Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Pokud se někdo neumí chovat tak se nedivím. Neměl by mít možnost psát ale vidno že tady to bylo eh... tak nějak v globálním měřítku takže to je asi ehm. Trochu větší problém.
  • pokud nekdo čekal že ks bude predstavovat jistou alternativu k mainstremove produkci, bude asi sklamán. duvod je jasný - na ks financují projekty ti samí hráči co hrají i skyrim, ac, me atd. (stádo je jen jedno). No a tak jsme svedky že i na ks vznikají projekty s takovou hnusnou omalovánkovou grafikou jako tohle *11*
    • Grafika jako vse je otazka vkusu... Já osobně jsem nadmíru spokojen a nelituju jediné koruny, které jsem zaplatil. Koupil jsem si digitální verzi a po 2 dnech jsem neváhal a koupil si krabicovou verzi (tak to dělám s každou hrou, kterou mě tak nadchne, že ji chci mít na poličce mezi dalšími legendami) a bráchovi dal steam code. Divinity: OS hraju sám a mám to rozehrané i s bráchou a nemůžeme si to vynachválit. A to jsme třicátníci co začínali na Atari, Sinclair, první PCčka a legendy typu Baldur's Gate, Albion, Stonekeep, a desítky dalších (samozřejmě z novějších nechybí, zaklínače, mass effecty nebo risen 1 a 2).

      Jako člověk co miluje fantasy hry a turn-based souboje je pro mě toto spojení v Divinity: OS přímo magické.

      Co se týká hypotézy že stádo je jen jedno... to si nemyslím. Světu vládne jednoduchost a real-time souboje. Souboje v Divinity jednoduché rozhodně nejsou (i když nejsou ani příliš obtížné) a turn-based je úplný opak mainstreamu.

      Za mě: Divinity: Original Sin je největší rpg pecka tohoto roku. Taky trochu proto, že The Witcher III vyjde až příští rok... :-)
    • pokud někdo doteď tvrdil, že izometrická RPG ze staré školy s tahovými souboji a spoustou rozhovorů nikoho nezajímají a že by to hráči nekupovali, musí teď docela valit oči
      • ps: nemohu soulasit ani s tvrzením že "stádo je jen jedno", je spousta různých druhů stád, stádo ovcí, stádo koz, stádo krav, stádo koní atd. a ty se ještě dělí na podstáda podle druhů co se v nich vyskytují, například stádo ovcí domácích a stádo ovcí horských jsou podle mě dvé různá stáda, a i když budeš mít dvě stáda horských ovcí, nikdy nebudou stejná
  • No, v podstate ako cele games.cz - aj ked tu to nie je o nadavkach ale o debilizme :)
  • idi nahui suka
  • Asharak
    Není podle mě problém udělat systém auto-banování za vulgární slova. Horší to sice bude s obcházením no, ale nějaký základ s warningem a následným dočasným banováním pro chat by nemuselo být zrovna na škodu.

    + Dát slow-mode jak má třeba twitch.tv nebo něco podobného.
  • Vzhledem k tomu, že ten globální chat chtějí časem znovu aktivovat - dá se nějak vypnout případně schovat? Protože tohle je prostě typ RPGčka, který si chci užít v klidu v singlu, sám, bez nějakého rozptylujícího chatu, který mi zabere třetinu obrazovky a úplně mi to zkazí tu atmosféru a pocit ze hry. Díky za info.
    • Da sa to vypnut.. staci kliknut do laveho spodneho rohu obrazovky a chat sa minimalizuje
  • Týden stará informace. Co takhle pořádnou recenzi o zatím nejvydařenějším kickstarteru? Tahle hra je klenot a potřebuje o ní vědět co nejvíce lidí.
    • Na pctuningu uz byla pred tydnem a to je web o pc,tohle je o hrach a nic :D to o necem svedci
      • vlastik.plaminek
        Jestli to nebude tím, že tyhle recenze mají kvalitu "za čitapade pane, suši, moc suši"
      • Shania
        Jeden pruchod hrou zabere 50-100 hodin, takze nevim o cem to tedy svedci:)
        • myslis ze vsichni recenzenti hru dohrajou nebo hrajou celou? *1* bych rekl ze nikdo ani tady
    • Keyz
      Souhlas. Takto by měl vypadat průběh KS kampaně. Vybrali více a vše co nakecali snad udělali. Hra vyšle také rychle. A podle ohlasů to je super.

