyhle jednoduché blbinky graficky o 15 let dozadu.

Můj názor je pořád stejný, tohle jsou prvotiny pro pokusné králíky a VR je totálně v plenkách a dlouho ještě bude.
          16.3.2016

reagovat

• TheGGG tiscali.cz
            5 souhlasí, 4 nesouhlasí
            plebs si tak leda ty k*ndičko... vážně mám rád rádoby PCtardí ekonomické experty a techniky, co ví co se dá a nedá postavit...
            Prostě máš zase co dělat abys nepukl závistí, když vidíš, jak tě výrobci PC HW těžce dojej... klasická neckbeard ovce...
            17.3.2016

reagovat

• Mikek (anonym)
            1 souhlasí, 3 nesouhlasí
            No ti co zkouseli oboji naopak tvrdi, ze treba obraz ma nejlepsi ten tvuj fail pro plebs. To ze neco neni pri prichodu na trh predrazene nemusi byt dano tim, ze vyrobce setril, ale taky tim, ze premyslel.
            17.3.2016

reagovat

• GlaDOS tiscali.cz
          2 souhlasí, 0 nesouhlasí
          Ta externí jednotka ale bude v podstatě jen splitter. Konzole bude stejně muset vykreslit obraz dvakrát a v tom ji krabička nepomůže.
          17.3.2016

reagovat

• trulikuli facebook.com
        4 souhlasí, 6 nesouhlasí
        to neni fakt, ale kecy. na ps4 jedou vsechny hry v plnem rozliseni 1920 na 1080. vetsinou jedou 60 snimku za sekundu, ale jasne, ze nektere 30, ale osobne to nevnimam. pokud nedrtim multiplayer, zazitek mi to nekazi. ja jsem s ps4 velmi spokojen. krabicka za 10 tacu a nabizi kvalitni zazitek. kdyz k tomu pripoctu dobrou televizi, neni o cem diskutovat
        17.3.2016 upraveno v 01:24

reagovat

• LV426 tiscali.cz
          2 souhlasí, 5 nesouhlasí
          *1* keep dreaming
          17.3.2016 upraveno v 08:19

reagovat

• 11 (anonym)
          4 souhlasí, 0 nesouhlasí
          Hele sorry ale to kecáš PS4 má docela slušný výkon na to kolik stojí, ale v 60fps nejede ani polovina her viz
          http://m.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

a v tomhle seznamu jsem napočítal 6 her, které jedou v 900p a o AC Syndicate o tom informovali i tady na games. Já jsem rád za každého konkurenta oculusu, protože za současnou cenu o něm ani neuvažuju, i když mám stroj, co to utáhne, ale nevymýšlej si data, nepůsobí to dobře. Sám si hodlám koupit konzoli, ale v mém případě to bude Nintendo NX, protože od nich mám od nich handheld a baví mě na tom hrát minimálně stejně jako na PC a hlavně nabídka exkluzivit na konkurenci je fakt směšná, bloodborne je fajn, ale xenoblade chronicles x mi příjde jako daleko zajímavější titul a u NX počítám se zpětnou kompatibilitou, protože nemít jí tam by byla pro nintendo sebevražda
          17.3.2016

reagovat

• Umaroth tiscali.cz
        1 souhlasí, 2 nesouhlasí
        Achjo, to je přesně reakce PC master Race (při jakékoliv zmínce toho, že je tu i jiná alternativa než PC začneš rozmazávat to jak je PC výkonný)
        ANO nikdo ti nebere, že PC je výkonnější proboha, ale o tom můj argument není, nemíchej hrušky s jablkama. Kdybys pořádně přečetl příspěvek na který reaguješ, tak pochopíš, že neargumentuji výpočetní silou jednotlivých platforem, tak jak píšeš není prostor pro diskuzi (ikdyž ukaž mi pc za 8k co rozběhne hry v kvalitě PS4.....za 13-14k ano ale ne za 8)
        Ps VR jede v rozlišení 960*1080 a konkurence 1200*1080.....a to je opravdu takový rozdíl?
        VR je především o kvalitním obsahu a ponoření se do dané Virtuální reality, a ne o tom, že Virtuální realita na PC má lepší textury a stíny. Buď chci hodnotit kvalitu obsahu a ZÁŽITEK který mi to přinese, nebo si budu honit EGO nad grafickým pozlátkem. Ano rád ocením když hra vypadá hezky, ale je to snad o té hře samotné a o tom jaký mi to dá zážitek, a proto radši hraju na PS4 protože nic neřeším a hraju a nekolísají mi FPS, jede to stabilně a bez starostí. Ještě jsem na PS4 nepotkal hru u které bych si řekl, fuj to vypadá hrozně, to hrát nebudu.
        Vykašli se na upínání se na určitou platformu, je to o ničem, každá má něco do sebe, o tom žádná ale myslím si, že každý by měl volit podle toho co mu osobně vyhovuje. (A neplivat tím pádem na vše ostatní)

Bude VR na PC schopná vypadat lépe než na PS? Ano určitě! Bude zážitek z VR na PC 2-3x lepší než na PS aby to obhájilo 2-3x vyšší cenu????
        17.3.2016 upraveno v 13:05

reagovat

• LV426 tiscali.cz
          1 souhlasí, 8 nesouhlasí
          Co máš pořád s tou cenou? Kdyby jsi řešil cenu, tak tu neřešíš konzoli, která sice stojí desítku, ale ty předražené hry, potřebu TV a dalších věci už vůbec.

Všechno přece není o ceně neb omyslíš, že trojkové BMW má cenu třech Oktávií ? Dřív jsi platil za 56kbps modem litr a myslel sis jaký jsi king, dnes platíš pětikilo za 40Mbit ..

Cena není argument, buď chci kvalitu = připlatím si. A nebo budu celý život sockovat a živořit s tím nejlevnějším jenom proto, že je to levné.
          17.3.2016

reagovat

• Mikek (anonym)
            3 souhlasí, 2 nesouhlasí
            Jake predrazene hry? Myslis ty co za 1600 koupis a za 1100 prodas? Zatimco na tvem zboznovanem PC za 1000 koupis a pak mas na cely zivot krasnou dekoraci v na polici a sberac prachu v jednom? A tv ma snad doma kazdy.
            17.3.2016

reagovat

• 11 (anonym)
              3 souhlasí, 1 nesouhlasí
              Divil by ses, nemá, na filmy se dívám na 27" monitoru a kupoval jsem kvůli tomu blu ray mechaniku. Strašně mě štvalo, že si nemůžu udělat pauzu kdy chci a navíc ty ******* reklamní bloky mi pily krev, TV jsem neviděl cca deset let, přišel jsem o něco, dávají něco zajímavého? (to je fakt myšleno vážně jako dotaz, protože to fakt nevím) Řekl bych, že si jí budu muset koupit kvůli NX, ale vzhledem k tomu, že se o ní nic neví, jen samé spekulace, co to vůbec bude za koncept tak radši s nákupem tv počkám, co když k tomu bude taky rovnou helma
              17.3.2016

• Umaroth tiscali.cz
            4 souhlasí, 2 nesouhlasí
            Tak když si takovej snob a můžeš si dovolit kupovat jen to nejlepší ať to stojí co to stojí, prosím, nikdo ti nebrání.
            Ale lidi, kteří si na věci vydělávají prací většinou kupují věci podle poměru cena/výkon-kvalita.

PS: Ano ke konzoli potřebuješ TV a PC zobrazovací zařízení a periferie nepotřebuje...ehm. Argumentuješ mi cenou konzolových her (dobře jsou drazší,ale můžu je prodat a ve výsledku je to levnější než PC hry, přesně jak Mikek zmínil) a pak ve stejném komentáři se chvástáš tím, že prachy neřešíš, že si připlatíš a že nemáme sockovat....trochu protiřečení ne?

PS2: Když už to přirovnáváš k autům. Ty říkáš, že když chceš kvalitu, připlatíš si....Dobře koupíš si Octavii RS za trojnásobek ceny klasické Octavie...to tedy dle logiky tvého argumentu znamená, že když mam klasickou Octavii tak mám šrot a chovám se jak socka?
            17.3.2016 upraveno v 15:25

reagovat

• LV426 tiscali.cz
              1 souhlasí, 9 nesouhlasí
              Kristepane... to jsou názory toto. Proč hned snob? Co je na PC za pár desítek tisíc snobského v dnešní době? Konzole 10, TV 20, PC/noťas k tomu minimálně 10 a jsi ještě dráž celkem a do toho platíš drahé hry a hraješ lowendově. Vidíš to uplně špatně.

Já za základní kvalitu beru 60fps. A v životě bych nekoupil nic, na čem bych musel hrát trhaně a rozmazaně s inputlagem 30fps (a kolikrát ani to ne) a ještě v odrbané kvalitě a ještě aby mi nařizovali na čem to musím hrát (páčkovač) a ještě aby mi cpali předražené hry... to není o žádném snobství, ale o používání mozku. Stejně tak by už dneska nikdo normální nesedl do nějaké 120tky, protože to je o hubu v dnešním provozu v takovém papírovém autíčku... RS je pouze vcelku normální Oktávka se silnějším motorem, to plácáš mimo a rozhodně není 3x dražší.

Nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci, o tom to je.

Všechno je to o prioritách, mě hraní baví, trávím u toho dost času, tak si to nebudu mrvit tím, že se budu krčit na gauči u nějakého 30fps krámu.

Za jiné věci utratíš MNOHEM víc peněz, bydlení, benzín, žrádlo a hromada dalších, nedejbože když někdo třeba hulí nebo chlastá ... takže proč si nedopřát trošku rozumné hraní.
              17.3.2016 upraveno v 16:23

• 11 (anonym)
              0 souhlasí, 0 nesouhlasí
              LV426: Já to teda za snobské považuju, ale u apple *1* pokud to člověk nemá na obživu a nepotřebuje garageband, protože "kluci z kapely ho používají taky" ale ano tvoří v něm i hodně známý a úspěšný umělci, ale pokud ho někdo má jako domácí počítač na maily, youtube a sociální sítě, tak je to u mě snob protože na to existují stejně elegantní a mnohem levnější zařízení, na druhou stranu s průběžnýmy upgradama jsem do necelý rok starýho kompu nasypal během tý doby nechutný množství peněz - kvůli renderování v blenderu víc ram, SSD po měsící používání kvůli hraní GTA 5, teď budu řešit lepší chlazení na procesor, protože u blenderu můžeš používat až 8 jader, ty 4 dostávají zabrat, no a grafika "0db 970" *7* Asus se při náročných hrách dokáže ozvat, utáhne je na ultra ale zahučí si, tak uvažuju že na to taky hodím vodní chlazení
              17.3.2016

• Venca (inkognito)
            10 souhlasí, 2 nesouhlasí
            LV si rád připlatí. Proto má na Steamu 2 hry a zbytek ukradl. Diskuse s lhářem nemá smysl.
            i.imgur.com/91Af1gZ.jpg
            17.3.2016

reagovat

• LV426 tiscali.cz
              0 souhlasí, 9 nesouhlasí
              Jj já si rád připlatím u všeho, pokud na to mám. Se mi líbí žiješ z jednoho z mých profilů a ještě dlouho žít budeš *1*
              17.3.2016

• Umaroth tiscali.cz
              4 souhlasí, 1 nesouhlasí
              Já uplně ztrácím sílu k tomu dodávat, že všechny PS VR hry nativně poběží 60 fps.....mluvím akorát do dubu
              17.3.2016

• Venca (inkognito)
              13 souhlasí, 1 nesouhlasí
              Jasně máš 20 profilů na Steamu, víme. *1* Pochop konečně, že tvoje oblbování ostatních je absolutně bezvýznamné. Máš jen GTX960 a hry na PC kradeš a ostatní budeš poučovat o hodnotě peněz. Tvůj názor nemá v tomto kontextu absolutně žádnou hodnotu. Kterýkoliv konzolista je víc než ty, a to říkám jako PC hráč.
              17.3.2016

• totem (anonym)
    7 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Jo to bude zase zaplava casual sra*ek, stejne jako pro Kinect *11*

Sony se chce za kazdou cenu svest na prvni vlne zaujmu o VR, bez ohledu na fakt, ze soucasne konzole jsou pro to vykonove absolutne nedostatecne. Tohle muze VR odvetvi docela dost uskodit...
    16.3.2016

reagovat

• LV426 tiscali.cz
    0 souhlasí, 6 nesouhlasí
    Hnisavcova vize www.youtube.com/watch...e#t=66 ,

my normální si raději koupíme tu plazmu nebo projektor *1*
    16.3.2016

reagovat

• TheGGG tiscali.cz
      11 souhlasí, 1 nesouhlasí
      ty nejsi a nikdy nebudeš normální LV I kdyby jsi měl doma pět 4K televizorů a PC za 200 000,- tak stejně pořád budeš jen faggot se splasklým egem...
      17.3.2016

reagovat

• Mikek (anonym)
      3 souhlasí, 1 nesouhlasí
      No pokud si chces kupovat davno mrtvou technologii, tak moc normalni nejsi. :)
      17.3.2016

reagovat

• LV426 tiscali.cz
        1 souhlasí, 4 nesouhlasí
        Tak dnes už ji nekoupíš, nesmíš to brát doslova, chytrý ví, jak jsem to myslel. Ty chytrý moc nebudeš, plazma je doposud nepřekonaná a jsem rád, že mám doma poslední model od Panáku
        17.3.2016

reagovat

• vetešník (anonym)
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    A už ukázali nejakú VR hru? Tým myslím plnohodnotný áčkový first person titul s plnohodnotnou VR a pohybom v 3D prostredí? Nie nejak nafejkovaný pohľadom tretej osoby, virtuálnou obývačkou, atd...? A samozrejme záznam zo skutočného hrania, nie nejaké marketingové video?

Lebo ak nie a chystajú sa to tento rok vydať, tak tu niečo sakra smrdí.
    16.3.2016

reagovat

• Zagro tiscali.cz
    2 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Srr, ale tohle (www.youtube.com/watch...FlS8nU) prostě Sony VR koncept nemůže trumfnout ani náhodou. Nepíšu to proto, že bych snad chtěl konzolím nějak uškodit, ale vzhledem k tomu, co zde značný počet rádoby znalců předvádí v diskusi, tak ať si alespoň trochu uvědomí, jaký drastický rozdíl v herním obsahu mezi PC a konzolovou VR bude. Samozřejmě HW rozdíl (zvuk, display, snímání pohybu) je také značný.
    16.3.2016

reagovat

• Zagro tiscali.cz
    0 souhlasí, 1 nesouhlasí
    To, jak to dopadne ve srovnání s OR nebo VIVE je zcela jasné už teď a to nejenom kvůli display. Ale tak pořád lepší, než klackem do oka. PS5 by už možná na VR být připravené mohlo.
    16.3.2016

reagovat

• Hnisavec tiscali.cz
    2 souhlasí, 10 nesouhlasí
    Hlavne si treba uvedomiť, že väčšina mainstreamu to bude kupovať kvôli filmom a to má Sony v malíčku a je o krok vpred pred Vive i Oculom. Majú Oled displej a najjemnejší raster plus cinema mód s jedným displejom. Presne pre toto pojdem i ja do VR, hry na VR budú len bonus...a v takom prípade ide človek čisto po cene....Oled telka stojí šialené peniaze, lístok do Imaxu 16 eur, takže rátam že uvádzacia cena okolo 340 eur (399 je len ofiko, vždy sa to predáva i o 50 eur lacnejšiie) bude obrovským lákadlom pre filmových fanšmejkrov
    16.3.2016 upraveno v 16:32

reagovat

• LV426 tiscali.cz
      6 souhlasí, 5 nesouhlasí
      O plazmové televizi a domácím kinu jsi už slyšel? :)

Dívat se na VR na filmy (pominuli mizerný až nulový obsah) je kvalitativně podobné jako zabíjet zážitek z filmu někde na pidiobrazovečce telefonu = totálně o ničem.
      16.3.2016

reagovat

• n (anonym)
        5 souhlasí, 0 nesouhlasí
        asi jinej gang, jak tydyt si nasadim na hlavu helmu, abych se "pohodlne" usadil a podival na film

s timhle pristupem to dopadne jak ta 3D technologie nedavno
        16.3.2016

reagovat

• Mikek (anonym)
        1 souhlasí, 0 nesouhlasí
        Jake plazmove televizi? Myslis tu mrtvou technologii, co uz nikdo nevyrabi? Koukam ty jsi velky expert pres elektroniku.
        17.3.2016

reagovat

• Zagro tiscali.cz
      7 souhlasí, 0 nesouhlasí
      Kvůli filmům? Je vidět, že jsi to na hlavě neměl a nebo ne dostatečně dlouho a se správným softwarem. Kvůli filmům *1*
      16.3.2016

reagovat

• Meznia tiscali.cz
    2 souhlasí, 2 nesouhlasí
    Na virtuální realitu se těším, ale až tak s další generací konzolí. Nejdřív. Vzhledem k tomu, že z toho bolí hlava a hýbe vám to žaludkem, tak bych od toho zatim odradil všechny, až na ty největší nadšence, kteří se hlásí jako naši dobrovolní pokusní králíci.
    16.3.2016 upraveno v 15:33

reagovat

Novější 1 2 3 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.81.6.121.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.