      Ani během beta verze se na to nenadávalo jako Wasteland. Prostě to borci udělal celé dobře.
      • Lotr
        Oprava
        Vše co nakecali udělali.
        Co že je fajn a jsem rád že ta hra vyšla
        • misho8723
          Nedostali do hry striedanie dní/nocí + denné aktivity pre NPC + zatiaľ sú v hre len ďalšie 2 postavy s menom a príbehom, ktoré sa môžu pridať do partie a vytvoriť tak tým o štyroch (ale ďalšie postavy prídu s patchom v auguste) + UI charakteristiky pre druhú postavu (tie prídu na budúci týždeň)...

          Napriek tomu hra už teraz obsahuje toho mraky a mraky obsahu
        • *oprava závorky - tak daleko se svými pouhými 44ti hodinami ještě nejsem
        • No, prý tam chybí (tak daleko se svými "pouhými" 44ti hodinami hry) jeden nepovinný ultra veliký dungeon, na který nakonec nezbylo tolik peněz - ale je jen možné, že ho přidaj s patchem - jen ho prostě bylo třeba doladit.
    • walltar
      Píšou, že recenze bude ... myslím, že na recenzi je taky potřeba trošku času, aby se nepsala po odehraných 20 minutách. *3*
      • To je pravda - souhlasím. Je fakt, že zrovna tahle věc sežere opravdu hodně času. Akorát, že early access je venku už dlouho a zase o tolik se od finálky neliší. Ale radši ať je to poctivé.
  • zajímavý že ve wowku chat funguje skvele a s vulgaritami jsem se nesetkal. proste jaka hra takové publikum
    • Hm, je vidět že si to asi moc nehrá. Ale WOW uzavřená beta byla taky uplně jiná hra než ostrá. Beta mě vážně bavila a byl to i zážitek když jsi narazil na orka a i když jste si nerozuměli tak jste si vzájemě třeba pomohly a nemuseli jste se rubat a nebo jen tak prostě jste se mlátili navzájem ale když jeden z vás umřel tak vás to vůbec neštvalo. Prostě takové objevování nového světa.
    • Ve woku mas 1/2 slovniku zabanovanyho default ...
      • ale skvěle se v něm smaží maso na čínu *4*
    • archie777
      WoW chat zase vypadá jako : WTS GOLD 1K 10USD WTS GOLD 1K 10USD WTS GOLD PM
      • Asharak
        U nás se prodává sem-tam jen gametime za goldy, asi to má lepší krytí *7*
    • a není to tím, že hyperkorektní Blizzard zabanuje každýho kdo napíše "chcípni na AIDS ty zasranej negře"
      • archie777
        myslíš asi "neb na hlíznatá onemocnění zemřes, ty kosmatý orku cizopasnický"
  • Tenhle trend navzájem se urážet na netu či ve hře nechápu. Banovat a na trvalo.
    • Proc bych mal banovat nekoho, kdo mi plati? To bych musel bejt magor ... Nelibi? Vitej v realite nebo tahni.
      • Stačil by ban na chat.. ostatní by si hodně rychle rozmysleli jak se budou chovat. S takovýma lidma to bohužel po dobrém nejde.
        • A co chces psat to takovyho chatu?

          muzu ti dat trebas zcela konkretni priklady ... wot ... hrajem v cete, 3 lidi s win kolem 70% ... zjistis hned na zacatku vidis "siema" => pulka tymu psonkove, samo vsichni plny huby kecu abys jel tam nebo onam ... a VSICHNI pochcipaj behem 30s - driv nez staci arty poprvy naladovat. Tohle absolvujes 5x, 10x 1000x ... a pak ti proste dojde, ze psonci jsou dmnti vsichni stejny a tak se k nim presne podle toho chovas ... hned na zacatku jeste nez dobehne odpocet je vsechny pekne posles do vsech telesnych otvoru, prohlasis, ze kdyby jejich fotr ... radsi ovci, ze by to bylo lepsi (samo pekne po psonsky, dobrej zpusob jak se to naucit) ... oni zacnou samo vyhrozovat ze te narepotujou, tak se jim radne vysmejes, pak si do tebe vystrelej, takze je vsechny zlikvidujem ... mno a se zbylejma 2-3 dalsima vyhrajem dalsi bitku, protoze sme se zbavili tech, ktery by to tak maximalne podelali. Mno a kdyz ma nekdo nahodou ban na chat ... tak je postrilime bez reci rovnou ...

          Proc ze to? Mno uplne stejne bych se moh ptat, proc mi wargaming dava do tymu dmenta, co ma 20 000 bitek a win 15%.
          • walltar
            Možná by to chtělo nějaký tabletky ... nebo zrovna radši svěrací kazajku. *7*
          • Připadá mi že se u hraní více stresuješ než bavíš. *1*
        • Asharak
          Chat restriction jak v LoLku na ně! Správně.
    • MickeyMutant
      Moje řeč, ty krávo!
  • archie777
    Jinak se mi to zatim strašně líbí. Krásnej svět, super dialogy, na vyšší obtížnost jsou boje opravdu zábavný a těžký, dejchá to old school atmosférou a je to prostě fantasy jak řemen *14* Takhle by to teda šlo a o to víc se těšim na další klasiky ala Torment, Wasteland. Super věc ten kickstarter.
    • walltar
      To taky se těším na Torment, PoE, Wasteland sem teď koupil na steamu, když byla sleva, ale počkám si do launche. Ještě potom taky Sui Generis vypadá hodně zajímavě ... fakt pokud se tyhle hry podaří, tak se KS určitě vyplatil.
      • archie777
        Ten soubojovej systém u Sui Generis nemá obdoby. Snad se jim podaří z toho udělat komplexnější hru.
    • Keyz
      Na dnešní poměry to je obtížnější i na střední. Je potřeba využívat překážky apod. To jsem ve hrách většinou nemusel.
      Navíc je důležité vybrat různá kouzla vhodně je kombinovat. Je tam hodně možností. Super hra.

      Na ten Wasteland jsem zvědav. V betě to vypadalo otřesně (hůře než tohle) a celé se to nějak sekalo apod. Navíc tam byl zcela komický systém % zásahu. Pamatuji jak jsem na 1 centimetr netrefil postavu brokovnicí... To bylo neskutečný.
      Zde to udělali jinak a hned je to věrohodnější a lepší.
      • archie777
        Jo, už první souboje mě překvapily. Jedna postavička mrtvá, další jí ressovala s 20 %. Strašně se tešim co příjde později. Dodnes vzpomínám na souboje s draky a lichy v BG.
        • chladas
          Boje s drakama stylem nabušit mága ruznýma verzema jedovatýho mraku a kouzlit to do oblasti kde je drak :D
          • Já některý draky udolával s Yoshimem a případně dalším zlodějem, co měl pasti - hezky jich tam 5-8 naskládat drakovi přímo pod zadek než započal dialog a ten pak při zahájení souboje ztratil až 90% zdraví - zbytek už byla formalita :D
        • Asharak
          Já se naopak stydím za své boje s Lichy... rychle tam vlítnout, pauznout to než začne kecat, dát potřebnou damáž a pak jej nějak udolat když má pod polovinu z "friendly fire". *13*
          • tos dělal blbě Bohušu, stačí si pořídit svitek protection from undead které koupíš v každém chrámu...
            funguje to tak, že postava, na kterou to vyvoláš je každým nemrtvým včetně liche kompletně ignorována a nesešle na sebe ani ochranná kouzla
          • archie777
            -5 internetů!! *16* *15* jo ale i tohle bývalo pro starší hry příznačný, 90 procent bojů se dalo nějak vybugovat za ranged povolání.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit